Vojvođanski „Istok”: Velikoselci i Ruskoselci remizirali u derbiju

U lokalnom derbiju u Banatskom Velikom Selu, između Kozare i ruskoselske Crvene zvezde nije bilo pobednika, meč je završen rezultatom 1:1. Pošto je u kaznenom prostoru domaćina, u 34. minutu, oboren Novković, siguran je s penala bio Cvijanović za prednost gostiju. Mogli su Ruskoselci i pre i posle gola, u dve situacije pogoditi, a pet minuta pre kraja, nakon kornera, Misić je izbliza udarcem glavom doneo bod Kozari, koja je do kraja zamalo stigla i do sva tri, ali je stativa spasila goste.

Kozara: Mi. Francuski, Jelača (Misić), Lisica, M. Bunić (Ma. Francuski), Rofa (Latinović), B. Bunić, Jovandić, Petrović, Spahić, Kočiš (Karanović -), Čudanov.

Crvena zvezda: Miškov, Mirkonj, Jankov, Cvijanović (Uzelac), Novković, Vojvodić, Kresoja, Zečević, Čubrilo, Čudanov, P. Bajić (M. Bajić).

Sutra od 16 sati na rasporedu je i drugi lokalni derbi u okviru ovoga petog kola vojvođanskog „Istoka”, ŽAK će na kikindskom Vašarištu dočekati novokozaračku Slobodu.