Vojvođanski „Istok”: OFK Kikinda u Srpskoj ligi!

Tri kola pre kraja Vojvođanske lige „Istok”, fudbaleri OFK Kikinde, nakon pobede od 2:1 na Gradskom stadionu nad timom Mladosti iz Omoljice, osigurali su prvo mesto i povratak u društvo srpskoligaša, naš treći rang, nakon samo sezone! Danas je od naših ekipa igrala još i velikoselska Kozara koja je kod Jedinstva, u Vlajkovcu, upisala tri boda takođe rezultatom 2:1.

Nije dobro počelo po novog srpskoligaša, danas na Gradskom stadionu. U 14. minutu, kada su svi očekivali centaršut, Radisavljević je iznenadio golmana Savkova. Pogodio je bliži ugao udarcem iskosa s velike udaljenosti.

Osam minuta kasnije, Mateja Jarić sve je vratio na početak, poravnanjem. Barbul je nakon solo prodora odigrao povratnu loptu u središte kaznenog prostora, Jarić je ispratio i rutinski pogodio za 1:1.

Iako je naš tim u još nekoliko navrata zapretio gostima, bio je to i rezultat prvoga dela, a u nastavku serija prilika za Kikinđane. U 61. minutu čuvar mreže gostiju Topić spasio je svoj tim, izvadivši loptu iz donjeg ugla, a 13 minuta kasnije gost  Vojnović stvorio se pred gol-crtom i izbio u korner. U 76. minutu kapiten Nebojša Đukić glavom je s peterca tukao zamalo preko gola, a isti igrač minut kasnije okrznuo je prečku odozgo.

Konačno, osam minuta pre kraja OFK Kikinda izborila je najbolju priliku – penal. Duga lopta upućena je u kazneni prostor gostiju, krenuli su k njoj naš Jarić i Vojnović, a gost je tom prilikom načinio faul za najstrožu kaznu, koju je u 84. minutu u gol vredan tri boda i plasmana u Srpsku ligu, pretvorio Đukić.

– Igrali smo pod pritiskom, a to nikada nije lako, no, eto, uspeli smo strpljivošću da okončamo sezonu na pravi način – rekao je Jarić nakon meča.

OFK Kikinda: Savkov, Božić, Jarić (Galešev), Mirkov, Ivanović (Bajić), Zeljković (Stankić), Spahić, Reljić, Đukić, Barbul (Rafael), Radovanović.

Nakon 27. kola, novi šampion OFK Kikinda sakupila je 64 boda, a Kozara je deveta s 35.

Sutra će u Ruskom Selu Crvena zvezda, od 17 sati, čekati Vojvodinu iz Perleza, novokozaračka Sloboda gostovaće u Starčevu kod Borca, a kikindski ŽAK, u Banatskom Karađorđevu, igraće protiv Jedinstva.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...