Настављено је такмичење у другом рангу за ватерполисте, а кикиндски ЖАК, за нешто више од 24 сата, претрпио је два пораза.
У заосталој утакмици првога кола наставка, синоћ у „Језеру”, поражени су Кикинђани, резултатом 10:13 (2:6, 1:4, 5:2, 2:1) од шабачке Саве, а јасно се видело у којем правцу све иде већ на великом одмору када су Шапчани имали предност од 10:3…
ЖАК (против Саве): Бушић, Видицки, Саватовић, Добожанов, Палатош, Јовановић, Дробина 1, Јарић 4, Ловадинов, Гавранов 3, Симић 2, Марић, Шушница, Тица.
Вечерас пак у Београду, Бањица је била још убедљивија према нашој екипи – 29:12 (5:3, 8:4, 7:3, 9:2).
ЖАК је претпоследњи на лествици с једном победом и осам пораза, а у наредном колу, у суботу од 19 сати, дочекаће у „Језеру” састав Бечеја.
ЖАК (против Бањице): Бушић, Видицки, Сватовић, Добожанов, Палатош 2, Јовановић 3, Сивчев, Јарић 3, Ловадинов, Гавранов 4, Симић, Марић, Шушница.
Д. П.
На почетак серије чекало се мање од два минута, Барбул је извео корнер, а Мојсиловић с прве стативе донео предност. Молнар је, у 19, боком угурао набачену лопту за 0:2, а трећи погодак (22. минут) био је пресликани први, били су исти и актери. Барбул је и четврти пут асистирао (29.) потом се Мирков поклонио за 0:4, а до одмора (35.) још је Молнар забио, пошто је прошао по средини, те Вемић (37.) када га је пронашао Радовановић. У наставку, гости су спустили гас, па је једино Бенке (71.), ударцем искоса, ставио тачку.
ЖАК: Кузмановски, Баба, Ходик (Бошков), Зарић (Алмаши), Малогајски (Шанта), Петровић (Врбашки), Утржен, Лабус, Раду (Секереш), Бербаков, Лакић.
Са стадиона „Илија Пантелић” отишли су Зељковић и Лабус, а дошли голман Ђаковић из великоселске Козаре и Цвијановић из рускоселске Црвене звезде. Први дан припрема Новокозарчани су обележили и сећањем на свог некадашњег играча Драгослава Гарачу па су прва екипа и ветерани Слободе (на слици) одиграли и ревијални меморијални меч, а тренер Слободан Митровић каже да ће до старта наставка сезоне на покрајинском „Истоку” његова екипа имати четири провере: против тополског Напретка, наковачког Полета, карађорђевачког Јединства и Козаре у првом колу Купа на територији ФСП Зрењанин.
На Вашаришту су опет повратници Бербаков (Војводина Башаид), Моноштори (Делија Мокрин) и Петровић (Војводина Ново Милошево), потом и поменути Лабус (Слобода) те Секереш (Напредак БТ), Малогајски (Делија) и Ћирић који због повреде није играо дуже време, а последњи клуб био му је Козара. Тренер ЖАК-а Јовица Лакић прикључио је екипи и петорицу кадета, очекује и прекобројне младе играче из ОФК Кикинде, а у потрази је и за голманом. Нови је и председник „Жутих мрава” – Милисав Ђокић. Први контролни сусрет ЖАК ће имати с новомилошевачком Војводином, а у Купу, пред сам наставак Војвођанске лиге, састаће се с ОФК Кикиндом.
КОЗАРА: Ми. Француски, Јелача, Терзин, Лисица (Латиновић), Рофа (Ма. Француски), Б. Бунић, Јовандић (Карановић), Спахић, Петровић (М. Бунић), Ђаковић, Кочиш.
На кикиндском вашаришту, голман Живков у неколико наврата сачувао је „Жуте мраве”, а у 58. минуту уследила је казна на супротној страни. Није пуно обећавала акција Будаиа, убацио је полувисоку лопту у казнени простор, а Утржен је све испратио и унутрашњим делом копачке проследио ју је у мрежу. Касније је Радивојац двапут асистирао Коцкару, који је могао оверити победу, али тада је голман Ковинаца Раденковић био на висини задатка. Утржен је, ипак, то учинио у 83. минуту, после главом упућене повратне лопте, забио ју је пуном ногом са 17 метара.