Клек – Гледалца: 300. Судија: Дејан Мијатовић (Житиште). Стрелци: Чимпокић 38, П. Богдановић 56. и Вуловић (казнени ударац) 72. Црвени картони: М. Богдановић (ОФК Клек), Видицки и Ратко (ЖАК), сви у 82. минуту.
ОФК КЛЕК: Томић, Дабчевић (Грујић), М. Богдановић, М. Мачкић (Грујеску), Стојановски, Л. Мачкић (Милановић), Чимпокић, Вуловић, П. Богдановић, Зорић (Ћурић), Ратковић.
ЖАК: Видицки, Баба, Станковић (Сивчев), Тодоров, Утржен, Терек, Крнић (Малогајски), Бошков (Врбашки), Ратко, Ћулафић, Ходик.
ЖАК је, након прошлонедељног пораза од 1:2 на Вашаришту, поражен и други пут у доигравању за попуну Подручне лиге „Зрењанин”, данас у Клеку, па су се тако Клечани пласирали у поменути ранг, а „жути мрави” и у наредној сезони играће у Међуопштинској лиги „Кикинда-Житиште”.
Д. П.
ЖАК
Кикинда – Стадион: „Вашариште”. Гледалаца: 450. Судија: Никола Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Врбашки 83. за ЖАК, Чимпокић 79. и Тодоров (аутогол) 90+2. минуту. за ОФК Клек.
ЖАК: Видицки, Баба, Станковић (Сивчев), Тодоров, Утржен, Крнић, Бошков (Голић), Симић (Врбашки), Ратко, Ћулафић, Ходик.
ОФК КЛЕК: Томић, Дапчевић, М. Богдановић, М. Мачкић, Стојановски, Л. Мачкић (Спасић), Чимпокић, Вуловић, П. Богдановић, Нинковић (Грујић, Ћурић), Б. Ратковић.
У садржајаној, првој утакмици баража за попуну Подручне лиге Зрењанин, играло се на просечном нивоу војвођанског ранга, стварале се шансе, борило и обострано добро трчало, а до финиша недостајали су голови.
Повели су Клечани ближе крају, када је голман Видицки, после неколико изврсних интервенција у првом делу, начинио једину погрешку на утакмици. Одбранио је и тада не толико опасан ударац гостујућег играча, али заправо сервиравши одбитак Чимпокићу за мат.
„Жутим мравима” наду је убрзо вратио резервиста Врбашки, пошто му је лопта претходно дошла ширином казненог простора и чинило се да ће то бити реалан и праведан исход, али гости су славили у надокнади аутоголом најискуснијег и до тада одличног ветерана Тодорова (43), када је лопту несмотреном реакцијом скренуо у властиту мрежу.
Узвратни сусрет на распореду је у недељу у Клеку.




Д. П.
Жребом у Зрењанину данас је одређено да ће ЖАК у првој утакмици доигравања за улазак у Подручну фудбалску лигу бити домаћин ОФК Клеку. Сусрет је заказан за недељу у 18 сати на кикиндском Вашаришту, а узвратни сусрет двају другопласираних тимова из Међуопштинске лиге „Кикинда-Житиште” односно „А” лиге „Зрењанин” на распореду је седам дана касније у Клеку.
Д. П.
Кадетска екипа Ватерполо клуба ЖАК учествовала је на турниру у Белој Цркви, поред екипа: из Панчева, Краљева и домаћина.
– У лепом амбијенту, задовољан сам приказаним, борбеношћу и напретком у игри. Наши момци су показали велики тимски дух, а резултат је био у другом плану – каже тренер Миливој Стражмештер.
ЖАК: Визи, Сабовљев, Гаврилов, Утржен, Путник, Коцкар, Кошничар, Ђапа, Дучић, Бајић, Станчић, Мрвичић, В. и Д. Попов.
Кикинда – Стадион: Вашариште. Гледалаца: 100. Судија: Петар Нунић (Кикинда). Стрелци: Удицки 35. за ЖАК, Завишин 43. и Крнић (аутогол) 90+3. за Напредак.
ЖАК: Бадрљица, Баба, Сивчев (Влајков), Станковић, Удицки (Спасић), Утржен (Ходик), Крнић, Бошков, Ћулафић, Симић, Вељковић (Врбашки).
НАПРЕДАК: Рајтаров (Стојадинов), Кораћ, Завишин, Дакић, Јелача (Станковић), Јосимовић, Фучак (Грујић), Дрљача, Бербаков (Секереш), Ранков, Џин (Стевановић).
Подручни лигаш из Банатске Тополе пласирао се у полуфинале Купа ФСГ Кикинде у којем ће 10. септембра дочекати, у четвртфиналу слободно, Јединство из Новог Бечеја.
Тополчани су на кикиндском Ваширшту до победе стигли у судијској надокнади аутоголом Крнића. После корнера гостију, у гужви, закуцао је лопту у властиту мрежу. Пре тога, у првом делу, водио је кратко члан Међуопштинске лиге, након убачене лопте на петерац, Удицки је био стрелац, а пред одмор поравнао је Завишин лепим ударцем с дистанце.
У полуфиналу слободан ће бити „2. октобар” из Кумана, савладао је данас 6:3 на домаћем терену Војводину из Новог Милошева, па је већ стекао право наступа у финалу Купа ФСГ Кикинде, у којем ће бити гост.
Д. П.
Након ланчаног премештања клубова у вишим степенима такмичења и пошто је мокрински Делија излицитирао бољу понуду од кикиндског ЖАК-а и на тај се начин вратио у подручни ранг, познати су састав и распоред у најнижем степену надметања – Међуопштинској лиги „Кикинда-Житиште” у којој ће се, сада уз још 10 клубова, такмичити и два наша: поменути ЖАК и иђошки Борац, а сусрет ова два тима на распореду је у петом колу, у Иђошу, 21. септембра. Додајмо, два су нова клуба у систему такмичења. После низа сезона активарали су се Будућност из Банатског Двора и Олимпија из Торде, али више нема Тереквеша из Хетина.
Парови првог кола, 23. и 24. август (17 сати): Војводина (Ново Милошево) – Олимпија (Торда), Будућност (Банатски Двор) – ЖАК (Кикинда), Црвена звезда (Војвода Степа) – Пролетер (Међа), Борац (Иђош) – Бега (Нови Итебеј), 1.октобар (Српски Итебеј) – Јединство (Бочар), Подгрмеч (Житиште) – Рохам (Нова Црња).
Домаћа суботом биваће Војводина.
Д. П.
Конференција клубова Подручне лиге „Зрењанин” одржана је пре неколико дана у граду на обалама Бегеја, одрађен је жреб у којем је било 15 клубова, а након што је, лицитацијом у Новом Саду, на војвођански „Исток” враћен Напредак из Честерега.
„Подручје”, је дакле, имало једно упражњено место па је лицитација за попуну лиге, као други чин, уприличена данас, одагнавши последњу непознаницу. Последњи, 16. члан петог ранга постао је мокрински Делија, имао је издашнију понуду у коверти од кикиндског ЖАК-а, а обе су екипе пролетос испале.
Парови првог кола, 17. августа (17.30 сати): Омладинац (Равни Тополовац) – Нафтагас (Бока), Напредак (Банатска Топола) – Полет (Наково), 2.октобар (Кумане) – Делија (Мокрин), МСК (Михајлово) – Русанда (Меленци), Лехел (Зрењанин) – Младост (Банатски Деспотовац), Банат (Чента) – Јединство (Нови Бечеј), ЖФК Банат (Зрењанин) – Војводина (Башаид), Билећанин (Сечањ) – Борац (Александрово).
Домаћини суботом биће Делија и Русанда.
Д. П.
Данас је на распореду била једина радна среда, узгред речено накнадно одређена, 28. коло у Подручној лиги, а сада је и дефинитвно јасно, у последњи ранг Међуопштинску лигу „Кикинда-Житиште” испали су кикиндски ЖАК и мокрински Делија. Башаидска Војводина и тополски Напредак угрожени су, још увек се могу спасити, али зависиће и од резултата ривала у лиги, потом, врло је могуће, и од (не)успеха другопласираног у доигравању односно расплета у степену више Војвођанској лиги „Исток”.
Резултати 28. кола: Јединство – Раднички 9:2, Војводина – Билећанин 6:0 /Барбат четири пута, Вујовић (аутогол), Моноштори/, Граднулица – ЖФК Банат 5:0, Делија – МСК 0:3, 2.октобар – Задругар 0:1, ЖАК – Напредак 1:2 /Баба – Тодоров, Станковић/, Банат – Црвена звезда /није одиграно, гости нису дошли, вероватно 3:0 службеним резултатом/, Омладинац – Младост 0:3.
ПОРЕДАК: Граднулица 73, Задругар 59, 2.октобар 54, МСК 45, ЖФК Банат 44, Омладинац 43, Младост 41, Банат 40, Јединство 39, Билећанин 39, Војводина 38, Напредак 36, ЖАК 27, Делија 27, Црвена звезда 24, Рднички 15.
У 29. колу, у недељу (17.30) играће: Омладинац – Јединство, Младост – Банат, Црвена звезда – ЖАК, Напредак – 2.октобар, Задругар – Делија, МСК – Граднулица, ЖФК Банат – Војводина, Билећанин – Раднички.
У последњем колу, 8. јуна, састаће се: Јединство – Билећанин, Раднички – ЖФК Банат, Војводина – МСК, Граднулица – Задругар, Делија – Напредак, 2.октобар – Црвена звезда, ЖАК – Младост, Банат – Омладинац.
Д. П.
Подручни фудбалски лигаш ЖАК, на свом Вашаришту прославио је вечерас клупску славу „летњег” светог Николу уз обредно резање колача, а скупу је присуствовао и градоначелник Кикинде Младен Богдан.
– Славимо данас и као град и ово данас показује и нашу целу историју за коју кажу да је кратка, али садржајна, а када је фудбал у питању односно ЖАК, историја од скоро 100 година није кратка. Тако да треба да будемо поносни на то што имамо и ми ћемо да се трудимо да помогнемо ЖАК-у колико год можемо и ове сезоне, за коју ћемо да видимо како ће да се заврши за ЖАК а знам да је незгодно за опстанак, као и за наредне године без обзира на исход ове. Бог неке ствари може да услиши, али ако се ми довољно не потрудимо онда молитве нису довољно вредне, међутим важно је да се обележава крсна слава и да ЖАК чува ту традицију, јер свака кућа мора да има заштитника, а клуб мора да живи и постоји. И још само да пожелим да се и убудуће сваке године овако дружимо – рекао је Богдан обраћајући се присутнима.
Мирко Протић, председник Управног одбора ЖАК-а, иначе некадашњи голман овог клуба, захвалио је локалној управи.
– Људи из градске управе нам помажу и јако смо им захвални, а свима је тешко, не само нама у ЖАК-у па су ту и наши спонзори и ветерани који су нам такође од помоћи. Град нам је купио возило-косилицу, а то нам је било преко потребно. Нажалост, ове сезоне резултати прве екипе у Подручној лиги нису сјајни, боримо се за опстанак за малим шансама, али зато имамо велики број деце у пионирима и кадетима, укупно њих више од 50.
Још је градски већник за спорт Александар Аћимов додао:
– ЖАК има велику традицију и окупља велики број гледалаца на утакмицама и ми као град смо то препознали и годинама покушавамо да помогнемо људима који се труде да овај клуб опстане у свим категоријама. Хвала управи ЖАК која је препознала наш труд и што су затражили помоћ од нас, наравно да увек може боља и већа помоћ да буде, али ми у граду се трудимо да помогнемо свим клубовима, а нарочито оним који имају много деце, а ЖАК их има.
Д. П.
У претпоследњој утакмици лигашког дела сезоне, ватерполисти ЖАК-а, очекивано, поражени су у базену „Језера” од Бечеја, резултатом 12:24 (2:5, 3:6, 4:8, 3:5), у наредном колу слободни су, а потом ће у последњој рунди играти у Панчеву против Младости. Након тога, Кикинђани би, као последњепласирани тим на табели, требали наступити и у доигравању за останак у нашем другом рангу, против екипе из трећег степена надметања.
ЖАК: Шушница, Видицки, И. Сивчев 1, О. Сивчев. Стојановић 5, Саватовић, Булатовић 3, Гавранов, Симић 4, Менај.
Д. П.