ЖАК

Градски дерби ОФК Кикинди. Ивановић у надокнади за минималац

Градски дерби на војвођанском „Истоку” припао је лидеру ОФК Кикинди која је до минимлаца против ЖАК-а, на свом терену, стигла у петом минуту судијског додатка, поготком Дејана Ивановића након соло продора. Очекивано, „Жути мрави” определили су се за затворену варијанту, а домаћин је тек у финишу првога дела могао стићи до вођства само да се Спахић у две ситуације боље снашао.

Почетком наставка капитен ОФК Кикинде Ђукић погодио је пречку гола Живкова, а у истом нападу домаћини су у размаку од неколико секунди ударцима неуспешно покушавали још трипут. Безброј прекида крунило је утакмицу, време је пролазило без игре и садржаја, а на крају, након поменутог тренутка одлуке и поготка Ивановића уследила је ипак радост фудбалера ОФК Кикинде, али и два црвена картона ЖАК-овом Крнићу и домаћем Рафаелу. Играч одлуке Ивановић рекао је након дербија:

– Знали смо да ће бити овако, да ће се ривал организовано бранити, да ће време неумитно трошити приликом прекида, али тренер Јарчевић је од нас тражио стрпљивост. На крају смо награђени.

Тренер ОФК Кикинде Јевто Јарчевић истакао је:

– Припремали смо се за овакву утакмицу, били смо фудбалски гледано добри, задовољан сам како су моји момци трчали, иако све то мора бити много брже. Недостајала нам је брзина, али се надам да ће и то доћи на своје место чим падне ова тензија, јер имали смо два локална дербија и то против затворених ривала.

Помоћни тренер ЖАК-а Иван Радишић, који је уместо суспендованог првог тренера Јовице Лакића (меч посматрао из публике), водио с клупе „Жуте мраве” кратко је прозборио:

– Сви су видели, реалан резултат био би да се дерби завршио без голова. Жао ми је наших момака, одиграли су поштено и коректно, штета што им се то није вратило, ваљда хоће у будућим мечевима, пре свега на нашем стадиону.

ОФК Кикинда: Савков, Божић, Рељић, Кецман, Мирков, Ивановић (Галешев), Зељковић (Рафаел), Спахић, Ђукић, Барбул (Виловски), Радовановић.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Пецарски, Ратко (Крнић), Кочиш (Баба), Утржен, Радивојац, Стојков, Бербаков, Фучак, Лакић (Терзин).

Од наших екипа данас су још великоселска Козара и новокозарачка Слобода ремизирале истоветним резултатима -1:1, Великоселци на свом терену с Полетом из Идвора, а Новокозарчани у Качареву с Јединством. Јован Руњевац погађао је за Козару на почетку првога дела, а Идворани су до бода стигли у финишу док је на југу Баната Немања Врбачки најпре у петом минуту донео предност Слободи, а недуго потом Качаревци су поравнали и, испоставило се, био је то коначан исход.

Сутра од 14.30 сати рускоселска Црвена звезда дочекаће тим Јединства из Влајковца.

Прва „А” лига у ватерполу. ЖАК рутински с „фењерашем”

Најтеже је било пре зоре уранити и већ у четири сата са севера Баната кренути пут Ваљева, а онда у базену, од 10 преподне, није било дилеме и ЖАК је рутински савладао 17:6 (6:2, 1:1, 5:1, 5:2) домаћи, последњепласирани тим на лествици Прве „А” лиге. Ваљево је тако остало на салду нула, а „Железничари” су, у својој повратничкој сезони, три кола пре краја и математички осигурали опстанак у нашем другом разреду.

– Окрећемо се Старом граду којег за седам дана чекамо на нашем базену. Финиш је сезоне, Београђани ће доћи да нас победе, желе у елитни ранг, а ми ћемо растерећени ући у тај меч у нади да, спортски гледано, можемо да им покваримо рачуницу – каже тренер ЖАК-а Мирослав Мунћан.

ЖАК: Бушић, Иветић 1, Наћук 3, Зорић 1, Будурин 2, Јовановић, Илић 4, Марић, Кирић 1, Гавранов 2, Симић 1, Здравкович 1, Шушница, Палоташ.

Фудбалски викенд пред нама. Градски дерби у Великом парку

Таман су се стишале фудбалске страсти од минулог викенда и дуплог дерби програма, а за сутра, од 14.30 сати, заказан је нови локални окршај, овога пута и градски. На Градском стадиону лидер војвођанског источног каравана, ОФК Кикинда дочекаће тим ЖАК-а, који због догађаја након сусрета на Вашаришту, у недељу када су „Жути мрави” играли против новокозарачке Слободе, у овај меч улази с казном од минус три бода и без суспендованог тренера Јовице Лакића.

ОФК Кикинда као водећа екипа и састав који не крије шампионске амбиције, не само у овом мечу већ вероватно и до краја сезоне, нема право на кикс на свом терену па ваља очекивати нови тријумф, иако је прогнозирати у било којем градском дербију увек незахвално.

Другопласирана Слобода и у другом колу пролећа биће гост, сутра у Качареву последњем на лествици Јединству. Иако, декларативно, Новокозарчани немају амбиција да се и трећи пут у клупској историји пласирају међу српсколигаше, нема сумње да сви у клубу са стадиона „Илија Пантелић”, ако ништа друго, желе „да се питају” или како се то још каже „кроје табелу” па се освајање целог плена на југу Баната подразумева.

Три бода на свом терену, али без императива, јуриће и четврта на лествици рускоселска Црвена звезда, која ће у недељу дочекати тим из средине табеле – Јединство из Влајковца, а сличан задатак, но под одређеним притиском, имаће и Козара. У Банатском Великом Селу сутра ће гостовати Полет из Идвора, незгодна екипа на страни, која уз то, барем засад, не стрепи од испадања па зато неретко и изненади своје домаћине.

У осталим утакмицама 17. кола састаће се: Пролетер – Раднички, Бегеј – Борац, Војводина – Омладинац, Младост – Јединство (БК).

Додајмо, у Подручној лиги мокрински Делија, такође од 14.30, дочекаће сутра новомилошевачку Војводину, а Полет ће дан касније бити домаћин Напретку из Честерега.

Војвођански „Исток”. Буран финиш на Вашаришту, Новокозарчани с пенала однели бодове

Мирољубиви реми без голова назирао се практично цело друго полувреме данашњег локалног дербија војвођанског „Истока” на Вашаришту између ЖАК-а и новокозарачке Слободе, а онда је пет минута пре краја домаћине ражалостио па разгневио главни арбитар Марко Марковић из Панчева. Делио је правду до спорног тренутка просечно, а потом је досудио казнени ударац за госте пошто је лопта, по његовом виђењу, у руку погодила домаћег играча Кнежевића. Сигуран је с пенала био Немања Врбачки за коначних: ЖАК – Слобода 0:1.

Домаћини су се најпре клели да је лопта завршила не на руци него на телу Кнежевића, а како год било, црвени картон добио је због протеста тренер Кикинђана Јовица Лакић. Након демонстративног седења ЖАК-ових играча на трави није се више дуго  играло и Новокозарчани су из Синђелићеве отишли с три бода. На крају све се с домаће стране претворило у манифестацију буке и беса те су полиција и радници обезбеђења отпратили судијску тројку у свлачионицу.

Када је реч о самој утакмици, новинарске бележнице остале су потпуно празне. Ипак, тренер Новокозарчана Слободан Митровић, разумљиво, био је задовољан исходом.

– Очекивали смо тврд меч, играло се такмичарски, знали смо да неће бити много прилика, но обе екипе биле су мотивисане и зато је сусрет био неизвестан – рекао је Митровић.

Тренер „Жутих мрава” Лакић није био расположен за причу, уместо њега Марко Живков, голман ЖАК-а, који је зимус стигао управо из Слободе, прозборио је:

– Дерби је био пун набоја, тако и треба да буде, а ЖАК је пружио максимум. Пенал нећу да коментаришем, честитам Слободи на победи и својим пријатељима из Нових Козараца желим све најбоље у наставку сезоне.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Стојков, Кочиш, Утржен, Терзин (Крнић), Радивојац, Пенавски, Детари, Дрљача, Бербаков.    

Слобода: Ћирић, Хованец, Богојевић, Лисица (Врбачки), Ћулибрк, Галић, Поповић, Станаћев, Лабус (Вокић), Ћосић, Ковачевић.

Јовица Лакић, кормилар ЖАК-а. Што пре до опстанка

Клуб с Вашаришта у недељу са свога „плаца” и с 12. позиције на табели, креће у сусрет пролећу на војвођанском „Истоку”, а већ на старту очекује га локални дерби с другопласираном новокозарачком Слободом.

– Амбиције су нам да што пре осигурамо опстанак, али неће бити нимало лако поготово што већ на старту имамо два велика дербија, најпре у недељу чекамо Слободу, а потом за шест дана идемо у госте ОФК Кикинди. Након мањих проблема с повредама, сви ће, надам се, бити у строју против Новокозарчана. Имамо квалитет, а дижемо и самопоуздање на највиши ниво и пуни оптимизма крећемо у одлучујуће борбе за бодове – каже Јовица Лакић, од јануара тренер ЖАК-а.

У Синђелићеву ове су зиме дошли: Марко Живков, Миња Ратко, Мирослав Бербаков, Марко Крнић и Вељко Лакић, а на концу пете деценије регистрован је опет голман Петар Милеуснић. Баркоци, Месарошки, Јосимовић, Шево, Адамов и Моноштори нису више чланови ЖАК-а.

У 16. колу у суботу и недељу (14.30), играће: ЖАК – Слобода, Полет – Јединство (К), Јединство (БК) – Козара, Омладинац – Младост, Борац – Војводина, Раднички (К) – Бегеј, Јединство (В) – Пролетер, ОФК Кикинда – Ц. звезда.

Последњи тест и на Вашаришту. Минималац Меленчана

У последњој утакмици припремног периода, фудбалери војвођанског лигаша ЖАК-а данас су поражени 0:1 на Вашаришту од члана Подручне лиге, екипе меленачке Русанде. Једини погодак гости су постигли средином другог полувремена, а треба напоменути да су „Жути мрави” играли без двојице понајбољих у својим редовима, Радивојца и Терзина, но и гости су били још и више ослабљени, без четворице.

Подсетимо, јуче је ОФК Кикинда као домаћа 2:1 савладала Сенту, новокозарачка Слобода ремизирала је 2:2 у Накову с Полетом, а у Руском Селу, великоселска Козара добила је 1:0 домаћу Црвену звезду.

Прво коло наставка сезоне на војвођанском „Истоку”, такође и у Подручној лиги „Зрењанин”, на распореду је предстојећег викенда.

Наши војвођански лигаши имали претпоследње тестове. Споро подешавање нишанских справа

Ближи се почетак наставака првенства Војвођанске фудбалске лиге „Исток” па су наши покрајински лигаши, сви осим новокозарачке Слободе, овога викенда одиграли претпоследње контролне утакмице.

Након ОФК Кикинде, о чему смо јуче већ подробније писали, која је у гостима савладала 3:1 српсколигаша адорјанску Тису, тестове су имали и Рускоселци, Великоселци и кикиндски „Жути мрави”, а Новокозарчанима проверу је отказала новомилошевачка Војводина.

Црвена звезда у Руском Селу ремизирала је 1:1 с подручним лигашем, такође нашим, наковачким Полетом. Војводић је био стрелац за Звезду, а у другом делу поравнао је из казеног ударца Бабић. Козара је одиграла без погодака у Сенти док је ЖАК на Вашаришту поражен 0:2 од новобечејског Јединства иначе два степена ниже рангираног од Кикинђана.

Ако све буде било према плану, у такозваним генералним пробама, наредног викенда, састаће се: ОФК Кикинда – Сента, Полет – Слобода, Црвена звезда – Козара и ЖАК – Русанда (Меленци).

ЖАК поражен од лидера у ''Језеру''. Након осцилација и арбитри закочили ''железницу''

ЖАК је на свом базену вечерас поражен од лидера на табели Прве ”А” лиге, београдског Таша, резултатом 11:10 (3:4, 1:3, 3:2, 3:2), а мало је недостајало да, чак и поред осцилација у игри, приреди изненађење и барем ремизира с водећим тимом на лествици.

Повели су ‘„Железничари” 2:0, али је састав Београђана до првог предаха преокренуо резултат у своју корист, а на великом одмору имао и плус три (4:7). ЖАК се у трећој деоници приближио на гол заостатка (7:8) и промашио за поравнање. Након тога уследила је серија гостију и предност од 11:7. Опет се кикиндски тим подигао и пришао на минус један, а онда, 40. секунди пре краја, спорни тренутак. Уместо да искључе играча Таша, арбитри су гостима  доделили лопту и све је било решено пошто је на снази био поменути коначан исход. Тренер Мирослав Мунћан напоменуо је:

– Опет су пресудиле наше индивидуалне грешке. Ми нисмо екипа која постиже много погодака па је толики број киксева недопустив и због тога често бивамо овако кажњени. Морам истаћи овог пута голмана Жолта Бушића, био је одличан као и у прошлом колу у Панчеву.

Након овога викенда уследиће двонедељна пауза у првенству, а наредни ривал ЖАК-а биће Бањица у Београду. Пет кола пре краја такмичења у нашем другом рангу, Кикинђани имају велику предност од 10 бодова у односу на шабачку Саву која је претпоследња.

ЖАК: Бушић, Цветић 1, Наћук 1, Зорић, Будурин 3, Јовановић, Илић 1, Јакшић 1, Гавранов 1, Симић, Здравковић 1, Степанов, Палатош 1.

Одмичу припреме војвођанских фудбалских лигаша

Осим ОФК Кикинде, јесењег лидера на табели Војвођанске лиге ”Исток”, и преостала четири наша покрајинска лигаша имали су провере овога викенда. Новокозарачка Слобода ремизирала је без голова на ”Илији Пантелићу” против ривала из лигашког надметања – екипе Војводине из Перлеза, а сусрет је обележио деби млађаног Великоселца Милоша Лабуса (17) који је у Слободу стигао из редова највећег ривала Козаре и то као трећи млади фудбалер у овој сезони.

Слобода: Ћирић, Хованец, Богојевић, Радулашки, Ћулибрк, Лисица, Лабус, Станаћев, Ковачевић, Д. Ћосић, Шанта. Играли су још: Лекић, Б. Ћосић, Вученовић, Благојевић.

Истим, најнепопуларнијим резултатом завршено је и у Банатском Великом Селу, одмеравање снага Козаре и подручног лигаша меленачке Русанде.

Козара: Ми. Француски, Ф. Томић, Бјелановић, Н. Ђаковић, М. Бунић, Б. Бунић, Петровић, Руњевац, Момчилов, Ма. Француски, Мисић. Играли су још:  М. Ђаковић, Чуданов, Латиновић, В. Томић, Рофа, Ферковић, Тодоровић. 

Рускоселска Црвена звезда имала је тест у Зрењанину против српсколигаша Радничког, додуше већ након половине првенствене трке виђеног у нижем рангу, изгубивши 4:2. Стрелци погодака за Рускоселце били су Коцкар и Симић.

Црвена звезда: Костуранов, Лаништанин, Јанков, Чуданов, Војводић, Попесков, Белић, Цвијановић, Кресоја, Симић. Играли су још: Стојадинов, Узелац, Ковачевић, Бајић. 

И ЖАК је, као и Козара, овога викенда изабрао за ривала нижерангирани тим. ”Жути мрави” победили су 3:0 у Мокрину домаћег Делију, а двоструки стрелац био је Терзин те Радивојац. Још је голман Живков одбранио казнени ударац Мокринчанима.

ЖАК: Живков, Пенавски, Дрљача, Кнежевић, Утржан, Пецарски, Детари, Ратко, Терзин, Стојков, Радивојац. Играли су још: Фучак, Зарић, Кочиш, Петровић, Раду. 

Кренули и „Железничари” и Новокозарчани. Успела провера ЖАК-а против Новомилошевчана, Слобода ремизирала на Бегеју

Прве тестове током зимских припрема имали су и фудбалери кикиндског ЖАК-а и новокозарачке Слободе, чланови војвођанског „Истока”. „Железничари” су на Вашаришту победили 3:1 подручног лигаша Војводину из Новог Милошева, а Новокозарчани су у Зрењанину, такође против члана Подручне лиге – ЖФК Баната, ремизирали без погодака.

Стрелци за ЖАК били су првом полувремену: Бербаков, Пенавски и Терзин, а Новомилошевчани су смањили у наставку игре из казненог ударца.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Дрљача, Пенавски, Бербаков, Ратко, Утржен, Детари, Кочиш, Терзин, Стојков. Играли су још: Крнић, Фучак, Лакић, Зарић, Петровић, Раду, Моноштори.

Пенал су имали и играчи ЖФК Баната против Слободе, али га нису искористили у првом делу. Голман Новокозарчана Ћирић одбранио је ударац с беле тачке, а мреже су мировале и током свих 90 минута, иако је по полувреме, гледајући прилике, припало ривалима, прво Зрењанинцима, а друго Слободи.

Слобода: Ћирић, Богојевић, Ћосић, Лисица, Хованец, Поповић, Радулашки, Лабус, Станаћев, Галић, Ковачевић. Играли су још: Шанта, Вученовић, Лекић и Богојевић.  

Подсетимо, играли су јуче и ОФК Кикинда – Козара (БВС), било је 2:0 за домаћина, а од пет наших клубова, који се такмиче у Војвођанској лиги „Исток”, овога викенда проверу нису имали једино фудбалери рускоселске Црвене звезде.

error: Content is protected !!