Едукативни пројекат „Навијај и играј фер”, којег спроводи Савез за школски спорт, данас је окончан. Како кажу организатори, реч је о такмичењу у навијању са циљем развијања свести о потреби смањења насиља и недоличног понашања на спортским приредбама, а данас су у ОШ „Вук Караџић” одигране одбојкашке утакмице између школских екипа са шире територије Града. Присуством је све подржао и градоначелник Никола Лукач, обратио се малишанима на манифестацији, а доминирала је парола: „Сви смо најбољи!”.
Председник Савеза за школски спорт Војводине мр Бранислав Тешић захвалио је локалној управи и градоначелнику и Покрајинском секретаријату за спорт и омладину који је финанансијски подржао пројекат.
– Ово је пројекат који организујемо већ другу годину и на овај начин хоћемо да промовишемо спортски начин навијања и здрав начин живота и да децу склонимо с улице – рекао је мр Тешић.
Градски већник за спорт и омладину Драган Пецарски, надовезао се:
– Кикинда је град спорта и спортских манифестација и дешавања, а на манифестацијама је потребно да се ферплеј навија. Деца ће овако да се едукују и захваљујем се Савезу за школски спорт Војводине за одличну идеју коју спроводи кроз ову манифестацију. За похвалу је и колико деце је овде.
Јелена Крвопић, председница Савеза за школски спорт Кикинде, додала је:
– У целом пројекту учествовало је више од 500 основаца. Старији ђаци ће да играју одбојку, а млађи да навијају. Школски спорт је здрава прича, јер омогућује и оним ученицима који нису у спортским клубовима да се опробају у разним спортовима, а потребно је још раније, већ у предшколском узрасту, да почнемо едукацију најмлађих како да се понашају и да навијају на утакмицама.
Д. П.
Надовезао се мр Петровић:
Јелена Крвопић, председница Школског спортског савеза Кикинде, додала је:
– Ово је вредна спона између спорта и екологије, а битно је и да се деца друже. Ми смо ту да их подржимо и упутимо да науче да воде рачуна о здравом начину живота – рекао је Пецарски.
Надовезаo се Филип Комарица, директор Спортских игара младих Дунав осигурања:
Светлана Мирчић Вукобрат, из реда школских организатора, закључила је:

– Ово је још једна у низу акција где се популаризују здраве вредности, а то је спорт у Кикинди граду спорта. Деца треба да се друже и да се играју спорта од малих ногу, јер ће их спорт научити да буду бољи људи. Хвала свима, директорима школа и учитељима што су децу анимирали, јер нема ничег лепшег од дечјих осмеха када се деца баве спортом – реко је Лукач.
Надовезала се Јелена Крвопић, координторка за школски спорт у Кикинди:
– У две поменуте школе часове физичког васпитања поред учитеља, редовно држе и професори и резултати су видљиви. Реч је о „малим олимпијским играма” забавног карактера, где до изражаја долази свестраност и спретност, а развија се моторика. Наши ученици били су 30 секунди бржи од другопласираних, а поред тога начинили су и најмање грешака. Није случајно што су ове две школе биле успешне, јер у њима и даље финкционише пројекат „Спорт у школе” који је некада био спровођен у свим, а сада још живи у школама „Јован Поповић” и „Вук Караџић”. Код нас у школи добро функционише и Гимнастички клуб што је такође одлична база – каже Светлана Мирчић Вукобрат, професорица физичког из ОШ „Свети Сава”.
– Трудимо се да радимо са децом основне и природне облике кретања, а предлажемо и да се сви професори физичког упуте у рад с ученицима млађих разреда. Нажалост, ти природни облици кретања некада су били нормални, јер су деца играла напољу, трчала, скакала, превртала… Сада ми то радимо у салама вештачки, јер је модернизација живота довела до тога да се деца све мање крећу.