У Основној школи „Свети Сава“ данас је било свечано. Традиционално, на посебној празничној академији, најбољим ученицима осмог разреда, онима који су се истакли и служе на понос школе, уручене су светосавске плакете.
– На свечаној академији додељујемо признања ђацима који су имали одличан успех са просеком 5,00 од првог разреда и постизали су изванредне успехе и у наставним и у ваннаставним активностима. За њих, сваке године, припремимо и билборд, они су понос наше школе – рекла је директорица, Гордана Рацков.
Ове године највише признање Школе добили су: Марко Клачак, Мила Пејчић, Лена Перић, Тодор Поповић, Милош Рељин, Миња Бабић, Ива Вуловић, Алекса Томић, Миљана Томић и Мајда Хелдрих.
Милош Рељин каже да је поносан и да се већ определио за област у којој ће наставити школовање.
– Највише волим природне науке. Планирам да упишем Техничку школу „Михајло Пупин“, смер техничар информационих технологија, а затим и Електротехнички факултет – рекао је Милош.
Његова другарица из разреда, Лена Перић, испричала нам је да је била решена да оствари резултате који би је довели до оваквог успеха.
– Трудила сам се и зато сам и очекивала да ћу добити плакету – признаје Лена. – Такмичила сам се у разним предметима, највише из математике и енглеског са којим сам стигла до републичког нивоа. Уписаћу природно-математички смер у Гимназији. За факултет још нисам сигурна, размишљам о архитектури и математици.
Плакете и књиге најбољима уручене су након приредбе коју су припремили млађи ученици и којој су присуствовали наставници и родитељи. Добитници су, затим, са вероучитељем, јерејем Мирославом Бубалом, резали славски колач. На крају школске године свакоме од њих биће уручено још једно признање – Вукова диплома.
Додела плакета „Свети Сава“, као чин захвалности онима који су уложили више труда и прославили школу, установљена је 1995. године. Данас ОШ “Свети Сава” похађа више од 500 ђака.
С. В. О.














Међу такмичарима били су и ученици трећег разреда ОШ „Ђура Јакшић“ који су били прваци на републичком такмичењу у игри „између две ватре“.
Маша Ромаков, трећак из исте школе дели њено мишљење.
Вукашин Бајкин, ученик шестог разреда школе домаћина каже да данас игра „велики рукомет“.
Обележавање Дана и славе Школе имаће своје финале у недељу, на Свечаној академији у Народном позоришту, од 18 сати. када ће бити додељене „Плакете Свети Сава“ најбољим ученицима осмог разреда, будућим вуковцима.











– Циљ нам је да се традиција борбе за женски спорт одржи и да нашим ђацима прикажемо спортове који им нису познати, најпре на настави. Сваке године пред 8. март ми ставимо акценат на женску страну спорта, а за следећи пут планирамо да нам у госте дођу девојчице из спортова у води и на води, што ће бити мало компликованије, јер у нашем граду немамо ватерполисткиње и веслачице. Кроз наставу и рад са децом примећујемо да има талентоване деце за све спортове, само им треба пружити прилику, а наш задатак је да их подстакнемо и објаснимо да је спорт важан.


