U Osnovnoj školi „Sveti Sava“ danas je bilo svečano. Tradicionalno, na posebnoj prazničnoj akademiji, najboljim učenicima osmog razreda, onima koji su se istakli i služe na ponos škole, uručene su svetosavske plakete.
– Na svečanoj akademiji dodeljujemo priznanja đacima koji su imali odličan uspeh sa prosekom 5,00 od prvog razreda i postizali su izvanredne uspehe i u nastavnim i u vannastavnim aktivnostima. Za njih, svake godine, pripremimo i bilbord, oni su ponos naše škole – rekla je direktorica, Gordana Rackov.
Ove godine najviše priznanje Škole dobili su: Marko Klačak, Mila Pejčić, Lena Perić, Todor Popović, Miloš Reljin, Minja Babić, Iva Vulović, Aleksa Tomić, Miljana Tomić i Majda Heldrih.
Miloš Reljin kaže da je ponosan i da se već opredelio za oblast u kojoj će nastaviti školovanje.
– Najviše volim prirodne nauke. Planiram da upišem Tehničku školu „Mihajlo Pupin“, smer tehničar informacionih tehnologija, a zatim i Elektrotehnički fakultet – rekao je Miloš.
Njegova drugarica iz razreda, Lena Perić, ispričala nam je da je bila rešena da ostvari rezultate koji bi je doveli do ovakvog uspeha.
– Trudila sam se i zato sam i očekivala da ću dobiti plaketu – priznaje Lena. – Takmičila sam se u raznim predmetima, najviše iz matematike i engleskog sa kojim sam stigla do republičkog nivoa. Upisaću prirodno-matematički smer u Gimnaziji. Za fakultet još nisam sigurna, razmišljam o arhitekturi i matematici.
Plakete i knjige najboljima uručene su nakon priredbe koju su pripremili mlađi učenici i kojoj su prisustvovali nastavnici i roditelji. Dobitnici su, zatim, sa veroučiteljem, jerejem Miroslavom Bubalom, rezali slavski kolač. Na kraju školske godine svakome od njih biće uručeno još jedno priznanje – Vukova diploma.
Dodela plaketa „Sveti Sava“, kao čin zahvalnosti onima koji su uložili više truda i proslavili školu, ustanovljena je 1995. godine. Danas OŠ “Sveti Sava” pohađa više od 500 đaka.
S. V. O.














Među takmičarima bili su i učenici trećeg razreda OŠ „Đura Jakšić“ koji su bili prvaci na republičkom takmičenju u igri „između dve vatre“.
Maša Romakov, trećak iz iste škole deli njeno mišljenje.
Vukašin Bajkin, učenik šestog razreda škole domaćina kaže da danas igra „veliki rukomet“.
Obeležavanje Dana i slave Škole imaće svoje finale u nedelju, na Svečanoj akademiji u Narodnom pozorištu, od 18 sati. kada će biti dodeljene „Plakete Sveti Sava“ najboljim učenicima osmog razreda, budućim vukovcima.











– Cilj nam je da se tradicija borbe za ženski sport održi i da našim đacima prikažemo sportove koji im nisu poznati, najpre na nastavi. Svake godine pred 8. mart mi stavimo akcenat na žensku stranu sporta, a za sledeći put planiramo da nam u goste dođu devojčice iz sportova u vodi i na vodi, što će biti malo komplikovanije, jer u našem gradu nemamo vaterpolistkinje i veslačice. Kroz nastavu i rad sa decom primećujemo da ima talentovane dece za sve sportove, samo im treba pružiti priliku, a naš zadatak je da ih podstaknemo i objasnimo da je sport važan.


