gradski odbor sns kikinda

фото-снс-300x225-(Ларге)

Јуче су у Кикинди током касних поподневних сати блокадери, веровали или не, приредили перформанс под називом “Култура у блокади”са мапом која представља туристички водич обрушавања културе у граду .

Пиштаљке и транспаренте носили су малобројни “усијани”бунтовници, са жељом да тобоже пробуде свест грађана, како су културне институције у граду склоне паду, привиђа се тако или призива неко обрушавање?

Тачке заустављања где су блокадери гласно негодовали су : Позориште, Архив, Музеј, Библиотека, Културни центар, Тера…

У недостатку здраве и смислене идеје, добра је и задовољавајућа и чиста глупост, а ко пристане да је следи, сам се тим чином и легитимисао. Људи без свести и савести, јаки у маси и октавама буке коју производе, покушавају по сваку цену , да упркос чињеницама које тврдоглаво то демантују, (а вођени ниским деструктивним побудама)  локалној власти припишу коруптивност,
да је без доказа криминализују!

Шта се то обрушава и шта је склоно паду!? Рекли бисмо да пада енергија протеста и мотивација оних који у њима учествују, па се већ ушло у сферу привиђења и халуцинација, да ће сваког тренутка нешто да нам тресне о главу!

А сада следе чињенице које говоре следеће : током протеклих 12 година колико СНС води град у инфраструктурне пројекте из године у годину инвестирано је све више и више. У 2013.години инвестиције су износлиле око 14 милиона динара, да би током 2017. и 2018.године достигле 120
милиона динара.

Од капиталних пројеката издвојимо Музеј Тера, Сувенирницу, тренинг центар, реконструкцију Културног центра, Нову галерију Народног музеја, реконструкцију Народне библиотеке и сале Позоришта, нови фоаје, улагање у Историјски архив, чиме се листа урађеног тиме не завршава.
У културу верујемо, у културу се улаже, како у инфраструктуру, тако и у амбициозне програме.

Лаж и неосноване оптужбе без доказа за коруптивност и криминал свакако су сушта супротност култури.  Ми смо одабрали страну, једину исправну, да културом оплемењујемо живот наших суграђана и свих драгих гостију који посећују Кикинду. Они који, ношени мржњом, личном или политичком фрустрацијом и нетрпељивошћу руше правила пристојности и покушавају да успоре хармоничан и динамичан развој Кикинде, за шта се залажемо, у отвореном су сукобу и са културом и са животом.

Што се нас тиче, култура је у акцији, а блокадери у озбиљном помрачењу свести, стоји у саопштењу Градског одбора Српске напредне странке у  Кикинди.

Станислава-(2)

Веома је важна добра комуникација Града, Покрајинске владе и Владе Републике Србије- и то све на темељу политике чији је идејни творац Александар Вучић, како бисмо се заједничким снагама борили за даљи развој и просперитет, указује заменица шефа посланичке групе „Александар Вучић- Војводина не сме да стане” Станислава Хрњак.

Континуитет развојних пројеката и нова капитална улагања. То ће, у најкраћем, бити окосница рада новоформиране Покрајинске владе на челу са председницом Мајом Гојковић. Снажна подршка Покрајине од несумњиве је важности за развој локалних самоуправа на њеној територији, а колико је та подршка за Кикинду значајна потврђују конкретни резултати и бројке, рекла је у разговору за „Комуну” Станислава Хрњак, покрајинска посланица, заменица шефа посланичке групе „Војводина не сме да стане” и председница скупштинског Одбора за здравство, социјалну политику и бригу о деци.

– Српска напредна странка је са својим коалиционим партнерима 2016. преузела одговорност за вођење Покрајинске владе. Веома озбиљне резултате рада, о чему сведоче финансијски показатељи, истакла сам и у свом скупштинском обраћању.  У години када смо преузели одговорност у вођењу Покрајине, 57 милијарди динара износио је буџет и та година је, после ребаланса, завршена са око 60 милијарди. У 2023. буџет АП Војводине био је 120 милијарди. То говори у прилог чињеници да се за осам година врло озбиљно радило, пре свега саниране су последице претходне власти на челу са Демократска странком која је бесомучно трошила новац, што се огледало и у задужености. Подсетићу, Развојна банка Војводине је дала кредит од 3,5 милиона евра ДС-у без икаквог обезбеђења. Ми смо кренули у реализацију пројеката по приоритетима. Уз јасан план и програм, и посвећеност буџет је удвостручен за осам година и отворено је 85.000 радних места. Сарадња Покрајинске владе са свих 45 јединица локалне самоуправе била је интензивна и  једнако присутна- указује Хрњакова.

 

У Кикинди су од 2019. до 2022. године, из покрајинске касе подржани пројекти у вредности од 1,925 милијарди динара. Само  у 2023. години, тај износ је чак 918 милиона динара. Списак улагања је дугачак.

– Ако знамо да је буџет Града 3,5 милијарди, јасно је колико је снажна подршка и колико смо се трудили да конкуришемо са пројектима и договарамо оно што је стратешки важно. То су најпре улагања у вези са изградњом фабрике воде, магистрални вод и замена водовода, као и средства за четири мини постројења за пречишћавање пијаће воде у селима, потом за електрификацију, путну инфраструктуру, атмосферску канализацију. Радови у сливу Моравске кренуће врло брзо.Треба напоменути и континуирано улагање у опремање болнице, све образовне установе, установе културе. Скоро 400 милиона опредељено је за реконструкцију школе „Фејеш Клара” – подсећа наша саговорница.

Хрњакова напомиње да је прошле године усвојен План развоја АП Војводине до 2030. године који се заснива на четири главна правца: висок животни стандард, енергетски одржива, дигитално и просторно повезана Војводина, зелена Војводина отпорна на климатске промене и интеркултурална- по мери свих њених грађана.

– Уверена сам да ће новоизабрана Влада квалитетно и посвећено радити, то су искусни и одговорни људи који су децембра 2023. добили озбиљну подршку на изборима. Веома је важна добра комуникација Града, Покрајинске владе и Владе Републике Србије- и то све на темељу политике чији је идејни творац Александар Вучић, и ми јесмо на том путу, а наши коалициони партнери са тим су сагласни- истиче Хрњакова.

Подсетимо да је за изградњу прва четири мини постројења за пречишћавање пијаће воде у Мокрину, Накову, Иђошу и Банатском Великом Селу, Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство издвојио 280 милиона динара, док ће остатак потребних средстава обезбедити Град.

-Договорили смо стратешки да сва села добију чисту, пијаћу воду, аплицираћемо са пројектно техничком документацијом. Свесни смо да има много отворених инфраструктурних питања, и она су на мапи пројеката које ћемо решавати. За изградњу канализације у насељима Стрелиште и Железнички нови ред очекујемо подршку Министарства заштите животне средине, пројектно техничка документација је спремна- истиче Хрњакова.

НА ЛИСТИ ВРЕДНИ И ПОСВЕЋЕНИ СУГРАЂАНИ

На предстојеће локалне изборе 2. јуна, СНС излази у ширем фронту, па су на листи „Александар Вучић- Кикинда сутра” још и СПС и СРС, поред досадашњих коалиционих партнера ПУПС-а, Покрета социјалиста и Љајићевих социјалдемократа.

– Имамо стара и нова лица, кандидате из свих села, као и града. То је све поштен свет, вредни, ангажовани и посвећени суграђани, у сагласју са плановима развоја, лојални Србији и политици коју заступају, решени да не одустају од борбе за бољи живот и просперитетнији Град, Покрајину и Републику- наводи председница кикиндских напредњака.

КОД ОПОЗИЦИЈЕ ОПШТА ПАПАЗЈАНИЈА

Председница Градског одбора напредњака подсећа да је на децембарским изборима СНС добила 53 одсто гласова. Увек јасно говоримо шта смо урадили и шта планирамо, као и шта су текући проблеми, указује.

–  Што се тиче опозиционих опција, ту је општа папазјанија. Имали су децембра коалицију која се распала, па сад једни други оптужују ко је крив. Једни бојкотују изборе, други не, странке чији лидери на телевизијама говоре да бојкотују, на локалима иду на изборе. И овде сте видели коалицију у којој је прво била једна група људи, па онда неки неће једни са другима, те су се издвојили. Велика збрка. Веже их то што представљају исту политику о којој су грађани на изборима рекли шта мисле, политику Демократске странке која се разбила у више фракција. Све их овде окупља Зоран Милешевић и он је први и последњи кандидат. Ако би грађани, којим случајем, бирали ту опцију, тога морају бити свесни. Њихови резултати се виде у центру града- у Хотелу „Нарвик”, на улазу у град где је несуђена хладњача, подсетићу и да је Милешевић прошле године инкасирао два милиона евра из градске касе. Више него очигледно је шта је њихова политика, све остало су неутемељене флоскуле и листа жеља која показује непознавање буџета, прихода, расхода, цене коштања, то не бих ни коментарисала- наводи Станислава Хрњак.

 

 

 

 

зграда-микронасеље

Још један у ланчаном низу инцидената који су последица директне кампање мржње коју све агресивније води опозиција и њени идеолози, догодио се данас у Кикинди.

На дан када Србија обележава две деценије од стравичног погрома над својим сународницима на Косову и Метохији, незапамћен у новијој историји, на сраман и вулгаран начин настављена је кампања против председника Александра Вучића и Српске напредне странке.

У згради у Партизанској улици у Микронасељу данас су освануле поруке срамотног садржаја са илустрацијом, исписане на улазу у зграду, као и на вратима станова у којима живе чланови и симпатизери Српске напредне странке.

На улазу у вишеспратницу у којој станује више активиста Српске напредне странке исписано је „СНС крвопије ЈБТ-и се сви са Вучком и Анушком”, док је на вратима више од пет станова плавим маркером ишкрабано „Вучићу пе*еру”.

Да овакво таргетирање присталица политике председника Вучића и Српске напредне странке не може бити случајно, потврдили су нам у разговору станари са којима смо причали.

– Не кријем своје политичко опредељење нити имам разлога да се било чега стидим. Са којим правом неко пише по мојим вратима и обележава нас, да ли је циљ да се у свом граду и својој згради осећам небезбедно. Надамо се да ће се починиоци бити пронађени- прокоментарисао је један од станара.

Овај инцидент је још један у низу напада на активисте и симпатизере СНС, након што готово свакодневно опозициони идеолози позивају на насиље и обрачунавање са онима који мисле другачије.

Данима сведочимо бруталним нападима на активисте наше странке. Разбити главу жени на улици јер је носила ранац на којем пише Александар Вучић је монструозно. Да они који се куну у борбу против насиља разбијају главу и вербално злостављају људе на улици, видела је цела Србија и свет! Данас су се такви обрушили на приватну имовину наших суграђана, показавши да нисмо сигурни ни иза закључаних врата- истакла је за кикиндски.рс, поводом овог вандализма, председница Градског одбора Српске напредне странке у Кикинди Станислава Хрњак.

Полиција је обавила увиђај, након чега се очекује да ће виновници овог хулиганског испада бити приведени правди.

Очигледно да опозициони јуришници који желе пустошење и разарање Србије, своје насиље настоје да покажу као нормално и прихватљиво дајући себи право да уништавају туђу имовину. Подмукла кампања дехуманизације председника Александра Вучића и свих присталица СНС поприма све шире размере са циљем изазивања метежа, раздора и спирале мржње не би ли на таласу таквог терора дошли на власт.

Подсетимо, протеклих дана је прогон доживела активисткиња СНС Јелена Милосављевић на Бановом Брду, а 12. марта је на Теразијама нападнута Славица Вујачић, такође активисткиња СНС, због тога што је носила ранац са натписом „Александар Вучић”. Потом је на Вождовцу, од стране опозиционара, уследило фактичко хапшење активиста СНС док су обилазили своје чланове, представљено као наводно „грађанско хапшење”. Ниједан од ових напада и инцидената нико од челника опозиције није осудио!

У намери да по сваку цену дођу на власт, опозициона камарила не преза од линчовања људи само на основу другачијег политичког опредељења.

 

СТАНИСЛАВА РЕЗУЛТАТИ ИЗБОРА

Станислава Хрњак кандидаткиња листе „Александар Вучић Србија не сме да стане”, у име странке и у своје лично име, захвалила се суграђанима на подршци који су им указали на изборима.

Српска напредна странка у Кикинди је освојила 54,92 одсто гласова од укупног броја изашлих на биралишта. Поверење овој партији дало је 15.886 суграђана, што је више у односу на изборе пре годину и по дана. Станислава Хрњак, председница Градског одбора СНС-а и кандидаткиња за покрајинску посланицу „Александар Вучић – Војводина не сме да стане“ захвалила је свим грађанима који су од раних јутарњих сати до затварања бирачких места испунили своју грађанску дужност.

ПОГЛЕДАЈТЕ ВИДЕО:

395350028_864554118331618_6671132905003515570_н (1)

Снажну подршку Српској напредној странци и политици председника Александра Вучића потврдио је огроман одзив суграђана који су вечерас дошли у страначке просторије да својим потписима подрже изборну листу „Александар Вучић- Србија не сме да стане”.  

ОГРОМНА ГУЖВА ИСПРЕД ГРАДСКОГ ОДБОРА СНС

У Градском одбору у Кикинди суграђани су у дугим редовима стрљиво чекали да дају свој потпис подршке и тако још једном потврдили да су за континуитет државотворне политике председника Вучића и СНС-а за успешну и просперитетну Србију.

У оптимистичној атмосфери, уз одличну организацију,  за само сат времена подршку листи пружило је око хиљаду суграђана који су похрлили у седиште Градског одбора, али и у месне заједнице у селима- о чему сведочи и наш видео.

Дилему нису имали ни становници у селима који су такође демонстрирали снажну подршку изборној листи напредњака ( фото на крају текста).

Подсетимо, председник Србије Александар Вучић данас је расписао ванредне парламентарне изборе за 17. децембар. Како је Вучић истакао, веома је важно да Србија сачува мир, стабилност и унутрашњу кохезију и покаже демократичност.

„Рекао бих да је ова кампања прилика да на цивилизован начин прикажемо различите идеје, програме, политике који треба да се такмиче, али који никада неће угрозити наше виталне државне, народне и националне интересе“, истакао је председник Вучић.

Свим учесницима у кампањи пожелео је добар резултат у представљању својих идеја и циљева.

„Желим им да све то чине на демократски и цивилизован начин, за грађане Србије је важно да најбољи програми и идеје победе. Уверен сам да учвршћујемо демократију и обезбеђујемо сигуран пут у будућност нашој деци. Живела Србија, нека су нам срећни избори“, закључио је Вучић.

 

захвалнице снс (Ларге)

У Градском одбору Српске напредне странке у Кикинди вечерас је, пригодном свечаношћу обележено 15 година од оснивања странке. Члановима и симпатизерима обратила се председница Градског одбора Станислава Хрњак.

– Пре 15 година основали смо странку са јасном идејом, програмом, искреним приступом и политиком која је дала конкретне резултате. Србија више није иста земља, има 550.000 радника више, раст плата и пензија, улаже се у образовање. здравство, научнотехнолошки развој, индустријске зоне, и сви сегменти друштва бележе озбиљан напредак. Било је пуно изазова, али као што смо и пре 15 година, без подршке било ког медија, ишли од куће до куће, разговарали са грађанима, ширили мрежу активиста и промовисали своју политику, то радимо и данас.

– Нама је мишљење суграђана веома важно, спрам тога и постављамо циљеве и ово прво полувреме завршавамо са озбиљним напретком. Планови су нам да, у сусрет изборима, представимо циљеве у свим сферама друштва, а грађани ће дати суд. Уверена сам да врло добро знају да направе разлику између оних који искрено приступају и праве резултате  и оних који демагошки пропагирају своје политичке циљеве – истакла је, између осталог, председница кикиндског одбора СНС.

Овом приликом, подељено је 60 захвалница члановима које су предложили месни одбори. СНС у Кикинди данас броји безмало 4.700 чланова.

донација болници 1

Захваљујући хуманим опредељењима и доброј вољи донатора, данас су представници Трећег месног одбора ГрО Српске напредне странке уручили Општој болници донацију – телевизор марке Самсунг од 50 инча за Ургентно-пријемно-тријажну службу.

Како су рекли представници донатора, идеја за овај хумани гест потекла је од самих грађана и чланова Трећег месног одбора СНС-а који су, као пацијенти, увидели да би, на овај начин, могло да се помогне у превенцији различитих болести и у промоцији здравља уопште.

Др Душан Прекратић, специјалиста гинекологије и акушерства запослен у Болници, као одборник у Градској скупштини нагласио је да Српска напредна странка има слуха за потребе грађана и чини све што је у њиховом интересу.

Захваливши на поклону, в. д. директорка Болнице др Весна Томин, истакла је да је здравље свих грађана приоритет у раду установе.

– Отворени смо за сваку врсту хуманог геста и помоћи – рекла је др Томин. – Напредујемо корак по корак и помаци се виде у свим сегментима, у набавци нове, савремене медицинске опреме, и у организационом и кадровском смислу.

Телевизор ће бити коришћен за емитовање здравствено-едукативног материјала и за промоцију здравља.

снс кикинда лого

Уместо да поздраве давања државе Кикинди, у локалном одбору Странке слободе и правде поступили су супротно, нападајући највећи инфраструктурни пројекат у граду у протекле четири деценије – изградњу фабрике воде. На саопштење које је у име локалног одбора Странке слободе и правде, потписао Мирослав Панић, одговорио је Градски одбор Српске напредне странке:

Душебрижници из Странке слободе и правде,

читајући ваше саопштење, дошли смо до закључка да захтев који константно упућујуте председнику Вучићу за формирање техничке Владе, превасходно има за циљ коначно решавање радног статуса господина Панића, јер би у таквој Влади он засигурно добио министарско место. Такав стручан, квалификован кадар, такорећи човек универзалног знања, оличиње је политике коју ваша странка заступа у Србији. Политике скакања по клупама Народне Скупштине, политике која се противи повећању плата и пензија, политике која је против директне помоћи грађанима, политике која се противи улагању у градове и општине у Србији, политике уништавања, распродаје, пљачке и отимачине, политике која промовише насиље док се, истовремено, наводно, боре против истог.

Како вас, господо, није срамота да помињете помоћ Владе Републике Србије граду Кикинди у износу од 100 милиона динара, када врло добро знате да је та помоћ додељена како би Кикинда изашла из блокаде у коју ју је гурнуо ваш газда и политички отац Зоран Милешевић?! Одакле вам храбрости, пошто образа одавно немате, господине Панићу, да пласирате лажи о богаћењу, када једини који се обогатио од тих пара јесте газда Милешевић?! Вероватно сте и ви добили неку мрвицу, па сада то отплаћујете бесомучним лајањем, лагањем, измишљањем и нападањем најзначајнијег пројекта за Кикинду и њене грађане у последњих неколико деценија!

Без обзира на то, господине Панићу, колико Ви и остали из Ваше политичке организације кевћали и лагали, даље пљачкали овај град и народ, Српска напредна странка ће наставити да се бори за сваког Кикинђанина и интерес Кикинде. Завршићемо фабрику воде, дистрибутивну мрежу за воду, изградићемо мини постројења за прераду воде по селима, завршити реконструкцију градске болнице, изградити нови вртић и реализовати многе друге пројекте од значаја за грађане, колико год се то вама не свиђало, колико год били против и колико год ви скакали по скупштинским клупама.

На крају, много среће Кикинда и има, господине Панићу, јер, кад год нам је тешко, погледамо Вас, прекрстимо се и кажемо „Опрости нам Боже, могло је и горе!“

 

станислава за новине (Ларге)

Велики народни скуп „Србија наде” који је 26. маја одржан на платоу испред Народне скупштине у Београду показао је огромно заједништво, велелепан број људи из свих крајева Србије дошао је да поздрави политику мира, наде и просперитета, послате су поруке да је Србија земља развоја која даље стреми свом економском напретку, независна у својим политичким одлукама, држава која има подршку својих грађана, у којој сви морамо бити једнаки и безбедни, каже у разговору за Кикиндски портал председница Градског одбора Српске напредне странке Станислава Хрњак.

-Мислим да су нас више него икада ове трагедије које су се догодиле у Београду и Младеновцу ујединиле, без обзира на све оне политичке поруке које су долазиле из опозиције и које заиста имају скандалозан карактер. Дубоко смо свесни да је Србија земља демократије у којој треба да се чују различити ставови и мишљења, као и примедбе о којима треба да се разговара. Оно што сматрам недостојним и недоличним је злоупотреба трагедије којој сведочимо и у којој опозициони лидери желе да то искористе за свој политички бенефит. У прилог томе говоре њихове реакције на позив председника Александра Вучића да дођу на разговор, да се види који су то захтеви, шта је реално и прихватљиво. Неки од њих су, као што видите већ усвојени. Али наставља се злоупотреба и политичко лешинарење над трагедијом чији је крајњи циљ да се формира прелазна влада. Међутим, ово је демократска земља у којој не постоји могућност да се Влада формира мимо изборног процеса – указује Хрњакова.

Прва дама кикиндских напредњака подсећа да је пре само годину дана на изборима, председник Александар Вучић добио убедљиво највећу подршку грађана.

-Врло добро знате да смо имали изборе 3. априла прошле године, где су се грађани изјаснили како виде политику Србије и чији политички програм је добио највећу подршку. Ту нема никакве дилеме. Председник Александар Вучић је освојио више од  два милиона и две стотине хиљада гласова. То је било пре само годину дана. Српска напредна странка је освојила убедљиво највећу подршку грађана, дакле, то је један апсолутни легитимитет у политичком функционисању државе Србије. Међутим , видите да су опозиционе политичке партије искористиле ову трагедију, да на неким протестима који се називају протести против насиља, потпуно изокрену тему. Наизглед, озбиљан број људи има примедбе и бојазан за своју безбедност и жели Србију без насиља, али онда са друге стране, видите опозиционе странке и њихове лидере који испостављају такве захтеве који са насиљем немају никакве везе, али зато имају везе са њиховим политичким интересима. На позив председника Вучића, јављају се неки политички актери који кажу да неће да разговарају, траже његову оставку. Председник Вучић им је понудио да сакупе одређени број потписа и да се иде на референдум где би се грађани изјаснили да ли су за то да он остане председник свих грађана Србије или не. Тешко да је то порука коју могу тако лагано да прихвате. Програми и идеје политичких организација оцењују се на изборима и како ко прође, тако даље и функционише кроз власт или опозицију.

За Вучевића једногласно

О променама на челу Српске напредне странке и предстојећем формирању великог Народног покрета, председница Градског одбора СНС каже:

-Иако су му то много пута из редова опозиције оспоравали, председник Вучић је и овде одржао реч, као и сваки пут кад је да. Повукао се са чела Српске напредне странке. Једногласно смо изабрали Милоша Вучевића, човека који има богато политичко искуство, у странци је од оснивања, а од 2011. године је водио Градски одбор у Новом Саду, али и Град Нови Сад изузетно успешно. Он је на челу наше велике породице и ми ћемо и даље радити као озбиљна политичка организација. У најави је да ћемо крајем јуна сведочити формирању великог Народног, патриотског покрета који ће водити Србију ка остварењу зацртаних политичких циљева. СНС ће, сасвим сигурно, бити највећи вагон у тој композицији који ће отворити своја врата да прими све људе којима је Србија најважнија од свих политичких циљева- каже Хрњакова.

Скандалозне поруке опозиције

Како то да се у наводној борби против насиља, најављује „јурење напредњака по улицама„ и „бацање у Саву и Дунав“?  Опозициони лидери нису чак ни осудили такве поруке мржње.

-Српска напредна странке је 2012. године била у опозицији, четири године након оснивања. Нигде нисте могли да чујете наш глас- ни на једном медију, не Н1, Данас, Нова С, НИН, Време, да не причамо о друштвеним мрежама пре 11 година…Разговарали смо са грађанима на терену и слали своје политичке поруке. Данас је ситуација неупоредиво другачија. Данас имате медије на којима итекако можете чути различита мишљења. Имате тајкуна Шолака који све улаже у то да кроз опозиционе лидере шаље поруке у свом интересу. Никада као сада нисмо имали ситуацију да се на политичке неистомишљенике до те мере острве идеолози опозиционе политике као што су Милован Бркић или Јово Бакић. И ниједног момента, од тих људи који сматрају да се озбиљно баве политиком, нисте чули осуду таквих речи: да ће напредњаке јурити по улицама или бацати у Саву и Дунав. То је скандалозно- оцењује Хрњакова.

Озбиљни резултати у свим сегментима

Председница кикиндског одбора истиче да СНС има јасно дефинисану политику и политичке циљеве- очување националних интереса Србије, територијалног интегритета, даљи економски развој и напредак у свим областима друштва.

-Оно што сматрам најважнијим је да Србија није иста као пре 10 и 15 година, у сваком сегменту друштва виде се озбиљни резултати, од путне инфраструктуре, изградње школа и болница, отварања нових фабрика, повећања плата и пензија. Потребно нам је да се даље развијамо и боримо како би наш животни стандард био бољи. Истовремено, сви заједно сведочимо и великим геополитичким променама које неумитно утичу на даљи развој Србије и сматрам да најодговорнији људи морају бити на челу државе како бисмо сачували оно што је изграђено, а земља ишла путем напретка где ће грађани бити не само сигурни и мирни, него и задовољни у највећој могућој мери- закључује председница Градског одбора СНС.

 

336199202_1811497042568893_8332269990296057620_н

На трећој изборној скупштини Градског одбора Српске напредне странке у Кикинди одржаној вечерас у Народном позоришту, Станислава Хрњак једногласно је изабрана за председницу тог одбора. У обраћању је истакла да је почаствована указаним поверењем и да јој је велико задовољство да говори о резултатима рада одбора у Кикинди.

-Кикинда је имала ту срећу да са другим градовима Србије итекако осети бољитак и прогрес. Од 2013. године када је Српска напредна странка преузела одговорност за вршење власти, у нашем граду ништа више није исто. Од сивила, празне касе, дугова и безнађа, Кикинда је поново постала град који се развија и расте, град који верује у бољу будућност. Резултате можемо видети на сваком кораку, од улаза у град који потпуно другачије изгледа, до фабрика које данас запошљавају хиљаде Кикинђанки и Кикинђана. Овај развој може се видети и кроз озбиљна улагања у образовање, здравство, културу, спорт и све друге области живота. Кикинда је поново оно што је увек и требало да буде, град добрих и задовољних људи- истакла је прва дама кикиндских напредњака.

 

-Жеља нам је да се наш тим и даље шири и расте са идејом даљег развоја града. Да се нашој странци прикључи још више младих који ће својом креативношћу унети нову енергију у наш рад. У потпуности подржавамо визију председника Вучића о окупљању најумнијих људи града и читаве Србије, без обзира на политичку припадност у циљу стварања сигурне будућности за сву нашу децу и генерације које долазе. Завршићу реченицом председника Вучића која ће, сигурна сам, обележити период пред нама у коју сви верујемо- „Србија сања и снове остварује”- поручила је  новоизабрана председница Градског одбора.

За потпредседнике Градског одбора изабрани су Никола Лукач, Нина Петков, Никола Војиновић и Драган Кнежевић, а за секретара Нинослав Чујић.

Изборној скупштини су присуствовали потпредседник Извршног одбора и члан председништва СНС Дамир Зобеница, народни посланик и члан председништва Миленко Јованов, чланови Извршног одбора Срђан Кружевић и Ђорђе Радиновић, челници општинских одбора из Севернобанатског округа, као и представници странака коалиционих партнера.

Иницијативни одбор СНС који је касније прерастао у Градски одбор у Кикинди, формиран је само дан након одлуке о оснивању странке 22. октобра 2008. године и један је од првих одбора у Србији. Данас има 4.512 чланова. На претходним парламентарним изборима листа предвођена СНС освојила је 51,68% гласова. За председника Србије Александра Вучића гласало је чак 67,35 % грађана.

Станислава Хрњак је у Српској напредној странци од оснивања. Посланица је у актуелном сазиву Скупштине АП Војводине. Била је чланица Градског већа и председница локалне скупштине. Њене страначке колеге истичу њену енергичност,  посвећеност, предан рад којим се истицала и док је Српска напредна странка била у опозицији.

Јованов: Деликатан и тежак тренутак за Србију

Ново руководство странке бирамо у деликатном и тешком тренутку за Србију што се пресликава и на Кикинду, истакао је у вечерашњем обраћању на изборној скупштини Градског одбора СНС Миленко Јованов, народни посланик  и шеф напредњака у Скупштини Србије.

-Те људе чека врло тешко и изазовно време. Зато вас молим да се међусобно подржавамо и да олакшате људима који ће преузети одговорност. Србија је у питању, немамо простора да се играмо и да губимо време. Није лаж нити политичка прича да ће се сви заједно за један сат договорити само ако буду могли да нас склоне са власти. А шта нам је онда преостало? Кад год желите да видите како изгледа њихова политика погледајте Хотел Нарвик, не треба вам ништа друго. Отели, како, само они знају и онда урушили и уништили и направили на крају штенару. Е сад је на нама и на вама да одлучимо хоћемо ли им дати да од Кикинде и Србије праве штенару- јасан је био Јованов чији је говор пропраћен громогласним аплаузом.

Већина жене

Српску напредну странку у Кикинди чини 2.320 жена и 2.192 мушкарца. Трећина чланства има мање од 40 година. Само у последње две и по године странци се прикључило 942 нових чланова.

 

 

error: Content is protected !!