Признање 66. Међународног сајма књига за дечју књигу године добила је Драгана Малешевић, професорка на Високој школи струковних студија за образовање васпитача у Кикинди, ауторка едиције „Књиге са којима се расте“.
Интерактивне књиге за децу у издању новосадског удружења за развој професионалних вештина “Провенс”, резултат су њеног дугогодишњег посвећеног педагошког и истраживачког рада, као и жеље да данашњој деци пружи медиј који је у складу са њиховим потребама и интересовањима.
Књиге доносе издавачку новину јер поред текста и илустрација, имају QР кодове са звучним и видео записима. Књиге „Биљке“, „Облици и бројеви“, „Животиње наших крајева“, „Откривамо чудесни свет“ , „Шта све може моје тело” и ”Животиње далеких крајева” су едукативне, забавне и могу се користити са и без мобилног телефона.
– QР кодови омогућују деци стварање јасних представа и сагледавање појава које нису у њиховом непосредном окружењу. Неки QР кодови имају само звук, неки само видео, а неки и звук и видео запис. Књиге се могу користити уз помоћ одраслих док деца не знају да читају, а и деца их могу користити индивидуално, као сликовницу. Књига може служити и за учење читања јер је текст с том намером и штампан већим словима и фонтом за почетно читање. Ове књиге враћају децу књизи у новој форми обједињујући њихова интересовања и дигиталне медије – рекла је раније за Кикиндски портал др Малешевић.
Интересовање деце за употребу мобилних телефона ауторка ставља у функцију учења и развоја детета.
Професорка Драгана Малешевић је доктор дидактичко-методичких и доктор педагошких наука. Ауторка је популарних и цитираних књига у штампаном и електронском формату на српском и енглеском језику. Едуковала се од средње педагошке школе до доктората у Србији, Шкотској и Русији.
Ауторка има богато искуство у пракси као учитељ, просветни саветник и професор у школи за образовање васпитача. Ове књиге заснива на научној основи савремених педагошких концепција и испитивањима ефеката практичне примене прототипа ових књига у пракси рада са предшколском и млађом основношколском децом.