UŽIVO: OFK Kikinda u poslednjoj utakmici polusezone na impresivan način osvojila jesenji lovor – čista desetka!

Fudbaleri OFK Kikinde visokom pobedom od 10:0 zadržali su čelnu poziciju i prezimiće na čelu tabele vojvođanskog „Istoka”!

OFK Kikinda – Proleter (BK) 10:0 (7:0)

Kikinda – Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Marković (Pančevo). Strelci: Đukić 8, 15, 44, 67, Ivanović 20, 24, 38, Kecman 39, Todorov 70, Francuski 83. minut.

OFK KIKINDA: Savkov, Božić, Reljić (Bajić), Kecman, Ivanović (Francuski), Zeljković, Spahić, Todorov, Đukić, Barbul (Rafael), Radovanović (Cvijanović).

PROLETER: Lukić, Kovačević, Bokun, Blažu, Tomić, Subotić, Timić, Mišović, Ivković, Marković, Laka.

Danas i sutra na terenima Vojvođanske lige „Istok” na rasporedu su mečevi  15, poslednjeg kola prvog dela sezone, a na Gradskom stadionu od 13 sati fudbaleri OFK Kikinde dočekali su tim Proletera iz Banatskog Karlovca. Utakmica je to u kojoj su Kikinđani želeli pobedu i overu jesenjeg lovora kako bi prezimili na čelnoj poziciji tabele i najavili, nakon samo godine, povratak u Srpsku ligu.

8. minut: GOL! 1:0 ĐUKIĆ. Barbul je prošao po levoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, a kapiten Nebojša Đukić nogom ju je prosledio u mrežu.

15. minut: GOL! 2:0 ĐUKIĆ. Opet je Barbul nabacio, a Đukić je ovoga puta glavom pogodio i udvostručio prednost.

20. minut: GOL! 3:0 IVANOVIĆ. Posle brze akcije Đukić je kratko dodao do Dejana Ivanovića koji je odmerenim udarcem, malo iskosa, rutinski povisio rezultat.

24. minut: GOL! 4:0 IVANOVIĆ. Još jedan prodor Barbula po levoj strani i nabačena lopta, a Ivanović je onda glavom s prve stative pogodio suprotan ugao.

35. minut: OFK Kikinda, i pored visoke prednosti, nastavila s napadima, defanzivac Todorov bio je u odličnoj prilici, ali je gostujući igrač izbio loptu s gol crte.

38. minut: GOL! 5:0 IVANOVIĆ. Het-trik Ivanovića, sada mu je asistirao s boka Radovanović.

39. minut: GOL! 6:0 KECMAN. Povratnu loptu odigrao je Ivanović, a Kecman je s dvadesetak metara dobro naciljao i pogodio za ogromnu prednost.

44. minut: GOL! 7:0 ĐUKIĆ. I Đukić je ostvario het-trik do odmora, glavom je pogodio nakon centaršuta Spahića za nestvaran rezultat na poluvremenu.

53. minut: Francuski, koji je ušao na poluvremenu, bio u prilici.

60. minut: Nakon sata utakmice, rezultat je i dalje iz prvog dela meča. Mreže u nastavku miruju.

67. minut: GOL! 8:0 ĐUKIĆ. Đukić stigao do četvrtog gola na utakmici, prethodno ga je uposlio Spahić.

69. minut: Prva odbrana golmana gostiju Lukića, šutirao je Đukić.

70. minut: GOL! 9:0 TODOROV. Nakon kornera, s peterca se upisao među strelce i Stanislav Todorov.

75. minut: Rafael je bio u prilici da OFK Kikindi donese dvocifrenu prednost, ali šutirao je pored gola.

80. minut: Još jedna odbrana gostujućeg golmana, Spahić nije uspeo da se upiše u strelce.

83. minut: GOL! 10:0 FRANCUSKI. Spahić je zavrnuo u kazneni prostor, a u padu Marko Francuski glavom je efektno „zaokružio” rezultat.