Doigravanje za ulazak u Superligu: Kolubara povela protiv Kikinde

U prvoj utakmici finala doigravanja severno-centralne grupe B lige za ulazak u Superligu, rukometaši Kolubare večeras su u Lazarevcu, 27:26 savladali MRK Kikindu. Dobro su Kikinđani ušli u meč, imali vođstvo i na odmor otišli s plus četiri, bilo je 9:13. I u nastavku igre Kikinda je vodila sve do 42. minuta, tada su Lazarevčani prvi put poravnali. Opet je naša ekipa stvorila tri pogotka viška, Kolubara je ponovo izjednačila, a onda Kikinda, 12 minuta pre kraja stigla do plus dva.

Pet minuta kasnije, nakon mini-serije domaćina od 3:0, usledio je preokret, prvo vođstvo Kolubare i neizvestan finiš. Naši momci nisu dolazili u vođstvo, još triput su se vraćali u rezultatski egal, poslednji put u 58. minutu, a potom je Kolubara s dva gola osigurala trijumf pa pogodak Vrgovića, desetak sekundi pre kraja sa crte sedmerca, više nije mogao uticati na konačan ishod.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u nedelju, u „Jezeru”, s početkom u 19 sati. Ukoliko pobedi Kikinda, biće odigrana majstorica u Lazarevcu, a ako Kolubara i tada bude uspešnija plasiraće se Superligu dok će naš tim nastaviti doigravanje za prelazak u elitu.

MRK KIKINDA: Đukić, Balaban, Majkić, Lisica 4, Georgijevski, Trninić 2, Marković, Todorov, Vrgović 7(3), M. Panić 1, L. Panić 2, Tatari, Kitanović, Stojanović, Jovanović 5, Bošković 5.

D. P

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...