Спорт

fudbal

Након 4. новембра и низа од шест ремија и две победе, ОФК Кикинда поражена је 2:0 у 22. колу Српске лиге „Војводина” у Шајкашу од Борца. Бодови су домаћину били неопходни за бег из опасне зоне и до њих су стигли головима у 25. и 69. минуту, а Кикинђани су након дуго времена пали с треће на четврту позицију.

ОФК КИКИНДА: Француски, Јокић (Живојнов), Бељић (Вемић), Станаћев (Радовановић), Бенке, Мирков, Нађпал, Мојсиловић, Адамовић (Ђукић), Рафаел, Виловски (Ивановић).

И на војвођанском „Истоку” била је радна среда и такође 22. коло на распореду. Козара је поражена 2:1 у Житишту од Бегеја, а једини гол постигао је Француски у 18. минуту, изједначивши. У Новим Козарцима преокрет. Након вођства Слободе, поготком Галића у у 38. минуту, Младост из Омољице стигла је у наставку до уверљивог тријумфа 1:4. Црвена звезда, у Руском Селу, стигла је до бодова с пенала, головима Терзина у 73. и Попескова у 76, а победу је Новковић у 90. минуту учинио уверљивијом.  Коначно, ЖАК је претрпио нови бродолом, овога пута недалеко од Дунава, у Ковину од директног ривала за опстанак Радничког, који га је савладао 5:1, закуцавши га на последње место одакле се, ако се неко чудо не догоди, више неће ни померати. Једини погодак за „Жуте мраве” постигао је Лабус у 67. минуту, а када је реч о осталим нашим клубовима, Великоселци су након данашњег пораза пала на шесто, а Новокозарчани на седмо место док су Рускоселци 10. на лествици.

Д. П. 

ofk-kikinda

Сви су предуслови постојали да севернобанатски српсколигаш сруши лидера из Руме, али гости су се спасили с пенала, изједначивши у првом минуту надокнаде. Улазак Дејана Ивановића и Андреја Бенка на одмору, одмах је донео предност ОФК Кикинди. За два минута Словен је био, боксерским речником, у конопцима.

– И у првом полувремену били смо очигледно бољи, то се видело кроз проток лопте и шансе, али недостајали су голови, а на почетку другог дела, с два брза поготка, кренули смо у одличном смеру. Међутим, пехови с повредама нису нас ни у суботу заобишли. Након повреде Бенка, средином другог полувремена, настрадао је и Радовановић, завршивши у болници. Нисмо успели да издржимо, на крају смо били донекле задовољни резултатом, али остао је и помало горак укус – каже Ивановић.

Данас је на распореду сусрет у Шајкашу.

– Одмах смо се фокусирали на Борац. Очекујемо још једну тврду утакмицу каква је била и са Словеном, надамо се позитивном резултату као и јесенас у Кикинди. Морам напоменути да и поред свих невоља с повредама и силних тумбања по позицијама, ова екипа ОФК Кикинде у континуитету потврђује карактер и држи висок ниво такмичарске форме од почетка сезоне – јасан је Ивановић.

И тренер Владимир Шпоња у први план ставља жељу и вољу екипе.

– Словен има одличне појединце и тренере и врхунску организацију, није случајно лидер, а ми смо и против таквог противника показали карактер који нас краси током целог првенства. Иако смо били близу велике победе, понестало нам је концентрације, али моји играчи су свакако истински јунаци. Много бизарних повреда прати нас овог пролећа, верујем да је мало екипа које би издржале са свим нашим проблемима, а данас у Шајкашу чека нас ново искушење, јер Борац је екипа која има квалитет за бољи положај на табели поготово с тренером Филиповићем, подигао им је агресивност и дисциплину – закључује Шпоња.

Резултати 21. кола: 1.мај – Борац 1:0, Раднички – Железничар 1:0, Бачка – Омладинац 3:0, ОФК Кикинда – Словен 2:2, Кабел – Јединство 0:0, Тиса – Бечеј 0:2, Динамо – Хајдук 0:0, Подунавац – Нафтагас 1:3.

ПОРЕДАК: Словен 47, Железничар 44, ОФК Кикинда 35, Нафтагас 33, Динамо 32, Раднички 32, Кабел 30, Омладинац 30, Подунавац 28, Борац     25, Бечеј 25, 1.мај 24, Јединство 21, Тиса 21, Хајдук 20, Бачка 17.

У 22. колу играће данас (16.30): Борац – ОФК Кикинда, Словен – Подунавац, Нафтагас – Динамо, Хајдук – Кабел, Јединство – Тиса, Бечеј – Бачка, Омладинац – Раднички, Железничар – 1.мај.

Д. П.

mrk-kikinda

Градоначелник Никола Лукач, у пратњи градског већника за спорт Драгана Пецарског, посетио је вечерас, трећи пут ове сезоне, рукометаше МРК Кикинде уочи почетка доигравања за пласман у Суперлигу.

– Дошао сам да подржим момке да се врате у Суперлигу и да тамо остану, јер рукомет је најпопуларнији спорт у граду, а Кикинда је град спорта! Треба сви у екипи да знају и да осете да је дух свaког Кикинђанина поистовећен с њима и ја сам убеђен да ћете успети – рекао је Лукач.

Капитен Милан Лисица и млађани Лука Панић, имали су заједничку поруку:

– Најважније нам је да хала у недељу буде пуна, као некад, тако ћемо лакше до победе и онда ће се лакше и дисати пред реванш у Црвенки.

Још је председник МРК Кикинде Војислав Булатовић додао:

– Рекао сам момцима да све забораве штa је било, све се брише, овај плеј-оф је ново такмичење.

Дакле, Кикинђани, као другопласирани из лигашког дела надметања северно-централне групе Б лиге, у недељу ће од 18 сати у првој утакмици полуфинала тзв. плеј-офа, у „Језеру”, дочекати екипу трећепласиране Црвенке. Узврат је на распореду у четвртак, а ако тада резултат у партијама буде 1:1, мајсторица ће бити одиграна у Кикинди 21. априла.

Победник ће у финалу играти против бољег из дуела Колубара (Лазаревац) – Инђија, затим ће се бољи из финала пласирати у Суперлигу, а поражени финалист играће против пораженог финалиста из источно-западне групе Б лиге и то један меч на неутралном терену. Потом ће бољи из те предмајсторице играти двоструку мајсторицу против 10. на табели Суперлиге.

Д. П.

plivanje

Велика Кикинда била је домаћин „Пролећног Купа Баната”, наступила је с 95 младих пливача и освојила 83 (32-26-25) медаље од укупно 236 колико их је подељено. Осим кикиндских, пливало је још 199 такмичара из 15 војвођанских и београдских клубова, а ту су били и Ваљевци и Румуни из Темишвара.

Д. П.

džudo

У Степановићеву, на првенству Војводине, наступили су јуниори и старији полетарци Партизана.

Јуниори Тибор Калочањ и Лука Мићић поделили су трећа места у својим категоријама, а на државном првенству наступиће и петопласирани Огњен Батански (први наступ) и Иван Ковачев.

Старији полетарац Матеја Џакула био је други, а Мирка Попесков трећа. Први наступ имали су: Ана Микалачки, Филип Гачка, Ноа Балаж, Вукашин Грбић и Лазар Лукин.

Д. П.

rukomet

Победу од 33:30, седму у Првој рукометној лиги Војводине, остварила је осмопласирана мокринска Црвена звезда у Новом Саду против Славије, а у следећем колу дочекаће тим Апатина.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђукић, Симић, Дукатаров 1, Гаврилов, Челекетић, Буквић 12(1), Векић 4, Голић, Трнић 4, Миливојевић, Козловачки 8(3), Блажић 4, Ладичорбић, Малуцков.

У Другој лиги Војводине, рукометашице Мокрина, које су седме на табели, изгубиле су 29:16 у Елемиру од Нафтагаса, а чекаће тим Оџака.

ЖРК МОКРИН: Матић. Божин, Стојшић, Коканов 4, Бркин 6, Ладичорбић 1, Кецић, Милосављев, Пешић, Бајкин, Алмаши, Челекетић 5.

Д. П. 

košarka

Претпоследње коло сезоне у Другој лиги КС Војводине било је на распореду, а у доигравању, тзв. плеј-офу Б, Велика Кикинда, у „Језеру” била је боља 75:66 од „Радивоја Кораћа” из Руменке док је новокозарачка Слобода, у плеј-офу Е, поражена 73:71 на гостовању од Црвенке. Предстојећег викенда у последњем колу, Великокикинђани ће бити гости СУБАК-а у Бајмоку, а Слобода ће дочекати тим Сивца.

Д. П.

američki-fudbal

Данас у Доњој Трнави, недалеко од Крагујевца, другу утакмицу сезоне одиграли су кикиндски Мамути у Првој лиги и други су пут поражени. Резултатом 48:6 савладали су их Дивљи вепрови, а Кикинђани осим два пораза имају и једну победу, забележену службеним резултатом, пошто су им пожаревачки Пастуви предали меч без борбе односно одустали су од такмичења које сада броји четири клуба. Наредни ривал Мамута, предстојећег викенда на кикиндском Вашаришту, биће београдски Вукови.

Д. П.

fudbal

Комплетирано је 21. коло на војвођанском „Истоку” односно у Подручној лиги. У покрајинском степену, рускоселска Црвена звезда поражена је 2:0 у Омољици од Младости, а домаћин, који жели у српсколигашки ранг, сломио је отпор наше екипе после сата игре да би победу оверио ближе крају.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ, Рељић, Јанков, Попесков (Кнежевић), Чуданов (Ковачевић), Терзин, Ма. Зечевић, Чубрило, Кресоја (Новковић), П. Бајић.

На кикиндском Вашаришту, заискрила је накратко нада „Жутих мрава” да могу до првих бодова овога пролећа, али је Бегеј из Житишта на крају уписао уверљив тријмф од 1:5. Петровић се у уводу, на петерцу гостију, снашао из гужве и донео предност ЖАК-у. Међутим након пола сата Куч је започео своју симултанку и с два гола донео преокрет. До одмора, након акције погодио је још и Петров па је Бегеју преостало да у наставку рутински одради посао. Тако је и било. Низале су се шансе гостију из израђених акција, Чабрило је најпре подебљао предност почетком другога дела, а Петров се средином наставка и други пут уписао међу стрелце за наставак незапамћене агоније ЖАК-а.

ЖАК: Батанчев, Важић (Врбашки), Петровић, Утржен, Ратко, Лабус (Шанта), Бербаков, Баба, Лакић, Раду (Секереш), Ходик (Малогајски).

Резултати 21. кола: Козара – Слобода 1:1, Будућност – Раднички 3:0, Јединство (В) – Пролетер 3:0, Русанда – Борац 2:1, Војводина – БАК 10:0, Полет – Јединство (БК) 3:0, Младост – Ц. звезда 2:0, ЖАК – Бегеј 1:5.

ПОРЕДАК: Војводина 50, Младост 44, Јединство (В) 40, Козара 36, Будућност 34, Бегеј 34, Слобода 33, Полет 30, Борац 30, Ц. звезда 25, Русанда 23, Јединство (БК) 21, Пролетер 20, БАК 16, ЖАК 16, Раднички 15.

У 22. колу, у среду 10.4. (16.30) играће: Борац – Јединство (В), Пролетер – Будућност, Раднички – ЖАК, Бегеј – Козара, Слобода – Младост, Ц. звезда – Полет, Јединство (БК) – Војводина, БАК – Русанда.

У Подручној лиги, наковачки Полет славио је важну победу у Новом Бечеју, 5:2 савладао је Јединство, а троструки стрелац био је Кочиш уз по још један погодак Зорића и Нешића. Тополски Напредак поражен је 3:2 у Михајлову од МСК-а, а голове за наш тим постигли су Јосимовић те из казненог ударца Селаковић док је у Мокрину Делија забележио победу 4:3 над Банатом из Ченте. Двоструки стрелци за Мокринчане били су: Перишић и Ћорић.

Преостали резултати 21. кола: 2.октобар – Раднички 1:2, Младост – Војводина 3:1, Ц. звезда – Напредак (Ч) 1:1, ЖФК Банат – Стајићево 2:1. Билећанин је био слободан.

ПОРЕДАК: Напредак 51, МСК 46, Полет 44, Билећанин 35, Младост 34, ЖФК Банат 31, Јединство 29, 2.октбар 26, Банат 26, Напредак (БТ) 26, Ц. звезда 25, Стајићево 18, Раднички 18, Делија 15, Војводина 3.

У 22. колу, 14.4. (16.30), играће: Раднички – Јединство, Полет – Билећанин, Стајићево – Ц.звезда, Напредак (Ч) – Делија, Банат – МСК, Напредак (БТ) – Младост, Војводина – 2.октобар.  

Д. П.

МФЛ „КИКИНДА-ЖИТИШТЕ”

Резултати 12. кола: Тереквеш – 1.октобар 2:0, Борац (А) – Борац (И) 3:0 /неоправдан изостанак гостију/, Рохам – Војводина 0:7 /Ранков четири, Марић два, Тодоров/, Омладинац – Подгрмеч 9:0, Бега – Пролетер 3:2.

ПОРЕДАК: Војводина 34, Омладинац 31, Борац (А) 22, Пролетер 19, Рохам 18, Бега 18, Подгрмеч 13, Тереквеш 10, Борац 6, 1.октобар 3.

У 13. колу 14.4. (16.30) играће: Бега – Тереквеш, Пролетер – Омладинац, Подгрмеч – Рохам, Војводина – Борац (А), Борац (И) – 1.октобар.

karate

На Првенству Војводине за полетарце, пионире и наде у Инђији, кикиндски Феникс освојио је 12 (4-1-7) медаља.

Микс катa тим: Миа Вашалић, Нера Јухас, Стефан Сили, освојио је злато, као и пионири Јелена Кличић (до 63 кг) и Данило Анучић (до 35 кг) те у катама у конкуренцији нада Миа Вашалић (Б класа).

Друго место у катама припало је нади Вањи Дамјанов, а трећи су били: Вашалић, Нера Јухас, Дуња Нађалин и Матеја Шашић.

Бронзе у катама припале су још и пиониру Николи Скакићу и полетарцима Ленки Завишић и Милану Муиџи.

Сви поменути квалификовали се се за Првенство Србије у Младеновцу.

 

Д. П.

error: Content is protected !!