Победом Житопромета Кикинда, од 3:1 у финалу над Рибњаком Иђош, синоћ је окончан иђошки тунир у малом фудбалу. Пре тога, у утакмици за треће место Друштво за осигурање Кикинда савладало је Лименка, такође, 3:1. За нјабољег играча проглашен је Небојша Ђукић из екипе победника, а Милан Аћимов, из Рибњака, најбољи је голман.
– Овај турнир традиционално се одржава у нашем селу око 60 година. Ове године, под покровитељством Града Кикинде и наше Месне заједнице, имали смо 12 екипа и посету од око 250 мештана и гостију по вечери, а финале је пратило преко 400 гледалаца – каже организаторка Смиљана Јовановић, иначе председница ЖРК Партизан Иђош.
Награде најбољима уручио је Дејан Пудар, заменик градоначелника Кикинде.
Д. П.
Спорт
Комплетирано је прво коло Војвођанске лиге „Исток”, у којем су данас играле две наше екипе. Полет је у Накову победио 5:1 меленачку Русанду, а великоселска Козара 6:0 изгубила је у Старчеву од Борца.
У Накову, Нешић је извео прекид, а иако му је приписан гол, лопту је у мрежу заправо главом спровео Меленчанин Јоксимовић. Средином наставка највеће појачање Наковчана, Небојша Ђукић, донедавно капитен ОФК Кикинде, удвостручио је предност пошто је погодио искоса, а недуго потом, на сличан начин, и дотукао госте, који су се потом предали па су се и Будаи и Буцало уписали међу стрелце, да би Чешљаров, у надокнади, почасним голом за Русанду ставио тачку.
Резултати првог кола: Напредак – Полет (И) 2:3, Полет (Н) – Руснада 5:1, Борац – Козара 6:0, Јединство (В) – Будућност 2:2, Слобода – Младост 0:0, Пролетер – Ц. звезда 3:4, БАК – Бегеј 0:4, Јеиднство (БК) Долово 4:2.
ПОРЕДАК: Борац 3, Полет (Н) 3, Бегеј 3, Јединство (БК) 3, Црвена звезда 3, Полет (И) 3, Будућност 1, Јединство 1, Младост 1, Слобода 1, Пролетер 0, Напредак 0, Долово 0, Русанда 0, БАК 0, Козара 0.
У другом колу 24. и 25. августа, играће: Будућност – Долово, Козара – Јединство (БК), Русанда – Борац, Бегеј – Полет (Н), Јединство (В) – Слобода, Полет (И) – БАК, Црвена звезда – Напредак, Младост – Пролетер.
Д. П.
ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”
Резултати првог кола: Банат – Јединство 3:1, ЖАК – Омладинац 4:3 /Ћорић двапут, Гавранов, Важић/, 2.октобар – Младост 1:1, Граднулица – Напредак 0:1 /Јосимовић/, Војводина – Задругар 1:2 /Тодоров/, Раднички – МСК 0:1, Билећанин – ЖФК Банат 3:1, Делија – Црвена звезда 2:1 /Спахић, Стојановић/.
ПОРЕДАК: Банат 3, Билећанин 3, ЖАК 3, Делија 3, Задругар 3, Напредак 3, МСК 3, Младост 1, 2.октобар 1, Омладинац 0, Војводина 0, Црвена звезда 0, Граднулица 0, Раднички 0, ЖФК Банат 0, Јединство 0.
У другом колу 24. и 25. августа, играће: Јединство – ЖФК Банат, МСК – Билећанин, Задругар – Раднички, Напредак – Војводина, Црвена звезда – Граднулица, Младост – Делија, Омладинац – 2.октобар, Банат – ЖАК.
Фудбалери ОФК Кикинде победом од 2:0 над Војводином из Перлеза, стартовали су данас у новој сезони Српске лиге „Војводина”.
Из прве опасности домаћин је повео. Лолић је извео корнер, Бељић тукао главом, а лопта је погодила гостујућег Чижика и завршила у мрежи Перлежана.
До одмора Мојсиловић је покушао из слободног ударца, међутим лопта је отишла мало повише пречке. И Ковачевић у надокнади првога дела опробао је ударац, али у голмана гостију.
У наставку, у 54. минуту Мирков је са средине игралишта одиграо према Молнару који је истрчао дугу деоницу и потом у правом тренутку упутио приземан ударац у супротан угао.
Двадесетак минута касније први и једини покушај прескромних и дефанзивно оријентисаних гостију, Јоњев је шутирао, али слабо. У судијском додатку још је Мирков могао украсити премијеру, лепо је затегао с 25 метара, али замало изнад оквира.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Бељић, Ковачевић (Ивановић), Молнар, Вељовић, Мојсиловић (Лукић), Прерадов (Петровић), Виола, Рафаел (Мирков), Стокић, Лолић Виловски).
Д. П.
ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”
Нова сезона отпочела је и у рангу ниже – Војвођанској лиги „Исток”, а две од четири наше екипе играле су данас. У Банатском Карловцу, рускоселска Црвена звезда победила је 4:3 Пролетера, троструки стрелац био је Кресоја уз погодак Попескова, а у Новим Козарцима Слобода и Младост из Омољице одиграле су без голова. Сутра ће у накову Полет дочекати меленачку Русанду, а великоселска Козара гостоваће Борцу у Старчеву.
На старту Српске лиге „Војводина”, у суботу, од 17 сати, ОФК Кикинда на Градском стадиону дочекаће Војводину из Перлеза, а након лепог низа овога лета од шест контролних утакмица без пораза када су Кикинђани забележили четири победе и два ремија, сви се надају успеху. Пред старт борби за бодове у Српској лиги, оптимисти су тренер Здравко Тривковић и директор Марко Вукобрат.
– Припремни период одрађен је према плану, без повреда. Момци су испуњавали захтеве, али још увек се пребацујемо на систем игре који желимо да презентујемо, пре свега, кикиндској публици. Процес је то за који је потребно време, а знамо да у Србији за такве ствари нема стрпљења, међутим ризиковаћемо због жеље да млади фудбалери играју по високим стандарднима и да касније могу да се опробају и у вишем рангу – каже Тривковић.
Шеф струке напомиње да резултати током припрема нису важни.
– Као и увек, припремни период служи за уигравање и постављање система, резултат је небитан, али свака утакмица показала нам је врлине и мане и појединаца и екипе.
Усталило се мишљење да је друга сезона у новом, вишем рангу тежа од прве.
– Нама ће, сигуран сам, бити захтевнија од премијерне, поготово што ћемо, уз жељу за добрим резултатима, покушати и да афирмишемо што више младих играча, а имаће ОФК Кикинда највише домаћих играча у последњих 10 година. Верујем да ће овај тим оправдати поверење – закључује Тривковић.
Директор Вукобрат додаје да је клуб после успешне претходне сезоне у обавези да настави у истом смеру.
– Покушали смо да формирамо тим који ће бити довољно квалитетан да се супростави свим ривалима, а после изненадног одласка тренера Шпоње није било лако одабрати наследника. У мору кандидата, избор је пао на младог и амбициозног Тривковића и очекујем да ће то бити пун погодак.
Градски стадион напустило је овога лета 10 играча.
– Већина њих имали су малу минутажу, а дошли су нам: Стокић (Дунав, С. Бановци), Црнојевић и Вељовић (Графичар), Виола и Цуцић (Тиса, Адорјан), Грковић (Таково), Петровић (Италија), Ковачевић (Слобода, Н. Козарци), Прерадов (ТСЦ) и на крају, у понедељак, још један нови нападач Ђорђе Шапоња (Лозница) па смо закључили прелазни рок. Сви поменути играчи рођени су од 2001. до 2005. године и имаћемо за нијансу бољи тим него прошле сезоне.
На почетку припрема у саставу су били седморица из млађих категорија.
– Истакао се Пајтин, 2007. годиште је, остао је у првом тиму, сигурно ће добити одређену минутажу и то ме посебно радује.
Припремне утакмице одигране су добро.
– Низ је окончан без пораза, али лига је једино мерило и када крене такмичење за бодове, видећемо шта смо радили у претходном периоду. Распоред нам на почетку одговара и очекујем добар старт па да одмах будемо у горњем делу табеле где до краја треба и да останемо – јасан је Вукобрат.
Д. П.
Након утакмица првог кола Купа ФСГ Кикинда, пласман у полуфинале изборили су ЖАК, Тополчани и Новомилошевачани.
Резултати првог кола (четвртфинала) Купа ФСГ Кикинда: ЖАК (Кикинда) – Делија (Мокрин) 3:0 /Петровић, Ратко, Бошков/, Напредак (Банатска Топола) – Борац (Иђош) 5:0 /Михајловић, Секереш два, Тодоров пенал, Ж. Ћирић аутогол/, Војводина (Башаид) – Војводина (Ново Милошево) пеналима 4:5 (2:2) /Завишин, Гаврић – Арсенов пенал, Васичин/, „2. октобар” (Кумане) – Јединство (Нови Бечеј) играће 15. августа.
Д. П.
Фудбалери ОФК Кикинде окончали су припремни низ утакмица без пораза. У шестој провери, Кикинђани су ремизирали 1:1 у Сурчину с Јединством, чланом Српске лиге „Београд”. Лолић је у 33. минуту донео предност нашој екипи, а у наставку, у 71. минуту из казненог ударца, Сурчинци су стигли до поравнања. Тим с Градског стадиона тако је овога лета забележио четири победе и два ремија.
Д. П.
У дворани СЦ „Језеро” данас је на распореду Олимпијада пензионера Севернобанатског округа, а, у организацији Удружења пензионера Кикинде и уз подршку Града Кикинде, трећа јој је година одржавања. Отварању је присуствовао и градоначелник Никола Лукач са сарадницима, а један од њих градски већник за спорт и омладину Александар Аћимов рекао је:
– Оно што јесте и увек је битно да Град стоји иза наших најстаријих суграђана и ми увек треба да им пружимо да се баве рекреацијом и спортом, јер је то у њиховим годинама заиста битно како за њих тако и за млађу популацију.
Милан Периз, из кикиндске организације пензионера, надовезао се:
– Присутно је пет екипа, Сента једино није дошла зато што су имали здравствених проблема. Такмичари су расположени, овај дан су са жељом чекали. Четири су дисциплине: брзо ходање, пикадо, шутирање лопте на гол ногом и бацање лопте на кош. Две најбоље екипе иду на велику Олимпијаду Србије у Врњачку Бању. Данас смо организовали и мерење крвног притиска, имамо сарадњу с Домом здравља, а велику подршку имамо од Града Кикинде. Градоначелник је данас као спортиста отворио ову Олимпијаду, а ми се захваљујемо и СЦ „Језеро” што имамо идеалне услове.
Д. П.
У петој провери, претпоследњој пред старт нове сезоне, кикиндски српсколигаш, у Старим Бановцима, забележио је победу од 2:1 над војвођанским лигашем Дунавом. Головима Прерадова и Ковачевића, водила је ОФК Кикинда 2:0, а у наставку игре домаћи су смањили.
Последњи тест, тзв. генералну пробу, Кикинђани ће имати опет у Срему, али мало јужније, у, административно гледано, београдском делу. У суботу у Сурчину, одмериће снаге с Јединством, чланом Српске лиге „Београд”.
Д. П.
Четири су теста у припремном периоду за ОФК Кикиндом, а тренер Здравко Тривковић полако слаже мозаик уочи старта нове сезоне Српске лиге „Војводина”.
– Пружио сам прилику свим играчима у претходним контролним утакмицама и уверио се у квалитет сваког појединца. Неки су у потпуности испунили очекивања и показали да се на њих озбиљно може рачунати док неки играчи још увек каскају и траже себе – каже Тривковић.
До првог кола све ће доћи на своје место, нада се шеф струке.
– Долазимо полако и до начина игре коју желим. Момци су посвећени и максимално предани раду, али још увек нисмо завршили прелазни рок. Потребан нам је још један квалитетан нападач и централни везни играч да бисмо могли играти озбиљну улогу у првенству – јасан је Тривковић.
Д. П.
У организацији Спортског савеза Србије, уз подршку Спортског савеза Кикинде и Града Кикинде, на отвореним теренима СЦ „Језеро” одржане су Сеоске спортске игре, на којима су се, на нивоу региона Војводине и Мачве, окупиле три екипе, а након 10 дисциплина најбољи је био састав Банатског Великог Села па ће тако наступити на шестом републичком такмичењу у Чачку, 23. августа.
Други је био Поцерски Причиновић, код Шапца, а треће Кљајићево, покрај Сомбора.
Манифестацији је присуствовао и градоначелник Кикинде Никола Лукач.
– Град Кикинда увек ће да подржи овакве манифестације које имају за циљ да се екипе такмиче, али и да уз лепо гостопримство будемо добри домаћини, покажемо наше вредности града и да настану нова пријатељства. Негујући игре на селу, чувамо од заборава традицију, културу и обичаје нашег народа, уз афирмацију младих да се баве физичком активношћу – рекао је Лукач.
Петар Шундић, из Спортског савеза Србије, додао је да освајача првог места на републичком такмичењу очекује нови спортски терен у свом месту.
– Ово су шесте Сеоске игре и циљ нам је да оживимо сеоске средине и мислим да смо успели, јер смо прве године имали пет екипа, а данас преко 40 екипа – закључио је Шундић.