Спорт

sahovski-turnir-(3)

„Дечији шаховски турнир Дани лудаје 2024” одржан је  у организацији шаховског клуба „Раднички“ и Културног центра. Окупио је више од 80 деце деца из наше земље и из Румуније.

-Турнир је организован по швајцарском систему паровања и игра се седам кола. Сваки играч има 10 минута по партији и сви су подељени у групе по узрастима. Турнир се одржава годинама уназад и наша жеља је да наши чланови стекну ново искуство и друже се сазнајемо од Драгана Ћирића, председник шаховског клуба „Раднички“.

Догађају је присуствовао Александар Аћимов, члан Градског већа, задужен за спорт и омладину.

-Локана самоуправа увек ће подржати манифестације које окупљају велики број деце и младих. Шах је најбољи начин да деца развијају менталне способности, дубоко размишљање, предвиђање потеза и разумевање стратегија. Играње шаха развија критичко размишљање и логику и драго ми је што смо домаћини овог турнира – рекао је Аћимов.

Шаховски клуб „Раднички“ има двадесетак младих шахиста и у школама организују секције. Кикиндски шахисти могу да се похвале да су били и прваци Србије, нарочито у женском шаху који је стигао до више европских и светског   првенства.

А.Ђ.

ofk-kikinda

Други везани реми забележили су фудбалери ОФК Кикинде, на Градском стадиону одиграли су 1:1 с Омладинцем, а за утеху, будући да им је победа измакла, остаје податак да су једино они у српсколигашкој „Војводини” непоражени након пет рунди. Тренер  Здравко Тривковић истиче да је терен био претежак за игру.
– И на таквом игралишту, створили смо доста шанси које су нажалост остале нереализоване. Једноставно, немамо квалитетног играча који може то да реши. Иначе, однос, залагање и договор пред утакмицу су испуњени па момцима треба одати признање, што је на крају публика и учинила – вели шеф струке.
Након трећине јесени, утисак је, могла је ОФК Кикинда имати и који бод више.
– По свему виђеном у првих пет кола, требали смо имати два бода више на свом конту, али шта да се ради, добра је ствар што у свакој утакмици „добијемо” по једног доброг младог играча, што је и циљ свих нас у стручном штабу. Наставићемо и надаље да пласирамо што је више могуће тих, перспективних момака.
О наредном ривалу, Железничару, не треба трошити много речи, напомиње млади стручњак.
– О Инђијцима знамо све, они су прошлосезонски шампиони ове лиге, с изванредним појединцима и врхунским тренером. Од нижеразредног клуба, Железничар је постао озбиљан спортски колектив. Ми, као и у свакој утакмици, идемо да пружимо максимум и да све што радимо на тренинзима, пренесемо и на утакмицу – јасан је Тривковић.
Д. П.

Резултати петог кола: Нафтагас – Врбас 0:1, ОФК Кикинда – Омладинац 1:1, Нови Сад – Кабел 0:1, Слобода – Раднички 2:1, Бечеј – Динамо 1:1, Борац – Железничар 0:2, Хајдук – Слога 1:1, Подунавац – Војводина 3:0.
ПОРЕДАК: Врбас 12, Слобода 12, Кабел 10, ОФК Кикинда 9, Хајдук 8, Нафтагас 8, Железничар 7, Динамо 7, Раднички 7, Омладинац 6, Бечеј 6, Слога 5, Подунавац 4, Нови Сад 4, Војводина 3, Борац 1.
У шестом колу, у суботу и недељу, играће: Врбас – Динамо, Раднички – Подунавац, Слога – Слобода, Железничар – ОФК Кикинда, Нафтагас – Борац, Кабел – Хајдук, Омладинац – Нови Сад, Војводина – Бечеј.

fudbal-kup-fsg

Подручни лигаш из Банатске Тополе, победом од 2:1, оправдао је улогу фаворита против Новомилошевчана и освојио трофеј Купа ФСГ Кикинде па ће на пролеће наредне године наставити надметање у Купу ФСП Зрењанин.

У другом полувремену Јосимовић је двапут погађао за Напредак, Николић на супротној страни није искористио пенал, касније је, ипак, Чубрило, после солопродора, смањио, али потом до краја није било промене резултата.

Пехар је капитену победничког тима уручио градски већник за спорт Града Кикинде Александар Аћимов.

Пораженима Душан Марјановић, председник ФСГ Кикинде.

– Град Кикинда пружа подршку свим нашим клубовима и у граду и на селима, а фудбал је Банатској Тополи популаран па су Град Кикинда и Месна заједница су реновирали трибину, направили ограду прошле године и спремили леп терен да би Тополчани и њихова деца имали где да долазе да играју фудбал и да пуне трибину. Наша подршка је свима потребна, јер младе треба усмеравати ка спорту – рекао је Аћимов.

Надовезао се Оскар Балинт, председник Напретка.

– Очекивали смо трофеј Купа, а у Подручној лиги циљ нам је да на пролеће завршимо сезону у горњем делу табеле. Иначе, у овом тренутку најбитније нам је да оформимо млађу селекцију, имамо двадесетак дечака пријављених и да они онда буду будућност фудбала у селу – закључио је Балинт.
Д. П.

НАПРЕДАК (БТ) – ВОЈВОДИНА (НМ) 2:1 (0:0)
Банатска Топола – Гледалаца: 150. Судија: Иван Стојадинов (Кикинда). Стрелци: Јосимовић 52. и 61. за Напредак, Чубрило 71. за Војводину. Црвени картон: резервни играч Каналаш (Напредак) 67. минут.
НАПРЕДАК: Весков, Вукмировић, Еремић, Јелача (Ханђа), Грујић, Јосимовић, Секереш, Фучак Станковић), Дрљача (Месарош), Ћук, Дакић (Михајловић).
ВОЈВОДИНА (НМ): Попов, Васичин (Бајић), Терзин, В. Арсенов, И. Арсенов, Стојков, Савић, Радојчин, Николић (Чубрило), Бербаков, Радновић.

download

Утакмицом у Ади против Потисја, у суботу увече рукометаши МРК Кикинде стартоваће у новој сезони северно-централне групе Б лиге, једној од две скупине нашег другог ранга надметања у конкуренцији мушкараца, а пет дана пред почетак борби за бодове, градоначелник Никола Лукач, са замеником му Дејаном Пударом и градским већником за спорт Александром Аћимовим, био је на тренингу првотимаца, пожелевши им пласман у најјачу конкуренцију, на пролеће наредне године.
– Ово је традиција, да обиђемо мушки рукометни клуб и да дамо до знања да имају подршку и да тежимо да се вратимо у елиту. Изненађени смо да видимо толики број младих момака који вредно раде, са квалитетним стручним штабом. Надамо се да ће момци дати и више од 100 посто себе и да ћемо да се радујемо и да покажемо да је Кикинда град спорта, да је рукомет један од најпопуларнијих спортова у граду и сигуран сам да момци једва чекају прву утакмицу и да покажу да хоћемо да уђемо, а мало нам је фалило прошле сезоне, односно да се вратимо где нам је место. Све то уз подршку Града, а сигуран сам да ће увек да буде пуна хала када будемо били домаћини – рекао је Лукач.
Надовезао се председник МРК Кикинде Војислав Булатовић:
– Хоћемо да пробамо да се вратимо у Супер А лигу и да сваку утакмицу дамо 200 посто сваког од нас и да пробамо да победимо сваку утакмицу. То је циљ.
Тренер Владимир Цвијан додао је:
– Као и прошле сезоне, амбиције су највише, измакло нам  је прошле сезоне, надам се да ћемо ове успети. Доста је екипа измењено, слаба је понуда играча, а очекује се да ће зрењанински Пролетер бити један од фаворита за прво место. Ми смо играчки кадар задржали, довели смо из новосадске Славије десно крило, кадетског репрезентативца Србије Марка Јокића и голмана Марка Максимовића, Сомборца који је прошле сезоне био у суботичком Спартаку. Славко Мишков, легенда кикиндског рукомета, није више с нама, на овом нивоу не може више да се бави рукометом, њему захвалност, а сви остали су ту.
Десни бек Огњен Јовановић закључио је:
– Атмосфера је одлична, добро смо радили два месеца, надам се да ће бити све како треба, а биће тешко на старту у Ади. Очекујем да буде борбено, али верујем у победу. Знамо шта желимо, пласман у најјачи ранг.

Д. П. 

karate

На Првенству Војводине за кадете и јуниоре, у Новом Бечеју, Карате клубу Феникс припало је девет медаља. Освајањем првог места у борбама, у категорији до 54 кг, јуниорка Нина Стојнић била је најуспешнија Кикинђанка.

Кадеткиња Миа Вашалић у катама Б класе била је прва, а Ања Ķиш друга. У истом узрасту, Милана Терзин у борбама (до 49 кг) заузела је друго место, као и Марија Цицовић (до 61) те Михајло Сударов (до 52), а трећа места припала су такође кадеткињи Уни Терзин (до 49) и јуниору Петру Ступару (до 61 кг).

Још је и женски каташки тим Феникса: Вашалић, Киш, Нера Јухас, био трећепласирани, а у категорији јуниора Вук Кресоја и Јана Пантић изгубили су у борбама за бронзу.
Д. П. 

kuglanje-m

Куглаши Радничког ЛК стартовали су победом у новој сезони Друге војвођанске лиге. Савладали су 5:3 (3.322:3.303) Словена у Руме и уједно поставили рекорд нове шестостазне куглане у пометом сремском граду. Истовремено појединачни рекорд куглане поставио је том приликом члан кичкиндског клуба Дарко Кикић.
РАДНИЧКИ ЛК: Папић 556, Влашкалин 524, Магда 558, Штајн 568, Кикић 581, Јаковљевић 535.
Д. П. 

kuglanje

Стартовала је Суперлига за куглашице, а Кика 0230 неочекивано је поражена, као домаћа у Новом Бечеју, од новосадске Бачке. Новосађанке су тријумфовале резултатом 6:2 (3.202:3.151). У другом колу, наредног викенда, Кикинђанке ће гостовати београдском Сингидунуму.
КИКА 0230: Бунгхарт 516, Француски (Кресоја) 531, Френц 518, Команов 551, Санто 521, Шибул 514.
Д. П.

fudbal.-istok-+-pfl-+-mfl

Комплетирано је пето коло Војвођанске лиуге „Исток”, а три од четири наше екипе у поменутом каравану играле су данас. Ремијем, 1:1, у Старчеву с Борцем, након аутогола Адамовића у првом делу и изједначујућег поготка за бод који је постигао ближе крају исти играч, рускоселска Црвена звезда сачувала је водећу позицију на табели. Након четири победе био је ово први нерешен исход Звезде. Ремизирала је и новокозарачка Слобода, без погодака у Честерегу с Напретком, а у Накову, у голеади, Младост из Омољице славила је 5:3 против Полета за којег су погађали Кочиш и двапут Ђукић.
Резултати петог кола: Пролетер – Будућност 1:4, БАК – Јединство (В) 1:2, Јединство (БК) – Полет (И) 1:1, Козара – Русанда 4:1, Напредак – Слобода 0:0, Полет (Н) – Младост 3:5, Борац – Црвена звезда 1:1, Долово – Бегеј 3:4.
ПОРЕДАК: Црвена звезда 13, Јединство (В) 13, Будућност 13, Борац 11, Младост 11, Бегеј 10, Јединство (БК) 9, Полет (И) 8, Полет (Н) 6, Слобода 5, Козара 4, Русанда 3, БАК 1, Напредак 1, Пролетер 0.
У шестом колу у суботу и недељу (16.00), играће: Будућност – Русанда, Бегеј – Козара, Јединство (В) – Полет (Н), Слобода – БАК, Пролетер – Напредак, Полет (И) – Долово, Црвена звезда – Јединство (БК), Младост – Борац.
Д. П.

ПОДРУЧНА ЛИГА
Резултати четвртог кола: Делија – ЖАК 2:1 /Спахић двапут – Ћорић/, 2.октобар – Јединство 2:4, Граднулица – Банат 6:2, Војводина – Омладинац 3:1 /Моноштори двапут, Тодоров/, Раднички – Младост 0:3, Билећанин – Црвена звезда 1:0, ЖФК Банат – Напредак 4:1 /Јосимовић/, МСК – Задругар 0:3.
ПОРЕДАК: Задругар 15, Граднулица 12, МСК 10, Банат 9, Напредак 9, Војводина 9, 2.октобар 8, Јединство 7, Делија 7, ЖФК Банат 6, Младост 5, Омладинац 4, Раднички 3, Црвена звезда 3, ЖАК 3. 
У шестом колу у суботу и недељу (15.30), играће: Јединство – Задругар, Напредак – МСК, Црвена звезда – ЖФК Банат, Младост – Билећанин, Омладинац – Раднички, Банат – Војводина, ЖАК – Граднулица, 2.октобар – Делија. 

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА
Резултати трећег кола: Војводина – Пролетер 5:0, Рохам – Тереквеш 7:2, 1.октобар – Јединство 3:3, Борац (А) – Борац (И) 0:1 /Мирчевски/, Подгрмеч – Бега 2:5.
ПОРЕДАК: Војводина 9, Рохам 7, Борац (И) 6, Борац (А) 6, Бега 6, Јединство 5, Пролетер 3, 1.октобар 1, Подгрмеч 0, Тереквеш 0.
У четвртом колу, у недељу (16), играће: Тереквеш – Пролетер, Бега – Војводина, Борац (И) – Подгрмеч, Јединство – Борац (А), Рохам – 1.октобар.

ofk-kikinda-omladinac-nb-+-istok

Други везани реми у српсколигашкој „Војводини” забележили су фудбалери ОФК Кикинде, одигравши на Градском стадиону 1:1 с Омладинцем из Нових Бановаца. Кикинђани су напали у првом делу, по тешком терену играли практично на половини Новобановчана, уз велики број корнера створили и неколико зрелих прилика, промашили и пенал па до одмора погодака није било.

Након што је у 16. минуту Прерадов оборен у казненом простору, Лолић је с беле тачке погодио пречку Благојевића, Петровић је након пола сата игре имао велику шансу, Вељовић га је идеално упослио, а још је и Лукић тукао главом и с два метра пребацио оквир.

У наставку пао је темпо, а најконкретнији био је покушај домаћег резервисте Ковачевића да би потом голман гостију одбранио и одбитак Лолићу. Финиш је, ипак, донео голове.

Четврт сата пре краја Стокић је центрирао, Богдан Мојсиловић, последњи у низу новајлија, из другог плана лепо је тукао из прве и дебитовао поготком. Међутим, пет минута касније Радован Аврам, из једине опасности на утакмици коју су креирали Новобановчани, поравнао је после набачене лопте, која је пала на 13 метара. Ефектно је нациљао у горњи угао Опарнице за коначан исход.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Лукић, Бељић, Ивановић (Ковачевић), Вељовић (Б. Мојсиловић), Петровић (Мирков), Стокић, Црнојевић, Прерадов, Рафаел, Лолић.
Д. П. 

ПОБЕДЕ КОЗАРЕ И ДЕЛИЈЕ
Пето коло било је на распореду и на војвођанском „Истоку”, одигране су четири утакмице, а Козара је, у Великом Селу, победила 4:1 (стрелци: Крмар двапут, Томић, Б. Бунић) меленачку Русанду, као и у Подручној лиги у којој је, у Мокрину, Делија резултатом 2:1 (Спахић двапут – Ћорић) славио против кикиндског ЖАК-а.

ofk-kikinda

Севернобанатски српсколигаш и покрај новосадског Штранда наставио је низ без пораза, ремизиравши без погодака с Кабелом па у редовима ОФК Кикинде имају разлог за задовољство стартом сезоне. Први циклус од четири утакмице, на тај начин, окончан је уз осам освојених бодова, истиче спортски директор Марко Вукобрат.
– Сматрам да нам је и распоред ишао на руку и да не смемо никако да се уљуљкамо постигнутим. Лига је изједначена, свако сваког може да победи, а суђење заиста коректно. Сада нас очекује циклус тежих утакмица, а имали смо и непредвиђене повреде које су нас све време пратиле и прошле године. Зато смо реаговали и довели на позајмицу Илију Чутовића из Инђије и Богдана Мојсиловића из ОФК Београда – каже Вукобрат.
Тешко, „негледљиво”, било је пратити меч покрај Штранда.
– Заиста тврда и не баш лепа утакмица за око, али отишли смо да покушамо да донесемо бод или чак три, код екипе која је најавила борбу за прво место и потпуно заслужено успели смо да ремизирамо. И пред ову утакмицу имали смо кадровских проблема, поред оперисаног Уроша Мојсиловића изостали су и Стокић и Грковић. Млада нам је екипа, биће осцилација, али исто тако и веома храбра и очекујем да ће то показати у наставку сезоне.
На Градском стадиону, у суботу од 16 сати, следи гостовање Новобановчана.
– Омладинац је незгодан тим и сигурно га не смемо потценити. Неће нас заварати њихов последњи нерешен исход код куће, а надам се, пре свега, бољем здравственом билтену и потом победи. Сви бисмо волели и да публика дође у већем броју од 200 гледалаца, колико их је било на последњем мечу, и да пружи подршку нашем младом тиму – јасан је Вукобрат.
Д. П.

Резултати четвртог кола: Врбас – Бечеј 4:2, Раднички – Хајдук 2:1, Слога – Нови Сад 1:1, Железничар – Нафтагас 1:1, Кабел – ОФК Кикинда 0:0, Динамо – Подунавац 3:0, Омладинац – Борац 1:1, Војводина – Слобода 0:2.
ПОРЕДАК: Врбас 9, Слобода 9, ОФК Кикинда 8, Нафтагас 8, Хајдук 7, Кабел 7, Раднички 7, Динамо 6, Омладинац 5, Бечеј 5, Железничар 4, Слога 4, Нови Сад 4, Војводина 3, Подунавац 1, Борац 1.
У петом колу, у суботу и недељу, играће: Нафтагас – Врбас, ОФК Кикинда – Омладинац, Нови Сад – Кабел, Слобода – Раднички, Бечеј – Динамо, Борац – Железничар, Хајдук – Слога, Подунавац – Војводина.

error: Content is protected !!