Спорт

скола-рукомета-1

У основним школама у граду и на селима у току је промоција женског рукомета. Женски рукометни клуб „Кикинда“ изнедрио је бројне чланице репрезентације и током своје историје имао је велике успехе и у прволигашким надметањима.

-Циљ је да анимирамо девојчице како би се бавиле спортом. Женски рукомет има дугу традицију и наша жеља је да нам се прикључи што више полазница у Школу рукомета. Она је бесплатна, не наплаћује се чланарина, пошто нам је најважније да се девојчице пронађу у овом спорту. Уписујемо девојчице које су трећи, четврти и пети разред основне школе. Уколико неко жели да тренира рукомет, а није поменутог узраста може да дође и придружи нам се  – рекао је Дејан Карановић, тренер ЖОРК „Кикинда“.

Тренинзи су у Техничкој школи су понедељком, средом и петком од 20 до 21 сата и уторком и четвртком у Основној школи „Жарко Зрењанин“ од 18 до 19 часова.

А.Ђ.

зељезница

Друштво пријатеља железнице Кикинда било домаћин 42. сусрета друштава Кикинде, Жомбоља и Сегедина, а у оквиру „Дана лудаје”. Одиграни су мечеви екипа рекреативаца у малом фудбалу у мокринској спортској хали, а дружење је настављено на кикиндској железничкој станици где је гостима показан новоотворени мини-музеј кикиндске железнице.

Екипама учесницама мечева додељени су пехари, а заслужним појединцима, организаторима ових дружења, захвалнице и дипломе. Овогодишњи састанак је био посебно емотиван уз присећање на претходних 22 године дружења пријатељских друштава. Иако резултати утакмица нису били претерано важни, победник је била екипа Кикинде, а другопласирана екипа Жомбоља биће домаћин следећег сусрета.

рукомет

Започела су рукометна надметања у свим ранговима па је тако у Првој лиги Војводине за рукометаше, Црвена звезда ремизирала 33:33 у Мокрину с Банатским Карловцем, у истом, трећем степену такмичења, али за девојке, ЖОРК Кикинда поражена је 28:31 у „Језеру” од српскоцрњанске Младости док су рукометашице ЖРК Мокрина као домаће, у Другој лиги Војводине, савладале 37:34 другу екипу румског Словена.
Наредног викенда, Мокринчани ће у госте сечањској Херцеговини, Кикинђанке ће у Бајмок Радничком, а Мокринчанке ће дочекати Оџаке из истоименог места.
Д. П. 

ѕудо

На „Купу Црвене звезде” у Београду, наступили су и најмлађи чланови кикиндског Џудо клуба Партизан, а највишпе успеха међу њима имала је Ања Мортвански, у конкуренцији старијих пионирки, у категорији до 44 кг, завршила је на деоби трећег места. У истом узрасту и тежинској категорији, Катарина Исаков била је пета, као и млађа пионирка Сања Олајић (+56 кг). Још су седма места у одговарајућим тежинским катеогоријама припала млађем пиониру Огњену Цуцићу и старијем полетарцу Матеји Џакули.
Д. П.

куглање

Након стартног пораза, друго коло Суперлиге донело је куглашицама Кике 0230 прву радост. У Београду, биле су боље 6:2 (3.338:3.189) од Сингидунума, а у наредној рунди у Новом Бечеју дочекаће тим нишког Чаира.
КИКА 0230: Френц 549, Драганов 529, Санто 537, Команов 575, Шибул 575, Кресоја 573.
Додајмо, победили су и куглаши кикиндског Радничког ЛК у Другој војвођанској лиги, као домаћини у Новом Бечеју, савладали су 7:1 (3.160:2.846) састав Кањиже.
Д. П. 

фудбал

Данас је комплетирано шесто коло у Војвођанској лиги „Исток”, а рускоселска Црвена звезда поражена је 0:3 на свом терену од Јединства из Банатског Карађорђева. Све се одиграло у наставку, у разамку од свега петнаестак минута, када су три лопте завршиле у мрежи Рускоселаца, последња, трећа била је играње Попескова коме је приписан аутогол.
Резултати шестог кола: Будућност – Русанда 3:0, Бегеј – Козара 2:1, Јединство (В) – Полет (Н) 3:0, Слобода – БАК 3:3, Пролетер – Напредак 4:2, Полет (И) – Долово 1:1, Црвена звезда – Јединство (БК) 0:3, Младост – Борац 1:0.
ПОРЕДАК: Јединство (В) 16, Будућност 16, Младост 14, Бегеј 13, Црвена звезда 13, Јединство (БК) 12, Борац 11, Полет (И) 9, Слобода 6, Полет (Н) 6, Долово 4, Козара 4, Пролетер 3, Русанда 3, БАК 2, Напредак 1.
У седмом колу у суботу и недељу (15.30), играће: БАК – Пролетер, Јединство (БК) – Младост, Козара – Полет (И), Русанда – Бегеј, Напредак – Будућност, Полет (Н) – Слобода, Борац – Јединство (В), Долово – Црвена звезда.
Д. П.

ПОДРУЧНА ЛИГА
Резултати шестог кола: Јединство – Задругар 0:0, Напредак – МСК 2:1 /Јосимовић, Секереш/, Црвена звезда – ЖФК Банат 1:2, Младост – Билећанин 2:1, Омладинац – Раднички 5:1, Банат – Војводина 3:2 /Моноштори, Ранков/, ЖАК – Граднулица 3:6 /Сабо, Петровић, Гавранов/, 2.октобар – Делија 5:3 /Миладинов, Видицки двапут/.
ПОРЕДАК: Задругар 16, Граднулица 15, Банат 12, Напредак 12, 2.октобар 11, МСК 10, ЖФК Банат 9, Војводина 9, Јединство 8, Младост 8, Омладинац 7, Делија 7, Билећанин 6, Црвена звезда 3, Раднички 3, ЖАК 3.
У седмом колу у суботу и недељу (15.30), играће: Делија – Јединство, Граднулица – 2.октобар, Војводина – ЖАК, Раднички – Банат, Билећанин – Омладинац, ЖФК Банат – Младост, МСК – Црвена звезда, Задругар – Напредак.

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА
Резултати четвртог кола: Тереквеш – Пролетер 2:1, Бега – Војводина 3:2, Борац (И) – Подгрмеч 6:1 /Шугић, Ћирић, Јакшић трипут, Матијевић/, Јединство – Борац (А) 1:2, Рохам – 1.октобар 6:1.
ПОРЕДАК: Рохам 10, Бега 9, Борац (И) 9, Војводина 9, Борац (А) 9, Јединство 5, Пролетер 3, Тереквеш 3, 1.октобар 1, Подгрмеч 0.
У петом колу, у недељу (15.30), играће: Војводина – Борац (И), 1. октобар – Тереквеш, Борац (А) – Рохам, Подгрмеч – Јединство, Пролетер – Бега.

одбојка

Прва екипа одбојкашица Кикинде 0230 била је најбоља у сениорској конкуренцији, првога дана „Лудаја купа”, у органицији другог кикиндског клуба – КИ 0230. У финалу, Кикинђанке су савладале Орадеу из Румуније, а треће место заузеле је Јасло из Пољске.
– Ово је био наш 15. „Лудаја куп”, а од једне мале идеје и три екипе на првом турниру, стигли смо до значајне бројке од 45 екипа само првог дана, а и сутра нас очекује такмичење. Хвала Граду Кикинди и Спортском савезу Кикинде на подршци као и свим осталим одбојкашким кикиндским клубовима који су нам помогли – рекла је Тамара Радловић, тренерица из клуба организатора КИ 0230.
И градоначелник Никола Лукач и Александар Аћимов, градски већник за спорт, били су на „Лудаја купу”, а Аћимов је додао:
– Посебно што желим да истакнем, овфе је вилики број екипа и када помножимо 45 екипа са бројем учесница на овом турниру долазимо до бројке од 450 до 500 девојчица на овом турниру у свим узрастима. „Дани лудаје” су празник Кикинде и спортском смислу.
Д. П.

мрк-кикинда

Прво коло северно-централне групе Б лиге за рукометаше – и одмах изненађење. У Ади, новајлија у једној од две групе нашег другог ранга – Потисје, лагано је савладало, резултатом 30:25, екипу МРК Кикинде. „Гриндексовци” су тако већ на почетку просули два планирана бода, а да ће бити тако, видело се већ у првом делу, које је, уз потпуну доминацију домаћина, окончано 16:11 за Ађане. Разлику од пет голова, Потисје је имало и на крају, а током другог дела у неколико наврата Кикинда се тек резултатски приближавала, али без снаге да озбиљније запрети и начини преокрет.
Као и Потисје и Инђија и београдски Лавови, били су силни у првом колу, а остаје да видимо како ће сутра зрењанински Пролетер односно Црвенка одиграти на гостовањима па ће се, можда већ након првог викенда, показати ко су фаворити за највиши пласман, што у сваком случају и надаље остаје МРК Кикинда, без обзира на болан пораз, покрај Тисе, већ на премијери.
Прилика за видање рана пружиће се Кикинђанима у суботу од 18 сати у Језеру”, противник ће им бити Лавови из Бачке Паланке.
МРК КИКИНДА: Балабан, Георгијевски 1, Лисица 5, Јокић 2, Марковић, Јепурски, Тодоров 1, Врговић 3(3), М. Панић 1, Китановић, Л. Панић 2, Татари 3(1), Стојановић, Јовановић 7, Бошковић, Максимовић.
Д. П.

офк-кикинда

У шестом колу српсколигашке „Војводине, у голеади и садржајном сусрету, ОФК Кикинда је ремијем, 3:3, у Инђији са Железничаром, наставила низ без пораза, уз две победе, ово је четврти нерешен резултат Кикинђана ове сезоне.
Већ у уводним минутима Ивановић је оборен пред казненим простором домаћина, а Мирков, који је у после дуго времена био стартер, распалио је по лопти која је, готово по средини гола, затим завршила у мрежи домаћег голмана. У 19. минуту поравнали су Инђијци, након што је убачена дуга лопта у шеснаестерац Кикинђана нико од наших дефанзиваца није реаговао па је Ивеља то рутински искористио. Још једна дуга лопта могла је бити кобна по ОФК Кикинду, после које је дошло до жестоког судара голмана Опарнице и домаћег Ковачевића, а онда је досуђен и казнени ударац за Железничар, али је изостао преокрет. Пенал је, након петнестоминутног прекида, Матијевићу одбранио Опарница, а онда и одбитак Димитрову. Кобна је пак ова ситуација била за Ковачевића, с тешком повредом завршио је у болници, а и Опарница је након одбрањеног пенала замењен Француским. У деветом минуту судијског додатка, Вељовић је одлично центрирао, а Петровић ударцем главом савладао домаћег голмана, међутим два минута касније ново поравнање, Радман се снашао у гужви крај смушених дефанзиваца ОФК Кикинде, а убрзо је арбитар, после 12 мунута надокнаде, одсвирао крај првога дела, иако је само прекид трајао 15 минута.
У наставку прокрет, убачена лопта домаћина у казнени простор на 15 метара, изостала је реакција Кикинђана и Радман је погодио за 3:2. Ново изједначење у 66. минуту креирао је наш резервиста Виола. С велике удаљености, искоса, у жељи да центрира преварио је, иначе, лошег голмана домаћина и, испоставило се, поставио коначан исход.
ОФК КИКИНДА: Опарница (Француски), Лукић, Бељић, Мирков (Ковачевић), Ивановић, Вељовић (Б. Мојсиловић), Петровић (Молнар), Стокић, Црнојевић (Виола), Прерадов, Лолић.
Д. П. 

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”

Три од четеири наше екипе данас су играле у Војвођанској лиги „Исток”, а нити једна није победила. Слобода је у Новим Козарцима, шокантно у шестом минуту надокнаде, просула два бода, ремизиравши 3:3 с БАК-ом из Беле Цркве. Поготке за Слободу постигли су: Мисић, Галић и Јовандић. У Влајковцу, наковачки Полет поражен је 3:0 од Јединства, а у Житишту, великослеска Козара изгубила је 2:1 од Бегеја. Козарин Томић најпре је постигао аутогол, а ближе крају и погодак за Великоселце. Сутра, од 16 сати, у Руском Селу, Црвена звезда чекаће Јединство из Банатског Карађорђева.

сах

„Данима лудаје” допринос су дали и Шаховски клуб Раднички и Културни центар, данас су у дворишту поменуте установе организовали турнир у шаху, 10. по реду, на којем се окупило око 80 деце из Војводине, Београда и Румуније. У млађој групи најбољи су били Кикинђани Јован Глишин и Христина Милетин док је у старијој групи Ђорђе Мијин заузео друго, а Жарко Глишин треће место. Турнир је посетио Александар Аћимов, градски већник за спорт.
– Спорт није само физичка активност, а ово такмичење окупило је велики број талентоване деце. Град ће увек да подражава овакве догађаје, који окупљају младе и дају им прилику да се развијају и кроз умне активности – рекао је Аћимов.

Драган Ћирић, председник ШК Раднички, додао је:

– Игра се по швајцарском систему, партије трају десет минута, а деца су подељена по узрасту. Наш клуб је сада усметрен ка млађим узрастима, следи нам смена генерација, а тренутно имамо двадесетак младих у клубу, а секције у школама имају још и већи број деце.
Д. П.

error: Content is protected !!