Одиграно је седам уткамица трећег кола Војвођанске лиге „Исток”, које ће сутра бити комплетирано када Слобода, у Новим Козарцима (16.30), одмери снаге с Будућношћу из Српске Црње, а данас од три наша клуба два су забележили победе, а један је поражен.
Рускоселска Црвена звезда, победом у Белој Цркви од 2:0 (Коцкар, Попесков) над БАК-ом, задржала је максималан учинак док је Полет у Накову славио 4:2 (Кочиш двапут, Ђукић, Радловић) против имењака из Идвора. Великоселска Козара пак поражена је 2:0 у Долову од истоименог тима.
Рускоселци су с девет бодова други на лествици, Наковчани са шест седми су, Новокозарчни су с бодом, уз меч мање, 11. на табели, а Великоселци 12. такође с једним ремијем.
Преостали резултати трећег кола: Пролетер – Јединство (В) 2:4, Јединство (БК) – Русанда 5:1, Напредак – Младост 0:1, Борац – Бегеј 3:0.
У четвртом колу у суботу и недељу (16.30), играће: Будућност – Козара, Русанда – Долово, Бегеј – Јединство (БК), Јединство (В) – Напредак, Слобода – Пролетер, Полет (И) – Борац, Црвена звезда – Полет (Н), Младост – БАК.
Д. П.
ПОДРУЧНА ЛИГА
Резултати трећег кола: Делија – Омладинац 2:3 /Спахић, Фејеш/, ЖАК – Јединство 0:2, 2.октобар – Банат 5:3, Граднулица – Младост 3:0, Војводина – Црвена звезда 2:1 /Тодоров, Беложански/, Раднички – Напредак 2:0, Билећанин – Задругар 0:1, ЖФК Банат – МСК 1:2.
ПОРЕДАК: МСК 9, Задругар 9, Банат 6, Напредак 6, Граднулица 6, 2.октобар 5, Делија 4, Омладинац 4, Билећанин 3, Јединство 3, Раднички 3, Војводина 3, ЖАК 3, ЖФК Банат 3, Младост 2, Црвена звезда 0.
У четвртом колу у суботу и недељу (16.30), играће: Јединство – МСК, Задругар – ЖФК Банат, Напредак – Билећанин, Црвена звезда – Раднички, Младост – Војводина, Омладинац – Граднулица, Банат – Делија, ЖАК – 2.октобар.
МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА
Резултати првог кола: Јединство – Тереквеш 4:1, Рохам – Борац (И) 3:2 /Јакшић, Максимовић/, 1.октобар – Бега 2:4, Борац (А) – Пролетер 5:1, Подгрмеч – Војводина 0:1.
ПОРЕДАК: Борац (А) 3, Јединство 3, Бега 3, Рохам 3, Војводина 3, Подгрмеч 0, Борац (И) 0, 1.октобар 0, Тереквеш 0, Пролетер 0.
У дргом колу, недељу (16), играће: Тереквеш – Војводина, Пролетер – Подгрмеч, Бега – Борац (А), Борац (И) – 1.октобар, Јединство – Рохам.
Кошаркашки клуб Велика Кикинда спремно дочекује историјску сезону која би кикиндској кошарци, повратком сениорске екипе у виши ранг такмичења, требала донети нови сјај и бити увод у велика дела. Нова управа клуба најављује највише амбиције и у сениорској конкуренцији и у раду с млађим категоријама, атмосфера је, кажу, шампионска, а нови председник клуба Вања Радојков обећава да ће са својим сарадницима унети нову енергију у клуб и временом вратити Велику Кикинду тамо где јој је место, у савезни ранг надметања.
– За мене је избор за председника Велике Кикинде огромна част, имајући у виду историју кикиндске кошарке и самог клуба, а истовремено и велика одговорност. Желимо да се први тим на крају предстојеће сезоне врати у трећи ранг такмичења, а током наредне четири године планирамо да постанемо и савезни лигаш. Кикинда заслужује јак кошаркашки колектив.
Заменик градоначелника Кикинде Дејан Пудар истиче подршку Града у снажењу кошарке у нашем месту.
Александар Аћимов, градски већник за спорт и омладину, још додаје:
У току су припреме прве екипе под командом тренера Мирка Буцала, а почетак новог поглавља, како га у Великој Кикинди називају, биће означен 6. септембра, званичним представљањем првог тима, тренера и управе клуба. Почетак нове сезоне у Другој лиги КС Војводине на распореду је почетком октобра.
На самом почетку, у другом минуту, Стокић је набацио, а Молнар закачио лопту која је потом од гостујућег Ивановића завршила у мрежи Слоге.
До одмора још је Лолић све лепо одрадио и убацио лопту у празан простор за Прерадова који се није снашао у гол шанси.
У наставку заискрило је тек ближе крају.
Петровић је одиграо повратну лопту ка Виловском који је слабо шутирао па се истакао голман Дамјановић, потом је на супротној страни одлично тукао Вукас, али је Опарница био изврстан, а у последњим тренутцима надокнаде Ивановић је након соло продора ставио тачку.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Лукић, Ковачевић (Ивановић), Молнар (Мирков), Вељовић (Чутовић), Стокић, Црнојевић, Прерадов (Петровић), Виола, Рафаел, Лолић (Виловски).
У банатском дербију Кикинђани су ремизирали у Зрењанину, пошто су у првом били бољи, погодио је Вељовић а запретили двапут озбиљно Ковачевић и Прерадов, а у другом полувремену слабији ривал па је нерешен исход и најправеднији, уз напомену да је голман Опарница у наставку, и поред примљеног гола, у два наврата сјајно интервенисао. Тренер Здравко Тривковић, успркос чињеници да су његови ученици на старту од шест могућих сакупили четири бода, опет истиче да су екипи потребна појачања.
У школској фискултурној сали, турнир је отворио Младен Богдан, председник Скупштине Града Кикинде, а председник Стонотениског савеза Војводине Милан Станић, рекао је:
Надовезао се Игор Радић, председник и тренер Чарнојевића:
Председник Савета Месне заједнице Руско Село, Душан Марјановић додао је:

Д. П.
У банатском дербију, мечу другог кола Српске лиге „Војводина”, ОФК Кикинда ремизирала је 1:1, у Зрењанину, с Радничким. Вељовић је у 31. минуту, ударцем с 20 метара, погодио рашље за 0:1. Било је још шанси за наш тим у првом делу, Ковачевић и Прерадов могли су погађати, а домаћини су имали тек један шут с дистанце, као нешто опаснији покушај.
Фудбалери ОФК Кикинде сигурном победом од 2:0 над Војводином из Перлеза, стартовали су у новој сезони, а шеф струке Здравко Тривковић задовољан је резултатом и чињеницом да је тријумфом дебитовао као тренер у друштву српсколигаша.