Стартовала је куглашка сезона, а четири чланице Кике 0230, након надаметања на спринт Првенству Војводине у Старој Моравици, пласирале су се даље. Наступило је 18 војвођанских куглашица, четврто место припало је Љиљани Френц, пето Снежани Шибул, осмо Нади Команов и девето Јелени Санто па ће се 10. новембра окушати и на Првенству Србије.
На покрајинском надметању од Кикинђанки још су се такмичиле Наталија Кресоја, била је 11. и Маријана Француски, завршила је 16.
Наредног викенда почиње и Суперлига Србије, а Кика ће у првом колу, у Новом Бечеју, дочекати новосадску Бачку.
Д. П.
Спорт
Комплетирано је четврто коло војвођанског „Истока”, а Црвена звезда, у Руском Селу, савладала је наковачки Полет 3:0 и, уз максималан учинак, заузела челно место на табели.
Наковчани су очекивали пенал на самом почетку, сматрајући да је Чуданова лопта погодила у руку, судија Цветковић премишљао се, а потом су Рускоселци добро отворили дерби. Попесков је убрзо донео предност, у седмом минуту ударцем главом, након корнера када је Кресоја убацио на прву стативу. У надокнади првога дела и Кресоја је био стрелац, дуплирао је вођство полувисоким шутем с двадесетак метара. Попесков је средином наставка, у 62. минуту, опет погодио, после акције, нациљао је с ивице казненог простора па више није било недоумица ко ће славити.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мијатов, Адамовић, Ђорић (Барбул), Попесков, Чуданов, Латковић, Рељић, Коцкар, Чубрило, Кресоја, Кнежевић (Војводић).
ПОЛЕТ (Н): Глишин, Надлачки (Буцало), Детари, Нешић (Вукобрат), Драганов (Ђукић), Будаи, Кочиш, Бабић, Лакић (Крнић), Зорић (Радловић), Кењало.
Резултати четвртог кола: Будућност – Козара 1:0, Русанда – Долово 1:0, Бегеј – Јединство (БК) 1:1, Јединство (В) – Напредак 4:0, Слобода – Пролетер 3:0, Полет (И) – Борац 2:2, Црвена звезда – Полет (Н) 3:0, Младост – БАК 1:1.
ПОРЕДАК: Црвена звезда 12, Борац 10, Јединство (В) 10, Будућност 10, Јединство (БК) 8, Младост 8, Бегеј 7, Полет (И) 7, Полет (Н) 6, Слобода 4, Долово 3, Русанда 3, БАК 1, Козара 1, Напредак 0, Пролетер 0.
У петом колу у суботу и недељу (16.00), играће: Пролетер – Будућност, БАК – Јединство (В), Јединство (БК) – Полет (И), Козара – Русанда, Напредак – Слобода, Полет (Н) – Младост, Борац – Црвена звезда, Долово – Бегеј.
Д. П.
ПОДРУЧНА ЛИГА
Резултати четвртог кола: Јединство – МСК 0:0, Задругар – ЖФК Банат 3:1, Напредак – Билећанин 2:0 /Јосимовић, Михајловић/, Црвена звезда – Раднички 4:3, Младост – Војводина 1:3 /Гаврић двапут, Марић/, Омладинац – Граднулица 1:2, Банат – Делија 13:0, ЖАК – 2.октобар 3:5 /Ратко трипут/.
ПОРЕДАК: Задругар 12, МСК 10, Банат 9, Напредак 9, Граднулица 9, 2.октобар 8, Војводина 6, Делија 4, Јединство 4, Омладинац 4, Билећанин 3, Раднички 3, ЖФК Банат 3, ЖАК 3, Младост 2.
У петом колу у суботу и недељу (16.00), играће: Делија – ЖАК, 2.октобар – Јединство, Граднулица – Банат, Војводина – Омладинац, Раднички – Младост, Билећанин – Црвена звезда, ЖФК Банат – Напредак, МСК – Задругар.
МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА
Резултати другог кола: Тереквеш – Војводина 0:4, Пролетер – Подгрмеч 2:1, Бега – Борац (А) 2:4, Борац (И) – 1.октобар 7:0 /Јакшић четири пута, Матијевић, Терек, Д. Аћимов/, Јединство – Рохам 4:4.
ПОРЕДАК: Борац (А) 6, Војводина 6, Јединство 4, Рохам 4, Бега 3, Борац (И) 3, Пролетер 3, 1.октобар 0, Подгрмеч 0, Тереквеш 0.
У трећем колу, у недељу (16), играће: Војводина – Пролетер, Рохам – Тереквеш, 1.октобар – Јединство, Борац (А) – Борац (И), Подгрмеч – Бега.
У четвртом колу српсколигашке „Војводине”, фудбалери ОФК Кикинде наставили су низ без пораза у овој сезони, ремизирали су без погодака с Кабелом у Новом Саду па сада имају по две победе и нерешена исхода.
У првом полувремену, на оронулом и запуштеном стадиону крај новосадског Штранда, није било детаља вредног пажње, а на почетку наставка први су запретили Кикинђани, након велике погрешке домаћег играча, Петровић је био у стопостотној шанси, али је лоше шутирао и лопта је отишла покрај стативе. На супротној страни, средином другог дела, домаћи играч на сличан начин, слабо и траљаво, упутио је лопту поред оквира Кикинђана и то је било све што се могло видети у сусрету екипа из горњег дела табеле војвођанске групе трећелигашког ранга у Србији.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Лукић, Бељић (Црнојевић), Чутовић (Ковачевић), Ивановић, Вељовић (Мирков), Петровић (Молнар), Лолић, Виола, Прерадов, Рафаел.
Д. П.
У утакмици четвртог кола Војвођанске лиге „Исток”, Слобода је у Новим Козарцима остварила прву победу у сезони, савладала је 3:0, головима Галића и двоструког стрелца Терзина, тим Пролетера из Банатског Карловца док је великоселска Козара поражена 1:0 од Будућности у Српској Црњи.
Новокозарчани су досад сакупили четири бода, а Великоселци имају освојен бод. Сутра, од 16.30 сати, играће у међусобном дуелу преостала два наша војвођанска лига, у Руском Селу Црвена звезда чекаће наковачки Полет.
Д. П.
Седми фудбалски „Ројал куп” за малишане, данас је на распореду у Руском Селу, а отворила га је Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде.
– Као и претходних година Град Кикинда и Спортски савез Кикинде су подржали ову манифестацију, јер је веома значајна и за град и за Руско Село. Преко 200 деце је окупљено у једном дану, играње на три терена је нешто што се не виђа често и свака част организаторима и ове године су показали да изврсно раде свој посао, због чега и имају нашу подршку. Наредне године такође ћемо да будемо уз њих као подршка у свему. Веома сам задовољна, одгледала сам пар утакмица, деца су такође презадовољна и с осмесима на лицима показују умеће, а како се боре и друже је предивно – рекла је Чуданов.
Радмило Димитрић из редова организатора, додао је:
– После пет година у Новим Козарцима, другу годину смо у Руском Селу и захваљујуемо се домаћинима из Црвене звезде и Душану Марјановићу, као и градоначелнику Николи Лукачу од кога имамо неизмерну подршку и Јелени Чуданов која нам је и ове године била подршка у организацији и отварању. Ове године имамо дечаке рођене 2014, 2015. и 2017. године, ту су и девојчице, а мање их је него ранијих година, јер је почела школа, а има истовремено и још турнира. Надамо се да ћемо наредне године подићи ниво турнира и још више деце окупити.


Д. П.
Одбојкашки клуб инвалида Феникс, 14. пут организује међународни турнир у седећој одбојци „Куп Кикинде”,осим домаћина наступа и београдски Смеч, Бања Лука, Бреза из истоименог места надомак Сарајева и Синови Босне (Лукавац, код Тузле), а отворила га је Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде.
– Годинама уназад ово је значајан турнир за Кикинду и у будућности Град Кикинда и Спортски савез ће да подржава овакве манифестације, а и ОКИ Феникс, јер заиста знају људи да раде свој посао и честитам им на овој организацији и верујем, с обзиром да имају велике планове за будућност, да ћемо увек бити ту да их подржимо и да ће све у наредном периоду да пролази још боље и да ће клуб имати успеха и више од досадашњих који су већ велики – рекла је Чуданов.
Тренер Феникса Бранислав Драгин, надовезао се:
– Ово је јако значајан турнир не само за град већ и за Србију, а препознат је и у региону. У Србији озбиљно раде два одбојкашка клуба инвалида, београдски Смеч и наш Феникс, а ту су нам данас још и три изузетно јаке екипе из Босне и Херцеговине која има најјаче лигашко такмичење у Европи. Колико је јако такмичење показује и податак да капитен Синова Босне из Лукавца није у Кикинди, јер је у петак играо у финалу Параолимпијских игра у Паризу за БиХ.
Београђанин Вилијам Максимовић, председник Смеча, додао је:
– Сарађујемо с Фениксом од 2008, али у Србији смо у дефициту са седећим одбојкашима, јер већина инвалида радије се опредељује за појединачне спортове. За нас инвалиде ово је важно, јер смо на тај начин активни, дружимо се, упознајемо и радимо на самопоуздању. Размењујемо исксуства и сазнајемо како да пребродимо потешкоће и физичке и психичке. Када сам током бомбардовања 1999. остао инвалид, у наредне две године био сам препуштен сам себи и онда сам кренуо да се бавим спортом и почео сам да се осећам боље и слободније пошто сам упозано много особа с инвалидитетом, не само „ампутираца” као што сам ја, већ и доста њих с већим проблемима.


Д. П.
Мирко Буцало, тренер Велике Кикинде: Спремамо се за шампионску сезону и нови узлет кикиндске кошарке
Кошаркаши Велике Кикинде припремају се под командом тренера Мирка Буцала за нову сезону у Другој лиги КС Војводине, у којој не крију шампионске амбиције и жељу за преласком у трећи степен надметања.
– Људи из нове управе воле кошарку и чине све да нам олакшају рад, не само у сениорској конкуренцији већ и у млађим категоријама, а да бисмо све то подигли на виши ниво, потребан нам је резултат у такмичењу сениора – каже стратег екипе.
Сматра да је начињен добар одабир играча, укупно их је 15, који могу до првог места.
– Екипа нам је састављена од наших досадашњих играча и неколико момака који су досад били у новокозарачкој Слободи, а стигло нам је још седам појачања. Играли су у вишем рангу, а неки играчи имају наступе и у младим државним селекцијама.
Слобода ће наставити битисање, такође у Другој лиги КС Војводине.
– План је да се кошарка у граду подиже па би Слобода у будућности на неки начин требала бити развојна екипа Велике Кикинде у којој би минутажу имали наши јуниори и кадети. У једној реченици, спремамо се за шампионску сезону и нови узлет кикиндске кошарке – јасан је Буцало.
Д. П.
Другом победом у сезони, над Слогом, и уз реми у претходном колу у Зрењанину, лепо се ОФК Кикинда позиционирала на другом месту лествице српсколигашк „Војводине”. Тренер Кикинђана Здравко Тривковић напомиње да је екипа била силно ослабљена без двoјице штопера, понајбољих појединаца у екипи, Бељића и Мојсиловића.
– Осим тога, наступили смо и са шесторицом бонус играча и још тројицом двадесетогодишњака. Отворили смо утакмицу како треба, постигли гол у уводу и створили још неколико одличних прилика. После тих промашених шанси ушли смо у лошију фазу утакмице, што је од наших младих играча било и очекивано, али смо на самом крају постигли и други гол и окончали утакмицу на најбољи начин – каже Тривковић.
Следи преподневни матине у Новом Саду, с Кабелом.
– Спремамо се као и за сваку утакмицу, да пробамо да парирамо квалитетнијем противнику па још и на њиховом терену. Кабел игра у термину који није адекватан, али припремамо се и за то. Одлична су екипа, међутим ми ћемо у Новом Саду да се надигравамо и покажемо да можемо са сваким равноправно да се боримо – јасан је Тривковић.
Резултати трећег кола: Железничар – Врбас 2:1, Нафтагас – Омладинац 0:0, ОФК Кикинда – Слога 2:0, Нови Сад – Раднички 5:1, Слобода – Динамо 1:0, Борац – Кабел 0:3, Хајдук – Војводина 3:0, Подунавац – Бечеј 0:0.
ПОРЕДАК: Хајдук 7, ОФК Кикинда 7, Нафтагас 7, Кабел 6, Врбас 6, Слобода 6, Бечеј 5, Омладинац 4, Раднички 4, Војводина 3, Железничар 3, Динамо 3, Слога 3, Нови Сад 3, Подунавац 1, Борац 0.
У четвртом колу, у суботу и недељу, играће: Врбас – Бечеј, Раднички – Хајдук, Слога – Нови Сад, Железничар – Нафтагас, Кабел – ОФК Кикинда, Динамо – Подунавац, Омладинац – Борац, Војводина – Слобода.
Д. П.
Омладинци Шаховског клуба „Раднички” били су успешни на турниру који је одржан протеклог викенда у Омладинском насељу „Чардак” у Делиблатској пешчари.
Жарко Глишин у категорији 2010- 2013. годиште освојио је прво место са 6 од 7 поена. Јован Глишин је у кaтегорији 2014-2016. заузео треће место са 5,5 од 7 поена.

Душан Стеванов је у категорији 2010-2013. освојио 3 од 7 поена, а Христина Милетин 4 од 7 поена.
Тренери, Горан Глишин и Драган Ћирић, истичу да младе шахисте ускоро очекује турнир у Кикинди, а поводом традиционалне манифестације „Дани лудаје”.

У последњој утакмици трећег кола Војвођанске лиге Исток”, Слобода је у Новим Козарцима поражена 3:5 од српскоцрњанске Будућности. Из једине опасности у првом делу, Црњани су повели преко Драговића који је одбитак од пречке проследио у мрежу. Наставак је био много садржајнији. До лопте убачене у празан простор стигао је Мисић и донео изједначење. Међутим, убрзо је на супротној страни голман Ђаковић скривио казнени ударац, а гостима је с пенала предност вратио Влаучин док је два минута касније Мастило улетео у празан простор и искоса погодио за 1:3. Мисић је још једним голом, полумаказицама, вратио неизвесност, али је ближе крају Мастило све одрадио и као на тацни послужио, пред мрежом домаћина усамљеног, Матића за нових плус два за госте. У надокнади, конфузију у одбрани домаћина искористио је Ковачевић, а онда је још с беле тачке за Слободу погодио Терзин, за коначан исход.
Стадион: „Илија Пантелић”. Гледалаца: 100. Судија: Вукашин Марковић (Панчево). Стрелци: Мисић 56. и 71. и Терзин (пенал) 90+3. за Слободу, Драговић 36, Влаучин (пенал) 64, Мастило 66, Матић 77. и Ковачевић 90+1. за Будућност.
СЛОБОДА: Ђаковић, Л. Богојевић (Радулашки), Марковић, Јовандић, Галић, Поповић (Лисица), Мисић, Карановић (Терзин), М. Богојевић (Француски), Ћосић (Цвијановић), Вокић.
БУДУЋНОСТ: Живков, Станић, Терзин, Марков (Кондић), М. Томин (Кубуровић), Хованец (Ј. Томин), Матић, Влаучин, Ајдарић, Мастило, Драговић (Ковачевић).
Д. П.