Спорт

мрк

Рукометаши МРК Кикинде, повратника у АРКУС лигу Србије, започели су припреме за нову сезону која стартује 13. и 14. септембра, а клуб из кикиндског „Језера” гостоваће тада у Крагујевцу – Радничком.
У сусрет новој сезони, руководство АРКУС лиге најавило је и доста новина, пре свега у технолошком погледу, које ће, како се очекује, унапредити рукомет у најјачој лиги Србије, а одржани су и састанци с представницима клубова, којима су предочене промене пропозиција такмичења.

ФОТО: АРКУС лига

куп-фсг-кикинда

Нова фудбалска сезона на теренима нижеразредних клубова с територије града Кикинде и општине Нови Бечеј, започеће 10. августа од 17.30 сати, првим колом Купа Фудбалског савеза Града Кикинде у којем ће стартовати 10 тимова претпоследњег петог односно последњег шестог степена надметања.
Парови: Напредак (Банатска Топола) – Борац (Иђош), Делија (Мокрин) – ЖАК (Кикинда), Војводина (Ново Милошево) – Војводина (Башаид), 2.октобар (Кумане) – Јединство (Бочар), Јединство (Нови Бечеј) – Полет (Наково).
Друго коло на распореду је у среду 27. августа (17.00), треће 10. септембра (16.30), потом ће преостати још финални меч, а наслов победника браниће фудбалери Напретка (на слици).
Д. П. 

пливање

У Ади је одржан 28. „Делфин куп”, међународни пливачки митинг на коме је учествовало 13 клубова из Босне и Херцеговине, Мађарске, Кеније, Уганде и Србије, а Велика Кикинда наступила је са 44 такмичара свих узраста и освојила 35 медаља (20-8-7) и у екипном пласману прва је испред суботичког Спартака и клуба из Кеније док је Теодора Станчић најуспешнија такмичарка.
Освајачи медаља (неки и по више од једне), злата, мушка конкуренција: Ву. и Ве. Карановић, Протић, Соколаи, Стокић, Марков, Терек, Боћан, Томић, штафета, женска конкуренција: Станчић, Балинт, Стојановић, Протић, сребра, мушка: Томић, Ву. и Ве. Карановић, Бочарац, Стокић, Ђукић, женска: Бикић, штафета, бронзе, мушка: Ђукић, Сабо, Боћан, женска: Бикић, Протић, Сабо, Михаљчић.
Д. П.

офк-кикинда

Кикинда – Гледалаца: 50. Судија: Стојадинов (Кикинда). Стрелци: Лекај 12. и Молнар 21. и 38. за ОФК Кикинду, Спасојевић 44. за Фрушкогорски партизан.
ОФК КИКИНДА: Јовановић, Зечевић, Терзин, Шашић, Живанов, Николић, Стојановић, Лекај, Станимиров, Молнар, Ковачевић. Играли су још: Адамовић, Бркљач, Пајтин, Лајић, Путник, Кецман, Чудан, Винцан, Шутановац, Вигњевић, Стојанов.
ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Слепчевић, Клинцов, Спасојевић, Станков, Девић, Бјелић, Марковић, Тришић, Чергић, Петровић, Илић. Играли су још: Шурлан, Кантар, Сендерак, Маливук, Ћирковић, Куља.
У четврој провери, а првој на домаћем терену, севернобанатски српсколигаш, против новог члана војвођанског „Југа” из Буковца код Петроварадина, одрадио је читав посао у првом полувремену.
Повратник у наш фудбал из хрватског четвртог ранга Алберт Лекај, данас и најзапаженији, донео је у уводу предност Кикинђанима након повратне лопте Станимирова, новог играча у црвено-белом дресу који је својевремено био у млађим категоријама ОФК Кикинде.
Још један новајлија Стојановић, девет минута касније, идеално је набацио, а Молнар лопту у мрежу проследио ногом и дуплирао предност. На 3:0 повисио је исти играч, када га је Лекај упослио, а минут пре одмора, испоставило се, постављен је коначан резултат. Спасојевић је на супротној страни забио главом након корнера.
Д. П. 

подруцна

Конференција клубова Подручне лиге „Зрењанин” одржана је данас у граду на Бегеју, одрађен је жреб у којем је било 15 клубова, а након што је лицитацијом, јуче у Новом Саду, на војвођански „Исток” враћен Напредак из Честерега. „Подручје”, дакле, има једно упражњено место, а лицитација за попуну лиге биће одржана у уторак.
Парови првог кола, 17. августа: Омладинац (Равни Тополовац) – Нафтагас (Бока), Напредак (Банатска Топола) – Полет (Наково), 2.октобар (Кумане) – ?, МСК (Михајлово) – Русанда (Меленци), Лехел (Зрењанин) – Младост (Банатски Деспотовац), Банат (Чента) – Јединство (Нови Бечеј), ЖФК Банат (Зрењанин) – Војводина (Башаид), Билећанин (Сечањ) – Борац (Александрово).
Домаћа суботом биће Русанда.
Д. П.

попуна-истока

Одбор за хитна питања Фудбалског савеза Војводине, након враћања панчевачког Динама у Српску лигу „Војводина” и после приспелих ковертираних понуда, данас је у Новом Саду попунио упражњено место у Војвођанској лиги „Исток”. Нису се показале тачним чаршијске приче да ће Банатул, из места Локве, „сигурно имати најбољу финансијску понуду”, наиме поменути клуб у задњи је час одустао од лицитације, а најиздашнији су били у Напретку из Честерега, који се и минуле сезоне надметао на војвођанском „Истоку” и испао, али је сада овим чином неуспех на терену избрисан.

И наш наковачки Полет учествовао је у процесу данашње лицитације, али са слабијом понудом од Честережана па ће се Наковчани,  који су такође протеклог пролећа испали с „Истока”, дефинитивно такмичити у Подручној лиги „Зрењанин”.

„Подручје” пак сада има једно упражњено место, а Конференција клубова ове лиге заказана је за сутра у Зрењанину.

Д. П.

офк-кикинда

Две и по седмице рада за фудбалерима су севернобанатског српсколигаша и три провере против чланова четвртог ранга у којима су Кикинђани уписали реми и две победе, али више од резултата, шефа струке Владимира Китановића радује напредак младих играча.
– У трећој провери, против добре Козаре у Великом Селу где смо добили сусрет минималцем, недостајали су Стојанов и Ивановић, двојица најискуснијих, такође и Будаи, а од 20 младића у саставу имали смо чак 15 „бонуса”. Залог је то за будућност, поготово што момци буквално из дана у дан напредују. Свакако да је и мени посао олакшан што свакодневно на располагању имам управо двадесетак играча па се непрестано усавршавају и технички и тактички – каже Китановић.
Пре гостовања Козари, у Бечеју су Кикинђани одиграли нешто слабије.
– Имали су момци четири претешка тренинга и то може бити оправдање за мање квалитетну партију, али ни покрај Тисе није им мањкало жеље, хтења и карактера. Очекујем да до краја, у преостале две провере, 2. августа за када још тражимо ривала, а потом и у генералној проби седам дана касније, тада ћемо дочекати Тису из Адорјана, видим још неки нови квалитет код свих у екипи и да онда све то заокружимо и видимо с којим ћемо адутима кренути у српсколигашке борбе за бодове – јасан је Китановић.
Д. П.

конференција-исток

Нови Сад односно Фудбалски савез Војводине био је данас домаћин и Конферениције клубова Војвођанске лиге „Исток” у којој се надмећу три наша састава, а након повратничког трансфера Динама (Панчево) у Српску лигу „Војводина”, војвођански „Исток” биће у четвртак, такође након ковертиране лицитације, попуњен 16. клубом.
Према најави, на лицитацији би требао учествовати и наковачки Полет који је пролетос испао с „Истока” у пети ранг – Подручну лигу „Зрењанин”, а како се незванично може чути у фудбалским круговима, главни фаворит за попуну је Банатул из места Локве, на југу Баната, који је спреман да у коверат убаци позамашну суму новца. Иначе, овај релативно непознати клуб, из, такође, мало познатог села, изгубио је недавно у доигравању за пласман на војвођански „Исток” од Задругара из Лазарева.
Као што смо већ напоменули у тексту о Конференцији клувова Српске лиге „Војводина”, другопласирани и трећепласирани клубови из три групе, источне, северне и јужне, Војвођанске лиге на крају сезоне играће у тзв. баражу заједно с још два клуба из српсколигашке „Војводине”, а од тих осам екипа, две ће изборити пласман у „Војводину”. Осим тога, на крају 2025/26. све три групе Војвођанске лиге биће скресане са 16. на 14. клубова па ће самим тим и велики број тимова стрепити за опстанак.
Парови првог кола, 16. и 17. августа, од 17 сати: Будућност (Српска Црња) – Граднулица (Зрењанин), Задругар (Лазарево) – Долово, Бегеј (Житиште) – Слобода (Нови Козарци), Полет (Идвор) – Јединство (Банатско Карађорђево), ? – Црвена звезда (Руско Село), Козара (Банатско Велико Село) – Борац (Старчево), Војводина (Перлез) – Глогоњ, Раднички (Зрењанин) – Јединство (Влајковац).
Домаћини недељом биће: Црвена звезда, Долово, Полет, Борац, Глогоњ и Војводина, нити на „Истоку” нема јесењих радних среда па је последње коло прве половине надметања на распореду, такође, 22. и 23. новембра.
Комплетан распоред и ове лиге објавићемо у новом броју „Комуне”, у четвртак 31. јула.
Д. П.

офк-кикинда

Под окриљем Фудбалског савеза Војводине, данас тачно у подне у Новом Саду, уприличена је Конференција клубова Српске лиге „Војводина”, а највећу пажњу привукао је жреб за предстојећу 2025/26. сезону односно одређивање такмичарских бројева. Занимљиво је било и када се повела прича о делимичној промени правила такмичења.
У првом колу нове сезоне, 16. и 17. августа од 17 сати, састаће се: Нафтагас (Елемир) – Слога (Чонопља), Динамо (Панчево) – Слобода (Доњи Товарник), Бачка (Бачка Паланка) – Омладинац (Нови Бановци), Железничар (Инђија) – Јединство (Стара Пазова), ОФК Кикинда – Инђија, Ветерник – Врбас, Младост (Бачки Јарак) – Младост (Омољица), Хајдук (Дивош) – Словен (Рума).
Треба напоменути, Раднички из Сремске Митровице, који је пролетос из другог ранга испао у друштво војвођанских српсколигаша, одустао је од надметања па је пре неколико дана, путем надметања ковертираном лицитацијом, панчевачки Динамо из Војвођанске лиге „Исток” враћен у српсколигашку „Војводину” из које је пре непуна два месеца испао.
Већина клубова, њих 11, биће домаћини суботом, а недељом ће ривале угошћавати: Врбас, Железничар, Хајдук и Младост (О) као и Омладинац, али преподне од 11 сати.
Нема планираних радних среда, а крај јесени односно 15. коло заказано је за 22. и 23. новембар.
Када је реч о променама у такмичењу, занимљиво ће бити на самом крају сезоне у пролеће наредне календарске године. Првак ће, дакако, у други степен надметања, а последња два клуба, 15. и 16. на лествици, сигурно испадају у неку од три групе четвртог ранга. Ако из другог степена испадне неки од војвођанских клубова, а тамо ће се такмичити: Текстилац (Оџаци), Вршац и Кабел (Нови Сад), број испалих повећава се и у Српској лиги „Војводина”. Коначно, новина се односи на увођење доигравања и за клубове из српсколигашке „Војводине”. Два најслабија изнад црте испадања у такозвани ће бараж с још шест клубова из трију група („Истока”, „Севера” и „Југа”) Војвођанске лиге, а биће то другопласирани односно трећепласирани тимови у поменутим групама.
Комплетан распоред Српске лиге „Војводина”, али и Војвођанске лиге „Исток”, доносимо у новом броју „Комуне” у четвртак.

Д. П.

пливање

На међународном пливачком митингу у Сенти, на којем је наступило 19 клубова из: Хрватске, Мађарске, Кеније, Уганде и Србије, Велика Кикинда наступила је са 42. такмичара свих узраста и освојла 37 медаља (14-11-12).
Освајачи, неки и по више одличја, злато: Александар Соколаи, Страхиња Стокић, Иван Марков, Огњен Терек, Михајло Томић, Филип Ђукић, Јована Савић, Лена Стојановић, Александра Протић, Искра Михаљчић, Теодора Станчић, Александра Протић, мушка штафета (Стокић, Карановић, Киурски, Протић), сребро: Марко Протић, Вук Карановић, Марко Стојков, Иван Марков, Данило Кокот, Теодора Станчић, Јована Савић, Ноеми Будаи, Лена Стојановић, Миња Балинт, бронза: Страхиња Стокић, Јован Сабо, Михајло Убавић, Петар Николин, Александар Соколаи, Филип Ђукић, Јован Сабо, Миња Балинт, Теодора Ћурчин, Ванеса Попов, Искра Михаљчић, женска штафета (Балинт, Ћурчин, Стефановић, Станчић).
Д. П.

error: Content is protected !!