Рускоселски Стонотениски клуб Чарнојевић уприличио је трећи Меморијални турнир „Имре Кабок”, у знак сећања на некадашњег друштвеног и политичког делатника, а отворио га је Младен Богдан.
– Важно је да и ове године имамо овај турнир у знак поштовања нашег Рускоселаца Имре Кабока који је много урадио и за ваше село и за град Кикинду. На нама је да се трудимо да ово траје годинама и да сваки турнир следеће године буде још успешнији. Велика ми је част што су овде чланови његове породице, који настављају да се боре и за ово село и за град Кикинду, као и Имре у свом животу. Деци треба да оваквим турнирима унесемо што више спортског духа, а ми као град ћемо да подржимо сваки развој спорта и у граду и на селима – рекао је Богдан.
Скупу се, на мађарском и српском језику, обратио и Кабоков син Роланд.
– Мој отац није се никада бавио стоним тенисом, али постоји нешто заједничко између њега и овде окупљених, а то је размишљање и рад за заједницу, не штедећи своју нергију и време него их несебично трошећи на ову децу. Сви ви, на врућини, одабрали сте долазак на турнир, иако су неки морали возити чак и неколико стотина километара, јер носите у себи нешто вредно, а то је рад с децом и рад за друштво. И мој отац много је учинио за заједницу, као што и ви чините и тако се постаје још боља особа, а ту су и ови изванредни људи с којима је мој отац годинама па чак и деценијама сарађивао.
Градски већник за спорт Александар Аћимов надовезао се.
– Чарнојевић окупља велики број деце и то је оно што ћа град да подржи поготово у селима и као ресорни већник у градској управи желео бих да клуб настави традицију и да овај Меморијал настави неговање традиције играња стоног тениса у овако малим срединама и да окупља што већи број такмичара, а и све је на високом нивоу организовано.
Игор Радић, председник и тренер СТК Чарнојевић, додао је:
– Окупило се око 90 малих такмичара из десетак, углавном војвођанских, клубова, иако је сезона годишњих одмора. Наш клуб има тридесетак чланова, женска екипа такмичи се у трећем рангу, а мушка у четвртом.
Д. П.
Спорт
Како незванично сазнајемо, ОФК Кикинда ће и у наредној сезони играти у Српској лиги „Војводина”. Након оставке председника и једног од двојице потпредседника, низом састанака преосталих чланова клупског Управног одбора, који су расположени за наставак континуитета рада претходне управе односно желе да ОФК Кикинда и надаље буде стабилан српсколигаш пласиран у средини табеле, ствари су покренуте с мртве тачке.
Тако ће сутра севернобанатски српсколигаш и званично послати допис Фудбалском савезу Војводине чији ће пак Извршни одбор у четвртак озваничити саставе лига које су у надлежности покрајинске куће фудбала.
До четвртка на Градском стадиону требало би се још доста тога догодити, пре свега поставити нови тренер, одредити скори датум почетка припрема, потом утврдити ко од играча одлази, а самим тим и које ће позиције у екипи бити потребно попунути новим фудбалерима…
Д. П.
Друге вечери Летњег турнира у малом фудбалу, у дворишту Гимназије, у утакмицама по групама, постигнути су резултати: Каменорезачка радња Шифер Башаид – Агромаус Надаљ 0:7, Агромаус Надаљ – Хамбургерија Наум 2:1, Житопромет – Ресторан Мy Wаy 2:3, а код јуниора ОФК Кикинда ИИ – Полет 2:0.
Вечерас, од 19 сати, у предигри јуниора састаће се Козара – ОФК Кикинда ИИ, а потом у главном програму: ОФК Кикинда пионири – Сукур метал Бечеј, Сукур метал Бечеј – Пицерија Си, Ујнина кујна – ОФК Кикинда пионири, Пицерија Си – Ујнина кујна и Ресторан Мy Wаy – Треће полувреме.






Д. П.
Војвођански лигаш Козара започео је припреме за нову сезону на „Истоку”, а тренер Раде Медић на првој прозивци имао је 17 фудбалера.
– Биће нас наравно још, сви су остали у Великом Селу осим Крмара, а нови чланови су Коцкар из рускоселске Црвене звезде и Радивојац из српскоцрњанске Будућности – каже Медић.
Тренер Козаре очекује изазовну и напорну сезону.
– Ово ће за многе клубове бити једна од најтежих сезона, првенствено због испадања већег броја клубова из највиших рангова. Осим тога, већ овог лета из Српске лиге „Војводина” испало је више квалитетних тимова па ће на војвођанском „Истоку” сада бити и градских клубова. Када је реч о Козари, жеља нам је да, као и минулој сезони, останемо стабилан лигаш – јасан је Медић.
Д. П.
Градски већник за спорт Александар Аћимов био је на тренингу репрезентативаца Србије у седећој одбојци, који се у „Језеру” припремају за предстојеће Европско првенство у Мађарској, а међу њима су двојица Кикинђана, играч Драгиша Брандић и помоћник селектора Бранислав Драгин, иначе тренер кикиндског Феникса.
– Иза нас је „Сребрна лига” у Француској, где је репрезентација узела бронзу, али најважније тек следи, шампионат Европе у мађарском граду Ђеру. Тренутно смо у завршници припрема, а град Кикинда препознао је финансијске проблеме у нашем спорту, у којем нема довољно новца, и пружио нам одличне услове за припреме. Комплетни смо, играчи добро раде, али за медаљу ће да буде потребно да се поклопи доста тога – рекао је Драгин.
Аћимов се надовезао:
– Ове припреме су врло значајне и за репрезентацију, а и за град Кикинду, а ми смо као град добрих људи и град спорта, увек вољни да примимо и прихватимо све наше репрезентативце у било ком спорту. Овде су људи којима треба да се ода посебно признање, јер видели смо велику вољу за радом и упорност. Врло је тешко играти седећу одбојку поготово што рукама све време морате и да играте, а и да такорећи „трчите”. Посебно истичемо и да у репрезентацији имамо Кикинђане, а ја се захваљујем свима што су изабрали наш град да им буде домаћин припрема.

Д. П.
Касно синоћ у дворишту Гимназије, окончано је прво вече Летњег турнира у малом фудбалу на којем су најпре наступили мали фудбалери ОФК Кикинде 1 и ШФ Млади вукови, а оквиру јуниорског турнира, било је 1:0.
Симболично, извођењем почетног ударца, турнир је, уочи прве утакмице сениора, отворила Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, асоцијације која и организује ову манифестацију уз подршку градске управе.
Резултати: Житопромет – Треће полувреме 9:2, Пицерија Си – ОФК Кикинда пионири 4:1, Хамбургерија Наум – Каменорезачка радња Шифер Башаид 6:0.
Вечерас од 20 сати играће Каменорезачка радња Шифер Башаид – Агромаус Надаљ, а потом следе и мечеви: Агромаус Надаљ – Хамбургерија Наум и Житопромет – Мy Wаy ресторан.
Пре тога, од 19.30, у утакмици јуниорског турнира, играће ОФК Кикинда 2 – Полет, а у паузама између мечева биће награђивани гледаоци.

Д. П.
Летњи турнир у малом фудбалу, у организацији Спортског савеза Кикинде, стартоваће у петак, од 19.30 сати, у дворишту Гимназије. Играће се, наравно, у вечерњим сатима, а наградни фонд исти је као и прошле године – 550 хиљада динара. Победнику следује 400, другопласираном 100, а екипи која освоји треће место припашће 50 хиљада динара. И гледаоце очекују робне награде, а током финалне вечери биће и додатних изненађења за публику. План је да, у зависности од времена, турнир траје до 13. јула.
Данашњим жребом одређени су састави група.
По два првопласирана тима из сваке групе проћи ће у нокаут фазу односно четвртфинале.
Има и новина у односу на ранија издања, пре утакмица представиће се и јуниори. Прошле године у програму су биле само њихове ревијалне утакмице, а ове године биће и такмичарских.
Д. П.
Управни одбор Рукометног савеза Србије усвојио је календар такмичења за предстојећу 2025/26. сезону и потврдио учешће клубова који су се, у сада већ минулој такмичарској години, пласирали у АРКУС лигу. Почетак нове сезоне мушке АРКУС лиге заказан је за 13. септембар, а нема промена када је реч о систему надметања па ће и наредне сезоне лига бројати 12 клубова. У највишем рангу такмичења нови су: зрењанински Пролетер, аранђеловачки Шамот и МРК Кикинда, а најјачу конкуренцију Србије, напустили су београдски Обилић, костолачки Рудар и лазаревачка Колубара и они ће се наредне сезоне такмичити, распоређени у две групе, у Б лиги.
Надметање у АРКУС лиги одвијаће се, као и протекле сезоне, у два дела. У првом делу играће се по двоструком бод систему и биће одиграна 22 кола. По завршетку класичног дела надметања, уследиће други део у којем ће четири првопласиране екипе доигравати за првака (биће то тзв. плејоф), тимови од петог до осмог места играће за пласман (плејин) док ће најслабији тимови, од деветог до 12. места, формирати групу за останак (плејаут). Из лиге ће испасти два најслабија клуба у плејауту, а трећи одоздо играће бараж за опстанак против екипе из Б лига која то право избори.
Мушку АРКУС лигу у сезони 2025/26. чиниће: Партизан (Београд), Војводина (Нови Сад), Металопластика (Шабац), Динамо (Панчево), Дубочица (Лесковац), Раднички (Крагујевац), Врање, Југовић (Каћ), Црвена звезда (Београд), Пролетер (Зрењанин), Шамот (Аранђеловац), МРК Кикинда.
Д. П.
Време неумитно цури, а у фудбалском колективу са севера Баната, практично, нису се помакли с „мртве тачке” па су све опције отворене. Да је стање редовно, нови тренер ОФК Кикинде за неколико дана започео би припреме за нову сезону, а овако, о статусу севернобанатског српсколигаша, који је сада као у народној пословици „ни на небу ни на земљи”, ништа се не зна и може се само нагађати, поготово што на Градском стадиону није могуће пронаћи саговорника расположеног за било какву изјаву.
Подсетимо, након, у последњем колу, избореног опстанка у српсколигашкој „Војводини” остала је ОФК Кикинда без шефа струке Душана Ђокића. Са челне функције повукао се дан касније и председник Миливој Лињачки, с њим је отишао још и један члан Управног одбора, а одмах је било јасно да ће се тај одлазак рефлектовати тако што донација и спонзорстава у клуб више неће бити. Лињачки је тада у саопштењу изјавио да је на последњем заједничком састанку, остатку управе предложио да настави руковођење клубом, а ако то нико не жели, обавестиће градске челнике о ситуацији. Истакао је и да је клуб од града за ову 2025. годину већ добио око 2,5 милиона динара и да у клупској благајни на дан његовог одласка има 1,5 милион, као и да је опремљеност опремом и реквизитима за бројне селекције свих узраста на завидном нивоу.
Незванично сазнајемо, контакт преосталог дела управе успостављен је с локалном самоуправом, али како је предочено, град Кикинда није у могућности да додатно издвоји средства односно затвори финансијску конструкцију потребну за стабилну српсколигашку јесен. Неколицина чланова Управног одбора ОФК Кикинде, а реч је приватним предузетницима, помагало би и даље рад клуба, као што су то и до сада чинили, али само тај новац, у овим новим околностима, не би могао задовољити потребе надметања у Српској лиги.
Пат позицију ових дана могли би, можда, размрдати одласци играча са стране. Чим они крену с узимањем папира, а „финансијске инјекције” или барем обећања, с било које стране, не буде било, клупко ће се полако почети одмотавати. Јасно је шта ће потом уследити.
Без спонзорстава, ОФК Кикинда неће моћи довести појачања, оформиће прву екипу од омладинаца и кадета, ако чак и неки од њих срећу не потраже у околним сеоским војвођанским лигашима. Можда ће неки од старијих кикиндских играча остати на Градском стадиону да помогну клинцима, а онда ће на некоме бити само да одлучи хоће ли и ОФК Кикинда доживети пролећну судбину Бечеја у Српској лиги.
Ако одлука буде била да се не улази у ту, унапред понижавајућу и поражавајућу авантуру, онда је опција да клуб одустане од Српске лиге „Војводина” и од августа крене с такмичењем два ранга ниже, у Подручној лиги или чак можда и у последњем степену – Међуопштинској лиги „Кикинда-Житиште”.
Крајња пак солуција остаје расформирање прве екипе и одустајање од сениорског погона до неког новог погодног тренутка.
Наравно, у свакој варијанти остаће неизвесно и шта ће бити с бројним млађим категоријама и могу ли барем оне наставити с такмичењем па да, овога пута, ОФК Кикинда и формално не буде угашена.
Д. П.
Кикиндски Мамути поразом 39:0, на гостовању у Доњој Трнави од крагујевачких Дивљих вепрова, окончали су сезону у Првој лиги Србије. Било је то полуфинале доигравања, а клуб из нашег града претходно је у лигашком делу уписао свих шест пораза и тако завршио на последњем месту лиге која је ове такмичарске године у систему такмичења имала још три клуба.
Д. П.