Спорт

офк-кикинда
Севернобанатски српсколигаш започео је припреме за нову сезону, а нови шеф струке Владимир Китановић, с, такође новим, помоћником Небојшом Ђукићем до пре годину дана капитеном Кикинђана, на првој прозивци имао је махом младе играче, неколицина искуснијих била је оправдано одсутна, а будући да је свих 15 фудбалера из других места широм Србије, напустило Градски стадион, пред новим спортским директором Марком Зечевићем, у наредних максимално десетак дана, сложен је задатак. Нови је и председник Управног одбора ОФК Кикинде Жолт Гачка, у претходном мандату био је на функцији једног од двојице потпредседника.
– Било је упитно у којој ће лиги ОФК Кикинда играти па чак и хоће ли уопште постојати или се и буквално угасити. Ми, чланови претходне управе сматрали смо да би настала непоправљива штета да се 120 дечака из млађих категорија распусти и оде у друге средине. Нисмо хтели ни да допустимо да велика мука из прошле сезоне, када је испадало пола лиге  а ми се заслужено спасили, оде у ветар и да сада клуб овакве традиције не игра у Српској лиги. Збили смо редове и клуб је остао у животу, треба нам још људи и добро су дошли да пробамо да извучемо максимум до краја календарске године, а онда ћемо у 2026. видети како даље. Хвала свима који су досад помогли – каже Гачка.
Први тренер Китановић, досадашњи помоћник тројици претходника на клупи ОФК Кикинде, захвалан је управи на поверењу.
– Опречна су мишљења фудбалске јавности је ли ово шанса за мене или не, али да не сматрам да јесте лепа прилика, логично, не бих се ни латио посла. Не треба ми ничије сажаљење, а ја се нећу током сезоне сигурно позивати ни на сплет несрећних околности нити на срећу, све ћу базирати искључиво на раду. Каснимо пет дана па сам момцима, пола у шали, рекао нека рачунају да ће први слободан дан имати на крају јесење полусезоне – напомиње Китановић.
Спомиње Китановић: Владимира Шпоњу, Здравка Тривковића и Душана Ђокића, био им је помоћник.
– Морам на свом српсколигашком самосталном почетку да напомен да су ми много помогли у тренерском развоју, а имали смо и фантастичну међуљудску сарадњу. Тако сада верујем да ће бити сличан однос мене и мог помоћника Ђукића, дуго је део овога клуба, осећа га свим бићем, а великим фудбалским знањем много ће помоћи младим играчима. Турбулентан је период иза ОФК Кикинде, до пре неколико дана све је било упитно па ми је жао једино што нисмо успели да већ овог лета из околних клубова вратимо већи број играча који су поникли у ОФК Кикинди, али верујем да ће нам се придружити на зиму – јасан је Китановић.
Спортски директор Зечевић надовезује се када је реч о играчком кадру.
– Јасно је, хитно се морамо појачати у свим линијима од голмана до нападача, већ од понедељка или уторка све би требало да буде много јасније, међутим, определили смо се да највећи део екипе чине кикиндски играчи и можда ћемо само неке позиције морати да попунимо момцима из удаљенијих средина, уз услов да праве разлику на терену – истиче Зечевић.
Остатак управе у истом је саставу, једино су нека задужења промењена па је тако Горан Гаврић промовисан у потпредседника, а у најужем руководству, као и до сада, још су: Петер Вишњеи, Мирко Боснић, потом некадашњи фудбалери Владимир Бунић и Јовица Мирков те Јелена Пантелић задужена за маркетинг.
Д. П.  
доwнлоад

У дворишту Гимназије, на Летњем турниру у малом фудбалу, вечерас је од 20 сати на распореду полуфинале, састаће се најпре Агромаус Надаљ – Сукур метал Бечеј, а од 21.30 Ујнина кујна – Ресторан Мy Wаy.

Синоћ је у два преостала четвртфинала Ресторан Мy Wаy био бољи, 2:1, од Хамбургерије Наум, а Ујнина кујна, на пенале 4:3 (1:1) од екипе Гyме фелне Гаврић.

На турниру малишана, у последњој утакмици по групама, Млади вукови савладали су 4:0 Делију, вечерас од 19.30, у полуфиналу играће ОФК Кикинда И – Козара, а од 21 сат састаће се ОФК Кикинда ИИ – Млади вукови.
Д. П. 

турнир

На Летњем турниру у малом фудбалу, пете вечери у дворишту Гимназије, на распореду су биле прве две утакмице четвртфинала, а полуфинале су изборили Сукур метал Бечеј и Агромаус Надаљ. Бечејци су савладали ОФК Кикинду, резултатом 4:2, а Надаљчани екипу Житопромета 4:3 након извођења пенала, а пре тога игра је окончана нерешено 1:1.
Вечерас, у преосталим мечевима четвртине финала, од 20.30 играће: Ресторан Мy Wаy – Хамбургерија Наум и Гуме фелне Гаврић – Ујнина кујна.
Синоћ је у утакмици малишана, Козара – Полет, било 2:1, а данас од 20 сати састаће се Млади вукови – Делија.
Д. П.

офк-кикинда

Касно синоћ, незванично сазнајемо, досадашњи члан стручног штаба и помоћник неколико последњих шефова струке севернобанатског српсколигаша, Владимир Китановић промовисан је у новог тренера ОФК Кикинде.

Зна се и датум почетка припрема, старт је заказан за суботу на Градском стадиону, а тада ће се спознати и бројно стање играчког кадра па ће за евентуалне новајлије задужен бити нови спортски директор Марко Зечевић.

Наследио је имењака му Вукобрата, а иначе потиче из једне од најфудбалскијих фамилија северног Баната. И брат Милош Зечевић био је до пре три сезоне у ОФК Кикинди спортски директор.

Остаје још упражњено место председника Управног одбора, а с каквим ће амбицијама Кикинђани у нову сезону, чуће се на првој прозивци.
Д. П. 

9.7.-9.00-стронгмен.-најава

Градоначелник Кикинде Младен Богдан најавио је данас у Градској кући 23. такмичење у стронгмену, које је на распореду у 19. јула, од 19 сати, у Новим Козарцима.
– Град Кикинда је увек уз клуб и село и желимо да ова традиција још дуго траје. Орагнизатори су ме обавестили да желе да ове године направе јаче такмичење и ја сам њих подржао као и све моје колеге. Ми ћемо ове године да имамо врхунске такмичаре и „Куп лиге шампиона света” и ко дође имаће прилику да види велики спектакл. Ово је нешто што не би смело да се пропусти. Најбоља слика целе организације ће отићи не само ван Кикинде него и ван наше земље и желимо да пружимо нешто што не може да се види често. Хвала клубу што ово такмичење постоји, а ми смо ту да их подржимо и сваке године да имамо још боље такмичење – рекао је Богдан.
Организатор Драган Богојевић, председник Бодибилдинг клуба Слобода, надовезао се:
– После 23 године хоћемо да направимо највећи спектакл и ја се захваљујем градоначелнику и његовом руководству на великој подршци и мојим спонзорима. Долазе нам најјачи људи света, њих шест из Лиге шампиона света, имамо прошлофогишњег вицешампиона света из Гане, долазе нам из Мађарске, Естоније, Аустрије, Немачке, имамо јако доборог такмичара из Србије, Албина који је из Новог Пазара, сада је на Лиги шампона био четврти. Биће укупно десетак такмичара, досад најјаче и најнеизвесније такмичење у шест атрактивних дисциплина.
Илија Дрљић, портпарол ББК Слобода, додао је:
– Давне 2002. године смо кренули на нивоу Србије, расли смо и превазишли тај оквир, стигли до европског па смо сада дошли и до светског нивоа. Доказ да се у клубу води озбиљан и плански рад. Свега тога не би било да није помоћи локалне самоуправе и верних спонзора.
Д. П.

црвена-звезда-рс

И трећи члан војвођанског „Истока” са шире територије града Кикинде, рускоселска Црвена звезда, започео је припреме за нову сезону, а и надаље предводиће их тренер Бошко Михајловић.
Нови играчи Рускоселаца постали су Мастило (Будућност Српска Црња) и Детари (Полет Наково), активирао се Лаништанин, а првом тиму прикључено је још и неколико кадета. У Црвеној звезди више нису: Коцкар, Кресоја и Рељић. 
Д. П.

турнир-4.-дан-0

На Летњем турниру у малом фудбалу, четврте вечери у дворишту Гимназије, у завршним утакмицама по групама, синоћ су постигнути резултати: Гуме фелне Гаврић – ОФК Кикинда 6:1, Сукур Метал Бечеј – Ујнина кујна 3:4, а у конкуренцији младих Делија – ОФК Кикинда И 0:6.

Због проблема с превозом, проузрокованим невременом, од надметања је одустала новосадска екипа Пивница Данка.

Познати су парови четвртфинала: Сукур метал Бечеј – ОФК Кикинда, Ресторан Мy Wаy – Хамбургерија Наум, Гуме фелне Гаврић – Ујнина кујна, Житопромет – Агромаус Надаљ.

Вечерас, од 20 сати, ако временске прилике буду повољне, на терен ће малишани, а затим ће уследити главни програм сениора.

Д. П.

6.7.-пливање

На пливачком митингу „Бјелица 2025”, у Врбасу, учествовало је 272. такмичара из 22 клуба Мађарске и Србије, а Велику Кикинду представљало је 33. такмичара различитих узраста, који су освојили 29 медаља (8-13-8). Осим тога, Урош Милићевић освојио је пехар за најуспешнијег такмичара у конкуренцији дечака до 11 година, а Иван Марков до 13. У екипном пласману Велика Кикинда била је друга.
Освајачи медаља, злато: 50 метара, 100м слободно, 50м прсно, 50м делфин, 200м мешовито Урош Милићевић, 50м леђно Иван Марков, 50м прсно Александра Протић, 50м делфин Лена Бикић, сребро: 50м слободно, леђно, прсно и делфин Филип Ђукић, 50м леђно Мане Мандић, 50м леђно и делфин Огњен Терек, 50м прсно Стахиња Мандић, 50м делфин Иван Марков, 200м мешовити Филип Боћан, 200м мешовито Александар Соколаи, 50м прсно Лена Стојановић, 50м делфин Александра Протић, бронза: 50 и 100м слободно и 50м прсно Александар Соколаи, 50м делфин Стахиња Мандић, 50м слободно и 200м мешовито Лена Бикић, 50м леђно Лена Стојановић, 50м делфин Искра Михаљчић.
Д. П.

6.7.-фудбал.-слобода

И други наш војвођански лигаш, Слобода из Нових Козараца, започео је припеме за предстојећу сезону у групи „Исток”. Тренер Слободан Митровић бројао је до 17 на првом окупљању.
– После неколико сезона у кикиндском ЖАК-у односно српскоцрњанској Будућности, у Слободу се вратио искусни голман Марко Живков. Трећи је пут у Новим Козарцима и биће нам велико појачање. Напустили су нас за сада: Протић, Лисица и Лабус. Планирамо пет провера, а онда да у сезону уђемо орни и на крају изборимо опстанак – каже Митровић.
Сваки бод биће злата вредан за екипу са стадиона „Илија Пантелић”.
– Такмичење ће бити квалитетније него прошле сезоне, јер су чак три екипе из Српске лиге пролетос испале у нашу групу. Осим тога, Слобода се налази у тешкој финансијској ситуацији, а сви дугујемо велику захвалност играчима који су остали да бране боје клуба – наглашава Митровић.
Д. П. 

6.7.-19.00-турнир-3.-дан-0

Синоћ, треће вечери Летњег турнира у малом фудбалу, у дворишту Гимназије, у утакмицама по групама, постигнути су резултати: ОФК Кикинда пионири – Сукур метал Бечеј 4:6, Сукур метал Бечеј – Пицерија Си 3:1, Ујнина кујна – ОФК Кикинда пионири 4:1 , Пицерија Си – Ујнина кујна 3:2, Ресторан Мy Wаy – Треће полувреме 4:3, а у утакмици јуниорског турнира Козара – ОФК Кикинда ИИ 0:1.

Вечерас, у предигри јуниора, од 19.30 сати, састаће се Делија – ОФК Кикинда И, а потом у главном програму: Гуме фелне Гаврић – ОФК Кикинда, Пивница Данка – Гуме фелне Гаврић, ОФК Кикинда – Пивница Данка, Сукур Метал Бечеј – Ујнина кујна.

Д. П.

error: Content is protected !!