Севернобанатски српсколигаш започео је припреме за нову сезону, а нови шеф струке Владимир Китановић, с, такође новим, помоћником Небојшом Ђукићем до пре годину дана капитеном Кикинђана, на првој прозивци имао је махом младе играче, неколицина искуснијих била је оправдано одсутна, а будући да је свих 15 фудбалера из других места широм Србије, напустило Градски стадион, пред новим спортским директором Марком Зечевићем, у наредних максимално десетак дана, сложен је задатак. Нови је и председник Управног одбора ОФК Кикинде Жолт Гачка, у претходном мандату био је на функцији једног од двојице потпредседника.
– Било је упитно у којој ће лиги ОФК Кикинда играти па чак и хоће ли уопште постојати или се и буквално угасити. Ми, чланови претходне управе сматрали смо да би настала непоправљива штета да се 120 дечака из млађих категорија распусти и оде у друге средине. Нисмо хтели ни да допустимо да велика мука из прошле сезоне, када је испадало пола лиге а ми се заслужено спасили, оде у ветар и да сада клуб овакве традиције не игра у Српској лиги. Збили смо редове и клуб је остао у животу, треба нам још људи и добро су дошли да пробамо да извучемо максимум до краја календарске године, а онда ћемо у 2026. видети како даље. Хвала свима који су досад помогли – каже Гачка.
Први тренер Китановић, досадашњи помоћник тројици претходника на клупи ОФК Кикинде, захвалан је управи на поверењу.– Опречна су мишљења фудбалске јавности је ли ово шанса за мене или не, али да не сматрам да јесте лепа прилика, логично, не бих се ни латио посла. Не треба ми ничије сажаљење, а ја се нећу током сезоне сигурно позивати ни на сплет несрећних околности нити на срећу, све ћу базирати искључиво на раду. Каснимо пет дана па сам момцима, пола у шали, рекао нека рачунају да ће први слободан дан имати на крају јесење полусезоне – напомиње Китановић.
Спомиње Китановић: Владимира Шпоњу, Здравка Тривковића и Душана Ђокића, био им је помоћник.
– Морам на свом српсколигашком самосталном почетку да напомен да су ми много помогли у тренерском развоју, а имали смо и фантастичну међуљудску сарадњу. Тако сада верујем да ће бити сличан однос мене и мог помоћника Ђукића, дуго је део овога клуба, осећа га свим бићем, а великим фудбалским знањем много ће помоћи младим играчима. Турбулентан је период иза ОФК Кикинде, до пре неколико дана све је било упитно па ми је жао једино што нисмо успели да већ овог лета из околних клубова вратимо већи број играча који су поникли у ОФК Кикинди, али верујем да ће нам се придружити на зиму – јасан је Китановић.
Спортски директор Зечевић надовезује се када је реч о играчком кадру.– Јасно је, хитно се морамо појачати у свим линијима од голмана до нападача, већ од понедељка или уторка све би требало да буде много јасније, међутим, определили смо се да највећи део екипе чине кикиндски играчи и можда ћемо само неке позиције морати да попунимо момцима из удаљенијих средина, уз услов да праве разлику на терену – истиче Зечевић.
Остатак управе у истом је саставу, једино су нека задужења промењена па је тако Горан Гаврић промовисан у потпредседника, а у најужем руководству, као и до сада, још су: Петер Вишњеи, Мирко Боснић, потом некадашњи фудбалери Владимир Бунић и Јовица Мирков те Јелена Пантелић задужена за маркетинг.Д. П.
Синоћ је у два преостала четвртфинала Ресторан Мy Way био бољи, 2:1, од Хамбургерије Наум, а Ујнина кујна, на пенале 4:3 (1:1) од екипе Гyме фелне Гаврић.
На турниру малишана, у последњој утакмици по групама, Млади вукови савладали су 4:0 Делију, вечерас од 19.30, у полуфиналу играће ОФК Кикинда I – Козара, а од 21 сат састаће се ОФК Кикинда II – Млади вукови.
Вечерас, у преосталим мечевима четвртине финала, од 20.30 играће: Ресторан My Way – Хамбургерија Наум и Гуме фелне Гаврић – Ујнина кујна.
Синоћ је у утакмици малишана, Козара – Полет, било 2:1, а данас од 20 сати састаће се Млади вукови – Делија.
Наследио је имењака му Вукобрата, а иначе потиче из једне од најфудбалскијих фамилија северног Баната. И брат Милош Зечевић био је до пре три сезоне у ОФК Кикинди спортски директор.
И трећи члан војвођанског „Истока” са шире територије града Кикинде, рускоселска Црвена звезда, започео је припреме за нову сезону, а и надаље предводиће их тренер Бошко Михајловић.
Због проблема с превозом, проузрокованим невременом, од надметања је одустала новосадска екипа Пивница Данка.
Познати су парови четвртфинала: Сукур метал Бечеј – ОФК Кикинда, Ресторан My Way – Хамбургерија Наум, Гуме фелне Гаврић – Ујнина кујна, Житопромет – Агромаус Надаљ.
Вечерас, од 20 сати, ако временске прилике буду повољне, на терен ће малишани, а затим ће уследити главни програм сениора.

Д. П.
И други наш војвођански лигаш, Слобода из Нових Козараца, започео је припеме за предстојећу сезону у групи „Исток”. Тренер Слободан Митровић бројао је до 17 на првом окупљању.
Сваки бод биће злата вредан за екипу са стадиона „Илија Пантелић”.
Вечерас, у предигри јуниора, од 19.30 сати, састаће се Делија – ОФК Кикинда I, a потом у главном програму: Гуме фелне Гаврић – ОФК Кикинда, Пивница Данка – Гуме фелне Гаврић, ОФК Кикинда – Пивница Данка, Сукур Метал Бечеј – Ујнина кујна.



Д. П.