Болан је за домаћина био минималан пораз од Инђије, јер је ОФК Кикинда на премијери заслужила најмање реми, била је чак и ближа победи, а на самом крају, након победоносног поготка гостију у судијској надокнади, другим жутим картоном, искључен је тренер ОФК Кикинде Владимир Китановић, којег су тада сломиле емоције но с протоком времена резоновао је хладније главе.
– У овом тренутку пружили смо максимум. Жеља, давање целог себе, залагање, однос, приступ и ангажованост сваког појединца био је на завидном нивоу. Све што смо хтели, што смо радили и договарали, испоштовали су момци и зато и јесте остао велики жал. Нисмо искористили неколико шанси, уз највећу – пенал, а потом је уследила сурова казна у задњим секундама – резимира Китановић.
Извлачи, ипак, шеф струке и позитивно са старта.
– Многи момци из Инђије до јуче су играли други савезни ранг, а после онога што су моји ирачи приказали, јасно је да немамо страха и грча и да можемо са свима равноправно да се упустимо у борбу и то ће нам уједно бити водиља за наредни меч против Јединства у Старој Пазови. Покушаћемо да грешке сведемо на минимум, да будемо још храбрији и кући се вратимо с позитивним исходом – јасан је Китановић.
Д. П.
Резултати првог кола: Нафтагас – Слога 4:0, Динамо – Слобода 1:0, Бачка – Омладинац 0:2, ОФК Кикинда – Инђија 0:1, Ветерник – Врбас 1:2, Младост (БЈ) – Младост (О) 1:0, Железничар – Јединство 3:0, Хајдук – Словен 5:1.
ПОРЕДАК: Хајдук 3, Нафтагас 3, Железничар 3, Омладинац 3, Врбас 3, Инђија 3, Динамо 3, Младост (БЈ) 3, ОФК Кикинда 0, Младост (О) 0, Слобода 0, Ветерник 0, Бачка 0, Јединство 0, Словен 0, Слога 0.
У другом колу, у суботу и недељу, играће: Слога – Словен, Врбас – Младост (БЈ), Инђија – Ветерник, Јединство – ОФК Кикинда, Слобода – Бачка, Нафтагас – Динамо, Омладинац – Железничар, Младост (О) – Хајдук.
Домаћа екипа која је била ближа победи, премда би можда реми био најправденији исход, у надокнади је поражена. Међутим, утисак је, сами су себе Кикинђани победили. У борбеном, али садржајем прескромном првом полувремену, тек један детаљ вредан пажње. Будаи је опробао ударац с дистанце, а голман Опарница парадом је спречио водство домаћина. Недуго потом на ушивању у кикиндској болници завршио је Инђијац Малешевић, а након судара главама са Живановим, па је и домаћи играч због вртоглавице убрзо напустио игру.
У наставку, заискрило је након неколико минута, када је резервиста Ивановић, у зрелој прилици пребацио оквир врата. Двадесетак минута касније, казнени ударац за ОФК Кикинду изборио је Стојанов, други најискуснији играч с клупе домаћина, тада је оборен на петерцу Инђијаца у зрелој шанси. Међутим, Будаи је очајно извео пенал, некадашњи чувар мреже Кикинђана Опарница, прочитао га је и лагано укротио траљав шут.
У финишу, прва опасност пред голом домаћина, али је млађани Зечевић отклонио опасност. Но, казна за промашени једанаестерац, ипак, није изостала. Будаи је у потпуности постао трагичар утакмице када је у другом, од три минута, судијске надокнаде, изгубио лопту на половини Инђијаца, уследила је контра и мат Хрњаза за славље „зелених” из Срема.
– Захваљујући локалној самоуправи и приватним предузетницима, који су препознали добру вољу и позитивну енергију свих из управе, успели смо да одржимо клуб у животу, да се стабилизујемо и да пружимо и навијачима и нашим младим играчима, рећи ћу скромно, најмање још годину играња у Српској лиги – каже Гачка.
Спортски директор Марко Зечевић истиче велики број младих фудбалера.
Шеф струке Владимир Китановић напомиње да су припреме касниле седам дана.
Наш српсколигаш у генералној проби био је без четворице најискуснијих па и понајбољих, а у другом полувремену прилику су добили и они најмлађи. Како било, члан војвођанског „Севера” из Адорјана, заслужено, у нову сезону улази у бољем расположењу.
Повела је Тиса након пола сата игре, Провчи је утрчао у празан простор, Кикинђани су рекламирали офсајд, а и голман Јовановић закаснио је с истрчавањем па га је гостујући играч заобишао и поентирао. До одмора Ковачевић је поравнао ударцем главом, а пронашао га је центаршутом Будаи. Средином наставка, тек што је ушао у игру, резервиста Адорјанаца Костић, искоса из угла казненог простора, мајсторски је погодио горњи супротан угао.
Коцкар се надовезао:
Њиховим издањем задовољан је спортски директор Марко Зечевић.
Шеф струке Владимир Китановић истиче вољу, жељу и приступ својих ученика, све је било на високом нивоу.
Пре почетка борби за бодове, у генералној проби, Кикинђани ће у недељу од 17 сати дочекати Тису из Адорјана.