Спорт

кугласице-(3)

Кикиндске куглашице победиле су екипу Славие из Ковачице у Новом Бечеју у другом колу Супер лиге Србије, резултатом 6:2 и 88 чуњева.

– Тешка утакмица, после првог блока губиле смо 2:0 и око 47 чуњева, у другом блоку утакмица се преломила у нашу корист и разиграни трећи блок завршио је меч. Честитам девојкама на борби до самог краја утакмице- рекла је капитенка Нада Команов.

Наредног викенда КИКА 0230 гостује екипи Сингидунума.

У другом колу играле су: Бунгхарт, Чорба, Френц, Шибул, Кресоја и Команов, резерва је била Вујасин. И даље су Кикинђанке ослабљене за две играчице, надају се да ће ускоро бити све на броју.

кикинда-гриндеx-(3)-(1)

Рукометаши Кикинде Гриндекс поражени су пред домаћом публиком у 2. колу АРКУС лиге Србије од Дубочице из Лесковца резултатом 23:25 (13:11).

У неизвесној утакмици до самог краја домаћини су на полувреме отишли са два гола предности, постигнутих у последњих три минута. И у другом полувремену  борба између две екипе била је неизвесна. Дубочица је до пет минута до краја утакмице водила са четири гола разлике (16:20), да би у 53. минуту гриндексовци изједначили на 23:23. У драмтичној завршници гости су постигли два гола и тако стигли до победе.

-Дубочица је искусна екипа која је искористила нашу лошу серију на почетку другог полувремена. Иако смо успели да изједничаимо резултат, ипак нисмо успели да победимо – рекао  је тренер Станимир Комарек.

У 3. колу Кикинђани одлазе на мегдан Партизану који је је и актуелни шампион, након чега гостују у Панчеву где их дочекује Динамо. У 5. колу у КСЦ “Језеро” плави дочекују Црвену звезду.

-Распоред нам не иде на руку у наредна три кола. Екипа је млада и играчи немају пуно искуства. Без обзира на то искористићемо сваку шансу да победимо – закључио је Комарек

 

ЗА-ЦЕТВРТАК-18.9.-офк-кикинда-1

Исплатило се чекати пето коло, јер лепше и значајније, када је реч о победама, није могло кренути по севернобанатског српсколигаша у текућој сезони. Надигран је Нафтагас који није крио највише амбиције пред почетак такмичарске године, а истовремено Елемирци су и учесници Купа Србије, пошто су три дана пред окршај на кикиндском  Градском стадиону, сигурном игром у претколу државног Купа савладали члана другог савезног степена надметња – тим Смедерева и избацили га из трке у масовнијем надметању. Шеф струке Владимир Китановић најавио је, након четвртог кола и првог бода у сезони, донетог из Доњег Товарника, овакав сценарио против „Нафташа”.

– Велика победа над претендентом за највиши пласман. Опет смо у саставу били с 15 „бонус” играча, без наискуснијих: Ивановића, Лекаја и Стојановића, али имали смо невероватну енергију и жељу за победом. На полувремену, после негативног резултата, снагом воље и карактера, успели смо момцима најпре да удахнемо невероватну дозу самопоуздања и сигурности и онда у финишу начинимо преокрет. Свака част свим мојим изабраницима, поносан сам и срећан и свих ових седмица унатраг вредело је чекати овакав тријумф – каже Китановић.

Неће ово уљуљкати нити опустити Кикинђане пред суботњи сусрет с Динамом у Панчеву, уверен је шеф струке.

– Ово мора да нам буде прекретница јесење полусезоне и велики стимуланс за наредне подвиге, можда већ у Панчеву. Динамо је екипа која је према  квалитету на нашем нивоу и ту видимо шансу. Онда ћемо да чекамо Бачку и у те две наредне утакмице можемо да преломимо сезону и кренемо ка горњем делу табеле. После издања против Нафтагаса, сигуран да имамо и снаге и воље и знања за тако нешто – јасан је Китановић.

Резултати петог кола: Бачка – Слога 2:2, ОФК Кикинда – Нафтагас 2:1, Ветерник – Слобода 1:0, Младост (БЈ) – Омладинац 2:2, Словен – Инђија 0:0, Железничар – Динамо 3:0, Хајдук – Јединство 1:1, Младост – Врбас 2:2.

ПОРЕДАК: Хајдук 13, Железничар 11, Младост (БЈ) 11, Нафтагас          8, Јединство 8, Слога 8, Ветерник 7, Омладинац 7, Врбас 7, Динамо 6, Словен 5, Инђија 5, ОФК Кикинда 4, Слобода 3, Бачка 3, Младост (О) 1

У шестом колу, у суботу и недељу, играће: Слога – Врбас, Инђија – Младост (О), Јединство – Словен, Слобода – Младост (БЈ), Нафтагас – Ветерник, Динамо – ОФК Кикинда, Бачка – Железничар, Омладинац . Хајдук.

Д. П.

 

 

карате-1

Карате клуб „Феникс” позива децу свих узраста која воле овај спорт на татамију, да постану полазници карате школе надалеко познатог клуба из нашег града. Упис нових чланова је почео и трајаће и током октобра, а интересовање деце је одлично.

– Позвали смо на упис у карате школу пре двадесетак дана и одзив је одличан. Већ нам се пријавило двадесетак малишана и вероватно ћемо због интересовања направити и две групе полазника- каже Тања Сили Лукић, тренер у овом клубу. Поред Тање, која има звање црни појас 4. дан, тренинге воде и други мајстори ове источњачке вештине – њен отац Јожеф Сили, носилац црног појаса 5. дан, као и носиоци исте титуле првог дана – Павле Павловић и Александра Васић.

– Кроз нашу школицу каратеа радимо вежбе моторичких способности деце и тако кроз овај спорт пратимо њихов биолошки, педагошки и психолошки развој. Карате развија самоконтролу, правилно држање тела, истрајност, упорност, самопоуздање и многе друге аспекте личности-наводи наша саговорница.

– Сезона у нашем спорту почиње у октобру и тренутно смо у фази регистрације нових чланова и обављања лекарских прегледа који су неопходни за регистрацију такмичара. Претходна сезона је била веома успешна за клуб, па смо уверени да ће и ова пред нама бити слична. Што се тиче уписа који је у току, а везано за нашу школицу каратеа, важно ми је да напоменем да су наши тренери недавно имали акредитовани семинар у Апатину, на којем су потврдили своје лиценце, па с поносом могу да кажем да ће малишани из Кикинде и околине учити стварно од најбољих карате стратега. Ми у клубу имамо лиценцу и за додељивање звања, односно појасева, тако да се и будућа полагања могу обављати у сали у „Партизану”- додаје Тања Сили Лукић.

Најмлађи полазник карате школице „Феникса” има непуних пет година, а петогодишњих полазника има још неколико, тако да старосна граница за упис у ову школицу није строго зацртана.Тренинзи се одржавају свакодневно у неколико термина у Сали “Партизана”, а будући мајстори спорта на татамију и њихови родитељи могу, осим лично, да добију информације и на клупски број телефона 069/146-45-44.

Н.С.

кугласице

У првом колу Супер лиге Србије, кикиндске куглашице савладале су „Раднички“ са 6:2 и 104 чуња разлике. Са Новосађанкама, Кике су се састале на куглани на Спенсу.

-Утакмица је слаба резултатски, доста је било промашаја у обе екипе. Биле смо ослабљене за две стандардне играчице, то су Љиљана Френц и Маријана Француски. Ипак, важна су два бода- оцењује Нада Команов, капитенка СУ “Кика 0230”.

Поред Наде Команов, у Новом Саду су наступиле Марија Чорба, Александра Бунгхарт, Наталија Кресоја, Снежана Шибул и Јасмина Драганов, а резерва је била Бранислава Вујасин.

У наредном колу, у Новом Бечеју, Кикинђанке ће дочекати екипу “Славиа” из Ковачице.

Ана

Такмичари Стреличарског удружења Аполо на државном првенству Србије у оутдор стреличарству освојили су три друга места. Ана Лукић је вицешампионка у категорији јуниорки у олимпик стилу, Борислав Станкић, исту титулу освојио је у категорији ветерана у олимпик стилу и Снежана Замуровић, друга је у категорији ветеранки у стилу голи лук.  Поменути такмичари су на државном првенству поправили своје личне рекорде.

Оутдоор такмичење, одржано у Новом Саду је тип такмичења који се пуца на Олимпијским играма.  У зависности од категорије и стила гађа се на дистанцама од 50, 60 и 70 метара. На такмичењу је учествовало преко 100 такмичара из целе Србије.

Ана Лукић ће као чланица младе репрезентације Србије учествовати на Афродита купу на Кипру од 30. октобра до 2. новембра.

 

лудаја-куп-(3)

У организацији Одбојкашког клуба „КИ – 0230“, у хали Културно Спортског центра „Језеро“ организован је 16. „Лудаја куп“. На међународном одбојкашком  турниру учествовале су екипе из четири земље.

-Имали смо 26 екипа из Пољске, Румуније, Мађарске и наше земље – навела је Миња Крвопић, тренер ОК „КИ – 0230“. – Турнири, попут овог, су значајни како би наше одбојкашице стекле искуство, али и нове пријатеље из других земаља. „Лудаја куп“ ту је и да афирмише наш град, туристичке, културне и спортске капацитете.

Дводневно такмичење је организовано у сениорској и кадетској категорији, док су се млађе млађе пионирке надметале у суботу, а пионирке и претпионирке у недељу. Турниру  је присуствовао и члан Градског већа Александар Аћимов.

-Међународни турнир важан је спортски догађај за наш град. Одбојкашице из наше и других земаља имале су прилику да покажу шта знају, али и да посете Кикинду. Уједно ово је и афирмација женског спорта и одбојке – рекао Аћимов.

Спортски савез града подржао је „Лудаја куп“.

-Кикинда има одличне услове за одржавање оваквих спортских догађаја који окупља велики број спортиста. На нама је да помогнемо клубовима у организацији јер је ово прави начин да се промовише спорт  – казала је председница савеза Јелена Чуданов.

Кикинђанке су у категорији млађих пионирки биле друге, а сребрна медаља припала је и пиониркама. И у кадетској и претпионирској категорији одбојкашице клуба „КИ – 0230“ освојиле су бронзане медаље.

У Кикинди ће у новембру бити одржан и турнир у мини одбојци, такође, под називом „Лудаја куп“.

 

офк-кикинда-нафтагас-елемир

Кикинда – Гледалаца: 250. Судија: Немања Стојчевић (Сомбор). Стрелци: Молнар 54. и Ковачевић (казнени ударац) 85. за ОФК Кикинду, Савановић 14. за Нафтагас. Жути картони: Терзин, Јовановић (ОФК Кикинда), Самарџић (Нафтагас).
ОФК КИКИНДА: Јовановић, Терзин, Чутовић, Молнар, Николић, Будаи, Стојанов (Н. Ковачевић), Шашић (Зечевић), Живанов, Пајтин (Оторан), Станимиров (Путник, Винцан).
НАФТАГАС: Галин, Јовановић, Грбић, Трајковић (Попов), Стевановић (Бачвански), Чигоја, Савановић, Силађи, Гороњић, Стефановић (Дакић), Самарџић.
Елемирци су из првог напада запретили, али је голман Јовановић био добро постављен. Нафтагас је ипак повео у раној фази. Акција је ишла по средини, а лопту убачену у празан простор, Савановић је, ударцем мало искоса, послао у мрежу домаћина. У 22. минуту, на супротној страни, све је одрадио Молнар, убацио са стране, изненада се млађани Пајтин нашао сам и неометан пред голом Галина, али као да се уплашио па се није снашао, промашивши немогуће, тукао је далеко ван оквира, у стопостотној шанси која је била зрелија од пенала.
Након одмора у игру је ушао шеснаестогодишњи Зечевић, током целог наставка пленио је и појавом и потезима, постављао се чврсто и правовремено, одлично се сналазио у простору и с лоптом и без ње, а почетком другог полувремена, изванредно зрело и мудро одиграо је с бока пред мрежу „Нафташа”. Лопта је прошла кроз петерац, а тамо ју је, код друге стативе, дочекао Молнар и поравнао. У финишу уследио је преокрет. Молнар је искористио кикс одбране гостију и утекао јој, намештао се да поентира, али с леђа га је оборио Самарџић за најстрожу казну, а сигуран је с „беле тачке” био Ковачевић за прву победу Кикинђана.
Д. П. 

стони-тенис

На екипном Првенству Војводине за јуниоре, одржаном у Челареву, СТК Галадска имао је две екипе.
СТК Галадска 1 је освојила прво место.

У полуфиналу су победили СТК Нови Сад резултатом 3-1 а у финалу СТК Селенча 3-0.

Састав: Рајић Борислав, Гергинов Вања, Бањаш Андреј и Рајић Игор.

СТК Галадска 2 у саставу :Фекете Золтан, Стевановић Вук и Бањаш Марио, заузела је пето место од укупно осам екипа.

У конкуренцији млађих кадеткиња, 2. место је припало СТК „Чарнојевић“ из Руског Села.

Аполои

У финалу Купа Србије у филд стреличарству, Борислав Станкић из СУ Аполо освојио је поменути Куп и златну медаљу у категорији олимпијски лук у ветеранској конкуренцији. Јожеф Олах је са сложеним луком у сениорској конкуренцији завршио као вицешампион.

Филд стреличарство је посебан облик стреличарства који обједињује све стилове. Реч је о гађању у мете које могу бити на познатим и непознатим дистанцама. Ово је технички можда и најзахтевнија дисциплина јер од стреличара захтева процену удаљености у односу на конфигурацију терена. Дозвољена удаљеност мета је од пет до 60 метара, у зависности од категорије и стила којој стреличар припада као и од величине мете.

На Купу одржаном у Београду наступило је 45 такмичара из целе Србије који су се квалификовали за финале. Стаза је била веома захтевна, појединим метама могло се прићи само помоћу конопца за пењање.

 

error: Content is protected !!