Спорт

kuglasice-(3)

Kikindske kuglašice pobedile su ekipu Slavie iz Kovačice u Novom Bečeju u drugom kolu Super lige Srbije, rezultatom 6:2 i 88 čunjeva.

– Teška utakmica, posle prvog bloka gubile smo 2:0 i oko 47 čunjeva, u drugom bloku utakmica se prelomila u našu korist i razigrani treći blok završio je meč. Čestitam devojkama na borbi do samog kraja utakmice- rekla je kapitenka Nada Komanov.

Narednog vikenda KIKA 0230 gostuje ekipi Singidunuma.

U drugom kolu igrale su: Bunghart, Čorba, Frenc, Šibul, Kresoja i Komanov, rezerva je bila Vujasin. I dalje su Kikinđanke oslabljene za dve igračice, nadaju se da će uskoro biti sve na broju.

kikinda-grindex-(3)-(1)

Rukometaši Kikinde Grindeks poraženi su pred domaćom publikom u 2. kolu ARKUS lige Srbije od Dubočice iz Leskovca rezultatom 23:25 (13:11).

U neizvesnoj utakmici do samog kraja domaćini su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti, postignutih u poslednjih tri minuta. I u drugom poluvremenu  borba između dve ekipe bila je neizvesna. Dubočica je do pet minuta do kraja utakmice vodila sa četiri gola razlike (16:20), da bi u 53. minutu grindeksovci izjednačili na 23:23. U dramtičnoj završnici gosti su postigli dva gola i tako stigli do pobede.

-Dubočica je iskusna ekipa koja je iskoristila našu lošu seriju na početku drugog poluvremena. Iako smo uspeli da izjedničaimo rezultat, ipak nismo uspeli da pobedimo – rekao  je trener Stanimir Komarek.

U 3. kolu Kikinđani odlaze na megdan Partizanu koji je je i aktuelni šampion, nakon čega gostuju u Pančevu gde ih dočekuje Dinamo. U 5. kolu u KSC “Jezero” plavi dočekuju Crvenu zvezdu.

-Raspored nam ne ide na ruku u naredna tri kola. Ekipa je mlada i igrači nemaju puno iskustva. Bez obzira na to iskoristićemo svaku šansu da pobedimo – zaključio je Komarek

 

ZA-CETVRTAK-18.9.-ofk-kikinda-1

Isplatilo se čekati peto kolo, jer lepše i značajnije, kada je reč o pobedama, nije moglo krenuti po severnobanatskog srpskoligaša u tekućoj sezoni. Nadigran je Naftagas koji nije krio najviše ambicije pred početak takmičarske godine, a istovremeno Elemirci su i učesnici Kupa Srbije, pošto su tri dana pred okršaj na kikindskom  Gradskom stadionu, sigurnom igrom u pretkolu državnog Kupa savladali člana drugog saveznog stepena nadmetnja – tim Smedereva i izbacili ga iz trke u masovnijem nadmetanju. Šef struke Vladimir Kitanović najavio je, nakon četvrtog kola i prvog boda u sezoni, donetog iz Donjeg Tovarnika, ovakav scenario protiv „Naftaša”.

– Velika pobeda nad pretendentom za najviši plasman. Opet smo u sastavu bili s 15 „bonus” igrača, bez naiskusnijih: Ivanovića, Lekaja i Stojanovića, ali imali smo neverovatnu energiju i želju za pobedom. Na poluvremenu, posle negativnog rezultata, snagom volje i karaktera, uspeli smo momcima najpre da udahnemo neverovatnu dozu samopouzdanja i sigurnosti i onda u finišu načinimo preokret. Svaka čast svim mojim izabranicima, ponosan sam i srećan i svih ovih sedmica unatrag vredelo je čekati ovakav trijumf – kaže Kitanović.

Neće ovo uljuljkati niti opustiti Kikinđane pred subotnji susret s Dinamom u Pančevu, uveren je šef struke.

– Ovo mora da nam bude prekretnica jesenje polusezone i veliki stimulans za naredne podvige, možda već u Pančevu. Dinamo je ekipa koja je prema  kvalitetu na našem nivou i tu vidimo šansu. Onda ćemo da čekamo Bačku i u te dve naredne utakmice možemo da prelomimo sezonu i krenemo ka gornjem delu tabele. Posle izdanja protiv Naftagasa, siguran da imamo i snage i volje i znanja za tako nešto – jasan je Kitanović.

Rezultati petog kola: Bačka – Sloga 2:2, OFK Kikinda – Naftagas 2:1, Veternik – Sloboda 1:0, Mladost (BJ) – Omladinac 2:2, Sloven – Inđija 0:0, Železničar – Dinamo 3:0, Hajduk – Jedinstvo 1:1, Mladost – Vrbas 2:2.

POREDAK: Hajduk 13, Železničar 11, Mladost (BJ) 11, Naftagas          8, Jedinstvo 8, Sloga 8, Veternik 7, Omladinac 7, Vrbas 7, Dinamo 6, Sloven 5, Inđija 5, OFK Kikinda 4, Sloboda 3, Bačka 3, Mladost (O) 1

U šestom kolu, u subotu i nedelju, igraće: Sloga – Vrbas, Inđija – Mladost (O), Jedinstvo – Sloven, Sloboda – Mladost (BJ), Naftagas – Veternik, Dinamo – OFK Kikinda, Bačka – Železničar, Omladinac . Hajduk.

D. P.

 

 

karate-1

Karate klub „Feniks” poziva decu svih uzrasta koja vole ovaj sport na tatamiju, da postanu polaznici karate škole nadaleko poznatog kluba iz našeg grada. Upis novih članova je počeo i trajaće i tokom oktobra, a interesovanje dece je odlično.

– Pozvali smo na upis u karate školu pre dvadesetak dana i odziv je odličan. Već nam se prijavilo dvadesetak mališana i verovatno ćemo zbog interesovanja napraviti i dve grupe polaznika- kaže Tanja Sili Lukić, trener u ovom klubu. Pored Tanje, koja ima zvanje crni pojas 4. dan, treninge vode i drugi majstori ove istočnjačke veštine – njen otac Jožef Sili, nosilac crnog pojasa 5. dan, kao i nosioci iste titule prvog dana – Pavle Pavlović i Aleksandra Vasić.

– Kroz našu školicu karatea radimo vežbe motoričkih sposobnosti dece i tako kroz ovaj sport pratimo njihov biološki, pedagoški i psihološki razvoj. Karate razvija samokontrolu, pravilno držanje tela, istrajnost, upornost, samopouzdanje i mnoge druge aspekte ličnosti-navodi naša sagovornica.

– Sezona u našem sportu počinje u oktobru i trenutno smo u fazi registracije novih članova i obavljanja lekarskih pregleda koji su neophodni za registraciju takmičara. Prethodna sezona je bila veoma uspešna za klub, pa smo uvereni da će i ova pred nama biti slična. Što se tiče upisa koji je u toku, a vezano za našu školicu karatea, važno mi je da napomenem da su naši treneri nedavno imali akreditovani seminar u Apatinu, na kojem su potvrdili svoje licence, pa s ponosom mogu da kažem da će mališani iz Kikinde i okoline učiti stvarno od najboljih karate stratega. Mi u klubu imamo licencu i za dodeljivanje zvanja, odnosno pojaseva, tako da se i buduća polaganja mogu obavljati u sali u „Partizanu”- dodaje Tanja Sili Lukić.

Najmlađi polaznik karate školice „Feniksa” ima nepunih pet godina, a petogodišnjih polaznika ima još nekoliko, tako da starosna granica za upis u ovu školicu nije strogo zacrtana.Treninzi se održavaju svakodnevno u nekoliko termina u Sali “Partizana”, a budući majstori sporta na tatamiju i njihovi roditelji mogu, osim lično, da dobiju informacije i na klupski broj telefona 069/146-45-44.

N.S.

kuglasice

U prvom kolu Super lige Srbije, kikindske kuglašice savladale su „Radnički“ sa 6:2 i 104 čunja razlike. Sa Novosađankama, Kike su se sastale na kuglani na Spensu.

-Utakmica je slaba rezultatski, dosta je bilo promašaja u obe ekipe. Bile smo oslabljene za dve standardne igračice, to su Ljiljana Frenc i Marijana Francuski. Ipak, važna su dva boda- ocenjuje Nada Komanov, kapitenka SU “Kika 0230”.

Pored Nade Komanov, u Novom Sadu su nastupile Marija Čorba, Aleksandra Bunghart, Natalija Kresoja, Snežana Šibul i Jasmina Draganov, a rezerva je bila Branislava Vujasin.

U narednom kolu, u Novom Bečeju, Kikinđanke će dočekati ekipu “Slavia” iz Kovačice.

Ana

Takmičari Streličarskog udruženja Apolo na državnom prvenstvu Srbije u outdor streličarstvu osvojili su tri druga mesta. Ana Lukić je vicešampionka u kategoriji juniorki u olimpik stilu, Borislav Stankić, istu titulu osvojio je u kategoriji veterana u olimpik stilu i Snežana Zamurović, druga je u kategoriji veteranki u stilu goli luk.  Pomenuti takmičari su na državnom prvenstvu popravili svoje lične rekorde.

Outdoor takmičenje, održano u Novom Sadu je tip takmičenja koji se puca na Olimpijskim igrama.  U zavisnosti od kategorije i stila gađa se na distancama od 50, 60 i 70 metara. Na takmičenju je učestvovalo preko 100 takmičara iz cele Srbije.

Ana Lukić će kao članica mlade reprezentacije Srbije učestvovati na Afrodita kupu na Kipru od 30. oktobra do 2. novembra.

 

ludaja-kup-(3)

U organizaciji Odbojkaškog kluba „KI – 0230“, u hali Kulturno Sportskog centra „Jezero“ organizovan je 16. „Ludaja kup“. Na međunarodnom odbojkaškom  turniru učestvovale su ekipe iz četiri zemlje.

-Imali smo 26 ekipa iz Poljske, Rumunije, Mađarske i naše zemlje – navela je Minja Krvopić, trener OK „KI – 0230“. – Turniri, poput ovog, su značajni kako bi naše odbojkašice stekle iskustvo, ali i nove prijatelje iz drugih zemalja. „Ludaja kup“ tu je i da afirmiše naš grad, turističke, kulturne i sportske kapacitete.

Dvodnevno takmičenje je organizovano u seniorskoj i kadetskoj kategoriji, dok su se mlađe mlađe pionirke nadmetale u subotu, a pionirke i pretpionirke u nedelju. Turniru  je prisustvovao i član Gradskog veća Aleksandar Aćimov.

-Međunarodni turnir važan je sportski događaj za naš grad. Odbojkašice iz naše i drugih zemalja imale su priliku da pokažu šta znaju, ali i da posete Kikindu. Ujedno ovo je i afirmacija ženskog sporta i odbojke – rekao Aćimov.

Sportski savez grada podržao je „Ludaja kup“.

-Kikinda ima odlične uslove za održavanje ovakvih sportskih događaja koji okuplja veliki broj sportista. Na nama je da pomognemo klubovima u organizaciji jer je ovo pravi način da se promoviše sport  – kazala je predsednica saveza Jelena Čudanov.

Kikinđanke su u kategoriji mlađih pionirki bile druge, a srebrna medalja pripala je i pionirkama. I u kadetskoj i pretpionirskoj kategoriji odbojkašice kluba „KI – 0230“ osvojile su bronzane medalje.

U Kikindi će u novembru biti održan i turnir u mini odbojci, takođe, pod nazivom „Ludaja kup“.

 

ofk-kikinda-naftagas-elemir

Kikinda – Gledalaca: 250. Sudija: Nemanja Stojčević (Sombor). Strelci: Molnar 54. i Kovačević (kazneni udarac) 85. za OFK Kikindu, Savanović 14. za Naftagas. Žuti kartoni: Terzin, Jovanović (OFK Kikinda), Samardžić (Naftagas).
OFK KIKINDA: Jovanović, Terzin, Čutović, Molnar, Nikolić, Budai, Stojanov (N. Kovačević), Šašić (Zečević), Živanov, Pajtin (Otoran), Stanimirov (Putnik, Vincan).
NAFTAGAS: Galin, Jovanović, Grbić, Trajković (Popov), Stevanović (Bačvanski), Čigoja, Savanović, Silađi, Goronjić, Stefanović (Dakić), Samardžić.
Elemirci su iz prvog napada zapretili, ali je golman Jovanović bio dobro postavljen. Naftagas je ipak poveo u ranoj fazi. Akcija je išla po sredini, a loptu ubačenu u prazan prostor, Savanović je, udarcem malo iskosa, poslao u mrežu domaćina. U 22. minutu, na suprotnoj strani, sve je odradio Molnar, ubacio sa strane, iznenada se mlađani Pajtin našao sam i neometan pred golom Galina, ali kao da se uplašio pa se nije snašao, promašivši nemoguće, tukao je daleko van okvira, u stopostotnoj šansi koja je bila zrelija od penala.
Nakon odmora u igru je ušao šesnaestogodišnji Zečević, tokom celog nastavka plenio je i pojavom i potezima, postavljao se čvrsto i pravovremeno, odlično se snalazio u prostoru i s loptom i bez nje, a početkom drugog poluvremena, izvanredno zrelo i mudro odigrao je s boka pred mrežu „Naftaša”. Lopta je prošla kroz peterac, a tamo ju je, kod druge stative, dočekao Molnar i poravnao. U finišu usledio je preokret. Molnar je iskoristio kiks odbrane gostiju i utekao joj, nameštao se da poentira, ali s leđa ga je oborio Samardžić za najstrožu kaznu, a siguran je s „bele tačke” bio Kovačević za prvu pobedu Kikinđana.
D. P. 

stoni-tenis

Na ekipnom Prvenstvu Vojvodine za juniore, održanom u Čelarevu, STK Galadska imao je dve ekipe.
STK Galadska 1 je osvojila prvo mesto.

U polufinalu su pobedili STK Novi Sad rezultatom 3-1 a u finalu STK Selenča 3-0.

Sastav: Rajić Borislav, Gerginov Vanja, Banjaš Andrej i Rajić Igor.

STK Galadska 2 u sastavu :Fekete Zoltan, Stevanović Vuk i Banjaš Mario, zauzela je peto mesto od ukupno osam ekipa.

U konkurenciji mlađih kadetkinja, 2. mesto je pripalo STK „Čarnojević“ iz Ruskog Sela.

Apoloi

U finalu Kupa Srbije u fild streličarstvu, Borislav Stankić iz SU Apolo osvojio je pomenuti Kup i zlatnu medalju u kategoriji olimpijski luk u veteranskoj konkurenciji. Jožef Olah je sa složenim lukom u seniorskoj konkurenciji završio kao vicešampion.

Fild streličarstvo je poseban oblik streličarstva koji objedinjuje sve stilove. Reč je o gađanju u mete koje mogu biti na poznatim i nepoznatim distancama. Ovo je tehnički možda i najzahtevnija disciplina jer od streličara zahteva procenu udaljenosti u odnosu na konfiguraciju terena. Dozvoljena udaljenost meta je od pet do 60 metara, u zavisnosti od kategorije i stila kojoj streličar pripada kao i od veličine mete.

Na Kupu održanom u Beogradu nastupilo je 45 takmičara iz cele Srbije koji su se kvalifikovali za finale. Staza je bila veoma zahtevna, pojedinim metama moglo se prići samo pomoću konopca za penjanje.

 

error: Content is protected !!