Prvi bod u sezoni upisao je severnobanatski srpskoligaš. U Donjem Tovarniku, Sloboda i OFK Kikinda remizirale su 1:1 pa je laknulo i šefu struke Vladimiru Kitanoviću.
– Ovo je ogroman podstrek dečacima za dalje, da vide da dosadašnji rad nije bio uzaludan. Zaista sam ponosan na momke, jer smo u protokolu imali 15 bonus igrača, a nedostajali su nam najiskusniji: Ivanović, Lekaj i Stojanović. Inače, utakmica je obilovala duelima, između ostalog i zbog terena manjih dimenzija, a, nažalost, opet smo posle neiskorišćenih šansi primili gol. Međutim, ovoga puta pokazali smo i karakter, nismo odustajali od dogovora i plana, izjednačili početkom drugog poluvremena i do kraja bili hrabri. Ono što nam nedostaje jeste iskustvo pa da rutinski rešavamo neke situacije i tako prelamamo utakmice u svoju korist. U svakom slučaju, bravo za sve moje momke! – prezadovoljan je Kitanović.

U subotu, od 16 sati, na rasporedu je banatski okršaj, u Kikindu dolazi elemirski Naftagas.
– Elemirci su ekipa koja ne krije da želi vrh, poštujemo to, ali osokoljeni subotnjom igrom, želimo da se hrabro suprotstavimo, ostvarimo pobedu i na taj način anuliramo lošiji start, a mladom timu bila bi momentalno udahnuta nova, velika doza samopouzdanja, što ova grupa momaka i zaslužuje – jasan je Kitanović.
Sportski direktor Marko Zečević ocenjuje prvi ciklus od četiri kola kao vrlo zahtevan, naročito ako se zna u kakvoj je situaciji bila OFK Kikinda nakon završetka minule sezone, kada je pretilo i gašenje kluba ili u najboljem slučaju selidba prvog tima u najniži rang.
– Bod donet iz Srema vrlo je bitan, jer će, siguran sam, sada poneti mladu ekipu. Važno je da smo krenuli s pozitivnim rezultatima i nema sumnje da ćemo i u nastavku jeseni svakom protivniku pružiti dostojan otpor. Biće teško našem mladom timu, ali biće i dobrih rezultata koje mnogi nisu očekivali, naročito pred start sezone. Kako bilo, već sada sam siguran da smo bolji od značajnog broja rivala i da naš ostanak u društvu srpskoligaša, iako nas čeka velika borba, neće biti ugrožen – zaključuje Zečević.
Rezultati četvrtog kola: Sloga – Mladost (O) 1:0, Vrbas – Sloven 3:2, Inđija – Hajduk 0:2, Jedinstvo – Mladost (BJ) 3:3, Sloboda – OFK Kikinda 1:1, Naftagas – Železničar 0:0, Dinamo – Bačka 2:1, Omladinac – Veternik 0:3.
POREDAK: Hajduk 12, Mladost (BJ) 10, Naftagas 8, Železničar 8, Jedinstvo 7, Sloga 7, Omladinac 6, Vrbas 6, Dinamo 6, Veternik 4, Sloven 4, Inđija 4, Sloboda 3, Bačka 2, OFK Kikinda 1, Mladost (O) 0
U petom kolu, u subotu i nedelju, igraće: Bačka – Sloga, OFK Kikinda – Naftagas, Veternik – Sloboda, Mladost (BJ) – Omladinac, Sloven – Inđija, Železničar – Dinamo, Hajduk – Jedinstvo, Mladost – Vrbas.
D. P.





Četvrto kolo srpskoligaške „Vojvodine” donelo je OFK Kikindi prvi bod u novoj sezoni. U Donjem Tovarniku, Sloboda i naša ekipa remizirale su 1:1. Povela je Sloboda u 15. minutu, posle upućene duge lopte i potom još dva dodira, matirana je ukopana odbrana Kikinđana. Posle četvrt sata igre, ali u drugom poluvremenu, opet gol, tada za izjednačenje. Dugu loptu odigrao je naš Nikolić sa svoje polovine terena, Molnar je istrčao po boku i centrirao, a Stojanov poentirao za radost i, ispostavilo se, veliki bod ohrabrenja.
Branislav Dragin, trener Feniksa i zamenik selektora u reprezentaciji Srbije, nadovezao se:
Sledi teško gostovanje, u Donjem Tovarniku, Slobodi.