Спорт

ofk-kikinda-IZDVOJENA-SLIKA

Prvi bod u sezoni upisao je severnobanatski srpskoligaš. U Donjem Tovarniku, Sloboda i OFK Kikinda remizirale su 1:1 pa je laknulo i šefu struke Vladimiru Kitanoviću.

Ovo je ogroman podstrek dečacima za dalje, da vide da dosadašnji rad nije bio uzaludan. Zaista sam ponosan na momke, jer smo u protokolu imali 15 bonus igrača, a nedostajali su nam najiskusniji: Ivanović, Lekaj i Stojanović. Inače, utakmica je obilovala duelima, između ostalog i zbog terena manjih dimenzija, a, nažalost, opet smo posle neiskorišćenih šansi primili gol. Međutim, ovoga puta pokazali smo i karakter, nismo odustajali od dogovora i plana, izjednačili početkom drugog poluvremena i do kraja bili hrabri. Ono što nam nedostaje jeste iskustvo pa da rutinski rešavamo neke situacije i tako prelamamo utakmice u svoju korist. U svakom slučaju, bravo za sve moje momke! – prezadovoljan je Kitanović.

U subotu, od 16 sati, na rasporedu je banatski okršaj, u Kikindu dolazi elemirski Naftagas.

– Elemirci su ekipa koja ne krije da želi vrh, poštujemo to, ali osokoljeni subotnjom igrom, želimo da se hrabro suprotstavimo,   ostvarimo pobedu i na taj način anuliramo lošiji start, a mladom timu bila bi momentalno udahnuta nova, velika doza samopouzdanja, što ova grupa momaka i zaslužuje – jasan je Kitanović.

Sportski direktor Marko Zečević ocenjuje prvi ciklus od četiri kola kao vrlo zahtevan, naročito ako se zna u kakvoj je situaciji bila OFK Kikinda nakon završetka minule sezone, kada je pretilo i gašenje kluba ili u najboljem slučaju selidba prvog tima u najniži rang.

– Bod donet iz Srema vrlo je bitan, jer će, siguran sam, sada poneti mladu ekipu. Važno je da smo krenuli s pozitivnim rezultatima i nema sumnje da ćemo i u nastavku jeseni svakom protivniku pružiti dostojan otpor. Biće teško našem mladom timu, ali biće i dobrih rezultata koje mnogi nisu očekivali, naročito pred start sezone. Kako bilo, već sada sam siguran da smo bolji od značajnog broja rivala i da naš ostanak u društvu srpskoligaša, iako nas čeka velika borba, neće biti ugrožen – zaključuje Zečević.

Rezultati četvrtog kola: Sloga – Mladost (O) 1:0, Vrbas – Sloven 3:2, Inđija – Hajduk 0:2, Jedinstvo – Mladost (BJ) 3:3, Sloboda – OFK Kikinda 1:1, Naftagas – Železničar 0:0, Dinamo – Bačka 2:1, Omladinac – Veternik 0:3.

POREDAK: Hajduk 12, Mladost (BJ) 10, Naftagas 8, Železničar 8, Jedinstvo 7, Sloga 7, Omladinac 6, Vrbas 6, Dinamo 6, Veternik  4, Sloven 4, Inđija 4, Sloboda 3, Bačka 2, OFK Kikinda 1, Mladost (O) 0

U petom kolu, u subotu i nedelju, igraće: Bačka – Sloga, OFK Kikinda – Naftagas, Veternik – Sloboda, Mladost (BJ) – Omladinac, Sloven – Inđija, Železničar – Dinamo, Hajduk – Jedinstvo, Mladost – Vrbas.

D. P.

 

kikinda-grindex-(2)

Trening pred početak nove sezone muškog rukometnog kluba „Kikinda Grindeks“ posetili su predstavnici grada i Sportskog saveza na čelu sa gradonačelnikom Mladenom Bogdanom koji su im poželeli da ponove uspeh od prošle godine. Rukometaši su nakon odlične sezone u Super B ligi Sever izborili povratak u najviši rang, odnosno u ARKUS ligu.

Prošle su pripreme i prva utakmica je u gostima. Kikinđani odlaze na megdan „Radničkom“ iz Kragujevca.

-Na nama je da opravdamo ukazano poverenje. Mogu da obećam da publika neće biti nezadovoljna načinom na koji ćemo se boriti u svakoj utakmici. Ukoliko i bude nekada nezadovoljna, rezultatom, pristupom neće biti – istakao je trener MRK „Kikinda Grindeks“ Stanimir Komarek.

Milan Lisica, kapiten, osvrnuo se na protivnika koji ih očekuje u prvom kolu:

-Prva utakmica je vatreno krštenje. Igramo sa nezgodnim protivnikom, iskusnom ekipom koja je dugo zajedno. Daćemo sve od sebe i trudićemo se da ih pobedimo kako bi sebi olakšali sam start sezone. Rukometaši su svi zdravi i naša očekivanja za ovu sezonu su velika i trudićemo se da ih ispunimo.

Sportski direktor „Kikinde Grindeks“ Vojislav Bulatović napomenuo je da se prva utakmica u ARKUS ligi igra u nedelju.

-Posle dve godine ponovo smo u najjačem  rangu takmičenja. U Kragujevcu naš očekuje ekipa koja je iskusan superligaš. Sa njima smo prošle godine igrali u osmini finala KUP-a Srbije i pobedili ih. Momci su spremni, ekipa je značajno podmlađena i ojačana i smatram da ove godine imamo odličan spoj mladosti i iskustva i da ćemo, uz dobar i kvalitetan rad, našim navijačima donositi samo lepe vesti sa rukometnih utakmica – precizirao je Bulatović.

Gradonačelnik Bogdan rukometašima je najpre čestitao odličan završetak prošle sezone.

-Pokazali ste svoje umeće i osvetlali obraz Kikindi.  Publika koja vas prati i ove sezone, siguran sam uživaće u maestralnim utakmicama, a lokalna samouprava trudila se da podrži sve vas i tokom priprema, ali i tokom predstojećeg takmičenja. Tu smo i da navijamo za vas, dolazićemo na utakmice i bodriti vas, a i sada smo tu da vam poželimo sreću – precizirao je prvi čovek grada

Svetla tačka kikindskog sporta jeste muški rukotvoreni klub „Kikinda Grindeks“ kazala je Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza grada .

-Godinama podržavamo njihov rad i tako će biti i u buduće. Članovi kluba su momci za primer i na njih treba da se ugledaju mlađi naraštaji i od nas će uvek imati podršku – dodala je Jelena Čudanov.

Aleksandar Aćimov, član Gradskog veća poželeo je grindeksovcima puno uspeha u predstojećoj polusezoni.

-Nadam se da će se očekivanja kako vaša, tako i naša ispuniti i da ćete uspeti u nameri da ostanete u najelitnijoj ligi Srbije. Pomoći ćemo koliko možemo, jer vidimo koliko se borite. Sportskim rečnikom rečeno „skockali“ ste ekipu i sada preostaje da pokažete kvalitet koji neosporno imate – rekao je Aćimov.

Kikinđani od ove sezone u svojim redovima imaju juniorske reprezentativce Radana Kovačevića (levi bek) i Luku Lazića (desni bek), tu je i Đorđe Petrović (levo krilo), kao i Veljko Davidović (pivotmen). Mrežu plavih braniće golmani Slavko Miškov i Marko Gaćinović, , kao i mladi Jovan Kitanović.

Iz kluba su otišli Marko Trninić, Nikola Vrgović, Skenedr Tatari, Savo Bošković i golmani Marko Maksimović i Miloš Kovačević.

A.Đ.

fudbal

Rusko Selo – Sudija: Danilo Živaljević (Pančevo). Strelci: Golijanin 8. za Crvenu zvezdu, Zorić (kazneni udarac) 55. minut za Radnički. Crveni karton: Lajić (Crvena zvezda) 70. minut.
CRVENA ZVEZDA: Ćirić, Lajić, Cvijanović, Popeskov, Golijanin, Knežević (Laništanin), Cucić (Krstin), Vojvodić, Barbul, Čudanov, Mastilo.
RADNIČKI: Lavirac, Šemić, Stojisavljević (Marić), Đurđević, Grahovac (Kaurić), Titin, Sandić (Velevski), Zarubica, Janković (Marković), Zorić (Dimitrijević), Ivančević.
Golijanin je u uvodu, iskosa, doneo prednost domaćinu, a u nastavku penal za Zrenjanince, Zorić je pretvorio u izjednačenje. Poslednjih 20 minuta Ruskoselci su, nakon isključenja Lajića, igrali s desetoricom, istakao se u dva navrata golman gostiju Lavirac, oba tima pogađali su i okvir gola, a na samom kraju sporan trenutak, ostala je dilema kada je Laništaninu poništen gol zbog ofsajda.
Preostali rezultati četvrtog kola: Gradnulica – Glogonj 6:3, Jedinstvo (BK) – Vojvodina 0:2, Sloboda – Kozara 2:0 /Terzin, Galić/, Budućnost – Polet 1:5, Borac – Jedinstvo (V) 2:0, Dolovo – Napredak 4:1, Zadrugar – Begej 2:3.
POREDAK: Gradnulica 12, Dolovo 10, Borac 10, Begej 9, Sloboda 9, Crvena zvezda 7, Glogonj 6, Jedinstvo (BK) 6, Polet 6, Vojvodina 6, Zadrugar 4, Jedinstvo (V) 4, Radnički 2, Kozara 1, Napredak 0, Budućnost 0.
U petom kolu, u subotu i nedelju (16.00), igraće: Begej – Gradnulica, Kozara – Dolovo, Radnički – Jedinstvo (BK), Jedinstvo (V) – Crvena zvezda, Glogonj – Borac, Polet – Zadrugar, Napredak – Budućnost, Vojvodina – Sloboda.
D. P. 

PODRUČNA LIGA „ZRENJANIN”
Rezultati četvrtog kola: Rusanda – ŽFK Banat 0:3, Delija – Banat 10:0 /Perišić triput, Ćorić dvaput, Da. Miladinov, Popov, J. Jolić, Markov, Barbul/, Naftagas – Vojvodina 3:1 /Barbat/, Jedinstvo – Borac 1:2, Mladost – Bilećanin 3:0, Polet – Lehel 3:2 /Aslani (autogol), Draganov, Inđić/, Omladinac – MSK 4:3, Napredak – 2.oktobar 0:5.
POREDAK: Mladost 10, 2.oktobar 10, ŽFK Banat 10, MSK 9, Omladinac 9, Polet 7, Vojvodina 6, Rusanda 6, Bilećanin 6, Naftagas 4, Borac 4, Delija 3, Jedinstvo 3, Lehel 3, Napredak 3, Banat 0.
U petom kolu, u subotu i nedelju (16.00), igraće: 2.oktobar – Naftagas, MSK – Napredak, Lehel – Omladinac, Banat – Polet, ŽFK Banat – Delija, Bilećanin – Rusanda, Borac – Mladost, Vojvodina – Jedinstvo.

MEĐUOPŠTINSKA LIGA „KIKINDA-ŽITIŠTE”
Rezultati trećeg kola: Vojvodina – Jedinstvo 1:1, Crvena zvezda – ŽAK 2:3 /Krnić, Terek, Vrbaški/, Borac – Budućnost 6:1 /Z. Spahić, Elezović po dvaput, Matijević, B. Spahić/, 1.oktobar – Proleter 1:3, Podgrmeč – Bega 0:3, Olimpija – Roham 2:2.
POREDAK: Bega 9, Roham 7, ŽAK 7, Crvena zvezda 6, Borac 6, Vojvodina 4, Proleter 3, 1.oktobar 3, Olimpija 2, Jedinstvo 2, Podgrmeč 1, Budućnost 0.
U četvrtom kolu, u subotu i nedelju (16.00), igraće: ŽAK – Roham, Jedinstvo – Olimpija, Bega – Vojvodina, Proleter – Podgrmeč, Budućnost – 1.oktobar, Crvena zvezda – Borac.

ofk-kikinda

Četvrto kolo srpskoligaške „Vojvodine” donelo je OFK Kikindi prvi bod u novoj sezoni. U Donjem Tovarniku, Sloboda i naša ekipa remizirale su 1:1. Povela je Sloboda u 15. minutu, posle upućene duge lopte i potom još dva dodira, matirana je ukopana odbrana Kikinđana. Posle četvrt sata igre, ali u drugom poluvremenu, opet gol, tada za izjednačenje. Dugu loptu odigrao je naš Nikolić sa svoje polovine terena, Molnar je istrčao po boku i centrirao, a Stojanov poentirao za radost i, ispostavilo se, veliki bod ohrabrenja.
OFK KIKINDA: Jovanović (Stojisavljević), Terzin, Čutović, Kovačević (Pajtin), Molnar (Vincan), Nikolić, Budai, Stojanov, Putnik (Zečević), Živanov, Stanimirov.
D. P. 

vojvodjanski-istok.-sloboda-nk-kozara-bvs

Novi Kozarci – Stadion: „Ilija Pantelić”. Sudija: Stefan Paunović (Žitište). Strelci: Terzin 45+2. i Galić 87. minut.
SLOBODA: Živkov, Karanović (Galić, Bajić), D. Marković, Popović, Vrbački, Francuski, Misić (B. Marković), Bogojević, Čubrilo, Vokić, Terzin.
KOZARA: Ševo, Adamović, Jankov, Bunić (Ovuka), Rofa, Protić (Latinović), Radivojac, Đorić, Penavski, Tomić, Zeljković.
U prvom delu Radivojac je bio u stopostotnoj šansi, ali je golman domaćina Živkov odbranio udarac, a na suprotnoj strani, u drugom minutu nadoknade, ubacio je Misić, a Terzin u trku s desetak metara, efektno glavom, prosledio loptu u mrežu za prednost Slobode, pošto je cela zadnja linija Kozare ostala ukopana, a golman Ševo prilikom istrčavanja bio kratak.
Bliže kraju, Galić je sve odradio, idealno nabacio, ali je Misić u padu, udarcem glavom, tukao zamalo pokraj stative. Do kraja, u samom finišu, domaćin je, ipak, duplirao vodstvo. Galić je primio loptu na ivici kaznenog prostora, namestio se i naciljao za overu pobede nad najvećim rivalom koji se pak poslednji put u derbiju radovao celom plenu 25. avgusta 2018. godine, a u tekućoj sezoni, ni posle četiri kola, nije zatresao mreže rivala.
D. P.

sedeca-odbojka

Odbojkaški klub invalida Feniks 15. put upriličio je u dvorani „Jezero” međunarodni „Kup Kikinde” u sedećoj odbojci, na kojem se okupilo osim domaće još pet ekipa: Banja Luka, Breza, Sinovi Bosne Lukavac (svi Bosna i Hercegovina), Tatabanja (Mađarska) i Smeč Beograd, a gost je bio počasni član Feniksa Vasa Mijić, nekadašnji reprezentativac.
– Zahvaljujem se što sam ponovo pozvan i što sam tolike godine ovde prisutan i čestitam ljudima iz Feniksa na njivom trudi, volji i upornosti da ovo organizuju, jer, pošto i sam organizujem neke turnire, znam da nije lako. Ljudi iz Feniksa ne odustaju, primaju goste iz inostranstva, lepe su utakmice i dobro druženje i ja im želim da uživaju u Kikindi – rekao je Mijić.
Branislav Dragin, trener Feniksa i zamenik selektora u reprezentaciji Srbije, nadovezao se:
– Ekipe koje su došle su naši sportski prijatelji, a trudimo se i da zadržimo kvalitet turnira i to imena klubova i pokazuju. Feniks postoji 17 godina, trudimo se da održimo i nivo i kontinuitet, ali je sve teže i teže i ovaj turnir je bio upitan. Kada je reč o našoj reprezentaciji, dodao bih da je u timu bio naš Kikinđanin Dragiša Brandić, a na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj, izmakla je bronzana medalja, ali zauzeli smo četvrto mesto što je najveći uspeh naše sedeće odbojke u istoriji.
D. P. 

ofk-kikinda

Treći poraz upisao je severnobanatski srpskoligaš, na Gradskom stadionu slavio je, 2:0, Omladinac, a trener Vladimir Kitanović napominje da su njegovi učenici podbacili u važnom segmentu.
– Nismo bili pravi kada je reč o borbenosti, želji i agresivnosti, a nemamo igrače koji potezom mogu da reše utakmicu. Za pozitivan rezultat bilo nam je potrebno bespoštedno davanje svih, a to je izostalo. U prvom poluvremenu imali smo dve šanse, a pošto ih nismo iskoristili, bili smo kažnjeni iz prekida i to pred sam odlazak na odmor. Do tog momenta gosti nas nisu posebno ugrožavali niti stvorili neku veliku priliku. Međutim, nakon vođstva, na terenu je postojao samo jedan tim, Omladinac.
Sledi teško gostovanje, u Donjem Tovarniku, Slobodi.
– Jedino što mogu da očekujem jeste da popravimo utisak iz poslednje utakmice odnosno da se vratimo na nivo zalaganja koji smo pokazali na premijernom meču. Saldo od nula bodova boli, jer nije odraz našeg rada i kvaliteta. Zato moramo što pre da se dignemo i počnemo da sakupljamo bodove dok ne bude kasno – jasan je Kitanović.
D. P.

Rezultati trećeg kola: Dinamo – Sloga 0:1, Bačka – Naftagas 0:0, OFK Kikinda – Omladinac 0:2, Veternik – Jedinstvo 0:2, Mladost (BJ) – Inđija 2:1, Sloven – Mladost (O) 4:1, Železničar – Sloboda 2:2, Hajduk – Vrbas 2:0.
POREDAK: Hajduk 9, Mladost (BJ) 9, Naftagas 7, Železničar 7, Omladinac 6, Jedinstvo 6, Inđija 4, Sloven 4, Sloga 4, Vrbas 3, Dinamo 3, Sloboda 2, Bačka 2, Veternik 1, OFK Kikinda 0, Mladost (O) 0.
U četvrtom kolu, u subotu i nedelju, igraće: Sloga – Mladost, Vrbas – Sloven, Inđija – Hajduk, Jedinstvo – Mladost (BJ), Sloboda – OFK Kikinda, Naftagas – Železničar, Dinamo – Bačka, Omladinac – Veternik.

vaterpolo

Kadetska ekipa Vaterpolo kluba ŽAK učestvovala je na turniru u Beloj Crkvi, pored ekipa: iz Pančeva, Kraljeva i domaćina.
– U lepom ambijentu, zadovoljan sam prikazanim, borbenošću i napretkom u igri. Naši momci su pokazali veliki timski duh, a rezultat je bio u drugom planu – kaže trener Milivoj Stražmešter.
ŽAK: Vizi, Sabovljev, Gavrilov, Utržen, Putnik, Kockar, Košničar, Đapa, Dučić, Bajić, Stančić, Mrvičić, V. i D. Popov. 

fudbal.-istok-+-pfl-+-mfl

Kompletirano je treće kolo vojvođanskog „Istoka”, a posle jučerašnjeg poraza Velikoselaca kod kuće, danas su Novokozarčani slavili u Česteregu golom u 90. minutu dok su u Perlezu minimalno poraženi Ruskoselci.
Rezultati trećeg kola: Begej – Budućnost 7:0, Kozara – Jedinstvo (BK) 0:2, Radnički – Borac 0:4, Jedinstvo (V) – Glogonj 2:1, Zadrugar – Gradnulica 1:4, Polet (I) – Dolovo 1:6, Napredak – Sloboda 1:2 /Terzin, Popović/, Vojvodina – Crvena zvezda 1:0.
POREDAK: Gradnulica 9, Dolovo 7, Borac 7, Glogonj 6, Begej 6, Crvena zvezda 6, Jedinstvo (BK) 6, Sloboda 6, Zadrugar 4, Jedinstvo (V) 4, Vojvodina 3, Polet 3, Kozara 1, Radnički 1, Napredak 0, Budućnost 0.
U četvrtom kolu, u subotu i nedelju (16.30), igraće: Gradnulica – Glogonj, Jedinstvo (BK) – Glogonj, Sloboda – Kozara, Borac – Jedinstvo (V), Crvena zvezda – Radnički, Dolovo – Napredak, Zadrugar – Begej.
D. P.

PODRUČNA LIGA „ZRENJANIN”
Rezultati trećeg kola: Napredak – Naftagas 4:0 /Rankov, Jelača, Sekereš, Korać/, 2.oktobar – Omladinac 3:0, MSK – Polet 3:2 /Draganov, Kočiš/, Lehel – Delija 2:1 /Perišić/, Banat – Rusanda 1:5, ŽFK Banat – Mladost 2:2, Bilećanin – Jedinstvo 2:0, Borac – Vojvodina 0:4 /Monoštori, Gavrić dvaput, Barbat/.
POREDAK: MSK 9, 2.oktobar 7, Mladost 7, ŽFK Banat 7, Vojvodina 6, Omladinac 6, Rusanda 6, Bilećanin 6, Polet 4, Jedinstvo 3, Napredak 3, Lehel 3, Naftagas 1, Borac 1, Delija 0, Banat 0.
U četvrtom kolu, u subotu i nedelju (16.30), igraće: Rusanda – ŽFK Banat, Delija – Banat, Naftagas – Vojvodina, Jedinstvo – Borac, Mladost – Bilećanin, Polet – Lehel, Omladinac – MSK, Napredak – 2.oktobar. 

MEĐUOPŠTINSKA LIGA „KIKINDA-ŽITIŠTE”
Rezultati drugog kola: ŽAK – Olimpija 2:2 /Utržen, Ratko/, Roham – Vojvodina 5:0, Jedinstvo – Podgrmeč 2:2, Bega – 1.oktobar 8:0, Proleter – Borac 2:3 /Spahić, Svirčev, Matijević/, Budućnost – Crvena zvezda 0:7.
POREDAK: Crvena zvezda 6, Bega 6, Roham 6, ŽAK 4, Borac 3, Vojvodina 3, 1.oktobar 3, Olimpija 1, Podgrmeč 1, Jedinstvo 1, Proleter 0, Budućnost 0.
U trećem kolu, u subotu i nedelju (16.30), igraće: Vojvodina – Jedinstvo, Crvena zvezda – ŽAK, Borac – Budućnost, 1.oktobar – Proleter, Podgrmeč – Bega, Olimpija – Roham.

error: Content is protected !!