Спорт

ofk-kikinda-IZDVOJENA-SLIKA

Први бод у сезони уписао је севернобанатски српсколигаш. У Доњем Товарнику, Слобода и ОФК Кикинда ремизирале су 1:1 па је лакнуло и шефу струке Владимиру Китановићу.

Ово је огроман подстрек дечацима за даље, да виде да досадашњи рад није био узалудан. Заиста сам поносан на момке, јер смо у протоколу имали 15 бонус играча, а недостајали су нам најискуснији: Ивановић, Лекај и Стојановић. Иначе, утакмица је обиловала дуелима, између осталог и због терена мањих димензија, а, нажалост, опет смо после неискоришћених шанси примили гол. Међутим, овога пута показали смо и карактер, нисмо одустајали од договора и плана, изједначили почетком другог полувремена и до краја били храбри. Оно што нам недостаје јесте искуство па да рутински решавамо неке ситуације и тако преламамо утакмице у своју корист. У сваком случају, браво за све моје момке! – презадовољан је Китановић.

У суботу, од 16 сати, на распореду је банатски окршај, у Кикинду долази елемирски Нафтагас.

– Елемирци су екипа која не крије да жели врх, поштујемо то, али осокољени суботњом игром, желимо да се храбро супротставимо,   остваримо победу и на тај начин анулирамо лошији старт, а младом тиму била би моментално удахнута нова, велика доза самопоуздања, што ова група момака и заслужује – јасан је Китановић.

Спортски директор Марко Зечевић оцењује први циклус од четири кола као врло захтеван, нарочито ако се зна у каквој је ситуацији била ОФК Кикинда након завршетка минуле сезоне, када је претило и гашење клуба или у најбољем случају селидба првог тима у најнижи ранг.

– Бод донет из Срема врло је битан, јер ће, сигуран сам, сада понети младу екипу. Важно је да смо кренули с позитивним резултатима и нема сумње да ћемо и у наставку јесени сваком противнику пружити достојан отпор. Биће тешко нашем младом тиму, али биће и добрих резултата које многи нису очекивали, нарочито пред старт сезоне. Како било, већ сада сам сигуран да смо бољи од значајног броја ривала и да наш останак у друштву српсколигаша, иако нас чека велика борба, неће бити угрожен – закључује Зечевић.

Резултати четвртог кола: Слога – Младост (О) 1:0, Врбас – Словен 3:2, Инђија – Хајдук 0:2, Јединство – Младост (БЈ) 3:3, Слобода – ОФК Кикинда 1:1, Нафтагас – Железничар 0:0, Динамо – Бачка 2:1, Омладинац – Ветерник 0:3.

ПОРЕДАК: Хајдук 12, Младост (БЈ) 10, Нафтагас 8, Железничар 8, Јединство 7, Слога 7, Омладинац 6, Врбас 6, Динамо 6, Ветерник  4, Словен 4, Инђија 4, Слобода 3, Бачка 2, ОФК Кикинда 1, Младост (О) 0

У петом колу, у суботу и недељу, играће: Бачка – Слога, ОФК Кикинда – Нафтагас, Ветерник – Слобода, Младост (БЈ) – Омладинац, Словен – Инђија, Железничар – Динамо, Хајдук – Јединство, Младост – Врбас.

Д. П.

 

kikinda-grindex-(2)

Тренинг пред почетак нове сезоне мушког рукометног клуба „Кикинда Гриндекс“ посетили су представници града и Спортског савеза на челу са градоначелником Младеном Богданом који су им пожелели да понове успех од прошле године. Рукометаши су након одличне сезоне у Супер Б лиги Север изборили повратак у највиши ранг, односно у АРКУС лигу.

Прошле су припреме и прва утакмица је у гостима. Кикинђани одлазе на мегдан „Радничком“ из Крагујевца.

-На нама је да оправдамо указано поверење. Могу да обећам да публика неће бити незадовољна начином на који ћемо се борити у свакој утакмици. Уколико и буде некада незадовољна, резултатом, приступом неће бити – истакао је тренер МРК „Кикинда Гриндекс“ Станимир Комарек.

Милан Лисица, капитен, осврнуо се на противника који их очекује у првом колу:

-Прва утакмица је ватрено крштење. Играмо са незгодним противником, искусном екипом која је дуго заједно. Даћемо све од себе и трудићемо се да их победимо како би себи олакшали сам старт сезоне. Рукометаши су сви здрави и наша очекивања за ову сезону су велика и трудићемо се да их испунимо.

Спортски директор „Кикинде Гриндекс“ Војислав Булатовић напоменуо је да се прва утакмица у АРКУС лиги игра у недељу.

-После две године поново смо у најјачем  рангу такмичења. У Крагујевцу наш очекује екипа која је искусан суперлигаш. Са њима смо прошле године играли у осмини финала КУП-а Србије и победили их. Момци су спремни, екипа је значајно подмлађена и ојачана и сматрам да ове године имамо одличан спој младости и искуства и да ћемо, уз добар и квалитетан рад, нашим навијачима доносити само лепе вести са рукометних утакмица – прецизирао је Булатовић.

Градоначелник Богдан рукометашима је најпре честитао одличан завршетак прошле сезоне.

-Показали сте своје умеће и осветлали образ Кикинди.  Публика која вас прати и ове сезоне, сигуран сам уживаће у маестралним утакмицама, а локална самоуправа трудила се да подржи све вас и током припрема, али и током предстојећег такмичења. Ту смо и да навијамо за вас, долазићемо на утакмице и бодрити вас, а и сада смо ту да вам пожелимо срећу – прецизирао је први човек града

Светла тачка кикиндског спорта јесте мушки рукотворени клуб „Кикинда Гриндекс“ казала је Јелена Чуданов, председница Спортског савеза града .

-Годинама подржавамо њихов рад и тако ће бити и у будуће. Чланови клуба су момци за пример и на њих треба да се угледају млађи нараштаји и од нас ће увек имати подршку – додала је Јелена Чуданов.

Александар Аћимов, члан Градског већа пожелео је гриндексовцима пуно успеха у предстојећој полусезони.

-Надам се да ће се очекивања како ваша, тако и наша испунити и да ћете успети у намери да останете у најелитнијој лиги Србије. Помоћи ћемо колико можемо, јер видимо колико се борите. Спортским речником речено „скоцкали“ сте екипу и сада преостаје да покажете квалитет који неоспорно имате – рекао је Аћимов.

Кикинђани од ове сезоне у својим редовима имају јуниорске репрезентативце Радана Ковачевића (леви бек) и Луку Лазића (десни бек), ту је и Ђорђе Петровић (лево крило), као и Вељко Давидовић (пивотмен). Мрежу плавих браниће голмани Славко Мишков и Марко Гаћиновић, , као и млади Јован Китановић.

Из клуба су отишли Марко Трнинић, Никола Врговић, Скенедр Татари, Саво Бошковић и голмани Марко Максимовић и Милош Ковачевић.

А.Ђ.

kuglanje

Спринт Првенством Војводине за куглашице, започела је сезона и за чланице Кике 0230. На надметању у Врбасу, Нада Команов била је друга, а Љиљана Френц четврта па су избориле пласман на Првенство Србије. Иначе, женска Суперлига стартује наредног викенда, а Кикинђанке ће у Нови Сад, Радничком.
Д. П. 

fudbal

Руско Село – Судија: Данило Живаљевић (Панчево). Стрелци: Голијанин 8. за Црвену звезду, Зорић (казнени ударац) 55. минут за Раднички. Црвени картон: Лајић (Црвена звезда) 70. минут.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић, Лајић, Цвијановић, Попесков, Голијанин, Кнежевић (Лаништанин), Цуцић (Крстин), Војводић, Барбул, Чуданов, Мастило.
РАДНИЧКИ: Лавирац, Шемић, Стојисављевић (Марић), Ђурђевић, Граховац (Каурић), Титин, Сандић (Велевски), Зарубица, Јанковић (Марковић), Зорић (Димитријевић), Иванчевић.
Голијанин је у уводу, искоса, донео предност домаћину, а у наставку пенал за Зрењанинце, Зорић је претворио у изједначење. Последњих 20 минута Рускоселци су, након искључења Лајића, играли с десеторицом, истакао се у два наврата голман гостију Лавирац, оба тима погађали су и оквир гола, а на самом крају споран тренутак, остала је дилема када је Лаништанину поништен гол због офсајда.
Преостали резултати четвртог кола: Граднулица – Глогоњ 6:3, Јединство (БК) – Војводина 0:2, Слобода – Козара 2:0 /Терзин, Галић/, Будућност – Полет 1:5, Борац – Јединство (В) 2:0, Долово – Напредак 4:1, Задругар – Бегеј 2:3.
ПОРЕДАК: Граднулица 12, Долово 10, Борац 10, Бегеј 9, Слобода 9, Црвена звезда 7, Глогоњ 6, Јединство (БК) 6, Полет 6, Војводина 6, Задругар 4, Јединство (В) 4, Раднички 2, Козара 1, Напредак 0, Будућност 0.
У петом колу, у суботу и недељу (16.00), играће: Бегеј – Граднулица, Козара – Долово, Раднички – Јединство (БК), Јединство (В) – Црвена звезда, Глогоњ – Борац, Полет – Задругар, Напредак – Будућност, Војводина – Слобода.
Д. П. 

ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”
Резултати четвртог кола: Русанда – ЖФК Банат 0:3, Делија – Банат 10:0 /Перишић трипут, Ћорић двапут, Да. Миладинов, Попов, Ј. Јолић, Марков, Барбул/, Нафтагас – Војводина 3:1 /Барбат/, Јединство – Борац 1:2, Младост – Билећанин 3:0, Полет – Лехел 3:2 /Аслани (аутогол), Драганов, Инђић/, Омладинац – МСК 4:3, Напредак – 2.октобар 0:5.
ПОРЕДАК: Младост 10, 2.октобар 10, ЖФК Банат 10, МСК 9, Омладинац 9, Полет 7, Војводина 6, Русанда 6, Билећанин 6, Нафтагас 4, Борац 4, Делија 3, Јединство 3, Лехел 3, Напредак 3, Банат 0.
У петом колу, у суботу и недељу (16.00), играће: 2.октобар – Нафтагас, МСК – Напредак, Лехел – Омладинац, Банат – Полет, ЖФК Банат – Делија, Билећанин – Русанда, Борац – Младост, Војводина – Јединство.

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА „КИКИНДА-ЖИТИШТЕ”
Резултати трећег кола: Војводина – Јединство 1:1, Црвена звезда – ЖАК 2:3 /Крнић, Терек, Врбашки/, Борац – Будућност 6:1 /З. Спахић, Елезовић по двапут, Матијевић, Б. Спахић/, 1.октобар – Пролетер 1:3, Подгрмеч – Бега 0:3, Олимпија – Рохам 2:2.
ПОРЕДАК: Бега 9, Рохам 7, ЖАК 7, Црвена звезда 6, Борац 6, Војводина 4, Пролетер 3, 1.октобар 3, Олимпија 2, Јединство 2, Подгрмеч 1, Будућност 0.
У четвртом колу, у суботу и недељу (16.00), играће: ЖАК – Рохам, Јединство – Олимпија, Бега – Војводина, Пролетер – Подгрмеч, Будућност – 1.октобар, Црвена звезда – Борац.

ofk-kikinda

Четврто коло српсколигашке „Војводине” донело је ОФК Кикинди први бод у новој сезони. У Доњем Товарнику, Слобода и наша екипа ремизирале су 1:1. Повела је Слобода у 15. минуту, после упућене дуге лопте и потом још два додира, матирана је укопана одбрана Кикинђана. После четврт сата игре, али у другом полувремену, опет гол, тада за изједначење. Дугу лопту одиграо је наш Николић са своје половине терена, Молнар је истрчао по боку и центрирао, а Стојанов поентирао за радост и, испоставило се, велики бод охрабрења.
ОФК КИКИНДА: Јовановић (Стојисављевић), Терзин, Чутовић, Ковачевић (Пајтин), Молнар (Винцан), Николић, Будаи, Стојанов, Путник (Зечевић), Живанов, Станимиров.
Д. П. 

vojvodjanski-istok.-sloboda-nk-kozara-bvs

Нови Козарци – Стадион: „Илија Пантелић”. Судија: Стефан Пауновић (Житиште). Стрелци: Терзин 45+2. и Галић 87. минут.
СЛОБОДА: Живков, Карановић (Галић, Бајић), Д. Марковић, Поповић, Врбачки, Француски, Мисић (Б. Марковић), Богојевић, Чубрило, Вокић, Терзин.
КОЗАРА: Шево, Адамовић, Јанков, Бунић (Овука), Рофа, Протић (Латиновић), Радивојац, Ђорић, Пенавски, Томић, Зељковић.
У првом делу Радивојац је био у стопостотној шанси, али је голман домаћина Живков одбранио ударац, а на супротној страни, у другом минуту надокнаде, убацио је Мисић, а Терзин у трку с десетак метара, ефектно главом, проследио лопту у мрежу за предност Слободе, пошто је цела задња линија Козаре остала укопана, а голман Шево приликом истрчавања био кратак.
Ближе крају, Галић је све одрадио, идеално набацио, али је Мисић у паду, ударцем главом, тукао замало покрај стативе. До краја, у самом финишу, домаћин је, ипак, дуплирао водство. Галић је примио лопту на ивици казненог простора, наместио се и нациљао за оверу победе над највећим ривалом који се пак последњи пут у дербију радовао целом плену 25. августа 2018. године, a у текућој сезони, ни после четири кола, није затресао мреже ривала.
Д. П.

sedeca-odbojka

Одбојкашки клуб инвалида Феникс 15. пут уприличио је у дворани „Језеро” међунaродни „Куп Кикинде” у седећој одбојци, на којем се окупило осим домаће још пет екипа: Бања Лука, Бреза, Синови Босне Лукавац (сви Босна и Херцеговина), Татабања (Мађарска) и Смеч Београд, а гост је био почасни члан Феникса Васа Мијић, некадашњи репрезентативац.
– Захваљујем се што сам поново позван и што сам толике године овде присутан и честитам људима из Феникса на њивом труди, вољи и упорности да ово организују, јер, пошто и сам организујем неке турнире, знам да није лако. Људи из Феникса не одустају, примају госте из иностранства, лепе су утакмице и добро дружење и ја им желим да уживају у Кикинди – рекао је Мијић.
Бранислав Драгин, тренер Феникса и заменик селектора у репрезентацији Србије, надовезао се:
– Екипе које су дошле су наши спортски пријатељи, а трудимо се и да задржимо квалитет турнира и то имена клубова и показују. Феникс постоји 17 година, трудимо се да одржимо и ниво и континуитет, али је све теже и теже и овај турнир је био упитан. Када је реч о нашој репрезентацији, додао бих да је у тиму био наш Кикинђанин Драгиша Брандић, а на Европском првенству у Мађарској, измакла је бронзана медаља, али заузели смо четврто место што је највећи успех наше седеће одбојке у историји.
Д. П. 

ofk-kikinda

Трећи пораз уписао је севернобанатски српсколигаш, на Градском стадиону славио је, 2:0, Омладинац, а тренер Владимир Китановић напомиње да су његови ученици подбацили у важном сегменту.
– Нисмо били прави када је реч о борбености, жељи и агресивности, а немамо играче који потезом могу да реше утакмицу. За позитиван резултат било нам је потребно беспоштедно давање свих, а то је изостало. У првом полувремену имали смо две шансе, а пошто их нисмо искористили, били смо кажњени из прекида и то пред сам одлазак на одмор. До тог момента гости нас нису посебно угрожавали нити створили неку велику прилику. Међутим, након вођства, на терену је постојао само један тим, Омладинац.
Следи тешко гостовање, у Доњем Товарнику, Слободи.
– Једино што могу да очекујем јесте да поправимо утисак из последње утакмице односно да се вратимо на ниво залагања који смо показали на премијерном мечу. Салдо од нула бодова боли, јер није одраз нашег рада и квалитета. Зато морамо што пре да се дигнемо и почнемо да сакупљамо бодове док не буде касно – јасан је Китановић.
Д. П.

Резултати трећег кола: Динамо – Слога 0:1, Бачка – Нафтагас 0:0, ОФК Кикинда – Омладинац 0:2, Ветерник – Јединство 0:2, Младост (БЈ) – Инђија 2:1, Словен – Младост (О) 4:1, Железничар – Слобода 2:2, Хајдук – Врбас 2:0.
ПОРЕДАК: Хајдук 9, Младост (БЈ) 9, Нафтагас 7, Железничар 7, Омладинац 6, Јединство 6, Инђија 4, Словен 4, Слога 4, Врбас 3, Динамо 3, Слобода 2, Бачка 2, Ветерник 1, ОФК Кикинда 0, Младост (О) 0.
У четвртом колу, у суботу и недељу, играће: Слога – Младост, Врбас – Словен, Инђија – Хајдук, Јединство – Младост (БЈ), Слобода – ОФК Кикинда, Нафтагас – Железничар, Динамо – Бачка, Омладинац – Ветерник.

vaterpolo

Кадетска екипа Ватерполо клуба ЖАК учествовала је на турниру у Белој Цркви, поред екипа: из Панчева, Краљева и домаћина.
– У лепом амбијенту, задовољан сам приказаним, борбеношћу и напретком у игри. Наши момци су показали велики тимски дух, а резултат је био у другом плану – каже тренер Миливој Стражмештер.
ЖАК: Визи, Сабовљев, Гаврилов, Утржен, Путник, Коцкар, Кошничар, Ђапа, Дучић, Бајић, Станчић, Мрвичић, В. и Д. Попов. 

fudbal.-istok-+-pfl-+-mfl

Комплетирано је треће коло војвођанског „Истока”, а после јучерашњег пораза Великоселаца код куће, данас су Новокозарчани славили у Честерегу голом у 90. минуту док су у Перлезу минимално поражени Рускоселци.
Резултати трећег кола: Бегеј – Будућност 7:0, Козара – Јединство (БК) 0:2, Раднички – Борац 0:4, Јединство (В) – Глогоњ 2:1, Задругар – Граднулица 1:4, Полет (И) – Долово 1:6, Напредак – Слобода 1:2 /Терзин, Поповић/, Војводина – Црвена звезда 1:0.
ПОРЕДАК: Граднулица 9, Долово 7, Борац 7, Глогоњ 6, Бегеј 6, Црвена звезда 6, Јединство (БК) 6, Слобода 6, Задругар 4, Јединство (В) 4, Војводина 3, Полет 3, Козара 1, Раднички 1, Напредак 0, Будућност 0.
У четвртом колу, у суботу и недељу (16.30), играће: Граднулица – Глогоњ, Јединство (БК) – Глогоњ, Слобода – Козара, Борац – Јединство (В), Црвена звезда – Раднички, Долово – Напредак, Задругар – Бегеј.
Д. П.

ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”
Резултати трећег кола: Напредак – Нафтагас 4:0 /Ранков, Јелача, Секереш, Кораћ/, 2.октобар – Омладинац 3:0, МСК – Полет 3:2 /Драганов, Кочиш/, Лехел – Делија 2:1 /Перишић/, Банат – Русанда 1:5, ЖФК Банат – Младост 2:2, Билећанин – Јединство 2:0, Борац – Војводина 0:4 /Моноштори, Гаврић двапут, Барбат/.
ПОРЕДАК: МСК 9, 2.октобар 7, Младост 7, ЖФК Банат 7, Војводина 6, Омладинац 6, Русанда 6, Билећанин 6, Полет 4, Јединство 3, Напредак 3, Лехел 3, Нафтагас 1, Борац 1, Делија 0, Банат 0.
У четвртом колу, у суботу и недељу (16.30), играће: Русанда – ЖФК Банат, Делија – Банат, Нафтагас – Војводина, Јединство – Борац, Младост – Билећанин, Полет – Лехел, Омладинац – МСК, Напредак – 2.октобар. 

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА „КИКИНДА-ЖИТИШТЕ”
Резултати другог кола: ЖАК – Олимпија 2:2 /Утржен, Ратко/, Рохам – Војводина 5:0, Јединство – Подгрмеч 2:2, Бега – 1.октобар 8:0, Пролетер – Борац 2:3 /Спахић, Свирчев, Матијевић/, Будућност – Црвена звезда 0:7.
ПОРЕДАК: Црвена звезда 6, Бега 6, Рохам 6, ЖАК 4, Борац 3, Војводина 3, 1.октобар 3, Олимпија 1, Подгрмеч 1, Јединство 1, Пролетер 0, Будућност 0.
У трећем колу, у суботу и недељу (16.30), играће: Војводина – Јединство, Црвена звезда – ЖАК, Борац – Будућност, 1.октобар – Пролетер, Подгрмеч – Бега, Олимпија – Рохам.

error: Content is protected !!