Спорт

„Дани лудаје” и ове године нису протекли без спортских догађаја уприличених поводом и у склопу ове манифестације. Играна је одбојка, тенис, мали фудбал за ветeрaне и оне најмлађе, одржано је надметање у гађању глинених голубова, а промовисан је аикидо.

Традиционални „Лудаја куп

Одбојкашки клуб КИ 0230 уприличио је традиционални, 13. По реду „Лудаја куп”, међународни одбојкашки турнир на којем су се окупиле одбојкашице из домаћих клубова и гошће из: Босне и Херцеговине, Мађарске и Румуније. На дводневном турниру у „Језеру” и фискултурним дворанама кикиндских школа, надметале су се: пионирке, претпионирке, кадеткиње и осам категорија девојчица у мини одбојци. Манифестацију су посетили Јелена Чуданов председница Спортског савеза Кикинде и Драган Пецарски градски већник за спорт.

Одбојка је врло леп спорт, посебно занимљив девојчицама па ми је драго што се у нашем граду организује овакав турнир, који ће и убудуће имати подршку Спортског савеза и Града Кикинде. Жеља нам је да спорт омасовимо да би деца имала прилику да се у што већој мери баве било којом активношћу рекла је Чуданова.

Пецарски је додао:

Турнир је организован на врхунском нивоу и опет је, после дешавања с короном, окупио велики број екипа.

Првог дана учествовале су 42 екипе у три категорије, напоменула је Тамара Радловић тренирица у клубу.

Другог дана турнира наступило је много екипа у мини одбојци. Имали смо и такмичење кадеткиња, с 18 екипа казала је Радловићева.

Jубиларни „Сова куп”

На тениским теренима СЦ „Језеро”, ТК Кикинда организовао је, такође дводневни, иначе јубиларни 10. турнир „Сова куп”. Девојчице и дечаци такмичили су се у узрасним категоријама од 10 до 18 година, а учествовали су и ветерани и рекреативци. Турнир је окупио стотинак такмичара из: Бечеја, Куле, Београда, Новог Сада, Суботице, Зрењанина, Мокрина и Кикинде, отворила га је, већ поменута  председница ССК Чуданова, а био је присутан и Пецарски.

Тенис је врло популаран спорт, посебно међу млађом популацијом, а Град је препрознао значај организовања оваквог турнира, који ћемо подржавати и у наредном периоду и настојати да подигнемо на још виши ниво да бисмо наставили да развијамо не само спорт већ и спортски туризам у нашем граду – истакао је Пецарски.

Председник ТК Кикинда Дејан Ћирић оценио је турнир као одличан и подсетио на успехе нашег клуба у последњих неколико година.

У овом моменту имамо две генерације изузетних такмичара, који су успели да на државним екипним првенствима освоје медаље. Момци су 2018. године освојили бронзу и исти успех поновили две године касније. Можемо да истакнемо и добру екипу девојчица, која има потенцијал за врхунске резултате у наредном периоду похвалио се Ћирић.

Сусрет рекреативаца железнице

Друштво пријатеља железнице Кикинда било је домаћин 37.  „Сусрета пријатеља железнице Кикинде, Жомбоља и Сегедина”. Домаћини сусрета припремили су богат програм, не само спортски, за госте и учеснике, а турнир у малом фудбалу одиграли су у мокринској дворани.

Иако је резултат био у другом плану, срчано су се сви борили за освајање пехара, који су потом свечано додељани у просторијама железничке станице. Појединцима, заслужним за организацију и одржавање ових традиционалних сусрета, додељене су дипломе и захвалнице. Двадесетједногодишње дружење љубитеља железнице пријатељских градова и овај пут завршено је у пријатној атмосфери и договорима за следећи сусрет у Жомбољу – казао је Иван Симић из кикиндског Друштва љубитеља железнице.

Такмичење у малом фудбалу одржано је и у балону ШФ Млади вукови, играли су клинци и ове године своју  „Фудбалудијаду”, а такмичење у гађању глинених голубова, у организацији кикиндског Клуба за гађање летећих мета Сова, организовано је на стрелишту код „Циглане” између Накова и Банатског Великог Села, док је Аикидо клуб Сунце имао промоцију свога спорта на градском тргу.

Слобода и ОФК Кикинда опет су замениле места када је реч о нашим клубовима у врху табеле. Новокозарчани су уписали још једну победу на свом терену, четврту ове јесени, и на „Илији” имају максимални учинак, док су Кикинђани први пут ремизирали ове сезоне, на тешком гостовању у Ботошу одиграли су без погодака, уз више промашених шанси, па реализација на почетку такмичарске године и даље остаје велики проблем екипи из Бландаша. Рускоселци су, очекивано, уписали минус у Банатском Карађорђеву, Козара се другим везаним успехом дигла у сваком погледу, а и ЖАК полако хвата победнички корак, барем на свом Вашаришту.

Резултати шестог кола: ЖАК – Раднички 4:2, Борац – Јединство (В) 6:0, Омладинац – ОФК Кикинда 0:0, Јединство (БК) – Ц. звезда 3:1, Полет – Пролетер 4:1, Слобода – Бегеј 2:0, Јединство (К) – Војводина 0:4, Козара – Младост 2:0.

Новокозарчани су други с 14 бодова, два мање од водећег карађорђевачког Јединства, ОФК Кикинда четврта с 13, Рускоселци пети с 10, Великоселци осмо с 9, а ЖАК 13 са шест бодова, три више од 16, последњепласиране екипе Младости из Омољице.

У седмом колу у суботу и недељу (15.30 сати), играће: Младост – ЖАК, Војводина – Козара, Бегеј – Јединство (К), Пролетер – Слобода, Ц. звезда – Полет, ОФК Кикинда – Јединство (БК), Јединство (В) – Омладинац, Раднички  – Борац.

Четврту победу у низу уписала је ОФК Кикинда па је сада на другој позицији војвођанског „Истока”. Тренер Јевто Јарчевић задовољан је игром у другом делу, када су његови ученици постигли сва три поготка у дуелу с гостима из Старчева.

– Драж ове лиге јесте у томе што нема слабих тимова и свака је утакмица велики изазов. Сада нас очекује још и тежа серија од четири меча, два тешка гостовања и два дербија с Карађорђевчанима и Новокозарчанима на нашем терену. Мирни смо и фокусирани само на предстојећеи сусрет у Ботошу. Омладинац има добру екипу и, сада се већ може рећи, континуитет играња у покрајинском рангу. Незгодни су на домаћем терену који је мањих димензија, али ми ћемо покушати не само да наставимо у овом ритму који нас краси у последња четири кола, већ и да подигнемо ниво игре и наставимо серију успеха – каже Јарчевић.

Тренер Јевто Јарчевић

Душан Радовановић, Нишлија који је од јануара у ОФК Кикинди, пошто је прошао млађе селекције београдске Црвене звезде, више себе не сматра „странцем” на северу Баната, одлично је прихваћен у сваком погледу. Није ни чудо, изгара на сваком мечу, а против Старчеваца небројено пута као десни спољни убацио се по боку у напад свога тима, креирајући офанзивне акције.

– Презадовољни смо победничком серијом, поготово што смо тешко поднели незаслужени пораз у првом колу против комшија у Руском Селу. Кроз напоран рад вратили смо самопуздање, гледамо само први наредни меч, а у Ботошу морамо пружити максимум ако желимо бодовевели Радовановић.

 

Рукометаши Кикинде након сезоне избивања, опет ће у суботу заиграти у елити. Месец и по дана припрема остало је за момцима које је овога лета преузео београдски тренер Данијел Петковић.

– Успели смо све планирано да спроведемо у дело, срећом и повреде су мимоишле играче. Када је реч о појачањима, тек почетком овога месеца, колико толико, комплетирали смо тим па нам је потребно још мало времена за уигравање. Циљ нам је опстанак, а лига ће бити дуга и напорна. Спасиће се екипе које буду имале дужу клупу, а утицаће много и здравље играча – каже Петковић.

Тренер МРК Кикинда Данијел Петковић

Прво коло у целости доноси занимљиве окршаје?

– Да, у дуелу Шамот – Југовић и Партизан – Раднички (Крагујевац), домаћини су фаворити, као наравно и у мечу Војводина – Пролетер у којем сигурно неће бити изненађења, а исто треба очекивати и на утакмици Рудар (Костолац) – Металопластика, али ту је гост апсолутни фаворит. У окршајима Црвена звезда – Динамо и Дубочица – Обилић, све је могуће.    

Најважније, Топличанин – Кикинда?

– Као што знамо, то је сусрет два нова Аркус лигаша. Прокупчани су се озбиљно појачали и имају предност домаћег терена, али Кикинда у том мечу иде на победу – јасан је Петковић.    

Започела је нова сезона у куглању, а у најјачем женском рангу Србије, куглашице Кике биле су најуверљивије у првом колу па су на старту шампионата заузеле челну позицију на табели. Кикинђанке су као домаће у Новом Бечеју савладале 7:1 (3.090:2.829) екипу Јагодине, а у другом колу биће гошће Радничког у Новом Саду.

Осим три поменуте екипе, у Суперлиги Србије надмећу се још и: Алимента, Бачка, Војводина (све из Новог Сада), Сингидунум (Београд), Кристал, Банат (оба Зрењанин) и Апатин.

Кика 0230: Кресоја 509, Бунгхарт 509, Санто 526, Команов 277, Вујасин 461, Шибул 575, Француски 233.

Четвртом победом у низу, у Војвођанској фудбалској лиги „Исток”, ОФК Кикинда позиционирала се с 12 бодова на другом месту лествице, Новокозарчани, након другог ремија без голова на страни, нису више лидери, сада су трећи на табели с 11, Рускоселци марљиво увећавају јесењу бодовну залиху и заузимају пето место с 10 бодова, а у дербију клубова са шире територије града, у Великом Селу, Козара је уверљиво савладала тим ЖАК-а. Великоселци су након трећине јесењег дела сезоне с четири бода на 12. позицији, а ЖАК је 15, претпоследњи, с бодом мање.

ОФК Кикинда-Борац

Капитен ОФК Кикинде Небојша Ђукић, био је двоструки стрелац на Градском стадиону, у суботу против Борца из Старчева.

– Стварамо шансе, али још увек и промашујемо, као у првом делу против Борца којег смо требали раније „отворити” и уверљивије тријумфовати. Но, и оваква победа лепа је увертира за серију од четири тешка меча који нас очекују. Мене посебно радује податак да су петорица наших јуниора завршили овај меч, а међу њима био је и Петар Бајић који ме је заменио на терену и у судијском додатку постигао трећи погодак за наш тим – каже Ђукић.

Црвена звезда-Омладинац

Резултати петог кола: Козара – ЖАК 3:0 (Јовандић, Бунић, Ердељан), Младост – Јединство (К) 1:0, Војводина – Слобода 0:0, Бегеј – Полет 1:3, Пролетер – Јединство (БК) 0:2, Ц. звезда – Омладинац 2:1 (Коцкар двапут), ОФК Кикинда – Борац 3:0 (Ђукић двапут, Бајић), Јединство (В) – Раднички.

У шестом колу у суботу и недељу (16 сати), играће: ЖАК – Раднички, Борац – Јединство (В), Омладинац – ОФК Кикинда, Јединство (БК) – Ц. звезда, Полет – Пролетер, Слобода – Бегеј, Јединство (К) – Војводина, Козара – Младост.

Лепши почетак нису могле ни замислити рукометашице Кикинде у повратничкој сезони у елити: Кикинда – Панчево 31:26! У првом колу шампионата Србије, Кикинђанке су предвођене новом тренерицом Драганом Карановић, на терену „Језера” на тај начин уписале прва два бода и то баш против дужника из минуле сезоне из другог рангу, екипе Панчева која им је пролетос у последњој рунди делимично помутила славље и однела друголигашки пехар из њихове дворане, премда су се Панчевке и Кикинђанке тада заједно пласирале у наш најачи ранг – Аркус лигу.

А у суботу увече на премијери у поменутом елитном степену надметања, само је у првом делу утакмице, који је завршена минималном предношћу домаћих од 16:15, виђена изједначена борба две екипе. У другом полувремену  Кикинда је у нападу једнако била ефикасна, а истовремено на супротној страни терена сјајне одбране имала је голманка наше екипе Милице Михајловић, предност је расла у корист домаће екипе па је у појединим тренуцима, ближе крају сусрета, разлика у корист наших девојака износила и  седам голова.

ЖОРК Кикинда: Ал. Чубрило, Степановић, Ђукичин 1, Радаковић 4, Ердељан, Сивчев 5, Ан. Чубрило 6, Балабан, Латиновић, Стојшић, Михајловић, Чочај 8(4), Попадић, Н. Чубрило, Новаков 2, Митић 5.   

Ватерполисте кикиндског ЖАК-а, повратнике у Прву „А” лигу – наш други ранг, обишао је градоначелник Никола Лукач са сарадницима: градским већником задуженим за спорт Драганом Пецарским и председницом Спортског савеза Јеленом Чуданов,.

– Циљ нам је да направимо тим који ће бити стабилан у овом рангу и да онда сваке сезоне полако идемо ка вишим дометима – истакао је Слободан Јакшић, председник ЖАК-а.

Лукач је напоменуо да ће Град максимално подржати рад клуба.

– Ова управа створила је у клубу одличну атмосферу, екипа вредно тренира већ четврту недељу и с пуно елана суочиће се са изазовима које је очекују у повратничкој сезони – казао је Лукач.

Велики столетни јубилеј мокринског Делије, у низу манифестација, увеличао је суперлигаш суботички Спартак. Резултат је био у другом плану, но остаће записано, било је 4:0 (2:0) за Суботичане. Посебно угодно изненађење приредили су гости са севера Бачке дошавши с првим тимом, иако је првобитно било најављено да ће стићи с јуниорским погоном. Тренер Спартака Славко Петровић није у тиму имао тројицу повређених, а свега још петорици првотимаца дао је слободан дан.

Гости су рано повели, а средином првога дела и удвостручили предност, такође из акције. У наставку игре на терену била је још и јача постава Спартака, убрзо су ударцем с полудстанце гости повисли на 3:0, а потом на сличан начин и, испоставило се, поставили коначан резултат, одрадивши добар тренинг пред првенствени меч Суперлиге који чека за викенд против новосадске Младости.

Пригодним поклонима уочи мокринског сусрета за дуго памћење, Владимир Торбица доскорашњи Спартаков вођа тима на терену, а сада координатор селекција у клубу, даровао је „Делијаше”. Уручене су Даријану Симићу председнику Делије, још и плакете ФС Војводине и ФСГ Кикинда, а утакмици као и банкету, уз бројне званице, присуствовали су и градоначелник Кикинде Никола Лукач, градски већник за спорт Драган Пецарски и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.

Лукач и Симић

Градоначелник је одржао и леп и примерен поздравни говор у мокринском Дому омладине, а ту се у улози домаћина нашао, уз председника клуба Симића, и председник Савета МЗ Мокрин Дејан Ивановић, иначе фудбалер ОФК Кикинде, а у овој прилици појачао је матични клуб и одиграо меч са Спартаком.    

Колико год играчке поставе Спартака биле јаке, тек је стручни штаб Суботичана с максималним поштовањем дошао у пуном саставу у Мокрин. А колико је тај састав импресиван, сведоче играчке каријере које су ти људи остварили.

Шеф је струке харизматични Славко Петровић, некада голман свих селекција београдске Црвене звезде који додуше није забележио ни један званични наступ за први тим нашег највећег клуба, јер су тада испред њега били легендарни Звездини голмани: Александар Дика Стојановић и Живан Љуковчан, а потом је бранио у бројним немачким клубовима, између осталог и у Фортуни (Дизелдорф) с којом је освојио Куп Немачке.

Ивановић и Лукач

У стручном штабу Суботичана први му је помоћник Ђорђе Туторић, такође некадашњи Звездаш и дефанзивац овога клуба. Ту је потом и бивши Партизановац, такође некада одбрамбени фубалер, Бранко Савић, те тренер голмана Мустафа Пешталић, некадашњи врсни чувар мреже југо прволигаша: тузланске Слободе и мостарског Вележа, из две последње сезоне СФРЈ. Бранио је пре тога рођени Брчак и за Спартак и НК Шибеник у Другој лиги Југославије, а подсетили смо се сви у ћаскању и на та својевремена гостовања Суботичана и Шибенчана на кикиндском Градском стадиону осамдесетих година, као и на велике фудбалере које је север Банат у то време изнедрио…

Коначно, био је ту и човек, иначе посебно срдачан и „из народа”, иако су и сви поменути слични њему, који је много постигао на травнатим теренима Италије – Љубиша Дунђерски, садашњи спортски директор Спартака. Играо је Дунђерски у Војводини, а значајан траг оставио је потом у Аталанти из Бергама, чији је дрес носио пет сезона, потом и у Кому и Тревизу, укупно седам сезона на апенинској „чизми”. Фудбалским причама из давнина не би било краја, али рано су професионалци из Суботице морали пут севера Бачке, но зато су Мокринчани до ситних сати славили јубилеј, који се прославља само „једанпут у историји”!

Стручни штаб Спартака

 

 

 

Трећим тријумфом у низу ОФК Кикинда полако иде ка врху табеле војвођанског „Истока” и то након тешког првог циклуса у сезони, када је у прва четири кола имала три гостовања. Нарочито захтевна била је последња утакмица, у Ковину. Тренер Јевто Јарчевић напомиње да је Раднички потврдио да има добар тим и да је незгодан домаћин.

– Одлично смо отворили меч, стекли предност и имали потпуну контролу, али онда примили невероватан гол, Ковинци су поравнали ударцем главом с 14 метара. Међутим брзо смо се подигли, опет повели и заслужено славили. Били смо чврсти, храбри и смирени и са самопоуздањем чекамо у суботу Борац – каже Јарчевић.

Тренер Јевто Јарчевић

Марко Спахић много је километара претрчао у Ковину и саиграчима сервирао доста лопти за шансе.

– Имамо простора за напредак, морамо поправити реализацију већ против одличне екипе из Старчева, а с бољим голгетерским учинком,  утакмице ћемо још мирније приводити крају. Напорно радимо код тренера Јарчевића и нема сумње да ће се труд исплатити – јасан је Спахић.

 

 

 

error: Content is protected !!