Спорт

Šok na Vašarištu. ŽAK prokockao pobedu u četvrtom minutu nadoknade

Od pet naših klubova u Vojvođanskoj ligi „Istok”, kikindski ŽAK jedini je danas igrao u okviru 22. kola, a na Vašarištu, zbog kazne treći put bez  publike, „Žuti mravi” prokockali su tri boda, koji su mogli biti ključni u borbi za spas, u četvrtom minutu sudijske nadoknade protiv direktnog rivala za opstanak – Mladosti iz Omoljice. Na kraju, bilo je: ŽAK – Mladost 1:1.

Počelo je odlično za ekipu iz Sinđelićeve, već u 11. minutu Miroslav Berbakov sa suprotne strane igrališta dobio je loptu na poziciji levog krila i onda, kada su svi očekivali da uputi centaršut, pogodio suprotnu malu mrežu gola Omoljičana. Zapretili su poslednjoj trećini prvoga dela gosti u nekoliko navrata, jedanput pogodili i stativu, ali do odmora nije bilo promena. U nastavku igre pak promašivalo se pred oba gola. ŽAK je mogao rano rešiti ovaj meč, nekoliko zicera propustili su igrači u žutim majicama, a najveći Kočiš. Promašio je okvir gola s tri metra. Što nisu ranije kažnjeni, zaslužan je bio golman Marko Živkov. U tri navrata, manirom vrhunskog vratara, skinuo je lopte gostima koje su malobrojni već videli u mreži. Nije međutim ŽAK izdržao do kraja. Nesmotrena reakcija Drljače, donela je korner Mladosti. Kapiten gostiju izveo je udarac iz ugla, a D. Kovačević udarcem glavom, pokraj ukopane defanzive domaćina, izjednačio u poslednjim sekundama dodatka.

ŽAK: Živkov, Knežević, Ratko (Stojkov), Kočiš, Utržen, Terzin (Pecarski), Radivojac, Penavski, Drljača, Berbakov, Lakić (Krnić).  

ŽAK je 12. s 24 boda, i dalje ima tri više od Mladosti koja je 14. na lestvici, a to je, imajući u vidu situaciju u rangu više – Srpskoj ligi, prva pozicija ispod trenutne crte opstanka. Begej na 15. i Jedinstvo (Kačarevo) na poslednjem mestu, izgleda, otpisani su i teško je poverovati da se ova dva kluba mogu spasiti ispadanja. Imaju 18 odnosno 14 bodova.

Područna liga. Polet pogađao 11 puta

U utakmicama 22. kola Područne lige, nakovački Polet savladao je 11:0 na svom terenu poslednjeplasirani ASK iz Aradca, a mokrinski Delija poražen je 1:2 kod kuće od druge na tabeli – melenačke Rusande.

Strelci za Nakovčane bili su: Inđić (triput), Babić, iz kaznenih udaraca, Draganov i Bucalo (po dvaput) te Kenjalo i Nešić (po jedanput).

Polet: Gajinov (Bikić), Nadlački (Nešić), Uzelac (Pašić), Inđić, Radlović, Draganov, Mićin, Babić, Bucalo, Kenjalo, Vukobrat (Adamović).

Delija je poveo u trećem minutu pogotkom Čeleketića, Rusanda je poravnala u 59, a u samom finišu Mokrinčani su imali veliku priliku za pobedu no nakon toga usledio je kontranapad Melenčana i pogotak za preokret i tri boda.

Delija: Kovač, Popov, De. Miladinov (Monoštori), Da. Miladinov, Spahić, Perišić, Števanov (N. Vračev), Ćorić (Tot), Tolmač, Stepančev, Čeleketić.  

Polet je treći na lestvici sa 45 bodova, osam manje od prve Budućnosti i tri manje od drugih Melenčana, a Mokrinčani su 14. odnosno treći odozdo i sakupili su 16 bodova.

Kraj košarkaške sezone. Osrednji učinak naših klubova

Završena su nadmetanja u nižerazrednim ligama u nadležnosti Košarkaškog saveza Vojvodine, a naša tri kluba, jedan u ženskoj i dva u muškoj konkurenciji u trećem odnosno četvrtom stepenu, kada se podvukla crta, zabeležili su osrednji učinak.

Košarkašice kikindske SO ŽKK u Prvoj ligi KS Vojvodine okončale su na sedmom mestu, a ispadanja iz ove konkurencije nema budući da je reč o najnižem razredu u ženskom košarkaškom sistemu takmičenja. U poslednjem kolu pobedile su 80:50 Karađorđevo u Banatskom Karađorđevu.

U Drugoj muškoj ligi KS Vojvodine, Velika Kikinda zauzela je takođe sedmu poziciju, a u poslednjem kolu doigravanja za plasman od petog do osmog mesta, savladala je 77:63 tim Budućnosti u Novom Sadu. Novokozaračka Sloboda pak porazom se oprostila od sezone, izgubila je u doigravanju za poredak od devetog do 12. mesta, kao domaćin u Mokrinu od Torpeda iz Odžaka, rezultatom 65:76 i završila na 11. poziciji ovoga našeg četvrtog ranga.

Vojvođanski Istok. Taktička perfekcija OFK Kikinde za Srpsku ligu!

U derbiju proleća Vojvođanske fudbalske lige „Istok”, u Banatskom Karađorđevu, vodeća OFK Kikinda taktičkom perfekcijom dostojnom Srpske lige i drugi put ove sezone, rezultatom izraženim tri gola razlike ovoga puta bilo je 3:0, demolirala je Jedinstvo i načinila, verovatno, ključni korak na putu povratka u društvo srpskoligaša!

Sloboda je na novokozaračkom „Iliji Panteliću” pobedom od 2:1 nad Karlovčanima zadržala korak za vodećim Kikinđanima, ruskoselska Crvena zvezda remizirala je 2:2 u Idvoru, a Kozara je u Banatskom Velikom Selu dopisala tri boda, rezultatom 2:1, u susretu s perleškom Vojvodinom.

Nije bilo pogodaka u prvom delu derbija u Karađorđevu, a onda je nakon odmora kapiten Nebojša Đukić s 40 metara lobovao domaćeg golmana za vođstvo OFK Kikinde. Munjevito su Kikinđani stigli do prednosti od 3:0, opet je Đukić pogodio za dupliranje prednosti, tada iz slobodnog udarca, a potom je oporavljeni Aleksandar Mirkov povisio na ogromnih plus tri, na asistenciju sjajnog Đukića.

Novokozarčani su poveli autogolom gostiju, u uvodnim minutima, nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru Karlovčana. Proleter je poravnao sredinom prvoga dela. Ubačena lopta pogodila je Ćulibrka u nogu promenila prvac i zatresla mrežu Slobode pa je kapitenu domaćina pripisan autogol. U nastavku, sredinom tog dela igre, novo vođstvo i bodove Novkozarčanima doneo je Nemanja Vrbački, prebacivši zid iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Ruskoselci su u Idvoru poveli golom Bojana Popeskova, a do odmora Polet je poravnao iz kaznenog udarca. U drugom poluvrmenu preokret iz slobodnog udarca pa novo poravnanje Zvezde preko Milana Vojvodića.

U Banatskom Velikom Selu, Perležani su popustili nakon četvrt sata pa se u strelce upisao Kozarin Jovan Runjevac. Sredinom drugoga dela isti igrač povisio je iz penala na 2:0, a gosti su smanjili u finišu.

OFK Kikinda, sada s 51. bodom, i dalje je lider na lestvici s tri boda više od prvog pratioca, naše Slobode, a čak šest više od trećih Karađorđevčana. Ruskoselci su peti s 37, a Velikoselci deveti s 28 bodova.

Sutra od 16.30 sati naš peti klub u ovom rangu nadmetanja, kikindski ŽAK dočekaće na Vašarištu, zbog kazne treći put ovoga proleća bez publike, ekipu Mladosti iz Omoljice.

Obaranje ruku. Sport u ekspanziji i u našem gradu

Sportsko obaranje ruke (Armwrestling), sport je u ekspanziji, priča Ilija Tramošljanin iz kikindskog Armwrestling Teama.

– Ova sportska disciplina sve je popularnija među mladom populacijom, posebno muškarcima, a očekuje se da postane olimpijski sport na Olimpijadi u Los Anđelesu 2028. godine – kaže Tramošljanin.

Kikindski obarači ruke organizovani su u pomenutom timu tokom minulih godinu dana.

– Imamo sedmoricu aktivnih obarača koji žele da se oprobaju u ovoj disciplini. Televizija „Arena Fight” prenosi uživo turnire u našem sportu i to u velikoj meri pomaže da se obaranje ruke podigne na još viši nivo u našoj zemlji.

Kikinđani se, prema njegovim rečima, spremaju za nadmetanje koje ih očekuje za pet meseci.

– Kup Srbije na rasporedu je 18. septembra, a dotle ćemo se pripremati vežbajući sportove snage i motorike – zaključuje Tramošljanin.

Osim njega – seniora do 100 kg, tu su i junior Stefan Repac, potom seniori: do 100 kg Saša Ignjatov, Nikola Golušin do 110 kg i preko 110 kg Vladimir Bulatović te rekreativci Petar Dragoljević i David Grujić.

Nenad Đukić, predsednik STK Galadska. Vraćamo i ženski stoni tenis na mapu Srbije

Pobedom od 4:1 na svom terenu nad Ferokopom iz Temerina, u poslednjem kolu Vojvodđanske lige, stonoteniserke kikindske Galadske završile su takmičenje u pomenutom, našem četvrtom rangu, na drugom mestu i sada, prema rečima predsednika klub Nenada Đukića inače još uvek i kapitena muške ekipe, čekaju ishod doigravanja šest klubova iz višeg ranga pa će se možda na taj način plasirati i u Drugu ligu „Sever”.

– Realno je da tako bude, iako je nezahvalno prognozirati, jer ne zavisi od nas, no kako god bilo, u Galadskoj smo prezadovoljni učinkom naših devojaka, ostvarile su ove sezone 10 pobeda i uz samo dva poraza, sigurno je, najavljuju brzi povratak na stontenisku mapu Srbije – kaže Đukić.

Za žensku ekipu Galadske ove sezone nastupale su: Ivana Mršić, Nevena Kiurski, Lena Terzić, Anđela i Snežana Dukatarov.

Okončano nadmetanje u vojvođanskoj grupi našeg trećeg ranga. Momci treći, devojke ispale

U obe konkurencije okončana je odbojkaška Druga liga „Sever” OS Vojvodine, momci Kikinde završili su na trećem mestu dok su devojke Kikinde 0230, kao što je bilo poznato tri kola pre završetka nadmetanja, ispale u naš četvrti stepen. Muška ekipa s imenom grada u poslednjem kolu pobedila je 3:0 treću ekipu Vojvodine, u Novom Sadu.

MOK Kikinda: Grujić, Vidicki, Rajković, Padejčev, Momčilov, Kovačev, Grujičin, Simić, Urošević, Boškoćević.

U oproštajnoj utakmici pak Kikinda 0230 zabeležila je poraz od 1:3, kod kuće, od Volejstarsa iz Kljajićeva i završila na pretposlednjem mestu tabele.

Kikinda 0230: Berić, Maćoš, Stanić, Plemić, Sivčev, Đorđević, Surla, Aleksić, Milić.

ŽAK s igračem Fučakom na golu. Cvijanović povukao Ruskoselce ka finalu Kupa FSP ZR

Fudbaleri ruskoselske Crvene zvezde pobedom od 4:1 na svom terenu nad kikindskim ŽAK-om, plasirali su se u finale Kupa Fudbalskog saveza područja Zrenjanin. „Žuti mravi” poveli su preko Stojkova u 18. minutu, a na sličan način, udarcem glavom, poravnao je na suprotnoj strani Cvijanović u 29. Strelac za izjednačenje doneo je i preokret pre odmora, u 36. minutu, a nakon stotinak sekundi u nastavku upisao se i Laništanin za 3:1 dok je Kockar na asistenciju Cvijanovića, u 87, postavio konačan ishod.

Susret je obeležio i Igor Fučak, igrač ŽAK-a, koji je ovoga puta bio golman.

Za 26. april zakazano je finale Kupa FSP Zrenjanin u kojem će Jedinstvo u Banatskom Karađorđevu dočekati Ruskoselce.

Završen prvi „Kikinda kup”. Slavlje Severnih Makedonaca

Dvodnevni, prvi „Kikinda kup” završen je večeras trijumfom skopske FK Makedonija „Đorče Petrov” koja je na Gradskom stadionu savladala 1:0 slovenačko NK Brinje iz Grosuplja dok je u borbi za treće mesto, istim minimalnim rezultatom, naša novosadska Vojvodina pobedila kazahstanski Mustang (Almati). Prethodno su Makedonci bili bolji (3:0) od Vojvodine, a Slovenci (1:0) od Kazahstanaca.

Pobednički pehar i zlatne medalje uručio je gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač, drugoplasiranima su nagrade stigle iz ruku Dragana Pecarskog, gradskog većnika za sport, a Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde, nagradila je trećeplasirane.

Za najboljeg igrača tunira proglašen je Admir Ljatifi iz redova Skopljanaca, kojemu je trofej uručio Zdravko Rauković, začetnik ”Kikinda kupa”, a za najboljeg čuvara mreže Aitu Aikin iz almatijevskog kluba koji je pozirao sa našim Markom Vukobratom, sportskim direktorom OFK Kikinde, nekadašnjim golmanom.

Dodajmo, osim pomenuta četiri polufinalista, juče i danas u našem gradu nadmetali su se još i: beogradska Crvena zvezda, budimpeštanski Ferencvaroš, temišvarski Galaksi i naravno OFK Kikinda. Na samom koncu sjajnog fudbalskog događaja, novinarima se obratila Jelena Čudanov.

– Predivno je bilo biti deo svega ovoga, svi koji su makar na kratko posetili tokom ova dva dana Gradski stadion, mogli su videti da je sve bilo besprekorno. Hvala Zdravku Raukoviću na ideji i svi ćemo se potruditi da turnir postane tradicionalan, a evo već danas imamo najave za iduću godinu koji bi novi klubovi mogli tada biti učesnici – zaključila je predsednica Sportskog saveza Kikinda.

Remigius Rafael Governor. Zadnji atom snage pa da donesemo bodove u Kikindu

Uprkos činjenici da je lider vojvođanskog „Istoka” nastupio bez polovine prvotimaca, pobedio je Botošane bez previše muke. Trener Jevto Jarčević posebno je zadovoljan što su dvojica igrača od po 17 godina: Kristian Hajdu i Luka Vilovski bili strelci, uz kapitena Nebojšu Đukića koji je pak svemu davao ton.

– Nismo imali veliki izbor igrača protiv korektne ekipe Omladinca, ali je plejada mladih položila ispit, a dvojica strelaca postigli su prvence u seniorskoj ligaškoj konkurenciji – kaže Jarčević.

Sledi prvi od dva derbija proleća, u Banatskom Karađorđevu.

– Jaki su na domaćem terenu sa sjajnim pojedincima, a imaju kontinuitet trenera na klupi i dobar sistem rada u klubu. Ne kriju ni ambicije pa nas očekuje pravi derbi, ispunjena tribina i verujem dobra utakmica. Imamo još dosta rovitih fudbalera, ali ćemo pružiti maksimum, bićemo motivisani, hrabri i pametni – napominje Jarčević

Vratiće se Kikinđanima neki igrači uz tim, među njima i Remidžius Rafael Governor.

– Trener će dobro pripremiti utakmicu, a ja sam željan takmičarskih mečeva. Tokom mesec dana pod suspenzijom naporno sam trenirao i motivisan čekam derbi ukoliko od starta dobijem priliku. Fizički sam spreman, daću zadnji atom snage da donesemo bodove u Kikindu – jasan je Rafael Governor.

error: Content is protected !!