Od pet naših klubova u Vojvođanskoj ligi „Istok”, kikindski ŽAK jedini je danas igrao u okviru 22. kola, a na Vašarištu, zbog kazne treći put bez publike, „Žuti mravi” prokockali su tri boda, koji su mogli biti ključni u borbi za spas, u četvrtom minutu sudijske nadoknade protiv direktnog rivala za opstanak – Mladosti iz Omoljice. Na kraju, bilo je: ŽAK – Mladost 1:1.
Počelo je odlično za ekipu iz Sinđelićeve, već u 11. minutu Miroslav Berbakov sa suprotne strane igrališta dobio je loptu na poziciji levog krila i onda, kada su svi očekivali da uputi centaršut, pogodio suprotnu malu mrežu gola Omoljičana. Zapretili su poslednjoj trećini prvoga dela gosti u nekoliko navrata, jedanput pogodili i stativu, ali do odmora nije bilo promena. U nastavku igre pak promašivalo se pred oba gola. ŽAK je mogao rano rešiti ovaj meč, nekoliko zicera propustili su igrači u žutim majicama, a najveći Kočiš. Promašio je okvir gola s tri metra. Što nisu ranije kažnjeni, zaslužan je bio golman Marko Živkov. U tri navrata, manirom vrhunskog vratara, skinuo je lopte gostima koje su malobrojni već videli u mreži. Nije međutim ŽAK izdržao do kraja. Nesmotrena reakcija Drljače, donela je korner Mladosti. Kapiten gostiju izveo je udarac iz ugla, a D. Kovačević udarcem glavom, pokraj ukopane defanzive domaćina, izjednačio u poslednjim sekundama dodatka.
ŽAK: Živkov, Knežević, Ratko (Stojkov), Kočiš, Utržen, Terzin (Pecarski), Radivojac, Penavski, Drljača, Berbakov, Lakić (Krnić).
ŽAK je 12. s 24 boda, i dalje ima tri više od Mladosti koja je 14. na lestvici, a to je, imajući u vidu situaciju u rangu više – Srpskoj ligi, prva pozicija ispod trenutne crte opstanka. Begej na 15. i Jedinstvo (Kačarevo) na poslednjem mestu, izgleda, otpisani su i teško je poverovati da se ova dva kluba mogu spasiti ispadanja. Imaju 18 odnosno 14 bodova.
Delija je poveo u trećem minutu pogotkom Čeleketića, Rusanda je poravnala u 59, a u samom finišu Mokrinčani su imali veliku priliku za pobedu no nakon toga usledio je kontranapad Melenčana i pogotak za preokret i tri boda.
Košarkašice kikindske SO ŽKK u Prvoj ligi KS Vojvodine okončale su na sedmom mestu, a ispadanja iz ove konkurencije nema budući da je reč o najnižem razredu u ženskom košarkaškom sistemu takmičenja. U poslednjem kolu pobedile su 80:50 Karađorđevo u Banatskom Karađorđevu.
Nije bilo pogodaka u prvom delu derbija u Karađorđevu, a onda je nakon odmora kapiten Nebojša Đukić s 40 metara lobovao domaćeg golmana za vođstvo OFK Kikinde. Munjevito su Kikinđani stigli do prednosti od 3:0, opet je Đukić pogodio za dupliranje prednosti, tada iz slobodnog udarca, a potom je oporavljeni Aleksandar Mirkov povisio na ogromnih plus tri, na asistenciju sjajnog Đukića.
Novokozarčani su poveli autogolom gostiju, u uvodnim minutima, nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru Karlovčana. Proleter je poravnao sredinom prvoga dela. Ubačena lopta pogodila je Ćulibrka u nogu promenila prvac i zatresla mrežu Slobode pa je kapitenu domaćina pripisan autogol. U nastavku, sredinom tog dela igre, novo vođstvo i bodove Novkozarčanima doneo je Nemanja Vrbački, prebacivši zid iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.
Ruskoselci su u Idvoru poveli golom Bojana Popeskova, a do odmora Polet je poravnao iz kaznenog udarca. U drugom poluvrmenu preokret iz slobodnog udarca pa novo poravnanje Zvezde preko Milana Vojvodića.
U Banatskom Velikom Selu, Perležani su popustili nakon četvrt sata pa se u strelce upisao Kozarin Jovan Runjevac. Sredinom drugoga dela isti igrač povisio je iz penala na 2:0, a gosti su smanjili u finišu.
– Ova sportska disciplina sve je popularnija među mladom populacijom, posebno muškarcima, a očekuje se da postane olimpijski sport na Olimpijadi u Los Anđelesu 2028. godine – kaže Tramošljanin.
– Imamo sedmoricu aktivnih obarača koji žele da se oprobaju u ovoj disciplini. Televizija „Arena Fight” prenosi uživo turnire u našem sportu i to u velikoj meri pomaže da se obaranje ruke podigne na još viši nivo u našoj zemlji.
– Kup Srbije na rasporedu je 18. septembra, a dotle ćemo se pripremati vežbajući sportove snage i motorike – zaključuje Tramošljanin.
Pobedom od 4:1 na svom terenu nad Ferokopom iz Temerina, u poslednjem kolu Vojvodđanske lige, stonoteniserke kikindske Galadske završile su takmičenje u pomenutom, našem četvrtom rangu, na drugom mestu i sada, prema rečima predsednika klub Nenada Đukića inače još uvek i kapitena muške ekipe, čekaju ishod doigravanja šest klubova iz višeg ranga pa će se možda na taj način plasirati i u Drugu ligu „Sever”.
U oproštajnoj utakmici pak Kikinda 0230 zabeležila je poraz od 1:3, kod kuće, od Volejstarsa iz Kljajićeva i završila na pretposlednjem mestu tabele.
Susret je obeležio i Igor Fučak, igrač ŽAK-a, koji je ovoga puta bio golman.





Uprkos činjenici da je lider vojvođanskog „Istoka” nastupio bez polovine prvotimaca, pobedio je Botošane bez previše muke. Trener Jevto Jarčević posebno je zadovoljan što su dvojica igrača od po 17 godina: Kristian Hajdu i Luka Vilovski bili strelci, uz kapitena Nebojšu Đukića koji je pak svemu davao ton.
– Nismo imali veliki izbor igrača protiv korektne ekipe Omladinca, ali je plejada mladih položila ispit, a dvojica strelaca postigli su prvence u seniorskoj ligaškoj konkurenciji – kaže Jarčević.
– Trener će dobro pripremiti utakmicu, a ja sam željan takmičarskih mečeva. Tokom mesec dana pod suspenzijom naporno sam trenirao i motivisan čekam derbi ukoliko od starta dobijem priliku. Fizički sam spreman, daću zadnji atom snage da donesemo bodove u Kikindu – jasan je Rafael Governor.