Спорт

Šok na Vašarištu. ŽAK prokockao pobedu u četvrtom minutu nadoknade

Од пет наших клубова у Војвођанској лиги „Исток”, кикиндски ЖАК једини је данас играо у оквиру 22. кола, а на Вашаришту, због казне трећи пут без  публике, „Жути мрави” прокоцкали су три бода, који су могли бити кључни у борби за спас, у четвртом минуту судијске надокнаде против директног ривала за опстанак – Младости из Омољице. На крају, било је: ЖАК – Младост 1:1.

Почело је одлично за екипу из Синђелићеве, већ у 11. минуту Мирослав Бербаков са супротне стране игралишта добио је лопту на позицији левог крила и онда, када су сви очекивали да упути центаршут, погодио супротну малу мрежу гола Омољичана. Запретили су последњој трећини првога дела гости у неколико наврата, једанпут погодили и стативу, али до одмора није било промена. У наставку игре пак промашивало се пред оба гола. ЖАК је могао рано решити овај меч, неколико зицера пропустили су играчи у жутим мајицама, а највећи Кочиш. Промашио је оквир гола с три метра. Што нису раније кажњени, заслужан је био голман Марко Живков. У три наврата, маниром врхунског вратара, скинуо је лопте гостима које су малобројни већ видели у мрежи. Није међутим ЖАК издржао до краја. Несмотрена реакција Дрљаче, донела је корнер Младости. Капитен гостију извео је ударац из угла, а Д. Ковачевић ударцем главом, покрај укопане дефанзиве домаћина, изједначио у последњим секундама додатка.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Ратко (Стојков), Кочиш, Утржен, Терзин (Пецарски), Радивојац, Пенавски, Дрљача, Бербаков, Лакић (Крнић).  

ЖАК је 12. с 24 бода, и даље има три више од Младости која је 14. на лествици, а то је, имајући у виду ситуацију у рангу више – Српској лиги, прва позиција испод тренутне црте опстанка. Бегеј на 15. и Јединство (Качарево) на последњем месту, изгледа, отписани су и тешко је поверовати да се ова два клуба могу спасити испадања. Имају 18 односно 14 бодова.

Područna liga. Polet pogađao 11 puta

У утакмицама 22. кола Подручне лиге, наковачки Полет савладао је 11:0 на свом терену последњепласирани АСК из Арадца, а мокрински Делија поражен је 1:2 код куће од друге на табели – меленачке Русанде.

Стрелци за Наковчане били су: Инђић (трипут), Бабић, из казнених удараца, Драганов и Буцало (по двапут) те Кењало и Нешић (по једанпут).

Полет: Гајинов (Бикић), Надлачки (Нешић), Узелац (Пашић), Инђић, Радловић, Драганов, Мићин, Бабић, Буцало, Кењало, Вукобрат (Адамовић).

Делија је повео у трећем минуту поготком Челекетића, Русанда је поравнала у 59, а у самом финишу Мокринчани су имали велику прилику за победу но након тога уследио је контранапад Меленчана и поготак за преокрет и три бода.

Делија: Ковач, Попов, Де. Миладинов (Моноштори), Да. Миладинов, Спахић, Перишић, Штеванов (Н. Врачев), Ћорић (Тот), Толмач, Степанчев, Челекетић.  

Полет је трећи на лествици са 45 бодова, осам мање од прве Будућности и три мање од других Меленчана, а Мокринчани су 14. односно трећи одоздо и сакупили су 16 бодова.

Kraj košarkaške sezone. Osrednji učinak naših klubova

Завршена су надметања у нижеразредним лигама у надлежности Кошаркашког савеза Војводине, а наша три клуба, један у женској и два у мушкој конкуренцији у трећем односно четвртом степену, када се подвуклa црта, забележили су осредњи учинак.

Кошаркашице кикиндске СО ЖКК у Првој лиги КС Војводине окончале су на седмом месту, а испадања из ове конкуренције нема будући да је реч о најнижем разреду у женском кошаркашком систему такмичења. У последњем колу победиле су 80:50 Карађорђево у Банатском Карађорђеву.

У Другој мушкој лиги КС Војводине, Велика Кикинда заузела је такође седму позицију, а у последњем колу доигравања за пласман од петог до осмог места, савладала је 77:63 тим Будућности у Новом Саду. Новокозарачка Слобода пак поразом се опростила од сезоне, изгубила је у доигравању за поредак од деветог до 12. места, као домаћин у Мокрину од Торпеда из Оџака, резултатом 65:76 и завршила на 11. позицији овога нашег четвртог ранга.

Vojvođanski Istok. Taktička perfekcija OFK Kikinde za Srpsku ligu!

У дербију пролећа Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, у Банатском Карађорђеву, водећа ОФК Кикинда тактичком перфекцијом достојном Српске лиге и други пут ове сезоне, резултатом израженим три гола разлике овога пута било је 3:0, демолирала је Јединство и начинила, вероватно, кључни корак на путу повратка у друштво српсколигаша!

Слобода је на новокозарачком „Илији Пантелићу” победом од 2:1 над Карловчанима задржала корак за водећим Кикинђанима, рускоселска Црвена звезда ремизирала је 2:2 у Идвору, а Козара је у Банатском Великом Селу дописала три бода, резултатом 2:1, у сусрету с перлешком Војводином.

Није било погодака у првом делу дербија у Карађорђеву, а онда је након одмора капитен Небојша Ђукић с 40 метара лобовао домаћег голмана за вођство ОФК Кикинде. Муњевито су Кикинђани стигли до предности од 3:0, опет је Ђукић погодио за дуплирање предности, тада из слободног ударца, а потом је опорављени Александар Мирков повисио на огромних плус три, на асистенцију сјајног Ђукића.

Новокозарчани су повели аутоголом гостију, у уводним минутима, након корнера и гужве у казненом простору Карловчана. Пролетер је поравнао средином првога дела. Убачена лопта погодила је Ћулибрка у ногу променила првац и затресла мрежу Слободе па је капитену домаћина приписан аутогол. У наставку, средином тог дела игре, ново вођство и бодове Новкозарчанима донео је Немања Врбачки, пребацивши зид из слободног ударца с двадесетак метара.

Рускоселци су у Идвору повели голом Бојана Попескова, а до одмора Полет је поравнао из казненог ударца. У другом полуврмену преокрет из слободног ударца па ново поравнање Звезде преко Милана Војводића.

У Банатском Великом Селу, Перлежани су попустили након четврт сата па се у стрелце уписао Козарин Јован Руњевац. Средином другога дела исти играч повисио је из пенала на 2:0, а гости су смањили у финишу.

ОФК Кикинда, сада с 51. бодом, и даље је лидер на лествици с три бода више од првог пратиоца, наше Слободе, а чак шест више од трећих Карађорђевчана. Рускоселци су пети с 37, а Великоселци девети с 28 бодова.

Сутра од 16.30 сати наш пети клуб у овом рангу надметања, кикиндски ЖАК дочекаће на Вашаришту, због казне трећи пут овога пролећа без публике, екипу Младости из Омољице.

Obaranje ruku. Sport u ekspanziji i u našem gradu

Спортско обарање руке (Armwrestling), спорт је у експанзији, прича Илија Трамошљанин из кикиндског Armwrestling Teama.

– Ова спортска дисциплина све је популарнија међу младом популацијом, посебно мушкарцима, а очекује се да постане олимпијски спорт на Олимпијади у Лос Анђелесу 2028. године – каже Трамошљанин.

Кикиндски обарачи руке организовани су у поменутом тиму током минулих годину дана.

– Имамо седморицу активних обарача који желе да се опробају у овој дисциплини. Телевизија „Arena Fight” преноси уживо турнире у нашем спорту и то у великој мери помаже да се обарање руке подигне на још виши ниво у нашој земљи.

Кикинђани се, према његовим речима, спремају за надметање које их очекује за пет месеци.

– Куп Србије на распореду је 18. септембра, а дотле ћемо се припремати вежбајући спортове снаге и моторике – закључује Трамошљанин.

Осим њега – сениора до 100 кг, ту су и јуниор Стефан Репац, потом сениори: до 100 кг Саша Игњатов, Никола Голушин до 110 кг и преко 110 кг Владимир Булатовић те рекреативци Петар Драгољевић и Давид Грујић.

Nenad Đukić, predsednik STK Galadska. Vraćamo i ženski stoni tenis na mapu Srbije

Победом од 4:1 на свом терену над Ферокопом из Темерина, у последњем колу Војводђанске лиге, стонотенисерке кикиндске Галадске завршиле су такмичење у поменутом, нашем четвртом рангу, на другом месту и сада, према речима председника клуб Ненада Ђукића иначе још увек и капитена мушке екипе, чекају исход доигравања шест клубова из вишег ранга па ће се можда на тај начин пласирати и у Другу лигу „Север”.

– Реално је да тако буде, иако је незахвално прогнозирати, јер не зависи од нас, но како год било, у Галадској смо презадовољни учинком наших девојака, оствариле су ове сезоне 10 победа и уз само два пораза, сигурно је, најављују брзи повратак на стонтениску мапу Србије – каже Ђукић.

За женску екипу Галадске ове сезоне наступале су: Ивана Мршић, Невена Киурски, Лена Терзић, Анђела и Снежана Дукатаров.

Okončano nadmetanje u vojvođanskoj grupi našeg trećeg ranga. Momci treći, devojke ispale

У обе конкуренције окончана је одбојкашка Друга лига „Север” ОС Војводине, момци Кикинде завршили су на трећем месту док су девојке Кикинде 0230, као што је било познато три кола пре завршетка надметања, испале у наш четврти степен. Мушка екипа с именом града у последњем колу победила је 3:0 трећу екипу Војводине, у Новом Саду.

МОК Кикинда: Грујић, Видицки, Рајковић, Падејчев, Момчилов, Ковачев, Грујичин, Симић, Урошевић, Бошкоћевић.

У опроштајној утакмици пак Кикинда 0230 забележила је пораз од 1:3, код куће, од Волејстарса из Кљајићева и завршила на претпоследњем месту табеле.

Кикинда 0230: Берић, Маћош, Станић, Племић, Сивчев, Ђорђевић, Сурла, Алексић, Милић.

ŽAK s igračem Fučakom na golu. Cvijanović povukao Ruskoselce ka finalu Kupa FSP ZR

Фудбалери рускоселске Црвене звезде победом од 4:1 на свом терену над кикиндским ЖАК-ом, пласирали су се у финале Купа Фудбалског савеза подручја Зрењанин. „Жути мрави” повели су преко Стојкова у 18. минуту, а на сличан начин, ударцем главом, поравнао је на супротној страни Цвијановић у 29. Стрелац за изједначење донео је и преокрет пре одмора, у 36. минуту, а након стотинак секунди у наставку уписао се и Лаништанин за 3:1 док је Коцкар на асистенцију Цвијановића, у 87, поставио коначан исход.

Сусрет је обележио и Игор Фучак, играч ЖАК-а, који је овога пута био голман.

За 26. април заказано је финале Купа ФСП Зрењанин у којем ће Јединство у Банатском Карађорђеву дочекати Рускоселце.

Završen prvi „Kikinda kup”. Slavlje Severnih Makedonaca

Дводневни, први „Кикинда куп” завршен је вечерас тријумфом скопске ФК Македонија „Ђорче Петров” која је на Градском стадиону савладала 1:0 словеначко НК Бриње из Гросупља док је у борби за треће место, истим минималним резултатом, наша новосадска Војводина победила казахстански Мустанг (Алмати). Претходно су Македонци били бољи (3:0) од Војводине, а Словенци (1:0) од Казахстанаца.

Победнички пехар и златне медаље уручио је градоначелник Кикинде Никола Лукач, другопласиранима су награде стигле из руку Драгана Пецарског, градског већника за спорт, а Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, наградила је трећепласиране.

За најбољег играча тунира проглашен је Адмир Љатифи из редова Скопљанаца, којему је трофеј уручио Здравко Рауковић, зачетник ”Кикинда купа”, а за најбољег чувара мреже Аиту Аикин из алматијевског клуба који је позирао са нашим Марком Вукобратом, спортским директором ОФК Кикинде, некадашњим голманом.

Додајмо, осим поменута четири полуфиналиста, јуче и данас у нашем граду надметали су се још и: београдска Црвена звезда, будимпештански Ференцварош, темишварски Галакси и наравно ОФК Кикинда. На самом концу сјајног фудбалског догађаја, новинарима се обратила Јелена Чуданов.

– Предивно је било бити део свега овога, сви који су макар на кратко посетили током ова два дана Градски стадион, могли су видети да је све било беспрекорно. Хвала Здравку Рауковићу на идеји и сви ћемо се потрудити да турнир постане традиционалан, а ево већ данас имамо најаве за идућу годину који би нови клубови могли тада бити учесници – закључила је председница Спортског савеза Кикинда.

Remigius Rafael Governor. Zadnji atom snage pa da donesemo bodove u Kikindu

Упркос чињеници да је лидер војвођанског „Истока” наступио без половине првотимаца, победио je Ботошане без превише муке. Тренер Јевто Јарчевић посебно је задовољан што су двојица играча од по 17 година: Кристиан Хајду и Лука Виловски били стрелци, уз капитена Небојшу Ђукића који је пак свему давао тон.

– Нисмо имали велики избор играча против коректне екипе Омладинца, али је плејада младих положила испит, а двојица стрелаца постигли су првенце у сениорској лигашкој конкуренцији – каже Јарчевић.

Следи први од два дербија пролећа, у Банатском Карађорђеву.

– Јаки су на домаћем терену са сјајним појединцима, а имају континуитет тренера на клупи и добар систем рада у клубу. Не крију ни амбиције па нас очекује прави дерби, испуњена трибина и верујем добра утакмица. Имамо још доста ровитих фудбалера, али ћемо пружити максимум, бићемо мотивисани, храбри и паметни – напомиње Јарчевић

Вратиће се Кикинђанима неки играчи уз тим, међу њима и Ремиџиус Рафаел Говернор.

– Тренер ће добро припремити утакмицу, а ја сам жељан такмичарских мечева. Током месец дана под суспензијом напорно сам тренирао и мотивисан чекам дерби уколико од старта добијем прилику. Физички сам спреман, даћу задњи атом снаге да донесемо бодове у Кикинду – јасан је Рафаел Говернор.

error: Content is protected !!