Од пет наших клубова у Војвођанској лиги „Исток”, кикиндски ЖАК једини је данас играо у оквиру 22. кола, а на Вашаришту, због казне трећи пут без публике, „Жути мрави” прокоцкали су три бода, који су могли бити кључни у борби за спас, у четвртом минуту судијске надокнаде против директног ривала за опстанак – Младости из Омољице. На крају, било је: ЖАК – Младост 1:1.
Почело је одлично за екипу из Синђелићеве, већ у 11. минуту Мирослав Бербаков са супротне стране игралишта добио је лопту на позицији левог крила и онда, када су сви очекивали да упути центаршут, погодио супротну малу мрежу гола Омољичана. Запретили су последњој трећини првога дела гости у неколико наврата, једанпут погодили и стативу, али до одмора није било промена. У наставку игре пак промашивало се пред оба гола. ЖАК је могао рано решити овај меч, неколико зицера пропустили су играчи у жутим мајицама, а највећи Кочиш. Промашио је оквир гола с три метра. Што нису раније кажњени, заслужан је био голман Марко Живков. У три наврата, маниром врхунског вратара, скинуо је лопте гостима које су малобројни већ видели у мрежи. Није међутим ЖАК издржао до краја. Несмотрена реакција Дрљаче, донела је корнер Младости. Капитен гостију извео је ударац из угла, а Д. Ковачевић ударцем главом, покрај укопане дефанзиве домаћина, изједначио у последњим секундама додатка.
ЖАК: Живков, Кнежевић, Ратко (Стојков), Кочиш, Утржен, Терзин (Пецарски), Радивојац, Пенавски, Дрљача, Бербаков, Лакић (Крнић).
ЖАК је 12. с 24 бода, и даље има три више од Младости која је 14. на лествици, а то је, имајући у виду ситуацију у рангу више – Српској лиги, прва позиција испод тренутне црте опстанка. Бегеј на 15. и Јединство (Качарево) на последњем месту, изгледа, отписани су и тешко је поверовати да се ова два клуба могу спасити испадања. Имају 18 односно 14 бодова.
Делија је повео у трећем минуту поготком Челекетића, Русанда је поравнала у 59, а у самом финишу Мокринчани су имали велику прилику за победу но након тога уследио је контранапад Меленчана и поготак за преокрет и три бода.
Кошаркашице кикиндске СО ЖКК у Првој лиги КС Војводине окончале су на седмом месту, а испадања из ове конкуренције нема будући да је реч о најнижем разреду у женском кошаркашком систему такмичења. У последњем колу победиле су 80:50 Карађорђево у Банатском Карађорђеву.
Није било погодака у првом делу дербија у Карађорђеву, а онда је након одмора капитен Небојша Ђукић с 40 метара лобовао домаћег голмана за вођство ОФК Кикинде. Муњевито су Кикинђани стигли до предности од 3:0, опет је Ђукић погодио за дуплирање предности, тада из слободног ударца, а потом је опорављени Александар Мирков повисио на огромних плус три, на асистенцију сјајног Ђукића.
Новокозарчани су повели аутоголом гостију, у уводним минутима, након корнера и гужве у казненом простору Карловчана. Пролетер је поравнао средином првога дела. Убачена лопта погодила је Ћулибрка у ногу променила првац и затресла мрежу Слободе па је капитену домаћина приписан аутогол. У наставку, средином тог дела игре, ново вођство и бодове Новкозарчанима донео је Немања Врбачки, пребацивши зид из слободног ударца с двадесетак метара.
Рускоселци су у Идвору повели голом Бојана Попескова, а до одмора Полет је поравнао из казненог ударца. У другом полуврмену преокрет из слободног ударца па ново поравнање Звезде преко Милана Војводића.
У Банатском Великом Селу, Перлежани су попустили након четврт сата па се у стрелце уписао Козарин Јован Руњевац. Средином другога дела исти играч повисио је из пенала на 2:0, а гости су смањили у финишу.
– Ова спортска дисциплина све је популарнија међу младом популацијом, посебно мушкарцима, а очекује се да постане олимпијски спорт на Олимпијади у Лос Анђелесу 2028. године – каже Трамошљанин.
– Имамо седморицу активних обарача који желе да се опробају у овој дисциплини. Телевизија „Arena Fight” преноси уживо турнире у нашем спорту и то у великој мери помаже да се обарање руке подигне на још виши ниво у нашој земљи.
– Куп Србије на распореду је 18. септембра, а дотле ћемо се припремати вежбајући спортове снаге и моторике – закључује Трамошљанин.
Победом од 4:1 на свом терену над Ферокопом из Темерина, у последњем колу Војводђанске лиге, стонотенисерке кикиндске Галадске завршиле су такмичење у поменутом, нашем четвртом рангу, на другом месту и сада, према речима председника клуб Ненада Ђукића иначе још увек и капитена мушке екипе, чекају исход доигравања шест клубова из вишег ранга па ће се можда на тај начин пласирати и у Другу лигу „Север”.
У опроштајној утакмици пак Кикинда 0230 забележила је пораз од 1:3, код куће, од Волејстарса из Кљајићева и завршила на претпоследњем месту табеле.
Сусрет је обележио и Игор Фучак, играч ЖАК-а, који је овога пута био голман.





Упркос чињеници да је лидер војвођанског „Истока” наступио без половине првотимаца, победио je Ботошане без превише муке. Тренер Јевто Јарчевић посебно је задовољан што су двојица играча од по 17 година: Кристиан Хајду и Лука Виловски били стрелци, уз капитена Небојшу Ђукића који је пак свему давао тон.
– Нисмо имали велики избор играча против коректне екипе Омладинца, али је плејада младих положила испит, а двојица стрелаца постигли су првенце у сениорској лигашкој конкуренцији – каже Јарчевић.
– Тренер ће добро припремити утакмицу, а ја сам жељан такмичарских мечева. Током месец дана под суспензијом напорно сам тренирао и мотивисан чекам дерби уколико од старта добијем прилику. Физички сам спреман, даћу задњи атом снаге да донесемо бодове у Кикинду – јасан је Рафаел Говернор.