Спорт

Stub cele priče bio je Milenko Jovanov

Сјајна сезона, проткана клупским рекордима, гледајући наравно новију историју у ранговима испод савезних, остала је за ОФК Кикиндом, а све с ауторским потписом тренера Јевте Јарчевића. Као спортски бренд северног Баната, клуб с Градског стадиона имао је обавезу да у покрајинском рангу плени пажњу, а самим тиме и да истакне жељу за експресним повратком у друштво српсколигаша, напомиње стручњак, који, и поред успеха, најављује растанак с клубом.

– Иако управа клуба није поставила императив пласмана у Српску лигу, јасно нам је било да то јесте амбиција и ми из стручног штаба, а нарочито играчи, учинили су све за коначан успех. Управа је дала две основне инструкције: да у екипи буде много младих играча и да се сваки бод заслужи и избори искључиво на терену. То је на крају и био најјачи утисак сезоне. Поштено смо, самостално без трунке било какве врсте помоћи и доминантно освојили титулу – каже Јарчевић.

У ОФК Кикинди јасно је постављена хијерахија, али Јарчевић, ипак, као најбитнију, истиче једну чињеницу.

– Стуб целе приче био је народни посланик Миленко Јованов. Због њега сам и дошао пре 15 месеци да помогнем клубу да се врати у Српску лигу и тако сам се опет нашао у тренерским водама. Не само што Јованов има најбоље намере, већ се и разуме у фудбал. Простора за напредак, наравно, увек има и надам се да ћемо сви заједно уживати у игри ОФК Кикинде у наредној сезони Српске лиге. Много сам се потрошио и потребан ми је предах, али ћу, колико ми време буде дозвољавало, пратити екипу и бити веран навијач. Већ сада, мноштво младих играча из београдских клубова, распитују се како је у ОФК Кикинди. Кажем им да је клуб стабилан и може бити добра одскочна даска за потпуну афирмацију.

Паралелно с тренерским послом, био је Јарчевић ангажован и у менаџерским водама.

– Сада ћу се у потпуности посветити том свом примарном послу, ангажован сам у једној румунској агенцији, скаутинг и менаџерски послови, биће ми приоритети, иако имам и тренерских понуда па је могуће да преузмем једну екипу која има предност у односу на све остале и одлуку ћу донети наредних дана. На крају, захваљујем се ОФК Кикинди као клубу, а посебно играчима и малобројним навијачима на сјајној сарадњи. Било је успона и падова, али живели смо као породица током минулих 15 месеци и овај период живота остаће ми заувек у лепом сећању, поготово што је и такмичарски циљ испуњен – закључује Јарчевић.

ЂУКИЋ: Сложни у свлачионици

Капитен Небојша Ђукић каже да екипа, коју је на терену предводио, није бежала од одговорности ни пре почетка борби за бодови.

– Одмах смо у изјавама на старту, рекли да се враћамо у Српску лигу. Имали смо подршку управе, а стручни штаб уливао нам је сигурност да ћемо успети. Били смо сложни, проблем нисмо имали у свлачионици, а импресиван начин на који смо ушли у лигу, за посебну је причу – резимира Ђукић.

ВУКОБРАТ: Темељи су били добри

Спортски директор Марко Вукобрат вели да је летос постављен добар темељ.

– Након испадања из Српске лиге оформили смо тим којег је чинило 90 одсто играча из Кикинде. То је већ био добар темељ. Екипа је била млада и без притиска да се мора вратити у виши ранг, али глад за победом била је видљива у свакој утакмици. Организација је била најбоља могућа, стручни штаб и играчи на највишем нивоу и заслужено смо опет ту где јесмо. Наравно, велика је разлика између Српске и Војвођанске лиге, свесни смо тога и морамо унапредити сваки сегмент у клубу. У том случају имаћемо и мирну и стабилну сезону у српсколигашком рангу – јасан је Вукобрат.

pokretna meta. Sova povela u Banatskoj ligi

На стрелишту „Циглана” код Банатског Великог Села, одржано је треће коло Банатске лиге „Север” у гађању покретних мета у дисциплини трап, а у организацији кикиндске Сове која тренутно и води на табели. Кикинђани су у овом трећем колу били другполасирани, а највише успеха имали су Новомилошевчани, трећи су били Елемирци, четврти Новобечејци, а пети Зрењанинци. Зоран Прпа, из редова организатора, каже:

– Постигнути су натпросечни резултати за овај ранг такмичења, стрелци су имали дан, било је незвесно до краја. Иначе, гађање летећих мета од 1900. године олимпијска је дисциплина. Мета је округла плочица која се избацује се из бункера катапултом с почетном брзином од 100 километара на сат. Правац и угао под којим мета излеће, мења се при сваком хитцу и стрелац не зна куда ће мета пречника 110мм, висине 25мм и тежине 105 грама.

Када је реч о мети глиненом голубу, Прпа појашњава:

– Такмичар се налази 15 метара од бункера и пошто је ефикасни домет муниције која се користи за овај тип такмичења 35 до 40 метара, стрелац има времена мање од једне секунде да уочи циљ, нанишани и да сачма (куглице пречника 2,4 мм) долети до циља. Мета се израђује од мешавине кречњачког праха и асфалта, а овим спортом последњих година доста ловаца заменило је класични лов.

ultramaraton. Marko Koldanov

Марко Колданов, седми пут истрчао је ултрамаратонску трку. Кикинђанин је у Палићу, након 24 сата трчања, био осми у апсолутном поретку, а други у својој старосној категорији од 20 до 39 година.

– Осим наших, било је још такмичара из Мађарске, а нисам у потпуности задовољан. Претрчао сам безмало 150 километара и имам делимично оправдање, јер нисам тренирао због повреда од марта до маја. Након првих 12 сати трке имао сам добар резултат, превалио 104 километра, али уследио је пад око један сат иза поноћи и свега 46 километара до краја – каже Колданов.

Прва тројица истрчали су преко 200 километара, а Колданов још додаје:

– Срећан сам, јер исписујем ултрамаратонске странице кикиндске атлетике, а планирам да се опробам и у Шпанији. Здравље ми је, ипак, на првом месту, желим да још дуго трајем у ултрамаратону.

sedeća odbojka. Feniksu treće mesto

У Београду је завршним турниром четири екипе окончана Прва лига Србије у седећој одбојци, а кикиндски je Феникс трећи. Све четири утакмице завршене су 3:0 у сетовима, првак је тим Лакташа (НБГ), други је Борац (НС), а четврти Смеч (БГ). У одсуству тренера Драгина, тим Феникса предводио је председник Драгослав Ђуричин.

– Боље смо пласирани него прошле године, иако нам је победа у јесењем делу над Лакташима, сада давала наду да можемо до финала. Но, они су се појачали пре завршног турнира и заслужено нас добили. Гостовали смо још и на турниру шест екипа у Бугојну и били четврти, а захвални смо директорици Болнице др Весни Томин, давала нам је током сезоне  болничко комбиновано возило на коришћење – каже Ђуричин.

Феникс: Ђуричин, Милошев, Стијеља, Марић, Будурин (стоје), Завишин, Дебељачки, Михаљчић, Брандић, Ђапа (седе).

Juniori. Velika Kikinda

Летње Првенство Војводине, у Новом Саду, окупило је и јуниоре, а Велика Кикинда заузела је треће место у екипној конкуренцији. Наступило је 170 такмичара из 25 клубова, а Кикинђани су освојили 31 медаљу, по осам златних и бронзаних и 15 сребрних.

С мање или више одличја различитога сјаја, окитили су се: Матија Торњански, Алекса Коцкар, Теодора Станчић, Игор Керменди, Милош Менда, Вељко Карановић, Богдан Дејановић и Миња Балинт. Још је штафета 4х100 метара мешовито: Торњански, Менда, Карановић, Дејановић, била друга, а треће место на 4х100м краулом припало је штафети: Коцкар, Ђукић, Протић, Керменди.

plivanje velika kikinda

На летњем Првенству Војводине за пионире и кадете у Новом Саду, на којем се окупило 18 клубова с 223. пливачица и пливача, члан Велике Кикинде Петар Савић, у конкуренцији дечака (13/14 година) заузео је треће место у трци на 200 метара леђно. И великокикиндској штафети дечака, у којој су осим Савића били и: Вук Карановић, Михајло Томић и Филип Боћан, припала је бронза, на 4х50м мешовито.

dzudo prvenstvo vojvodine

На појединачном Првенству Војводине за старије полетарце у Степановићеву, члан кикиндског Партизана Синиша Попесков освојио је у својој тежинској категорији прво место, а Огњен Цуцић био је други.

Још је Милана Шибул заузела пето место, а Огњен Митровић седмо.

fudbal. područje zr

Утакмицама 30. кола, данас је окончана Подручна лига „Зрењанин”. У Војвођанску лигу „Исток” пласирала се српскоцрњанска Будућност, Русанда ће у доигравање против Слоге, из Пландишта, а ако Меленчани буду неуспешни, мокрински Делија испада. У Градску лигу Зрењанина већ су испали Крајина и АСК.

Резултати последњег кола: Раднички – Крајина 5:6, „2. октобар” – МСК 2:1, АСК – Стајићево 3:5, Русанда – Ц. звезда 5:1, Будућност – ЖФК Банат 5:3, Делија – Банат 3:3, Полет – Младост 0:0, Напредак – Војводина 5:3.

ТАБЕЛА: 1. Будућност 72, 2. Русанда 69, 3. Полет 57, 4. ЖФК Банат 54, 5. Стајићево 49, 6. МСК 47, 7. Ц. звезда 46, 8. Младост 45, 9. Војводина 43, 10. Банат 42, 11. Напредак 42, 12. „2. октобар” 41, 13. Раднички 40, 14. Делија 23(-1), 15. Крајина 15(-1), 16. АСК 0(-3).

 

napredak banatska topola

Напредак из Банатске Тополе нови је члан Подручне фудбалске лиге „Зрењанин” и то након трилер завршнице у првенству Међуопштинске лиге „Кикинда-Житиште”. У последњем минуту последњег кола доигравања,  екипа из најмањег села са шире територије Града Кикинде стигла је до минималне победе од 1:0 над јединим ривалом Јединством и то на његовом терену у Новом Бечеју. Тополчани су се тако у великом стилу вратили у подручни ранг у којем су наступали током само једне сезоне – 2006/07. Оскар Балинт, председник УО Напретка, вели да је на тај начин циљ испуњен.

– Летос смо појачали и управу и играчки кадар. Кључан је био долазак Златка Ђорића, некадашњег играча у нашем елитном рангу, који је био и играч и тренер. Новобечејце, који су били водећи целе сезоне, пратили смо у стопу и иако су их, као екипу из градића и седишта општине, сви већ видели у вишем рангу, на терену смо им доказали да смо бољи. У сезони смо двапут с њима ремизирали и онда их победили у Новом Бечеју – резимира Балинт.

Истовремено, довели су Тополчани све под конац када је реч о инфраструктури на стадиону.

– Трибину смо покрили кровом и затворили је од страга и са стране, поставили пластичне столице, средили свлачионице, затегли ограде около терена. Сада имамо све услове да играмо и Подручну лигу, а формираћемо и јачи тим и неће се поновити наш једини наступ у овом рангу када смо одмах испали – јасан је Балинт.

Златко Ђорић, највише упамћен на теренима Србије као фудбалер некадашњег клуба из Банатског Двора из времена када је тадашња Будућност играла у финалу Купа СЦГ, и на прагу пете деценије био је најбољи појединац у читавој лиги ове сезоне, а командовао је и у свлачионици као кормилар.

– Све је било прелепо, нарочито спонтана прослава у центру села након победе у Новом Бечеју и уласка у виши ранг. Надам се наставку сарадње у Напретку, видећемо само на који начин – кратко ће Ђорић, који живи у Зрењанину, а запослен је у Прихватном центру за мигранте, између Банатске Тополе и Кикинде.

Недељко Цимеша, председник Месне заједнице, посебно истиче да Банатска Топола има свега 450 становника према последњем попису, а у контексту посете утакмицама Напретка.

– Били смо најгледанији клуб на целој територији Града Кикинде па и много шире. Трибина са 168 столица увек је била крцата, а поред ограде било је, у зависност од времена, још 100 до 200 гледалаца, па свако може израчунати колики је проценат мештана Банатске Тополе био уз нас. Људи су једноставно препознали поштену причу – с поносом наглашава Цимеша.

Неће овде стати Тополчани, уверава први човек села.

– Створићемо стабилног подручног лигаша, у Банатској Тополи не треба више да се игра најнижи ранг – закључује Цимеша.

НАСТУПИЛО 24 ИГРАЧА

За Напредак су у минулој сезони наступали: Душан Батанчев, Роланд Тури, Вук Вукмировић, Станислав Тодоров, Илија Дакић, Шандор Секереш (капитен), Вељко Јелача, Саша Николић, Срђан Васичин, Душан Голушин, Светислав Селаковић, Никола Ранков, Златко Ђорић, Едвин Каналаш, Марко Станковић, Даниел Ханђа, Марко Челекетић, Александар Барта, Саша Ердег, Никола Миладинов, Душко Вујин, Марко Тинтор, Филип Ач и Огњен Стојановић.   

fudbal. vojvođanski istok

Окончана је Војвођанска фудбалска лига „Исток” у којој је, као што је било познато још поодавно, доминантно тријумфовала ОФК Кикинда, вративши се након само сезоне у друштво српсколигаша, а и преостала четири наша клуба у овом рангу завршили су надметање остваривши, с мање или више задовољства, циљеве прокламоване пред почетак такмичарске године.

Данашње последње 30. коло пак није имало баш никакав резултатски значај за наше клубове па је тако ОФК Кикинда поражена 2:1 (Ивановић) у Банатском Карловцу, Слобода је у Новим Козарцима 8:2 (Галић и Ковачевић по трипут, Станаћев и Благојевић) савладала тим Полета из Идвора, рускоселска Црвена звезда била је боља 4:1 (Кресоја, Попесков двапут и Зечевић за Звезду, Крнић за ЖАК) на кикиндском Вашаришту од ЖАК-а, а Козара је у Банатском Великом Селу 1:0 (Бјелановић – казнени ударац) добила Омладинца из Ботоша и тако га избацила у нижи, подручни ранг.

ОФК Кикинда сакупила је на крају 68 бодова, Слобода је завршила на другом месту са 60, Црвена звезда на четвртом с 52, Козара на деветом с 39, а ЖАК на 12. позицији с 34 бода.

Осим поменутих Ботошана, испало је и последње Јединство из Качарева.

error: Content is protected !!