Sjajna sezona, protkana klupskim rekordima, gledajući naravno noviju istoriju u rangovima ispod saveznih, ostala je za OFK Kikindom, a sve s autorskim potpisom trenera Jevte Jarčevića. Kao sportski brend severnog Banata, klub s Gradskog stadiona imao je obavezu da u pokrajinskom rangu pleni pažnju, a samim time i da istakne želju za ekspresnim povratkom u društvo srpskoligaša, napominje stručnjak, koji, i pored uspeha, najavljuje rastanak s klubom.
– Iako uprava kluba nije postavila imperativ plasmana u Srpsku ligu, jasno nam je bilo da to jeste ambicija i mi iz stručnog štaba, a naročito igrači, učinili su sve za konačan uspeh. Uprava je dala dve osnovne instrukcije: da u ekipi bude mnogo mladih igrača i da se svaki bod zasluži i izbori isključivo na terenu. To je na kraju i bio najjači utisak sezone. Pošteno smo, samostalno bez trunke bilo kakve vrste pomoći i dominantno osvojili titulu – kaže Jarčević.
U OFK Kikindi jasno je postavljena hijerahija, ali Jarčević, ipak, kao najbitniju, ističe jednu činjenicu.
– Stub cele priče bio je narodni poslanik Milenko Jovanov. Zbog njega sam i došao pre 15 meseci da pomognem klubu da se vrati u Srpsku ligu i tako sam se opet našao u trenerskim vodama. Ne samo što Jovanov ima najbolje namere, već se i razume u fudbal. Prostora za napredak, naravno, uvek ima i nadam se da ćemo svi zajedno uživati u igri OFK Kikinde u narednoj sezoni Srpske lige. Mnogo sam se potrošio i potreban mi je predah, ali ću, koliko mi vreme bude dozvoljavalo, pratiti ekipu i biti veran navijač. Već sada, mnoštvo mladih igrača iz beogradskih klubova, raspituju se kako je u OFK Kikindi. Kažem im da je klub stabilan i može biti dobra odskočna daska za potpunu afirmaciju.
Paralelno s trenerskim poslom, bio je Jarčević angažovan i u menadžerskim vodama.
– Sada ću se u potpunosti posvetiti tom svom primarnom poslu, angažovan sam u jednoj rumunskoj agenciji, skauting i menadžerski poslovi, biće mi prioriteti, iako imam i trenerskih ponuda pa je moguće da preuzmem jednu ekipu koja ima prednost u odnosu na sve ostale i odluku ću doneti narednih dana. Na kraju, zahvaljujem se OFK Kikindi kao klubu, a posebno igračima i malobrojnim navijačima na sjajnoj saradnji. Bilo je uspona i padova, ali živeli smo kao porodica tokom minulih 15 meseci i ovaj period života ostaće mi zauvek u lepom sećanju, pogotovo što je i takmičarski cilj ispunjen – zaključuje Jarčević.
ĐUKIĆ: Složni u svlačionici
Kapiten Nebojša Đukić kaže da ekipa, koju je na terenu predvodio, nije bežala od odgovornosti ni pre početka borbi za bodovi.
– Odmah smo u izjavama na startu, rekli da se vraćamo u Srpsku ligu. Imali smo podršku uprave, a stručni štab ulivao nam je sigurnost da ćemo uspeti. Bili smo složni, problem nismo imali u svlačionici, a impresivan način na koji smo ušli u ligu, za posebnu je priču – rezimira Đukić.
VUKOBRAT: Temelji su bili dobri
Sportski direktor Marko Vukobrat veli da je letos postavljen dobar temelj.
– Nakon ispadanja iz Srpske lige oformili smo tim kojeg je činilo 90 odsto igrača iz Kikinde. To je već bio dobar temelj. Ekipa je bila mlada i bez pritiska da se mora vratiti u viši rang, ali glad za pobedom bila je vidljiva u svakoj utakmici. Organizacija je bila najbolja moguća, stručni štab i igrači na najvišem nivou i zasluženo smo opet tu gde jesmo. Naravno, velika je razlika između Srpske i Vojvođanske lige, svesni smo toga i moramo unaprediti svaki segment u klubu. U tom slučaju imaćemo i mirnu i stabilnu sezonu u srpskoligaškom rangu – jasan je Vukobrat.
– Postignuti su natprosečni rezultati za ovaj rang takmičenja, strelci su imali dan, bilo je nezvesno do kraja. Inače, gađanje letećih meta od 1900. godine olimpijska je disciplina. Meta je okrugla pločica koja se izbacuje se iz bunkera katapultom s početnom brzinom od 100 kilometara na sat. Pravac i ugao pod kojim meta izleće, menja se pri svakom hitcu i strelac ne zna kuda će meta prečnika 110mm, visine 25mm i težine 105 grama.
– Takmičar se nalazi 15 metara od bunkera i pošto je efikasni domet municije koja se koristi za ovaj tip takmičenja 35 do 40 metara, strelac ima vremena manje od jedne sekunde da uoči cilj, nanišani i da sačma (kuglice prečnika 2,4 mm) doleti do cilja. Meta se izrađuje od mešavine krečnjačkog praha i asfalta, a ovim sportom poslednjih godina dosta lovaca zamenilo je klasični lov.


U Beogradu je završnim turnirom četiri ekipe okončana Prva liga Srbije u sedećoj odbojci, a kikindski je Feniks treći. Sve četiri utakmice završene su 3:0 u setovima, prvak je tim Laktaša (NBG), drugi je Borac (NS), a četvrti Smeč (BG). U odsustvu trenera Dragina, tim Feniksa predvodio je predsednik Dragoslav Đuričin.
Još je Milana Šibul zauzela peto mesto, a Ognjen Mitrović sedmo.

– Letos smo pojačali i upravu i igrački kadar. Ključan je bio dolazak Zlatka Đorića, nekadašnjeg igrača u našem elitnom rangu, koji je bio i igrač i trener. Novobečejce, koji su bili vodeći cele sezone, pratili smo u stopu i iako su ih, kao ekipu iz gradića i sedišta opštine, svi već videli u višem rangu, na terenu smo im dokazali da smo bolji. U sezoni smo dvaput s njima remizirali i onda ih pobedili u Novom Bečeju – rezimira Balint.
Istovremeno, doveli su Topolčani sve pod konac kada je reč o infrastrukturi na stadionu.
Zlatko Đorić, najviše upamćen na terenima Srbije kao fudbaler nekadašnjeg kluba iz Banatskog Dvora iz vremena kada je tadašnja Budućnost igrala u finalu Kupa SCG, i na pragu pete decenije bio je najbolji pojedinac u čitavoj ligi ove sezone, a komandovao je i u svlačionici kao kormilar.
Za Napredak su u minuloj sezoni nastupali: Dušan Batančev, Roland Turi, Vuk Vukmirović, Stanislav Todorov, Ilija Dakić, Šandor Sekereš (kapiten), Veljko Jelača, Saša Nikolić, Srđan Vasičin, Dušan Golušin, Svetislav Selaković, Nikola Rankov, Zlatko Đorić, Edvin Kanalaš, Marko Stanković, Daniel Hanđa, Marko Čeleketić, Aleksandar Barta, Saša Erdeg, Nikola Miladinov, Duško Vujin, Marko Tintor, Filip Ač i Ognjen Stojanović.
Današnje poslednje 30. kolo pak nije imalo baš nikakav rezultatski značaj za naše klubove pa je tako OFK Kikinda poražena 2:1 (Ivanović) u Banatskom Karlovcu, Sloboda je u Novim Kozarcima 8:2 (Galić i Kovačević po triput, Stanaćev i Blagojević) savladala tim Poleta iz Idvora, ruskoselska Crvena zvezda bila je bolja 4:1 (Kresoja, Popeskov dvaput i Zečević za Zvezdu, Krnić za ŽAK) na kikindskom Vašarištu od ŽAK-a, a Kozara je u Banatskom Velikom Selu 1:0 (Bjelanović – kazneni udarac) dobila Omladinca iz Botoša i tako ga izbacila u niži, područni rang.