Спорт

Stub cele priče bio je Milenko Jovanov

Sjajna sezona, protkana klupskim rekordima, gledajući naravno noviju istoriju u rangovima ispod saveznih, ostala je za OFK Kikindom, a sve s autorskim potpisom trenera Jevte Jarčevića. Kao sportski brend severnog Banata, klub s Gradskog stadiona imao je obavezu da u pokrajinskom rangu pleni pažnju, a samim time i da istakne želju za ekspresnim povratkom u društvo srpskoligaša, napominje stručnjak, koji, i pored uspeha, najavljuje rastanak s klubom.

– Iako uprava kluba nije postavila imperativ plasmana u Srpsku ligu, jasno nam je bilo da to jeste ambicija i mi iz stručnog štaba, a naročito igrači, učinili su sve za konačan uspeh. Uprava je dala dve osnovne instrukcije: da u ekipi bude mnogo mladih igrača i da se svaki bod zasluži i izbori isključivo na terenu. To je na kraju i bio najjači utisak sezone. Pošteno smo, samostalno bez trunke bilo kakve vrste pomoći i dominantno osvojili titulu – kaže Jarčević.

U OFK Kikindi jasno je postavljena hijerahija, ali Jarčević, ipak, kao najbitniju, ističe jednu činjenicu.

– Stub cele priče bio je narodni poslanik Milenko Jovanov. Zbog njega sam i došao pre 15 meseci da pomognem klubu da se vrati u Srpsku ligu i tako sam se opet našao u trenerskim vodama. Ne samo što Jovanov ima najbolje namere, već se i razume u fudbal. Prostora za napredak, naravno, uvek ima i nadam se da ćemo svi zajedno uživati u igri OFK Kikinde u narednoj sezoni Srpske lige. Mnogo sam se potrošio i potreban mi je predah, ali ću, koliko mi vreme bude dozvoljavalo, pratiti ekipu i biti veran navijač. Već sada, mnoštvo mladih igrača iz beogradskih klubova, raspituju se kako je u OFK Kikindi. Kažem im da je klub stabilan i može biti dobra odskočna daska za potpunu afirmaciju.

Paralelno s trenerskim poslom, bio je Jarčević angažovan i u menadžerskim vodama.

– Sada ću se u potpunosti posvetiti tom svom primarnom poslu, angažovan sam u jednoj rumunskoj agenciji, skauting i menadžerski poslovi, biće mi prioriteti, iako imam i trenerskih ponuda pa je moguće da preuzmem jednu ekipu koja ima prednost u odnosu na sve ostale i odluku ću doneti narednih dana. Na kraju, zahvaljujem se OFK Kikindi kao klubu, a posebno igračima i malobrojnim navijačima na sjajnoj saradnji. Bilo je uspona i padova, ali živeli smo kao porodica tokom minulih 15 meseci i ovaj period života ostaće mi zauvek u lepom sećanju, pogotovo što je i takmičarski cilj ispunjen – zaključuje Jarčević.

ĐUKIĆ: Složni u svlačionici

Kapiten Nebojša Đukić kaže da ekipa, koju je na terenu predvodio, nije bežala od odgovornosti ni pre početka borbi za bodovi.

– Odmah smo u izjavama na startu, rekli da se vraćamo u Srpsku ligu. Imali smo podršku uprave, a stručni štab ulivao nam je sigurnost da ćemo uspeti. Bili smo složni, problem nismo imali u svlačionici, a impresivan način na koji smo ušli u ligu, za posebnu je priču – rezimira Đukić.

VUKOBRAT: Temelji su bili dobri

Sportski direktor Marko Vukobrat veli da je letos postavljen dobar temelj.

– Nakon ispadanja iz Srpske lige oformili smo tim kojeg je činilo 90 odsto igrača iz Kikinde. To je već bio dobar temelj. Ekipa je bila mlada i bez pritiska da se mora vratiti u viši rang, ali glad za pobedom bila je vidljiva u svakoj utakmici. Organizacija je bila najbolja moguća, stručni štab i igrači na najvišem nivou i zasluženo smo opet tu gde jesmo. Naravno, velika je razlika između Srpske i Vojvođanske lige, svesni smo toga i moramo unaprediti svaki segment u klubu. U tom slučaju imaćemo i mirnu i stabilnu sezonu u srpskoligaškom rangu – jasan je Vukobrat.

pokretna meta. Sova povela u Banatskoj ligi

Na strelištu „Ciglana” kod Banatskog Velikog Sela, održano je treće kolo Banatske lige „Sever” u gađanju pokretnih meta u disciplini trap, a u organizaciji kikindske Sove koja trenutno i vodi na tabeli. Kikinđani su u ovom trećem kolu bili drugpolasirani, a najviše uspeha imali su Novomiloševčani, treći su bili Elemirci, četvrti Novobečejci, a peti Zrenjaninci. Zoran Prpa, iz redova organizatora, kaže:

– Postignuti su natprosečni rezultati za ovaj rang takmičenja, strelci su imali dan, bilo je nezvesno do kraja. Inače, gađanje letećih meta od 1900. godine olimpijska je disciplina. Meta je okrugla pločica koja se izbacuje se iz bunkera katapultom s početnom brzinom od 100 kilometara na sat. Pravac i ugao pod kojim meta izleće, menja se pri svakom hitcu i strelac ne zna kuda će meta prečnika 110mm, visine 25mm i težine 105 grama.

Kada je reč o meti glinenom golubu, Prpa pojašnjava:

– Takmičar se nalazi 15 metara od bunkera i pošto je efikasni domet municije koja se koristi za ovaj tip takmičenja 35 do 40 metara, strelac ima vremena manje od jedne sekunde da uoči cilj, nanišani i da sačma (kuglice prečnika 2,4 mm) doleti do cilja. Meta se izrađuje od mešavine krečnjačkog praha i asfalta, a ovim sportom poslednjih godina dosta lovaca zamenilo je klasični lov.

ultramaraton. Marko Koldanov

Marko Koldanov, sedmi put istrčao je ultramaratonsku trku. Kikinđanin je u Paliću, nakon 24 sata trčanja, bio osmi u apsolutnom poretku, a drugi u svojoj starosnoj kategoriji od 20 do 39 godina.

– Osim naših, bilo je još takmičara iz Mađarske, a nisam u potpunosti zadovoljan. Pretrčao sam bezmalo 150 kilometara i imam delimično opravdanje, jer nisam trenirao zbog povreda od marta do maja. Nakon prvih 12 sati trke imao sam dobar rezultat, prevalio 104 kilometra, ali usledio je pad oko jedan sat iza ponoći i svega 46 kilometara do kraja – kaže Koldanov.

Prva trojica istrčali su preko 200 kilometara, a Koldanov još dodaje:

– Srećan sam, jer ispisujem ultramaratonske stranice kikindske atletike, a planiram da se oprobam i u Španiji. Zdravlje mi je, ipak, na prvom mestu, želim da još dugo trajem u ultramaratonu.

sedeća odbojka. Feniksu treće mesto

U Beogradu je završnim turnirom četiri ekipe okončana Prva liga Srbije u sedećoj odbojci, a kikindski je Feniks treći. Sve četiri utakmice završene su 3:0 u setovima, prvak je tim Laktaša (NBG), drugi je Borac (NS), a četvrti Smeč (BG). U odsustvu trenera Dragina, tim Feniksa predvodio je predsednik Dragoslav Đuričin.

– Bolje smo plasirani nego prošle godine, iako nam je pobeda u jesenjem delu nad Laktašima, sada davala nadu da možemo do finala. No, oni su se pojačali pre završnog turnira i zasluženo nas dobili. Gostovali smo još i na turniru šest ekipa u Bugojnu i bili četvrti, a zahvalni smo direktorici Bolnice dr Vesni Tomin, davala nam je tokom sezone  bolničko kombinovano vozilo na korišćenje – kaže Đuričin.

Feniks: Đuričin, Milošev, Stijelja, Marić, Budurin (stoje), Zavišin, Debeljački, Mihaljčić, Brandić, Đapa (sede).

Juniori. Velika Kikinda

Letnje Prvenstvo Vojvodine, u Novom Sadu, okupilo je i juniore, a Velika Kikinda zauzela je treće mesto u ekipnoj konkurenciji. Nastupilo je 170 takmičara iz 25 klubova, a Kikinđani su osvojili 31 medalju, po osam zlatnih i bronzanih i 15 srebrnih.

S manje ili više odličja različitoga sjaja, okitili su se: Matija Tornjanski, Aleksa Kockar, Teodora Stančić, Igor Kermendi, Miloš Menda, Veljko Karanović, Bogdan Dejanović i Minja Balint. Još je štafeta 4h100 metara mešovito: Tornjanski, Menda, Karanović, Dejanović, bila druga, a treće mesto na 4h100m kraulom pripalo je štafeti: Kockar, Đukić, Protić, Kermendi.

plivanje velika kikinda

Na letnjem Prvenstvu Vojvodine za pionire i kadete u Novom Sadu, na kojem se okupilo 18 klubova s 223. plivačica i plivača, član Velike Kikinde Petar Savić, u konkurenciji dečaka (13/14 godina) zauzeo je treće mesto u trci na 200 metara leđno. I velikokikindskoj štafeti dečaka, u kojoj su osim Savića bili i: Vuk Karanović, Mihajlo Tomić i Filip Boćan, pripala je bronza, na 4h50m mešovito.

fudbal. područje zr

Utakmicama 30. kola, danas je okončana Područna liga „Zrenjanin”. U Vojvođansku ligu „Istok” plasirala se srpskocrnjanska Budućnost, Rusanda će u doigravanje protiv Sloge, iz Plandišta, a ako Melenčani budu neuspešni, mokrinski Delija ispada. U Gradsku ligu Zrenjanina već su ispali Krajina i ASK.

Rezultati poslednjeg kola: Radnički – Krajina 5:6, „2. oktobar” – MSK 2:1, ASK – Stajićevo 3:5, Rusanda – C. zvezda 5:1, Budućnost – ŽFK Banat 5:3, Delija – Banat 3:3, Polet – Mladost 0:0, Napredak – Vojvodina 5:3.

TABELA: 1. Budućnost 72, 2. Rusanda 69, 3. Polet 57, 4. ŽFK Banat 54, 5. Stajićevo 49, 6. MSK 47, 7. C. zvezda 46, 8. Mladost 45, 9. Vojvodina 43, 10. Banat 42, 11. Napredak 42, 12. „2. oktobar” 41, 13. Radnički 40, 14. Delija 23(-1), 15. Krajina 15(-1), 16. ASK 0(-3).

 

napredak banatska topola

Napredak iz Banatske Topole novi je član Područne fudbalske lige „Zrenjanin” i to nakon triler završnice u prvenstvu Međuopštinske lige „Kikinda-Žitište”. U poslednjem minutu poslednjeg kola doigravanja,  ekipa iz najmanjeg sela sa šire teritorije Grada Kikinde stigla je do minimalne pobede od 1:0 nad jedinim rivalom Jedinstvom i to na njegovom terenu u Novom Bečeju. Topolčani su se tako u velikom stilu vratili u područni rang u kojem su nastupali tokom samo jedne sezone – 2006/07. Oskar Balint, predsednik UO Napretka, veli da je na taj način cilj ispunjen.

– Letos smo pojačali i upravu i igrački kadar. Ključan je bio dolazak Zlatka Đorića, nekadašnjeg igrača u našem elitnom rangu, koji je bio i igrač i trener. Novobečejce, koji su bili vodeći cele sezone, pratili smo u stopu i iako su ih, kao ekipu iz gradića i sedišta opštine, svi već videli u višem rangu, na terenu smo im dokazali da smo bolji. U sezoni smo dvaput s njima remizirali i onda ih pobedili u Novom Bečeju – rezimira Balint.

Istovremeno, doveli su Topolčani sve pod konac kada je reč o infrastrukturi na stadionu.

– Tribinu smo pokrili krovom i zatvorili je od straga i sa strane, postavili plastične stolice, sredili svlačionice, zategli ograde okolo terena. Sada imamo sve uslove da igramo i Područnu ligu, a formiraćemo i jači tim i neće se ponoviti naš jedini nastup u ovom rangu kada smo odmah ispali – jasan je Balint.

Zlatko Đorić, najviše upamćen na terenima Srbije kao fudbaler nekadašnjeg kluba iz Banatskog Dvora iz vremena kada je tadašnja Budućnost igrala u finalu Kupa SCG, i na pragu pete decenije bio je najbolji pojedinac u čitavoj ligi ove sezone, a komandovao je i u svlačionici kao kormilar.

– Sve je bilo prelepo, naročito spontana proslava u centru sela nakon pobede u Novom Bečeju i ulaska u viši rang. Nadam se nastavku saradnje u Napretku, videćemo samo na koji način – kratko će Đorić, koji živi u Zrenjaninu, a zaposlen je u Prihvatnom centru za migrante, između Banatske Topole i Kikinde.

Nedeljko Cimeša, predsednik Mesne zajednice, posebno ističe da Banatska Topola ima svega 450 stanovnika prema poslednjem popisu, a u kontekstu posete utakmicama Napretka.

– Bili smo najgledaniji klub na celoj teritoriji Grada Kikinde pa i mnogo šire. Tribina sa 168 stolica uvek je bila krcata, a pored ograde bilo je, u zavisnost od vremena, još 100 do 200 gledalaca, pa svako može izračunati koliki je procenat meštana Banatske Topole bio uz nas. Ljudi su jednostavno prepoznali poštenu priču – s ponosom naglašava Cimeša.

Neće ovde stati Topolčani, uverava prvi čovek sela.

– Stvorićemo stabilnog područnog ligaša, u Banatskoj Topoli ne treba više da se igra najniži rang – zaključuje Cimeša.

NASTUPILO 24 IGRAČA

Za Napredak su u minuloj sezoni nastupali: Dušan Batančev, Roland Turi, Vuk Vukmirović, Stanislav Todorov, Ilija Dakić, Šandor Sekereš (kapiten), Veljko Jelača, Saša Nikolić, Srđan Vasičin, Dušan Golušin, Svetislav Selaković, Nikola Rankov, Zlatko Đorić, Edvin Kanalaš, Marko Stanković, Daniel Hanđa, Marko Čeleketić, Aleksandar Barta, Saša Erdeg, Nikola Miladinov, Duško Vujin, Marko Tintor, Filip Ač i Ognjen Stojanović.   

fudbal. vojvođanski istok

Okončana je Vojvođanska fudbalska liga „Istok” u kojoj je, kao što je bilo poznato još poodavno, dominantno trijumfovala OFK Kikinda, vrativši se nakon samo sezone u društvo srpskoligaša, a i preostala četiri naša kluba u ovom rangu završili su nadmetanje ostvarivši, s manje ili više zadovoljstva, ciljeve proklamovane pred početak takmičarske godine.

Današnje poslednje 30. kolo pak nije imalo baš nikakav rezultatski značaj za naše klubove pa je tako OFK Kikinda poražena 2:1 (Ivanović) u Banatskom Karlovcu, Sloboda je u Novim Kozarcima 8:2 (Galić i Kovačević po triput, Stanaćev i Blagojević) savladala tim Poleta iz Idvora, ruskoselska Crvena zvezda bila je bolja 4:1 (Kresoja, Popeskov dvaput i Zečević za Zvezdu, Krnić za ŽAK) na kikindskom Vašarištu od ŽAK-a, a Kozara je u Banatskom Velikom Selu 1:0 (Bjelanović – kazneni udarac) dobila Omladinca iz Botoša i tako ga izbacila u niži, područni rang.

OFK Kikinda sakupila je na kraju 68 bodova, Sloboda je završila na drugom mestu sa 60, Crvena zvezda na četvrtom s 52, Kozara na devetom s 39, a ŽAK na 12. poziciji s 34 boda.

Osim pomenutih Botošana, ispalo je i poslednje Jedinstvo iz Kačareva.

error: Content is protected !!