Спорт

rukomet

Рукометаши Кикинде, вечерас у „Језеру”, рутински су добили 35:26 тим Лавова из Београда у осмом колу северно-централне групе другога ранга надметања и на тај начин остали у врху табеле.

МРК КИКИНДА: Балабан, Мајкић 1, Лисица 5, Георгијевски 2, Трнинић, Марковић, Гамбер 2, Мишков, Врговић, М. Панић 2, Л. Панић 1, Милошевић, Татари 5 (1), Стојановић 2, Јовановић 5, Бошковић 10.

Рукометашице клуба с именом града, у истом рангу, али јединственом, још једанпут су, по девети пут у исто толико мечева, убедљиво поражене, овога пута на свом терену од Срема из Срeмске Митровице, било је 19:34, те су приковане за дно лествице

ЖОРК КИКИНДА: Жак, Нунић, Пантовић, Бјелић 2(1), Гаврилов 3, Матић, Стевановић, Степановић, Попадић 1, Ковачић, Н. Чубрило, Кнежев 5, Берта 8, А. Чубрило.

У Првој лиги Војводине играли су рукометаши мокринске Црвене звезде који су као домаћи 34:28 били бољи од Банатског Карловца и полако се померају ка средини табеле.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђукић, Иветић 1, Гаврилов, Дукатаров 2, Маркуш, Векић 9, Голић 1, Трнић 2, Ковач 5(1), Козловачки 10(3), Блажић 2, Ладичорбић 2, Малуцков.  

Девојке ЖРК Мокрина 32:27, у Другој лиги Војводине, победиле су у Сонти истоимени тим и учврстиле близу врха.

ЖРК МОКРИН: Голић 2, Стојшић 1, Коканов 1, Бркин 15(8), Ладичорбић 4, М. Кецић 1, Пешић, Јовановић, Д. Кецић 1, Бајкин 6, Божин 1, Милосављев.

У наредном колу Кикинђани ће у госте Инђији, Кикинђанке ОРК Београду, Мокринчани ће у Темерин у госте Младост ТСК-у, а Мокринчанке ће чекати други екипу Темерина.

ofk kikinda

На јесењем опроштају од домаћег терена, Кикинђани су петицом испратили госте из Руме: ОФК Кикинда – 1. мај 5:1. У првом нападу Бенке је све одрадио, послужио Вељка Лолића који је у 25 секунди изблиза убацио лопту за рано вођство ОФК Кикинде. Голман домаћих Опарница истакао у 15. минуту, одбранивши тежак шут, али то је било све од Румљана у првом делу, а два минута касније Мирков је на супротној страни уздрмао стативу гостију.

Средином првога дела Душан Радовановић пришуњао се и украо лопту Румљанима близу стативе, лагано дуплиравши предност. Био је 22. минут, а  три минута касније Лолић је искоса закорачио у казнени простор и лепо погодио супротан угао за 3:0. Два минута пред одмор исти играч стигао је до свога првог хет-трика у сениорској каријери. Претходно је га је идеално послужио Радовановић.

Асистент код четвртог гола своје екипе и сам се још једанпут уписао међу стрелце. У 55. минуту погодио је Нишлија с полудистанце за 5:0, а када се чинило да ће Сремци можда и двоцифреном разликом бити испраћени кући, тренер домаћина Шпоња промешао је карте, одједанпут увео четири замене на терен, није више ОФК Кикинда била екипа из првих сат времена игре и гости су то искористили у 65. минуту.

Свирачевић је постигао почасни гол, искористивши неодлучност Лукића и Кецмана. До краја, по лошем времену, сви су једва чекали крај, а једини детаљ вредан помена био је покушај Попескова, када је гађао у стативу гостију.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Лукић, Мојсиловић (Кецман), Бенке, Мирков, Ивановић (Попесков), Дукић, Рафаел (Чеман), Барбул (Јарић), Лолић (Молнар), Радовановић.   

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”

Део утакмица претпоследњег кола Војвођанске лиге „Исток”, данас је такође био на распореду, а од наших екипа играле су две. У Банатском Великом Селу, Козара је савладала 2:1 (Петровић, Кочиш) Младост из Омољице, а на самом крају, у судијском додатку, општа туча на терену и четири црвена картона – по двојици играча из обе екипе. Још је рускоселска Црвена звезда поражена 1:0 у Житишту од Бегеја. Сутра, од 13 сати, новокозарачка Слобода гостоваће у Старчеву – Борцу, а ЖАК ће на Вашаришту дочекати Полет из Идвора.

veterani

Екипа „Ветерани 1994” учествовала је на хуманитарном турниру у Жомбољу, на ком су прикупљена средства за помоћ једном дечаку из Румуније.
Турнир је организовао Ротари клуб из Жомбоља. Учествовало је седам екипа из Румуније и Србије.


Учешће по екипи је било 200 еура. Организација је била одлична, а после фудбалских сусрета уприличен је ручак за све учеснике где су подељене и награде.

Екипа „Ветерани 1994” из Кикинде заузела је треће место.

kočiš

На надметању „Sparta, Greece Sparta Trifecta World Championship 2023” које је одржано у Грчкој, у конкуренцији 200 такмичара Кикинђанин Дарио Кочиш, у категорији од 30 до 34 године, освојио је 12. место сакупљајући бодове за светску ранг-листу.

Кочиш је имао три трке, Прва је била дуга осам километара с 20 препрека, друга деоница износила је 13 километара с 25 препрека, а трећа 25 километара с 30 препрека. Терен је био захтеван, значајан део трчало се кроз блато и маслинике, а већи број препрека требало је савладати и уз ношење терета узбрдо и низбрдо, што је био и најтежи део надметања.

santrač

Након Башаида, Банатске Тополе, Нових Козараца и Руског Села, Фудбалски савез Србије послао је пакете дресова и лопти и малим Иђошанима и Наковчанима, које им је вечерас, на кикиндском Градском стадиону, уручио Дејан Сантрач, председник Судијске комисије ФСС.

– Идеја ФСС је да обиђе аматерске клубове и људе у њима, који живе за фудбал и жртвују много тога због тих својих малих средина. Нажалост, осим фудбала и понегде фолклора, у селима и нема других садржаја и зато је важно да ми из ФСС подржимо сву децу са села. Иначе, без помоћи локалних управа, које учествују са 80 до 90 одсто финансирања и одржавања инфраструктуре наших клубова, фудбал не би могао да се одржи, а све је потекло од државе којој је много стало до спорта и посебно фудбала – рекао је Сантрач.

Градоначелник Никол Лукач захвалио је још једнапут ФСС.

– И ова дечица су захвална људима из ФСС који уназад неколико година помаже клубовима, а деци на овај начин даје додатни мотив да тренирају и надају се да ће можда баш неко од њих из наковачког Полета или иђошког Борца да заигра за репрезентацију Србије. Кикинда је град спорта, а овакве акције ће дати још боље резултате. За сада је најбитније да се ова деца с радошћу баве фудбалом, а Град Кикинда ће увек улагати у све спортове и поготово у фудбал који је најважнија споредна ствар на свету – истакао је Лукач.

ofk kikinda

Након шест утакмица у низу без пораза, уз четири победе и два ремија, поклекла је ОФК Кикинда у Зрењанину и то у свом убедљиво најлошијем издању ове сезоне. Након 45 минута „ничега”, на почетку наставка у игру су ушли капитен Кикинђана Ђукић и Молнар. Чинило се на тренутке да ће ОФК Кикинда захваљујући томе начинити превагу на терену, али средином другога дела Раднички је повео из слободног ударца. Други детаљ вредан пажње, у потпуно испразном сусрету Банаћана, збио се у судијској надокнади када је досуђен казнени ударац за домаћине. Бељић је рукама непотребно начинио фаул у свом шеснаестерцу, притом упарио и жути картон за наредни меч, а домаћи фудбалер био је сигуран за коначан исход. И тренер Владимир Шпоња признаје да је његов тим био непрепознатљив.

– Раднички је до бодова дошао великим залагањем, а наша концентрација и борбеност били су испод потребног нивоа. Терен је био изузетно тежак, није било услова за течну игру и само се чекало ко ће први погрешити – каже Шпоња.

У суботу (13.00) на Градски стадион долази 1. мај Рума.

– За нас је тај меч финале јесењег дела првенства. Евентуалним успехом премашићемо бодовна очекивања и растерећени ући, не само у последње коло када ћемо у Инђију, одличном Железничару, већ и у други део сезоне. Међутим, неће нам бити лако против младе екипе из Руме која тешко губи утакмице.

Осим Бељића који због картона неће играти, Спаића и даље мучи озледа.

– Таман када помислимо да ћемо бити комплетни, јер нам се у конкуренцију након суспензија враћају двојица бонуса Лукић и Кецман, догоде се повреде. Спаић нам много значи у нападу, а већ је изостао на два последња меча. Усто, апсурдно је правило тројице бонус играча и ту имамо великих проблема. Но, сигурно је да и ривали у овом делу имају своје муке. Најбитније ми је током ове седмице да моји момци покажу реакцију на лошу игру и резултат у Зрењанину и онда мотивисано и храбро изађу на мегдан 1. мају – јасан је Шпоња.

plivanje VK

Најмлађи пливачи Велике Кикинде: Александар Соколаи, Урош Милићевић, Лука Бубуљ, Филип Ђукић, Лена Бикић, Лена Стојановић, Огњен Терек, Јована Сабо, Јована Савић и Александра Протић, на „Мини Гран при Купу Зрењанина” били су најупешнији, освојили су укупно 27 медаља (13-8-6).

fleg fudbal (Large)

У Сремској Митровици и Суботици одиграни су трећи турнири у мушкој и женској категорији флег фудбала.

Кикиндски момци из Мамута завршили су учешће са по шест победа и пораза и трећи су у групи „Север”, а девојке из Orange Tribe првакиње су Србије са свих девет победа. За најкориснију играчицу лиге изабрана је Кикинђанка Јелена Фекете.

 

Фото: Тамара Милошевић

 

 

 

kuglanje

Нада Команов и Љиљана Френц, куглашице кикиндске Кике, пласирале су, заједно с партнерима, на завршницу Првенства Србије у надметању мешаних парова, тзв. микс тандема.

Команов је на такмичењу у Београду, с Радованом Влајковим, чланом КК Београд и сениорским репрезентативцем Србије, дебитовала у поменутој дисциплини, изборивши друго место на регионалном такмичењу, док је Френц у Новом Саду, и партнер јој Урош Папић (Јединство Нови Бечеј), била девета и такође ће наступити на завршној смотри.

Куглале су још и Јасмина Драганов, с Миланом Каћанским (Војводина Бачко Градиште), заузевши 11.место, прво испод црте успешности те Јелена Санто, с Гораном Бугарским (Јединство НБ), која је била 18.

košarka

У Другој лиги Војводине оба наша клуба забележили су победе. Велика Кикинда у гостима је била уверљива, победила је Црвенку 106:55, а новокозарачка Слобода у Кикинди савладала је 82:77 новобечејско Јединство. Великокикинђани (4-1) чекаће у следећем колу новосадски Sport’s World (3-2), а Слобода (2-2) биће домаћин новосадској Будућности (1-3).

error: Content is protected !!