Спорт

ЅУДИСТИ 1

Џудисти „Партизана“ екипно су освојили бронзану медаљу на државном првенству односно у Супер џудо лиги Србије. Сениори су Кикинди донели пету медаљу са овог првенства у клупској историји, сазнајемо од спортског директора Светислава Вукмирице.

-Ово је велики успех јер смо после 16 година поново освојили медаљу. Прошле године медаља нам је измакла и првенство смо завршили на петом месту, а ове смо се потрудили и остварили зацртани циљ. Успех је додатно већи када узмемо у обзир да је Кикинда мала средина, а наши џудисти у континуитету остварују значајне резултате – истакао је Вукмирица.

Као и у свакој малој средини највећи проблем је одлазак младих на студије и самим тим прелазак у веће клубове.

-Успели смо да у клуб вратимо Илију Цигановића и Немању Милића, а задржали смо Матеју Вукмирицу и Слободана Бакића. Они су окосница тима и ту су да помогну осталим такмичарима: Матији Илићу, Растку Анђелковићу, Милошу Ракину, Николи Исакову, Николи Тодоровићу, Михајлу Анђелковићу, Урошу Маџаревићу, Срђану Вукмирици, Божидару Вучуревићу, Вељку Вишњеи и Василију Вујичићу. Сви су заслужни за овај успех и њихова имена биће уписана златним словима у историју нашег клуба – напомиње наш саговорник.

Са овим резултатом обезбеђени су наступи на европским такмичењима.

-Први европски деби очекује нас већ 9. децембра у Београду  у оквиру европске Лиге шампиона. До овог успеха нисмо дошли лако. Било је успона и падова, па и чудних судијских одлука, ипак успели смо да са 3:2 победимо џудо клуб „Новосадски“  и добијемо заслужену медаљу – додао је Вукмирица.

Прву медаљу џудисти „Партизана“ су освојили 1991, такође бронзу, у оквиру такмичења тадашње СФРЈ. Исту медаљу у оквиру тадашње Србије и Црне Горе „партизановци“ су освојили и 2005. године. Већ наредне 2006. године историјски успех остварен је добијањем златне медаље, док је 2007. клуб заузео такође треће место.

400546963_367270285779574_7739965938709969540_н

Другог дана КУП-а Србије одржана су надметања у борбама, а кикиндски „Феникс“ представљало је пет такмичара. Бронзу је освојила Милана Терзин и тако овом клубу донела шесту медаљу на поменутом такмичењу.

На КУП-у Србије у Чачку учествовало је хиљаду такмичара из преко стотину клубова.

кк басаид

Куп Војводине одржан је у Молу протеклог викенда. На такмичењу су учествовала 22 клуба из Србије и Румуније, са око 250 такмичара.

За Карате клуб Башаид наступало је седам такмичара и остварили су одличан резултат у катама и борбама.

Нада Шајн (борбе 1. место, кате 3. место)

Зорица Балог (кате 1. место)
Немања Захири (кате 1. место)

Лена Црњански ( кате 2. место)
Николина Црњански. ( кате 2. место)
Давид Ленард ( кате 3. место)
Светозар Шајн (кате  3. место, борбе 3. место)
У генарал ном пласману, клуб Чока освојио је прво место, Енпи Суботица 2. место и Yуко Банат Зрењанин 3. место.

У КК Башаид задовољни су учинком.

– Све похвале техничком организатору Алекси Андрашу на одличној организацији и гостопримству. Хвала Месној Заједници Башаид и председнику Бојану Микалачком на организованом превозу, и много хвала деци на одличном залагању- рекао је Радован Балог, тренер.

400834301_349483330961121_8184660873634513963_н

Мушки одбојкашки клуб са 3:0 (25:13, 25:9 и 25:19) савладао је екипу „Баваниште“ у Ковину. Након два пораза у протекла два кола од „Партизана“ из Бача и „Кулпина“, Кикинђани су у 7. колу Друге лиге „Север“, уписали победу.

-Против  „Баваништа“ прилику да се опробају на терену добили су сви играчи у клубу. Они су последњи на табели, тако да сам сваком играчу могао да пружим прилику да заигра на терену. У наредном, 8. колу, домаћини смо „Словану“ из Руме. Они су одлична екипа и очекујем неизвесну утакмицу до самог краја – рекао је Милан Радосавчев, тренер МОК.

Наредна утакмица игра се у 18 часова у Спортском центру „Језеро“. Кикиндски одбојкаши заузимају треће место на табели са 15 бодова и имају свега два бода мање од првопласираног „Партизана“.

 

мушки рукомет 1

Рукометаши „Кикинде Гриндекс“ вечерас су у Спортском центру „Језеро“ резултатом 33: 27 (16:15) славили против „Лавова БП“ из Бачке Паланке. Тако су у 10. колу Супер Б лиге Кикинђани избили на прво место на табели и беже бод  „Колубари“ са којом су били изједначени.

-Утакмица је била рутинска и није било потребе за агресивном игром. Имамо још једно коло до краја јесењег дела првенства и потрудићемо се да га окончамо на најбољи могући начин, као лидери на табели – рекао је  Владимир Цвијан, тренер „Кикинде Гриндекс“.

Наредно, 11. коло, кикиндски рукометаши одлазе на мејдан екипи  „Синђелић“ из Београда. И у овој утакмици очекују победу, али и да зимски период искористе за припреме и остнак на лидерској позицији. По завршетку регуларног дела првенства „гриндексовце“ очекује и финале Купа Војводине.

 

370252681_1427458701170359_3783940891755581925_н

Првог дана КУП-а Србије каратисти „Феникса“ окитили су се са пет медаља у катама. У категорији наде злато је освојио Стефан Сили, а сребро је освојила Миа Вашалић. У категорији пионира бронзу је клубу донела Дуња Нађалин, али и ката тим у саставу Миа Вашалић, Стефан Сили и Адријана Ћурчин.

КУП Србије организује се у Чачку и учествује око педесетак клубова са више од хиљаду такмичара. Сутра (недеља) наставља се ово надметање наступом борбаша. Кикиндски „Феникс“ представљаће пет такмичара.

рукомет

Након што су елиминисали Црвенку из истоименог села потом и Херцеговца из Гајдобре, рукометаши МРК Кикинде сутра увече у полуфиналу Купа Војводине одмериће снаге са зрењанинским Пролетером. Почетак сусрета у „Језеру” заказан је за 18.30 сати.

пливање

На Зимском првенству Србије у Новом Саду, у јуниорској и апсолутној конкуренцији, наступили су пливачи, њих 321, из 34 клуба, а троје чланова Велике Кикинде освојило је укупно пет медаља. Теодора Станчић узела је злато у трци на 100 метара делфином, Алекса Коцкар био је двапут други и једанпут трећи леђним стилом на 50, 100 и 200 метара, а Матија Торњански стигао је до бронзе на 400 метара краулом.

одбојка

Сва три одбојкашка клуба који у свом називу имају и име града, мушки и два женска, поражени су данас. У трећем рангу, одбојкаши МОК Кикинде изгубили су у „Језеру” 1:3 од Партизана из Бача. Управо с другопласираним Бачанима и водећим Кулпином, иако су и од једних и од других изгубили баш у последња два кола, Кикинђани ће, барем се тако надају, наставити трку. У седмом колу наши ће одбојкаши у Баванише, које је последње и без освојеног бода.

МОК КИКИНДА: Живковић, Грујић, Видицки, Олајић, Падејчев, Тешин, Грујичин, Рајковић, Урошевић, Бошкоћевић, Коковић.

Одбојкашице Кикинде у четвртом тепену – Војвођанској лиги, изгубиле су 3:0  у Бачкој Паланци од друге екипе Паноније, а поражена је и Кикинда 0230, у Зрењанину од Багљаша, али резултатом 3:1. Кикинда, последња у источној  групи, у седмој ће рунди чекати другу екипу новосадског Штранд волеја, а Кикинда 0230, претпоследња у јужној, други тим Клека из истоименог села.

КИКИНДА 0230: Росић, Вуловић, Мијатовић, Цвејин, Радловић, Олајић, Миладинов, Мадић, Пролић, Дамјановић, Стеванов, Ђурашиновић, Мохачи, Станић.

кошарка

У Другој лиги Војводине, кошаркаши Велике Кикинде били су успешни, у Зрењанину су након продужетка савладали 89:77 (72:72) тим Задругара из Лазарева док је новокозарачка Слобода, у Банатском Карађорђеву, поражена 75:67 од Карађорђева. Великокинђанима је то шеста победа, у седмом мечу, а следећи ривал, опет у гостима, биће им Беочин. Слобода има скор од 2-4 и наредног викенда дочекаће суботички СУБАК.

error: Content is protected !!