Спорт

DZUDISTI 1

Džudisti „Partizana“ ekipno su osvojili bronzanu medalju na državnom prvenstvu odnosno u Super džudo ligi Srbije. Seniori su Kikindi doneli petu medalju sa ovog prvenstva u klupskoj istoriji, saznajemo od sportskog direktora Svetislava Vukmirice.

-Ovo je veliki uspeh jer smo posle 16 godina ponovo osvojili medalju. Prošle godine medalja nam je izmakla i prvenstvo smo završili na petom mestu, a ove smo se potrudili i ostvarili zacrtani cilj. Uspeh je dodatno veći kada uzmemo u obzir da je Kikinda mala sredina, a naši džudisti u kontinuitetu ostvaruju značajne rezultate – istakao je Vukmirica.

Kao i u svakoj maloj sredini najveći problem je odlazak mladih na studije i samim tim prelazak u veće klubove.

-Uspeli smo da u klub vratimo Iliju Ciganovića i Nemanju Milića, a zadržali smo Mateju Vukmiricu i Slobodana Bakića. Oni su okosnica tima i tu su da pomognu ostalim takmičarima: Matiji Iliću, Rastku Anđelkoviću, Milošu Rakinu, Nikoli Isakovu, Nikoli Todoroviću, Mihajlu Anđelkoviću, Urošu Madžareviću, Srđanu Vukmirici, Božidaru Vučureviću, Veljku Višnjei i Vasiliju Vujičiću. Svi su zaslužni za ovaj uspeh i njihova imena biće upisana zlatnim slovima u istoriju našeg kluba – napominje naš sagovornik.

Sa ovim rezultatom obezbeđeni su nastupi na evropskim takmičenjima.

-Prvi evropski debi očekuje nas već 9. decembra u Beogradu  u okviru evropske Lige šampiona. Do ovog uspeha nismo došli lako. Bilo je uspona i padova, pa i čudnih sudijskih odluka, ipak uspeli smo da sa 3:2 pobedimo džudo klub „Novosadski“  i dobijemo zasluženu medalju – dodao je Vukmirica.

Prvu medalju džudisti „Partizana“ su osvojili 1991, takođe bronzu, u okviru takmičenja tadašnje SFRJ. Istu medalju u okviru tadašnje Srbije i Crne Gore „partizanovci“ su osvojili i 2005. godine. Već naredne 2006. godine istorijski uspeh ostvaren je dobijanjem zlatne medalje, dok je 2007. klub zauzeo takođe treće mesto.

400546963_367270285779574_7739965938709969540_n

Drugog dana KUP-a Srbije održana su nadmetanja u borbama, a kikindski „Feniks“ predstavljalo je pet takmičara. Bronzu je osvojila Milana Terzin i tako ovom klubu donela šestu medalju na pomenutom takmičenju.

Na KUP-u Srbije u Čačku učestvovalo je hiljadu takmičara iz preko stotinu klubova.

kk basaid

Kup Vojvodine održan je u Molu proteklog vikenda. Na takmičenju su učestvovala 22 kluba iz Srbije i Rumunije, sa oko 250 takmičara.

Za Karate klub Bašaid nastupalo je sedam takmičara i ostvarili su odličan rezultat u katama i borbama.

Nada Šajn (borbe 1. mesto, kate 3. mesto)

Zorica Balog (kate 1. mesto)
Nemanja Zahiri (kate 1. mesto)

Lena Crnjanski ( kate 2. mesto)
Nikolina Crnjanski. ( kate 2. mesto)
David Lenard ( kate 3. mesto)
Svetozar Šajn (kate  3. mesto, borbe 3. mesto)
U genaral nom plasmanu, klub Čoka osvojio je prvo mesto, Enpi Subotica 2. mesto i Yuko Banat Zrenjanin 3. mesto.

U KK Bašaid zadovoljni su učinkom.

– Sve pohvale tehničkom organizatoru Aleksi Andrašu na odličnoj organizaciji i gostoprimstvu. Hvala Mesnoj Zajednici Bašaid i predsedniku Bojanu Mikalačkom na organizovanom prevozu, i mnogo hvala deci na odličnom zalaganju- rekao je Radovan Balog, trener.

400834301_349483330961121_8184660873634513963_n

Muški odbojkaški klub sa 3:0 (25:13, 25:9 i 25:19) savladao je ekipu „Bavanište“ u Kovinu. Nakon dva poraza u protekla dva kola od „Partizana“ iz Bača i „Kulpina“, Kikinđani su u 7. kolu Druge lige „Sever“, upisali pobedu.

-Protiv  „Bavaništa“ priliku da se oprobaju na terenu dobili su svi igrači u klubu. Oni su poslednji na tabeli, tako da sam svakom igraču mogao da pružim priliku da zaigra na terenu. U narednom, 8. kolu, domaćini smo „Slovanu“ iz Rume. Oni su odlična ekipa i očekujem neizvesnu utakmicu do samog kraja – rekao je Milan Radosavčev, trener MOK.

Naredna utakmica igra se u 18 časova u Sportskom centru „Jezero“. Kikindski odbojkaši zauzimaju treće mesto na tabeli sa 15 bodova i imaju svega dva boda manje od prvoplasiranog „Partizana“.

 

muški rukomet 1

Rukometaši „Kikinde Grindeks“ večeras su u Sportskom centru „Jezero“ rezultatom 33: 27 (16:15) slavili protiv „Lavova BP“ iz Bačke Palanke. Tako su u 10. kolu Super B lige Kikinđani izbili na prvo mesto na tabeli i beže bod  „Kolubari“ sa kojom su bili izjednačeni.

-Utakmica je bila rutinska i nije bilo potrebe za agresivnom igrom. Imamo još jedno kolo do kraja jesenjeg dela prvenstva i potrudićemo se da ga okončamo na najbolji mogući način, kao lideri na tabeli – rekao je  Vladimir Cvijan, trener „Kikinde Grindeks“.

Naredno, 11. kolo, kikindski rukometaši odlaze na mejdan ekipi  „Sinđelić“ iz Beograda. I u ovoj utakmici očekuju pobedu, ali i da zimski period iskoriste za pripreme i ostnak na liderskoj poziciji. Po završetku regularnog dela prvenstva „grindeksovce“ očekuje i finale Kupa Vojvodine.

 

370252681_1427458701170359_3783940891755581925_n

Prvog dana KUP-a Srbije karatisti „Feniksa“ okitili su se sa pet medalja u katama. U kategoriji nade zlato je osvojio Stefan Sili, a srebro je osvojila Mia Vašalić. U kategoriji pionira bronzu je klubu donela Dunja Nađalin, ali i kata tim u sastavu Mia Vašalić, Stefan Sili i Adrijana Ćurčin.

KUP Srbije organizuje se u Čačku i učestvuje oko pedesetak klubova sa više od hiljadu takmičara. Sutra (nedelja) nastavlja se ovo nadmetanje nastupom borbaša. Kikindski „Feniks“ predstavljaće pet takmičara.

plivanje

Na Zimskom prvenstvu Srbije u Novom Sadu, u juniorskoj i apsolutnoj konkurenciji, nastupili su plivači, njih 321, iz 34 kluba, a troje članova Velike Kikinde osvojilo je ukupno pet medalja. Teodora Stančić uzela je zlato u trci na 100 metara delfinom, Aleksa Kockar bio je dvaput drugi i jedanput treći leđnim stilom na 50, 100 i 200 metara, a Matija Tornjanski stigao je do bronze na 400 metara kraulom.

odbojka

Sva tri odbojkaška kluba koji u svom nazivu imaju i ime grada, muški i dva ženska, poraženi su danas. U trećem rangu, odbojkaši MOK Kikinde izgubili su u „Jezeru” 1:3 od Partizana iz Bača. Upravo s drugoplasiranim Bačanima i vodećim Kulpinom, iako su i od jednih i od drugih izgubili baš u poslednja dva kola, Kikinđani će, barem se tako nadaju, nastaviti trku. U sedmom kolu naši će odbojkaši u Bavaniše, koje je poslednje i bez osvojenog boda.

MOK KIKINDA: Živković, Grujić, Vidicki, Olajić, Padejčev, Tešin, Grujičin, Rajković, Urošević, Boškoćević, Koković.

Odbojkašice Kikinde u četvrtom tepenu – Vojvođanskoj ligi, izgubile su 3:0  u Bačkoj Palanci od druge ekipe Panonije, a poražena je i Kikinda 0230, u Zrenjaninu od Bagljaša, ali rezultatom 3:1. Kikinda, poslednja u istočnoj  grupi, u sedmoj će rundi čekati drugu ekipu novosadskog Štrand voleja, a Kikinda 0230, pretposlednja u južnoj, drugi tim Kleka iz istoimenog sela.

KIKINDA 0230: Rosić, Vulović, Mijatović, Cvejin, Radlović, Olajić, Miladinov, Madić, Prolić, Damjanović, Stevanov, Đurašinović, Mohači, Stanić.

košarka

U Drugoj ligi Vojvodine, košarkaši Velike Kikinde bili su uspešni, u Zrenjaninu su nakon produžetka savladali 89:77 (72:72) tim Zadrugara iz Lazareva dok je novokozaračka Sloboda, u Banatskom Karađorđevu, poražena 75:67 od Karađorđeva. Velikokinđanima je to šesta pobeda, u sedmom meču, a sledeći rival, opet u gostima, biće im Beočin. Sloboda ima skor od 2-4 i narednog vikenda dočekaće subotički SUBAK.

error: Content is protected !!