Спорт

džudo

Кадети кикиндског Џудо клуба Партизан отворили су сезону у хрватском главном граду Загребу, на турниру у организацији ЏК Панда, освојивши у тежинским категоријама две медаље, Никола Исаков злато и Симон Петковић бронзу, а најсјајније одличје узео је и сениор Немања Милић иначе и тренер Партизана.

– Такмичење „Загреб опен” најбитније је Хрватима у овом спорту, изузимајући државни шампионат, најбољи им долазе на тај турнир, који је бодовни у њиховој земљи и нама је била част да се опробамо с елитом  хрватског џуда, а ја сам презадовољан како су наши момци радили. Сада с много оптимизма очекујемо војвођанско првенство, а потом и првенство Србије – каже Милић.

Још је Филип Срејин био пети, а Милош Ракин и Лука Ристевски седми у тежинским категоријама.

 

kuglanje

Овога викенда на распореду је било 11. коло Суперлиге куглашица, а кикиндска Кика 0230 реванширала се Радничком за јесењи пораз и бодовно  поравнала с поменутим тимом. На деоби су другога и трећег места. Кикинђанке су вечерас, као домаће у Новом Бечеју, стигле до победе од 6:2 (3292:3259), имају16 бодова, уз три пораза ово им је била осма победа, али због слабијег међусобног скора с Радничким, ипак су треће на лествици. У наредном колу, у Београду, противнице Кикинђанкама биће куглашице Сингидунума.

КИКА 0230: Кресоја 536, Шибул 525, Француски 557, Команов 552, Санто 551, Френц 571.

stoni tenis

Овога викенда настављено је надметање у обе конкуренције другога односно трећег ранга надметања у стоном тенису, а кикиндска Галадска имала је разлога за двоструко славље. Момци клуба из нашега града победили су 4:1 Бачку Паланку у гостима, а истим резултатом биле су уверљиве и девојке на свом терену против Доже из Скореновца.

У Првој лиги, у градићу покрај Дунава, победе по партијама мушком саставу тренера Владимира Тошевског, донели су: Никола Попов (две), Борислав Рајић и Жарко Ђурђев, а једини пораз претрпио је Ђурђев.

У сусрету Кикинђанки и Скореновчанки, Јована Глишин остварила је два тријумфа те победу у пару с Леном Терзић, која је пак једина била неуспешна у сингл партији, а још је један појединачни успех имала и Ивана Мршић.

Нареднога викенда момци су домаћини, у дворани „Језеро” у недељу од 16 сати одмериће снаге са земунским Таурунумом, а девојке ће у у Бачку Тополу  другој екипи ТСЦ.

američki fudbal

Поводом 15 година постојања кикиндског Клуба америчког фудбала Мамути, из овог спортског колектива позивају све заинтересоване, оба пола и свих узраста, да дођу на њихов први тренинг и почетак припрема за сезону 2024. и опробају се у овом спорту. Прво окупљање заказано је за суботу у 15 сати у дворани „Језеро”, а од опреме потребне су патике за дворану, спортске гаћице и мајица. Мамути поручују: „Буди део крда!”

ofk kikinda

Кикиндски фудбалски српсколигаш, трећепласирани у војвођанској групи, започео је данас припреме за наставак сезоне, а спортски директор ОФК Кикинде Марко Вукобрат напомиње да је током зиме извршена додатна селекција играча.

– Напустили су нас Дукић и Спаић, потом резервисти: Јарић, Чеман, Попесков и голман Савков. У клуб се из новокозарачке Слободе вратио Војислав Станаћев који је од користи на више позиција, а ми смо га пројектовали као десног спољног играча пре свега у дефанзиви те голман Михајло Француски, који је био у великоселској Козари. Новајлије су још и: леви бочни Жељко Јокић (Младост, Бачки Јарак), офанзивни спољни Мирослав Живоинов (Обилић, Змајево) и везиста Адам Нађпал (Бечеј) – каже Вукобрат.

Костур тима је сачуван, а остаје да се види каква ће бити зимска надоградња.

– Очекујем да ће појачања оправдати очекивања, а нама је у овом тренутку најбитније да смо довели играче за позиције које су нам биле дефицитарне и то сада у зимском прелазном року који је теже одрадити од летњег. Када је реч о пролећу, оптимиста сам такође. Верујем да ће бити боље и од врло добре јесени – закључује Вукобрат.

И шеф струке Владимир Шпоња наглашава да клуб попут ОФК Кикинде увек мора имати амбиције да надвиси самог себе из претходног периода.

– У исто време, ако тренер предано ради, логично је да и сам има највише могуће личне амбиције. Као што рече директор Вукобрат, сада је најважније да смо новим играчима успели да покријемо све позиције. Покушали смо да доведемо играче из најближе околине, али није ишло, изузимајући Станаћева, а зимске припреме биће јаке као и летње па очекујем да играчи буду на нивоу у наредних неколико седмица, а онда ће и резултати на пролеће бити круна зимских радова – јасан је Шпоња.

Прву проверу Кикинђани ће имати у гостима против Земуна, последње јануарске суботе, а четири дана касније гостоваће у главном граду омладинцима Партизана. Потом ће уследити сусрет у Ветернику па против Слоге из Чонопље. Одмереће снаге ОФК Кикинда још с меленачком Русандом, Војводином у Перлезу и Фрушкогорским партизаном из Буковца. На крају, четири дана пред старт пролећа, Кикинђани ће одиграти утакмицу првога кола Купа на територији ФСП Зрењанин.

s tenis

На трећем Меморијалном турниру у стоном тенису „Завишић-Вадлеве”, у организацији кикиндске Галадске и под покровитељством Града Кикинде, у дворани „Језеро”, током два дана, чланови клуба из нашега града освојили су четири медаље.

Борислав Рајић био је најбољи јуниор до 17 година, а до 19 заузео је друго место.

Лука Џоџо био је на деоби трећега места.

Још се Марио Бањаш попео на трећи степеник у конкуренцији кадета до 13 година.

Ненад Ђукић, потпредседник Галадске, задовољан је клупским резултатима и организацијом Меморијала.

– Џоџо из Београда и Рајић из Новог Сада, играли су за нас преко двојне регистрације, а Џоџо је сада постао и званично наш члан, потписао је и конкурисаће у наставку сениорске Прве лиге, већ од суботе када гостујемо у Бачкој Паланци. И сви преостали играчи и играчице Галадске били су солидни, имали смо још четири четвртфинала. Лена Терзић стигла је до четвртине завршнице у конкуренцији млађих кадеткиња односно кадеткиња, поменутом Бањашу то је успело у конкуренцији јуниора до 17 година као и Душану Тешину.

И девојке прве екипе Галадске, као и мушка екипа, предстојећег викенда настављу борбе за бодове, али у рангу ниже од момака, оне у војвођанској групи трећег степена.

kuglanje

Сусретима 10. кола, овогаа викенда настављено је надметање у Суперлиги Србије, а куглашице Кике 0230 оствариле су данас седму победу, сакупивши на тај начин 14 бодова и за петама су водећим тимовима на табели.

Кикинђанке су у Бањи Јунаковић савладале домаћи Апатин резултатом 6:2 (3.339:3.253), а у наредном колу, предстојећег викенда у новобечејској куглани, дочекаће екипу новосадског Радничког.

КИКА 0230: Шибул 562, Команов 546, Санто 581, Кресоја 537, Френц 571, Драганов 542.

s tenis

Меморијални турнир у стоном тенису „Завишић-Вадлеве”, ове године дводневни, у организацији кикиндске Галадске и под покровитељством Града Кикинде, трећи пут уприличен је у дворани „Језеро”, а отворио га је градоначелник Никола Лукач.

– Кикинда је град спорта и увек је задовољство да у нову годину уђемо спортом и уз дечје осмехе, а овај трећи традиционалан Меморијал, круна је изванредног кампа који су људи из Галадске организовали током ове седмице. Наш клуб је расадник шампиона и сигиран сам да ће тако да буде и убудуће, овај турнир из године у годину ће да буде све бољи, а гости ће да виде и упознају наш предиван град. Ми из градске управе и даље ћемо да помажемо овакве догађаје, а ја се захваљујем људима из Галадске што све ово организују на овако високом нивоу и што популаришу свој предиван спорт – рекао је Лукач.

Надовезао се Ненад Ђукић, поптредседник Галадске:

– Уприличили смо турнир у част Слободана Завишића, нашег тренера који је створио велики број стонотенисера док је Бела Вадлеве оставио дубок траг као међународни судија. Окупило су 143. играча од девет до 19 година, у обе конкуренције, из: Босне и Херцеговине, Румуније, Мађарске и Србије, а изостало је око 60 стонотенисера, јер овога викенда на распореду је још неколико турнира у околним земљама, пре свега у Хрватској, па нам Хрвати овог пута нису дошли. Дугујемо велику захвалност Граду Кикинди и СЦ „Језеро”, јер без њих не бисмо могли све ово организовати на оваквом нивоу, као и Стонотениском савезу Војводине.

Милан Станић, председник управо војвођанског Савеза, закључио је:

– Организација оваквих тунрира није једноставна, потребна је подршка локалне управе и способни људи у клубу и зато нема много сличних стонотениских догађаја у Војводини. Због тога смо и ми из Савеза овде да подржимо развој стоног тениса.

polet 0

Полет, у Подручној фудбалској лиги Зрењанин, зимује на другом месту које води у доигравање за пласман на војвођански „Исток”, има седам бодова мање од водећег Напретка из Честерега, али, према речима потпредседника клуба истовремено и капитена екипе Кристиана Драганова, Наковчани се не одричу борбе за прво место.

Довели су петорицу: Даниела Кочиша из великоселске Козаре, Игора Фучака, Јована Будаиа и Марка Крнића из кикиндског ЖАК-а, а активирао се након краће паузе и Борислав Симин, такође бивши члан „жутих мрава”.

– Планирамо још једно појачање за крај и за нас ће тада бити завршен прелазни рок. Нико нас није напустио па ће тренер Александар Кресоја бити на слатким мукама, а прозивка је заказана за 21. јануар. Већ у другом колу наставка трке чекаћемо Честережане па ћемо, ако на самом старту пролећа остане исто одстојање, имати прилику да приђемо на минус четири бода заостатка, а онда ће све бити отворено – јасан је Драганов.

ofk kikinda 0

Кикиндски српсколигаш у повратничкој сезони у групи „Војводина” зимује на трећем месту па и атмосфера одише задовољством, наглашава Марко Вукобрат, спортски директор ОФК Кикинде, која у понедељак започиње пропреме за други део сезоне.

– Невероватна енергија и квалитетан рад тренера Владимира Шпоње, уз професионалан однос играча и тимски дух, донео је нам је 27 бодова и високу трећу позицију – подсећа Вукобрат.

С Градског стадиона отишло је неколико играча, углавном резервиста, има и нових-старих лица, а ојачан је и стручни штаб.

– Од стартера напустио нас је једино Никола Дукић, потом и резервисти: Јарић, Чеман, Попесков и други голман Савков. Вратио нам се Војислав Станаћев из новокозарачке Слободе и голман Михајло Француски из великоселске Козаре. Из Банатског Великог Села повратник у клуб је и тренер Владимир Китановић, биће помоћник шефу струке Шпоњи, а имаће и задужења као координатор млађих категорија.

Планирају Кикинђани још неколико појачања, пре свега „бонуса”.

– Покушали смо јесенас да дамо шансу већем броју играча из нашег омладинског погона, али смо у управо у том сегменту често имали проблема. Једно су наше жеље, а квалитет „бонуса” ипак је нешто друго и то се најбоље видело у захтевним трећелигашким утакмицама. Зато се морамо појачати неколицином младих фудбалера, а најбитније је што ћемо сачувати костур тима који је одлично изнео терет јесени – јасан је Вукобрат.

Радује се повратку у кикиндски Велики парк тренер Китановић. У више је наврата самостално водио први тим ОФК Кикинде у војвођанском рангу, а радио је и с млађим категоријама но ипак изненађени су многи, јер у Козари је јесенас имао врло добре резултате.

– Када је реч о Козари, јесенас смо демонстрирали све оно добро што смо увежбавали још од летњих припрема. Били смо најефикаснији, пружио сам прилику великом броју младих играча из села па је екипа заслужено окончала полусезону на трећем месту, а повратак у ОФК Кикинду видим као степеницу више у својој тренерској каријери – закључује Китановић.

error: Content is protected !!