Спорт

džudo

Kadeti kikindskog Džudo kluba Partizan otvorili su sezonu u hrvatskom glavnom gradu Zagrebu, na turniru u organizaciji DžK Panda, osvojivši u težinskim kategorijama dve medalje, Nikola Isakov zlato i Simon Petković bronzu, a najsjajnije odličje uzeo je i senior Nemanja Milić inače i trener Partizana.

– Takmičenje „Zagreb open” najbitnije je Hrvatima u ovom sportu, izuzimajući državni šampionat, najbolji im dolaze na taj turnir, koji je bodovni u njihovoj zemlji i nama je bila čast da se oprobamo s elitom  hrvatskog džuda, a ja sam prezadovoljan kako su naši momci radili. Sada s mnogo optimizma očekujemo vojvođansko prvenstvo, a potom i prvenstvo Srbije – kaže Milić.

Još je Filip Srejin bio peti, a Miloš Rakin i Luka Ristevski sedmi u težinskim kategorijama.

 

kuglanje

Ovoga vikenda na rasporedu je bilo 11. kolo Superlige kuglašica, a kikindska Kika 0230 revanširala se Radničkom za jesenji poraz i bodovno  poravnala s pomenutim timom. Na deobi su drugoga i trećeg mesta. Kikinđanke su večeras, kao domaće u Novom Bečeju, stigle do pobede od 6:2 (3292:3259), imaju16 bodova, uz tri poraza ovo im je bila osma pobeda, ali zbog slabijeg međusobnog skora s Radničkim, ipak su treće na lestvici. U narednom kolu, u Beogradu, protivnice Kikinđankama biće kuglašice Singidunuma.

KIKA 0230: Kresoja 536, Šibul 525, Francuski 557, Komanov 552, Santo 551, Frenc 571.

stoni tenis

Ovoga vikenda nastavljeno je nadmetanje u obe konkurencije drugoga odnosno trećeg ranga nadmetanja u stonom tenisu, a kikindska Galadska imala je razloga za dvostruko slavlje. Momci kluba iz našega grada pobedili su 4:1 Bačku Palanku u gostima, a istim rezultatom bile su uverljive i devojke na svom terenu protiv Dože iz Skorenovca.

U Prvoj ligi, u gradiću pokraj Dunava, pobede po partijama muškom sastavu trenera Vladimira Toševskog, doneli su: Nikola Popov (dve), Borislav Rajić i Žarko Đurđev, a jedini poraz pretrpio je Đurđev.

U susretu Kikinđanki i Skorenovčanki, Jovana Glišin ostvarila je dva trijumfa te pobedu u paru s Lenom Terzić, koja je pak jedina bila neuspešna u singl partiji, a još je jedan pojedinačni uspeh imala i Ivana Mršić.

Narednoga vikenda momci su domaćini, u dvorani „Jezero” u nedelju od 16 sati odmeriće snage sa zemunskim Taurunumom, a devojke će u u Bačku Topolu  drugoj ekipi TSC.

američki fudbal

Povodom 15 godina postojanja kikindskog Kluba američkog fudbala Mamuti, iz ovog sportskog kolektiva pozivaju sve zainteresovane, oba pola i svih uzrasta, da dođu na njihov prvi trening i početak priprema za sezonu 2024. i oprobaju se u ovom sportu. Prvo okupljanje zakazano je za subotu u 15 sati u dvorani „Jezero”, a od opreme potrebne su patike za dvoranu, sportske gaćice i majica. Mamuti poručuju: „Budi deo krda!”

ofk kikinda

Kikindski fudbalski srpskoligaš, trećeplasirani u vojvođanskoj grupi, započeo je danas pripreme za nastavak sezone, a sportski direktor OFK Kikinde Marko Vukobrat napominje da je tokom zime izvršena dodatna selekcija igrača.

– Napustili su nas Dukić i Spaić, potom rezervisti: Jarić, Čeman, Popeskov i golman Savkov. U klub se iz novokozaračke Slobode vratio Vojislav Stanaćev koji je od koristi na više pozicija, a mi smo ga projektovali kao desnog spoljnog igrača pre svega u defanzivi te golman Mihajlo Francuski, koji je bio u velikoselskoj Kozari. Novajlije su još i: levi bočni Željko Jokić (Mladost, Bački Jarak), ofanzivni spoljni Miroslav Živoinov (Obilić, Zmajevo) i vezista Adam Nađpal (Bečej) – kaže Vukobrat.

Kostur tima je sačuvan, a ostaje da se vidi kakva će biti zimska nadogradnja.

– Očekujem da će pojačanja opravdati očekivanja, a nama je u ovom trenutku najbitnije da smo doveli igrače za pozicije koje su nam bile deficitarne i to sada u zimskom prelaznom roku koji je teže odraditi od letnjeg. Kada je reč o proleću, optimista sam takođe. Verujem da će biti bolje i od vrlo dobre jeseni – zaključuje Vukobrat.

I šef struke Vladimir Šponja naglašava da klub poput OFK Kikinde uvek mora imati ambicije da nadvisi samog sebe iz prethodnog perioda.

– U isto vreme, ako trener predano radi, logično je da i sam ima najviše moguće lične ambicije. Kao što reče direktor Vukobrat, sada je najvažnije da smo novim igračima uspeli da pokrijemo sve pozicije. Pokušali smo da dovedemo igrače iz najbliže okoline, ali nije išlo, izuzimajući Stanaćeva, a zimske pripreme biće jake kao i letnje pa očekujem da igrači budu na nivou u narednih nekoliko sedmica, a onda će i rezultati na proleće biti kruna zimskih radova – jasan je Šponja.

Prvu proveru Kikinđani će imati u gostima protiv Zemuna, poslednje januarske subote, a četiri dana kasnije gostovaće u glavnom gradu omladincima Partizana. Potom će uslediti susret u Veterniku pa protiv Sloge iz Čonoplje. Odmereće snage OFK Kikinda još s melenačkom Rusandom, Vojvodinom u Perlezu i Fruškogorskim partizanom iz Bukovca. Na kraju, četiri dana pred start proleća, Kikinđani će odigrati utakmicu prvoga kola Kupa na teritoriji FSP Zrenjanin.

s tenis

Na trećem Memorijalnom turniru u stonom tenisu „Zavišić-Vadleve”, u organizaciji kikindske Galadske i pod pokroviteljstvom Grada Kikinde, u dvorani „Jezero”, tokom dva dana, članovi kluba iz našega grada osvojili su četiri medalje.

Borislav Rajić bio je najbolji junior do 17 godina, a do 19 zauzeo je drugo mesto.

Luka Džodžo bio je na deobi trećega mesta.

Još se Mario Banjaš popeo na treći stepenik u konkurenciji kadeta do 13 godina.

Nenad Đukić, potpredsednik Galadske, zadovoljan je klupskim rezultatima i organizacijom Memorijala.

– Džodžo iz Beograda i Rajić iz Novog Sada, igrali su za nas preko dvojne registracije, a Džodžo je sada postao i zvanično naš član, potpisao je i konkurisaće u nastavku seniorske Prve lige, već od subote kada gostujemo u Bačkoj Palanci. I svi preostali igrači i igračice Galadske bili su solidni, imali smo još četiri četvrtfinala. Lena Terzić stigla je do četvrtine završnice u konkurenciji mlađih kadetkinja odnosno kadetkinja, pomenutom Banjašu to je uspelo u konkurenciji juniora do 17 godina kao i Dušanu Tešinu.

I devojke prve ekipe Galadske, kao i muška ekipa, predstojećeg vikenda nastavlju borbe za bodove, ali u rangu niže od momaka, one u vojvođanskoj grupi trećeg stepena.

kuglanje

Susretima 10. kola, ovogaa vikenda nastavljeno je nadmetanje u Superligi Srbije, a kuglašice Kike 0230 ostvarile su danas sedmu pobedu, sakupivši na taj način 14 bodova i za petama su vodećim timovima na tabeli.

Kikinđanke su u Banji Junaković savladale domaći Apatin rezultatom 6:2 (3.339:3.253), a u narednom kolu, predstojećeg vikenda u novobečejskoj kuglani, dočekaće ekipu novosadskog Radničkog.

KIKA 0230: Šibul 562, Komanov 546, Santo 581, Kresoja 537, Frenc 571, Draganov 542.

s tenis

Memorijalni turnir u stonom tenisu „Zavišić-Vadleve”, ove godine dvodnevni, u organizaciji kikindske Galadske i pod pokroviteljstvom Grada Kikinde, treći put upriličen je u dvorani „Jezero”, a otvorio ga je gradonačelnik Nikola Lukač.

– Kikinda je grad sporta i uvek je zadovoljstvo da u novu godinu uđemo sportom i uz dečje osmehe, a ovaj treći tradicionalan Memorijal, kruna je izvanrednog kampa koji su ljudi iz Galadske organizovali tokom ove sedmice. Naš klub je rasadnik šampiona i sigiran sam da će tako da bude i ubuduće, ovaj turnir iz godine u godinu će da bude sve bolji, a gosti će da vide i upoznaju naš predivan grad. Mi iz gradske uprave i dalje ćemo da pomažemo ovakve događaje, a ja se zahvaljujem ljudima iz Galadske što sve ovo organizuju na ovako visokom nivou i što popularišu svoj predivan sport – rekao je Lukač.

Nadovezao se Nenad Đukić, poptredsednik Galadske:

– Upriličili smo turnir u čast Slobodana Zavišića, našeg trenera koji je stvorio veliki broj stonotenisera dok je Bela Vadleve ostavio dubok trag kao međunarodni sudija. Okupilo su 143. igrača od devet do 19 godina, u obe konkurencije, iz: Bosne i Hercegovine, Rumunije, Mađarske i Srbije, a izostalo je oko 60 stonotenisera, jer ovoga vikenda na rasporedu je još nekoliko turnira u okolnim zemljama, pre svega u Hrvatskoj, pa nam Hrvati ovog puta nisu došli. Dugujemo veliku zahvalnost Gradu Kikindi i SC „Jezero”, jer bez njih ne bismo mogli sve ovo organizovati na ovakvom nivou, kao i Stonoteniskom savezu Vojvodine.

Milan Stanić, predsednik upravo vojvođanskog Saveza, zaključio je:

– Organizacija ovakvih tunrira nije jednostavna, potrebna je podrška lokalne uprave i sposobni ljudi u klubu i zato nema mnogo sličnih stonoteniskih događaja u Vojvodini. Zbog toga smo i mi iz Saveza ovde da podržimo razvoj stonog tenisa.

polet 0

Polet, u Područnoj fudbalskoj ligi Zrenjanin, zimuje na drugom mestu koje vodi u doigravanje za plasman na vojvođanski „Istok”, ima sedam bodova manje od vodećeg Napretka iz Česterega, ali, prema rečima potpredsednika kluba istovremeno i kapitena ekipe Kristiana Draganova, Nakovčani se ne odriču borbe za prvo mesto.

Doveli su petoricu: Daniela Kočiša iz velikoselske Kozare, Igora Fučaka, Jovana Budaia i Marka Krnića iz kikindskog ŽAK-a, a aktivirao se nakon kraće pauze i Borislav Simin, takođe bivši član „žutih mrava”.

– Planiramo još jedno pojačanje za kraj i za nas će tada biti završen prelazni rok. Niko nas nije napustio pa će trener Aleksandar Kresoja biti na slatkim mukama, a prozivka je zakazana za 21. januar. Već u drugom kolu nastavka trke čekaćemo Česterežane pa ćemo, ako na samom startu proleća ostane isto odstojanje, imati priliku da priđemo na minus četiri boda zaostatka, a onda će sve biti otvoreno – jasan je Draganov.

ofk kikinda 0

Kikindski srpskoligaš u povratničkoj sezoni u grupi „Vojvodina” zimuje na trećem mestu pa i atmosfera odiše zadovoljstvom, naglašava Marko Vukobrat, sportski direktor OFK Kikinde, koja u ponedeljak započinje propreme za drugi deo sezone.

– Neverovatna energija i kvalitetan rad trenera Vladimira Šponje, uz profesionalan odnos igrača i timski duh, doneo je nam je 27 bodova i visoku treću poziciju – podseća Vukobrat.

S Gradskog stadiona otišlo je nekoliko igrača, uglavnom rezervista, ima i novih-starih lica, a ojačan je i stručni štab.

– Od startera napustio nas je jedino Nikola Dukić, potom i rezervisti: Jarić, Čeman, Popeskov i drugi golman Savkov. Vratio nam se Vojislav Stanaćev iz novokozaračke Slobode i golman Mihajlo Francuski iz velikoselske Kozare. Iz Banatskog Velikog Sela povratnik u klub je i trener Vladimir Kitanović, biće pomoćnik šefu struke Šponji, a imaće i zaduženja kao koordinator mlađih kategorija.

Planiraju Kikinđani još nekoliko pojačanja, pre svega „bonusa”.

– Pokušali smo jesenas da damo šansu većem broju igrača iz našeg omladinskog pogona, ali smo u upravo u tom segmentu često imali problema. Jedno su naše želje, a kvalitet „bonusa” ipak je nešto drugo i to se najbolje videlo u zahtevnim trećeligaškim utakmicama. Zato se moramo pojačati nekolicinom mladih fudbalera, a najbitnije je što ćemo sačuvati kostur tima koji je odlično izneo teret jeseni – jasan je Vukobrat.

Raduje se povratku u kikindski Veliki park trener Kitanović. U više je navrata samostalno vodio prvi tim OFK Kikinde u vojvođanskom rangu, a radio je i s mlađim kategorijama no ipak iznenađeni su mnogi, jer u Kozari je jesenas imao vrlo dobre rezultate.

– Kada je reč o Kozari, jesenas smo demonstrirali sve ono dobro što smo uvežbavali još od letnjih priprema. Bili smo najefikasniji, pružio sam priliku velikom broju mladih igrača iz sela pa je ekipa zasluženo okončala polusezonu na trećem mestu, a povratak u OFK Kikindu vidim kao stepenicu više u svojoj trenerskoj karijeri – zaključuje Kitanović.

error: Content is protected !!