Спорт

стрељаство

Стрелац Кикинде Душко Петров, као репрезентативац Србије, првога дана надметања заузео је 37. место немачком Минхену у пуцању ваздушним пиштољем с 10 метара на традиционалном турниру „Х&Н Куп” док је другог дана завршио на 45. месту у поменутој дисциплини.

Кикиндски стрелац још је пуцао и у пару с Бранкицом Зарић, Кикинђанком чланицом СД Нови Сад, а окончали су такмичење, насловљени као друга екипа Србије, на 20. месту пиштољаша у конкуренцији микс парова.

стони тенис

У сва три лигашка сусрета, два у мушкој и једном у женској конкуренцији стонотенисерки, поразе је претрпила Галадска, али је суморном викедну веселије боје додала млађана Лена Терзић на „Светосавском турниру” – надметању кадета у Новом Саду.

Прва мушка екипа Галадске, у другом рангу такмичења, и пред вођства од 3:1 против земунског Таурунума, данас у Кикинди, поражена је на крају резултатом 4:3 док су девојке у трећем степену, војвођанској групи, изгубиле 4:1 у Бачкој Тополи од друге екипе ТСЦ. Коначно, неуспешни су били и дечаци који сачињавају другу мушку екипу Галадске. Они су поражени у Банатској лиги као домаћини од друге екипе Банатула (Локве), резултатом 4:2.

У Новом Саду пак Лена Терзић освојила је бронзану медаљу. Још је Марио Бањаш изгубио у мечу за одличје, а Невена Киурски испала је у осмини финала. За успомену, остала им је и заједничка слика (насловна), с чувеним бившим стонотенисером који је управо данас постављен за новог председника Стонотениског савеза Србије – Илјем Лупулескуом.

куглање

У 12. колу Суперлиге куглашица, Кика 0230 поражена је у Београду од Сингидунума, резултатом 6:2 (3.305:3.224) и то је четврти пораз Кикинђанки у сезони, уз осам победа колико су их оствариле. Београђанке су тако изненадиле трећепласирану Кику, која ће у наредном колу, за две седмице, у Новом Бечеју дочекати новосадску Војводину.

КИКА 0230: Француски 552, Драганов 549, Санто 514, Команов 529, Шибул 544, Френц 536.

слобода нк

Окупили су се и у преостала два наша војвођанска фудбалска лигаша, у Новим Козарцима и на кикиндском Вашаришту. Слобода ове зиме улази с готово истоветним кадром од јесенас док ЖАК из поменутог раздобља има свега петорицу играча у својим редовима, ту су од стартера Утржен и Лакић те од јесењих резерви: Баба, Ходик и Раду.

Са стадиона „Илија Пантелић” отишли су Зељковић и Лабус, а дошли голман Ђаковић из великоселске Козаре и Цвијановић из рускоселске Црвене звезде. Први дан припрема Новокозарчани су обележили и сећањем на свог некадашњег играча Драгослава Гарачу па су прва екипа и ветерани Слободе (на слици) одиграли и ревијални меморијални меч, а тренер Слободан Митровић каже да ће до старта наставка сезоне на покрајинском „Истоку” његова екипа имати четири провере: против тополског Напретка, наковачког Полета, карађорђевачког Јединства и Козаре у првом колу Купа на територији ФСП Зрењанин.

На Вашаришту су опет повратници Бербаков (Војводина Башаид),  Моноштори (Делија Мокрин) и Петровић (Војводина Ново Милошево), потом и поменути Лабус (Слобода) те Секереш (Напредак БТ), Малогајски (Делија)  и Ћирић који због повреде није играо дуже време, а последњи клуб био му је Козара. Тренер ЖАК-а Јовица Лакић прикључио је екипи и петорицу кадета, очекује и прекобројне младе играче из ОФК Кикинде, а у потрази је и за голманом. Нови је и председник „Жутих мрава” – Милисав Ђокић. Први контролни сусрет ЖАК ће имати с новомилошевачком Војводином, а у Купу, пред сам наставак Војвођанске лиге, састаће се с ОФК Кикиндом.

фудбал. земун - офк кикинда

Као и прошле сезоне (на сликама), зимски „контролни ред вожње” ОФК Кикинда започела је у гостима против Земуна, а за разлику од тога првог сусрета, овога пута Кикинђани су били и успешни – 3:2 савладали су Земунце који су као и наша екипа чланови трећега ранга, али у београдској групи Српске лиге и тамо су први фаворит за пласман у други савезни степен надметања.

У дуелу условно речено првих постава, барем у овом јануарском делу  припрема, није у првих 45 минута, било голова на игралишту Милутинца, недалеко од земунскога Градског стадиона, иако је је у том периоду обострано био снажан ритам, с много дуела и по неколико полуприлика, а у наставку, када су тренери промешали карте, повели су домаћи након полуконтре. На 1:1 поравнао је убрзо, у ситуацији један на један с голманом, Живојнов пошто је Молнар украо лопту домаћину и упослио га. Земунци су и други пут дошли до предности, тада ударцем с дистанце, а на 2:2 изједначио је Молнар после брзе акције и асистенције Живојнова. Коначан резултат у корист наше екипе поставио је исти тандем, опет је Молнар био у улози асистента, а Живојнов се лепо снашао нашавши се очи у очи с голманом домаћина.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Бељић, Мојсиловић, Лукић, Ивановић, Јокић, Мирков, Нађпал, Бенке, Вемић, Лолић. Играли су још: Француски, Радовановић, М. Кецман, Д. Кецман, Ђукић, Адамовић, Вељковић, Рафаел, Молнар, Живојнов, Виловски.   

27.1. карате

Каратисти кикиндског Феникса стартовали су у овој години турниром у Петроварадину, на којем су наступили с четворо чланова, а у конкуренцији такмичара из Босне и Херцеговине и Србије, сви Кикинђани стигли су до медаља.

Миа Вашалић била је прва у конкуренцији нада у диспциплини кате, сребро је освојио Никола Кочиш у катама као сениор, а Нина Стојнић у борбама јуниорки, у категорији до 53 кг, узела је бронзу као и јуниор Петар Ступар (до 61 кг).

офк кикинда

Друга седмица припрема за други део сезоне, за јединог севернобанатског  српсколигаша, на половини је, а шеф струке ОФК Кикинде Владимир Шпоња задовољан је стартом у зимском периоду.

– Припремаћемо се укупно седам недеља на нашим теренима и у дворани и теретани СЦ „Језеро”. Управа нам је омогућила оптималне услове за рад, а екипа је претрпила мање промене. Срећу у другим срединама потражили су њих шесторица, од којих су двојица били стартери, а трудимо се да пронађемо достојне замене. Довели смо петорицу, а спортски директор Марко Вукобрат свакодневно ради на додатном попуњавању састава и верујем да ће и тај посао брзо бити завршен – каже Шпоња.

Играчи су у паузи имали распоред активности које су спроводили до 15. јануара када су започеле припреме.

– Већина је све одговорно схватила, то су показала тестирања која смо спровели у првој седмици припремног периода, када смо, поред физичких провера, одрадили и пет аеробних тренинга као привикавање на тежак терен и температуру ваздуха. План је да радимо пет тренинга недељно на отвореном и два или три тренинга у теретани. У овој другој недељи очекује нас већи обим и интезитет рада. Цели стручни штаб труди се да играчи што лакше преброде ови следеће две седмице које нису популарне код фудбалера. Све нас, ипак, храбри добра атмосфера у екипи, то нас је красило и током јесењег дела првенства и сигурно је и тај детаљ допринео остварењу врло добрих резултата.

На крају другог микроциклуса, у суботу, на распреду је прва провера, а након четири дана и друга. Биће то истовремено и два најјача ривала Кикинђанима током ових припрема.

– Најпре ћемо код одличне екипе Земуна. Утакмица ће нам послужити да проверимо новајлије у екипи, али и да се подсетимо неких принципа и захтева у игри. Врло брзо, средином треће недеље припрема, одмерићемо снаге у Београду с омладинцима Партизана. Сигурно је да ће обе утакмице бити захтевне у физичком погледу и то је оно што смо и желели. Иначе, омладинцима Партизана провера против нас биће нека врста генералне пробе пред меч с Брагом у омладинској Лиги шампиона, а ми ћемо због тога још и више бити жељни доказивања, верујући да на пролеће можемо поновити добре резултате из првог дела првенства – јасан је Шпоња.

И капитен Небојша Ђукић сматра да су припреме идеално кренуле.

– Једва смо дочекали зимски старт, а већ смо мислима у марту, да наставимо где смо стали па ако је могуће, истина без оптерећења, будемо још и бољи од трећег места на којем зимујемо. Екипа је летос доживела велике промене, стигло је много нових играча и готово сви који прате српсколигашку „Војводину”, сматрали су да ће нам бити тешко да опстанемо. Међутим, све смо их демантовали. Упознали смо се, уиграли под палицом новог тренера и начинили резултат за респект. Сада, када је тај период иза нас и након што смо задржали костур екипе, најмање што желимо јесте реприза јесени, будући да унутар екипе влада прави тимски дух и одлична атмосфера – оптимистично поручује Ђукић.

војвођанска

Захухтавају се полако војвођански фудбалски лигаши са шире територије Града Кикинде, а први су стартовали Великоселци.

Козару су напустили: голмани Ђаковић и Француски, затим Терзин и Кочиш. Новајлије у Великом Селу су: Пенавски, Стојков и Кнежевић (сви из кикиндског ЖАК-а), Зељковић (Слобода Нови Козарци), Ратко који се активирао, а последњи клуб био му је ЖАК и голман Рајтаров (Напредак Банатска Топола). Нови је и тренер – Зоран Карановић, наследио је Владимира Китановића који се вратио у ОФК Кикинду и тамо је сада помоћни тренер и координатор рада с млађим селекцијама.

Рускоселска Црвена звезда јача је за Јарића, Попескова и Росића (сви ОФК Кикинда) те Рељића и Радића (обојица ЖАК), а отишли су Цвијановић и Симић.

Новокозарачка Слобода припреме започиње у суботу, а неизвесно је с којим ће играчима на пролеће наступати ЖАК-а.

Клуб с кикиндског Вашаришта досад су напустили већ поменути Пенавски, Стојков, Кнежевић, Рељић и Радић, потом и: Живков, Радивојац, Коцкар, Фучак, Будаи и Крнић.

шах

ОШ „Свети Сава” и ШК Раднички уприличили су „Светосавски шаховски турнир” за основце на којем се окупило 66 младих шахиста из Војводине.

Играли су распоређени у три групе: почетника, млађој и старијој групи, а посебан поредак начињен је и у конкуренцији ученика школе домаћина и организотора.

Победници су: Коста Цветичанин и Арина Рукеци (обоје Арадац) као почетници, Лазар Кнежић (Батајница), Нина Јакшић (Ново Милошево) и Стефан Марков („Св. Сава”) у млађој групи, Жарко Глишин (Кикинда), Ања Митровић (Рума) и Михајло Миолски („Св. Сава”) у старијој групи.

тенис

Женска и мушка тениска селекција Србије до 12 година биле су на окупу протеклих дана у Дечу, покрај Београда, припремајући се за овогодишњи „Wинтер Цуп”, а у женској изабраној врсти поред Милице Ћапин, Анђеле Шћопуловић и Наталије Антић, била је и Кикинђанка Ања Бајшански (на слици прва слева међу девојчицама). Њих је у Дечу тренирала Кристина Вученов, а на такмичењу у турском Истанбулу, од 26. до 28. дана овога месеца, биће предвођене селекторком Браниславом Јанковић док ће се дечаци у исто време у Чешкој Републици борити за завршне наступе. Завршница „Wинтер Цуп” на распореду је од 9. до 11. фебруара у Уједињеном Краљевству Велике Британије и Северне Ирске.

error: Content is protected !!