У трећем колу наставка првенства северно-централне групе Б лиге, рукометаши МРК Кикинде савладали су вечерас на свом терену екипу Врбаса, резултатом 32:27 и учврстили се на водећој позицији с два бода предности испред првога пратиоца лазаревачке Колубаре, која је само ремизирала са Спартаком у Суботици.
Кикинђани су у „Језеру” губили на одмору 16:15, а мучили се и у наставку. Врбас је, испоставиће се, последњи пут водио у 39. минуту – 22:21 и тек петнаестак минута пре краја сломљен је отпор састава који је дотад у највећем делу меча имао предност. У финишу сусрета гости су се предали, а вођство Кикинде расло је до плус шест, два минута пре краја.
Наш тим у суботу ће гостовати у „најслађем” селу, екипи Црвенке.
МРК КИКИНДА: Мајкић, Лисица 4, Георгијевски, Трнинић, Гамбер, Мишков, Тодоров, Врговић 6(1), Л. Панић 5, Баста, Татари, Китановић, Стојановић 1, Јовановић 10, Бошковић 6, Јепурски.
Д. П.

– Ово је вредна спона између спорта и екологије, а битно је и да се деца друже. Ми смо ту да их подржимо и упутимо да науче да воде рачуна о здравом начину живота – рекао је Пецарски.
Надовезао се Филип Комарица, директор Спортских игара младих Дунав осигурања:
Светлана Мирчић Вукобрат, из реда школских организатора, закључила је:

Марио Бањаш у конкуренцији млађих кадета поделио је треће место, исти пласман имао је и као члан дубла, а бронза је припала и сениору Жарку Ђурђеву, такође у пару. До четвртфинала стигли су још: јуниор Тешин, јуниорски дубл Бањаш-Тешин и женски кадетски пар Терзић-Киурски.
– Када смо подвукли црту, задовољни смо, јер конкуренција Беочину, у свим узсрастима, ове године била је изузетна – каже Ненад Ђукић, из управе СТК Галадска.

– Наш кикиндски Стреличарски клуб Аполо ванредно ради свој посао и на такмичењима и када је реч о гостопримству и то је доказ да ми треба и даље да подржавамо и овај клуб и овај спорт и сигурно је да ће тако да буде и у будућности – рекла је Чуданов.
Љубомир Замуровић, председник Апола, додао је:
Председник Стреличарског савеза Србије Слободан Павловић, закључио је:
