Спорт

streljastvo

Strelac Kikinde Duško Petrov, kao reprezentativac Srbije, prvoga dana nadmetanja zauzeo je 37. mesto nemačkom Minhenu u pucanju vazdušnim pištoljem s 10 metara na tradicionalnom turniru „H&N Kup” dok je drugog dana završio na 45. mestu u pomenutoj disciplini.

Kikindski strelac još je pucao i u paru s Brankicom Zarić, Kikinđankom članicom SD Novi Sad, a okončali su takmičenje, naslovljeni kao druga ekipa Srbije, na 20. mestu pištoljaša u konkurenciji miks parova.

stoni tenis

U sva tri ligaška susreta, dva u muškoj i jednom u ženskoj konkurenciji stonoteniserki, poraze je pretrpila Galadska, ali je sumornom vikednu veselije boje dodala mlađana Lena Terzić na „Svetosavskom turniru” – nadmetanju kadeta u Novom Sadu.

Prva muška ekipa Galadske, u drugom rangu takmičenja, i pred vođstva od 3:1 protiv zemunskog Taurunuma, danas u Kikindi, poražena je na kraju rezultatom 4:3 dok su devojke u trećem stepenu, vojvođanskoj grupi, izgubile 4:1 u Bačkoj Topoli od druge ekipe TSC. Konačno, neuspešni su bili i dečaci koji sačinjavaju drugu mušku ekipu Galadske. Oni su poraženi u Banatskoj ligi kao domaćini od druge ekipe Banatula (Lokve), rezultatom 4:2.

U Novom Sadu pak Lena Terzić osvojila je bronzanu medalju. Još je Mario Banjaš izgubio u meču za odličje, a Nevena Kiurski ispala je u osmini finala. Za uspomenu, ostala im je i zajednička slika (naslovna), s čuvenim bivšim stonoteniserom koji je upravo danas postavljen za novog predsednika Stonoteniskog saveza Srbije – Iljem Lupuleskuom.

kuglanje

U 12. kolu Superlige kuglašica, Kika 0230 poražena je u Beogradu od Singidunuma, rezultatom 6:2 (3.305:3.224) i to je četvrti poraz Kikinđanki u sezoni, uz osam pobeda koliko su ih ostvarile. Beograđanke su tako iznenadile trećeplasiranu Kiku, koja će u narednom kolu, za dve sedmice, u Novom Bečeju dočekati novosadsku Vojvodinu.

KIKA 0230: Francuski 552, Draganov 549, Santo 514, Komanov 529, Šibul 544, Frenc 536.

sloboda nk

Okupili su se i u preostala dva naša vojvođanska fudbalska ligaša, u Novim Kozarcima i na kikindskom Vašarištu. Sloboda ove zime ulazi s gotovo istovetnim kadrom od jesenas dok ŽAK iz pomenutog razdoblja ima svega petoricu igrača u svojim redovima, tu su od startera Utržen i Lakić te od jesenjih rezervi: Baba, Hodik i Radu.

Sa stadiona „Ilija Pantelić” otišli su Zeljković i Labus, a došli golman Đaković iz velikoselske Kozare i Cvijanović iz ruskoselske Crvene zvezde. Prvi dan priprema Novokozarčani su obeležili i sećanjem na svog nekadašnjeg igrača Dragoslava Garaču pa su prva ekipa i veterani Slobode (na slici) odigrali i revijalni memorijalni meč, a trener Slobodan Mitrović kaže da će do starta nastavka sezone na pokrajinskom „Istoku” njegova ekipa imati četiri provere: protiv topolskog Napretka, nakovačkog Poleta, karađorđevačkog Jedinstva i Kozare u prvom kolu Kupa na teritoriji FSP Zrenjanin.

Na Vašarištu su opet povratnici Berbakov (Vojvodina Bašaid),  Monoštori (Delija Mokrin) i Petrović (Vojvodina Novo Miloševo), potom i pomenuti Labus (Sloboda) te Sekereš (Napredak BT), Malogajski (Delija)  i Ćirić koji zbog povrede nije igrao duže vreme, a poslednji klub bio mu je Kozara. Trener ŽAK-a Jovica Lakić priključio je ekipi i petoricu kadeta, očekuje i prekobrojne mlade igrače iz OFK Kikinde, a u potrazi je i za golmanom. Novi je i predsednik „Žutih mrava” – Milisav Đokić. Prvi kontrolni susret ŽAK će imati s novomiloševačkom Vojvodinom, a u Kupu, pred sam nastavak Vojvođanske lige, sastaće se s OFK Kikindom.

fudbal. zemun - ofk kikinda

Kao i prošle sezone (na slikama), zimski „kontrolni red vožnje” OFK Kikinda započela je u gostima protiv Zemuna, a za razliku od toga prvog susreta, ovoga puta Kikinđani su bili i uspešni – 3:2 savladali su Zemunce koji su kao i naša ekipa članovi trećega ranga, ali u beogradskoj grupi Srpske lige i tamo su prvi favorit za plasman u drugi savezni stepen nadmetanja.

U duelu uslovno rečeno prvih postava, barem u ovom januarskom delu  priprema, nije u prvih 45 minuta, bilo golova na igralištu Milutinca, nedaleko od zemunskoga Gradskog stadiona, iako je je u tom periodu obostrano bio snažan ritam, s mnogo duela i po nekoliko poluprilika, a u nastavku, kada su treneri promešali karte, poveli su domaći nakon polukontre. Na 1:1 poravnao je ubrzo, u situaciji jedan na jedan s golmanom, Živojnov pošto je Molnar ukrao loptu domaćinu i uposlio ga. Zemunci su i drugi put došli do prednosti, tada udarcem s distance, a na 2:2 izjednačio je Molnar posle brze akcije i asistencije Živojnova. Konačan rezultat u korist naše ekipe postavio je isti tandem, opet je Molnar bio u ulozi asistenta, a Živojnov se lepo snašao našavši se oči u oči s golmanom domaćina.

OFK KIKINDA: Oparnica, Beljić, Mojsilović, Lukić, Ivanović, Jokić, Mirkov, Nađpal, Benke, Vemić, Lolić. Igrali su još: Francuski, Radovanović, M. Kecman, D. Kecman, Đukić, Adamović, Veljković, Rafael, Molnar, Živojnov, Vilovski.   

27.1. karate

Karatisti kikindskog Feniksa startovali su u ovoj godini turnirom u Petrovaradinu, na kojem su nastupili s četvoro članova, a u konkurenciji takmičara iz Bosne i Hercegovine i Srbije, svi Kikinđani stigli su do medalja.

Mia Vašalić bila je prva u konkurenciji nada u dispciplini kate, srebro je osvojio Nikola Kočiš u katama kao senior, a Nina Stojnić u borbama juniorki, u kategoriji do 53 kg, uzela je bronzu kao i junior Petar Stupar (do 61 kg).

ofk kikinda

Druga sedmica priprema za drugi deo sezone, za jedinog severnobanatskog  srpskoligaša, na polovini je, a šef struke OFK Kikinde Vladimir Šponja zadovoljan je startom u zimskom periodu.

– Pripremaćemo se ukupno sedam nedelja na našim terenima i u dvorani i teretani SC „Jezero”. Uprava nam je omogućila optimalne uslove za rad, a ekipa je pretrpila manje promene. Sreću u drugim sredinama potražili su njih šestorica, od kojih su dvojica bili starteri, a trudimo se da pronađemo dostojne zamene. Doveli smo petoricu, a sportski direktor Marko Vukobrat svakodnevno radi na dodatnom popunjavanju sastava i verujem da će i taj posao brzo biti završen – kaže Šponja.

Igrači su u pauzi imali raspored aktivnosti koje su sprovodili do 15. januara kada su započele pripreme.

– Većina je sve odgovorno shvatila, to su pokazala testiranja koja smo sproveli u prvoj sedmici pripremnog perioda, kada smo, pored fizičkih provera, odradili i pet aerobnih treninga kao privikavanje na težak teren i temperaturu vazduha. Plan je da radimo pet treninga nedeljno na otvorenom i dva ili tri treninga u teretani. U ovoj drugoj nedelji očekuje nas veći obim i intezitet rada. Celi stručni štab trudi se da igrači što lakše prebrode ovi sledeće dve sedmice koje nisu popularne kod fudbalera. Sve nas, ipak, hrabri dobra atmosfera u ekipi, to nas je krasilo i tokom jesenjeg dela prvenstva i sigurno je i taj detalj doprineo ostvarenju vrlo dobrih rezultata.

Na kraju drugog mikrociklusa, u subotu, na raspredu je prva provera, a nakon četiri dana i druga. Biće to istovremeno i dva najjača rivala Kikinđanima tokom ovih priprema.

– Najpre ćemo kod odlične ekipe Zemuna. Utakmica će nam poslužiti da proverimo novajlije u ekipi, ali i da se podsetimo nekih principa i zahteva u igri. Vrlo brzo, sredinom treće nedelje priprema, odmerićemo snage u Beogradu s omladincima Partizana. Sigurno je da će obe utakmice biti zahtevne u fizičkom pogledu i to je ono što smo i želeli. Inače, omladincima Partizana provera protiv nas biće neka vrsta generalne probe pred meč s Bragom u omladinskoj Ligi šampiona, a mi ćemo zbog toga još i više biti željni dokazivanja, verujući da na proleće možemo ponoviti dobre rezultate iz prvog dela prvenstva – jasan je Šponja.

I kapiten Nebojša Đukić smatra da su pripreme idealno krenule.

– Jedva smo dočekali zimski start, a već smo mislima u martu, da nastavimo gde smo stali pa ako je moguće, istina bez opterećenja, budemo još i bolji od trećeg mesta na kojem zimujemo. Ekipa je letos doživela velike promene, stiglo je mnogo novih igrača i gotovo svi koji prate srpskoligašku „Vojvodinu”, smatrali su da će nam biti teško da opstanemo. Međutim, sve smo ih demantovali. Upoznali smo se, uigrali pod palicom novog trenera i načinili rezultat za respekt. Sada, kada je taj period iza nas i nakon što smo zadržali kostur ekipe, najmanje što želimo jeste repriza jeseni, budući da unutar ekipe vlada pravi timski duh i odlična atmosfera – optimistično poručuje Đukić.

vojvođanska

Zahuhtavaju se polako vojvođanski fudbalski ligaši sa šire teritorije Grada Kikinde, a prvi su startovali Velikoselci.

Kozaru su napustili: golmani Đaković i Francuski, zatim Terzin i Kočiš. Novajlije u Velikom Selu su: Penavski, Stojkov i Knežević (svi iz kikindskog ŽAK-a), Zeljković (Sloboda Novi Kozarci), Ratko koji se aktivirao, a poslednji klub bio mu je ŽAK i golman Rajtarov (Napredak Banatska Topola). Novi je i trener – Zoran Karanović, nasledio je Vladimira Kitanovića koji se vratio u OFK Kikindu i tamo je sada pomoćni trener i koordinator rada s mlađim selekcijama.

Ruskoselska Crvena zvezda jača je za Jarića, Popeskova i Rosića (svi OFK Kikinda) te Reljića i Radića (obojica ŽAK), a otišli su Cvijanović i Simić.

Novokozaračka Sloboda pripreme započinje u subotu, a neizvesno je s kojim će igračima na proleće nastupati ŽAK-a.

Klub s kikindskog Vašarišta dosad su napustili već pomenuti Penavski, Stojkov, Knežević, Reljić i Radić, potom i: Živkov, Radivojac, Kockar, Fučak, Budai i Krnić.

šah

OŠ „Sveti Sava” i ŠK Radnički upriličili su „Svetosavski šahovski turnir” za osnovce na kojem se okupilo 66 mladih šahista iz Vojvodine.

Igrali su raspoređeni u tri grupe: početnika, mlađoj i starijoj grupi, a poseban poredak načinjen je i u konkurenciji učenika škole domaćina i organizotora.

Pobednici su: Kosta Cvetičanin i Arina Rukeci (oboje Aradac) kao početnici, Lazar Knežić (Batajnica), Nina Jakšić (Novo Miloševo) i Stefan Markov („Sv. Sava”) u mlađoj grupi, Žarko Glišin (Kikinda), Anja Mitrović (Ruma) i Mihajlo Miolski („Sv. Sava”) u starijoj grupi.

tenis

Ženska i muška teniska selekcija Srbije do 12 godina bile su na okupu proteklih dana u Deču, pokraj Beograda, pripremajući se za ovogodišnji „Winter Cup”, a u ženskoj izabranoj vrsti pored Milice Ćapin, Anđele Šćopulović i Natalije Antić, bila je i Kikinđanka Anja Bajšanski (na slici prva sleva među devojčicama). Njih je u Deču trenirala Kristina Vučenov, a na takmičenju u turskom Istanbulu, od 26. do 28. dana ovoga meseca, biće predvođene selektorkom Branislavom Janković dok će se dečaci u isto vreme u Češkoj Republici boriti za završne nastupe. Završnica „Winter Cup” na rasporedu je od 9. do 11. februara u Ujedinjenom Kraljevstvu Velike Britanije i Severne Irske.

error: Content is protected !!