Најновије

Radionica u hramu 1

U Hramu Svetih Kozme i Damjana u Kikindi i ove godine su, na Veliki petak, organizovali tradicionalnu radionicu za najmlađe Kikinđane. Mnogo kreativnosti i posvećenosti bilo je jutros u Hramu u kojem su obezbedili sve što je potrebno za farbanje i ukrašavanje uskršnjih jaja. Uprkos kiši, na radionicu je došlo gotovo 200 mališana.

– Presrećni smo što su nam deca došla na radionicu u tolikom broju – kaže protojerej Boban Petrović, starešina Hrama. – Oni su, takođe, imali priliku da čuju od sveštenika koji je smisao ovog običaja, zašto se farbaju jaja, naravno, prilagođeno njihovom uzrastu. Neka su deca donela jaja, ali smo i mi pripremili  veliku količinu kuvanih jaja koja su deca farbala i ukrašavala onako kako su osećala da treba. Ovakvi događaji daju nam nadu. Kada je nešto lepo i korisno za decu, ne postoje prepreke.

U Hramu su, u znak zahvalnosti, pripremili paketiće sa slatkišima za svu decu koja su učestvovala na radionici. Kako je Veliki petak jedan od dana u kojima se tihuje zbog Hristovog stradanja, iz Hrama pozivaju decu da dođu po svoje paketiće u nedelju, na Uskrs. Pokloni će im biti podeljeni posle jutarnje liturgije.

– Želim da se zahvalim našoj braći, jednoj grupi naših Srba u Americi koji nas podržavaju u svakoj našoj humanitarnoj akciji – kaže protojerej Petrović.

odbor za obrazovanje apv

Na fakultete Univerziteta u Novom Sadu u ovoj školskoj godini, upisano je 48.874 studenata što je za 680 studenata više u odnosu na prethodni period. Informacije o upisu studenata na fakultete Univerziteta u Novom Sadu, kao i prijemu u studentske centre razmatrane su na jučerašnjoj sednici Odbora za obrazovanje i nauku AP Vojvodine, kojim predsedava Stanislava Hrnjak, pokrajinska poslanica iz Kikinde.

-Svake godine se upoznajemo sa tim podacima i diskutujemo. Na Univerzitetu u Novom Sadu najveći broj programa u visokoškolskim ustanovama organizuje se na srpskom jeziku, ali se polaganje ispita i slušanje nastave na akreditovanim studijskim programima realizuje i na jezicima manjina, kao i na engleskom jeziku. Učiteljski fakultet u Subotici nastavu izvodi isključivo na mađarskom jeziku, a Medicinski fakultet u Novom Sadu ima akreditovana tri studijska programa na osnovnim akademskim studijama i jedan na doktorskim, na engleskom jeziku. Imamo 500 studenata koji studiraju na engleskom jeziku, pored  Medicinskog fakulteta i na Fakultetu tehničkih nauka i na Tehnološkom- ukazuje Stanislava Hrnjak.

Kako ukazuje naša sagovornica, Odbor za obrazovanje i nauku razmatrao je i Informaciju o studentskim domovima.

-U Vojvodini usluge smeštaja studentima čije se školovanje finansira iz budžeta obezbeđuju se u studentskim centrima u Novom Sadu, Subotici, kao i domovima učenika u Vršcu i Kikindi. Postoji i studentski dom „Evropa” u Novom Sadu za studente koji su osnovno ili srednje obrazovanje završili na mađarskom jeziku, kao i studente srpske nacionalnosti koji su državljani Mađarske, a studiraju na nekom od fakulteta novosadskog Univerziteta. Postoji i privatni studentski dom u okviru fakulteta „Edukons” u Novom Sadu- navodi predsednica Odbora za obrazovanje i nauku AP Vojvodine.

Interesovanje za studentske domove u Novom Sadu veće od kapaciteta

Za razliku od manjih centara poput Subotice ili Vršca, u Novom Sadu kapaciteti studentskih domova ne mogu da prime sve zainteresovane akademce.

-Interesovanje je veće nego što su kapaciteti.  Studentski domovi u Novom Sadu realizuju oko 80 odsto predatih zahteva, a 20 odsto onih koji žele, ne budu smešteni, iako domovi imaju jedan broj jedicima za smeštaj po ekonomskim cenama, ali je to opet nedovoljno. Za prijem u Studentski centar Novi Sad bilo je prijavljeno 3757, a primljeno je 3024 studenata. Važno je napomenuti i to da je 10 odsto kapaciteta  obezbeđeno za studente iz osetljivih društvenih grupa. Pokrajinska vlada učestvuje u adaptaciji prostora, kako bi u perspektivi videli šta je najpotrebnije. U manjim studentskim centrima, pa i u Kikidi, uvek postoji mogućnost da 100 odsto zahteva bude ispunjeno. Dom učenika i studenata „Nikola Vojvodić” u Kikindi je kvalitetno ocenjen i može da primi sve zainteresovane, a tako je i u Vršcu i Subotici.

Ulaganja u unapređenje studentskog standarda

-Resorni sekretarijat opredeljuje sredstva za unapređenje uslova. Studentski centar u Novom Sadu je prošle godine od resornog sekretarijata dobio 4 miliona dinara, radiće se i adaptacija restorana 2 u Novom Sadu, radi se adaptacija u Studentskom domu „Feješ Klara”, Studentski centar u Subotici je dobio dva miliona za izvođenje radova. Kako što kvalitetniji i efikasniji smeštajni prostor da se obezbedi studentima, o tome smo detaljno razgovarali na sednici Odbora- ukazuje Stanislava Hrnjak.

Studentski centar Novi Sad investira značajna sredstva u rekonstrukciju i modernizaciju svih studentskih domova u Novom Sadu, i domova u Somboru i Zrenjaninu. S tom praksom se nastavlja i ove godine. Studentski dom „Dr Zoran Đinđić” u Somboru potpuno će biti rekonstruisan, a očekuje se da radovi vredni oko 40 miliona dinara, koje finansira Pokrajinska vlada, počnu krajem proleća ili početkom leta.

Odbor za obrazovanje i nauku Autonomne pokrajine Vojvodine na jučerašnjoj sednici razmotrio je i Predlog odluke o donošenju Plana razvoja AP Vojvodine od 2023. do 2030. godine i predložio Skupštini njeno usvajanje.

Na budžetu 51 odsto studenata

Na visokoškolskim ustanovama u Vojvodini ima 62.644 studenata. U školskoj 2021/22 godini u Vojvodini, četvorogodišnje srednjoškolsko obrazovanje završilo je 12.779 učenika.

Na Univerzitetu u Novom Sadu, visoko obrazovanje se ostvaruje na 14 visokoškolskih ustanova odnosno umetničkih akademija. Iz budžeta se finansira 51,09 posto studenata.

Narodno_pozorište_Kikinda

Premijera predstave „Oblaci“ odložena je za petak, 28. april. Prvobitno najavljena izvođenja za 20, 21. i 22. april otkazuju se, saopšteno je iz Narodnog pozorišta.

Umesto toga, u utorak, 18. aprila, na repertoaru će biti predstava „Ljubavno pismo“. Druga repertoarska izvođenja do kraja meseca nisu najavljena.

Za predstavu o Dušanu Vasiljevu, „Oblaci“, tekst je napisala Nina Plavanjac, režira je Stevan Bodroža, a lik kikindskog književnika tumači Vladimir Maksimović.

Komad će se igrati na maloj sceni.

Mokrinsko jaje

Programi tradicionalnih Vaskršnjih svečanosti u Mokrinu koje organizuje Mesna zajednica u saradnji sa udruženjima u ovom selu, uključuju veliki broj događaja: prikazivanje običaja, književne večeri, izložbe i koncerte, crkvene liturgijske aktivnosti i, ove godine, 33. Svetsko prvenstvo u tucanju farbanim vaskršnjim jajima.

Za petak je, u prepodnevnim satima, najavljeno je farbanje jaja i predstavljanje starih mokrinskih običaja u prostorijama Udruženja žena, kao i oslikavanje spomenika jajima na ulazu u Mokrin u kojem će učestvovati članovi KUD „Mokrin“ i Miloš Srbljin.

Izložba dečijih radova na temu Uskrsa biće otvorena u 17 sati u OŠ „Vasa Stajić“. Za 20 sati, u Domu kulture, zakazano je književno veče. Poznati strip-umetnik iz Mokrina, Spasoje Kulauzov, govoriće o svojoj „Knjizi stripova“.

Dve izložbe – ručnih radova članica Udruženja žena i mokrinskih likovnih umetnika, biće posravljene u subotu uveče u Galeriji Doma kulture. Otvaranja su u 18 i 20 sati. U 22 sata počinje veče u Mokrinskom muzeju.

Na Varoškom trgu će se u nedelju održati 33. Svetsko prvenstvo u tucanju farbanim vaskršnjim jajima. Takmičenja će početi u 9 i 30, nastupom juniora, a finale 16 najboljih zakazano je za 12 sati. U 20 sati će koncert održati grupa „Apsolutno romantično“.

Vaskršnje svečanosti zatvoriće KUD „Mokrin“, celovečernjim koncertom u ponedeljak, od 19 sati, u Domu kulture.

Obaranje ruku. Sport u ekspanziji i u našem gradu

Sportsko obaranje ruke (Armwrestling), sport je u ekspanziji, priča Ilija Tramošljanin iz kikindskog Armwrestling Teama.

– Ova sportska disciplina sve je popularnija među mladom populacijom, posebno muškarcima, a očekuje se da postane olimpijski sport na Olimpijadi u Los Anđelesu 2028. godine – kaže Tramošljanin.

Kikindski obarači ruke organizovani su u pomenutom timu tokom minulih godinu dana.

– Imamo sedmoricu aktivnih obarača koji žele da se oprobaju u ovoj disciplini. Televizija „Arena Fight” prenosi uživo turnire u našem sportu i to u velikoj meri pomaže da se obaranje ruke podigne na još viši nivo u našoj zemlji.

Kikinđani se, prema njegovim rečima, spremaju za nadmetanje koje ih očekuje za pet meseci.

– Kup Srbije na rasporedu je 18. septembra, a dotle ćemo se pripremati vežbajući sportove snage i motorike – zaključuje Tramošljanin.

Osim njega – seniora do 100 kg, tu su i junior Stefan Repac, potom seniori: do 100 kg Saša Ignjatov, Nikola Golušin do 110 kg i preko 110 kg Vladimir Bulatović te rekreativci Petar Dragoljević i David Grujić.

Kinezi poseta 11

U poseti Kikindi danas su bili predstavnici ambasade Narodne republike Kine i privrednici iz ove države. Posetu je inicirala narodna poslanica Marina Raguš, predsednica Poslaničke grupe prijateljstva sa Kinom. Ona je, prilikom nedavne posete Kikindi, uvidela mogućnosti za početak razgovora o saradnji kineskih i kompanija iz našeg grada, rekao je narodni poslanik Milenko Jovanov koji je, sa predstavnicima lokalne samouprave i okruga dočekao visoke goste u Gradskoj kući.

– Predstavnici kineske ambasade već su dolazili ovde pre mnogo godina, kada su nabavljali mašine i opremu iz kikindskih fabrika. Tih fabrika danas više nema. Na nama je da se potrudimo da otvorimo nove pogone, da ljudi u Kikindi imaju perspektivu u svom gradu, to je, pre svega, naša ideja. Danas razgovaramo o kulturi i zelenoj energiji, ali i o još nekim mogućnostima. Uprkos činjenici da nema više tako moćnu privredu, Kikinda ima šta da ponudi. Važno je da odškrinemo ta vrata, da imamo sagovornika u ambasadi NR Kine, a zatim i u Vladi, da tražimo partnera za projekte koji su nam važni, pre svega u oblasti infrastrukture. U Skupštini Srbije imamo još grupa prijateljstava sa kojima bismo mogli, takođe, da ostvarimo ovakvu saradnju.  Drago mi je i čast što su u prvoj ovakvoj poseti predstavnici moćne zemlje koja može da služi za primer i za ugled i koja je naš veliki prijatelj. NR Kina nam je pomagala u mnogim situacijama i dokazala da su naše dve države vezane čeličnim prijateljstvom – rekao je Jovanov.

Delegaciju gostiju predvodio je Liu Kai, ekonomski i privredni savetnik Ambasade NR Kine, koji se novinarima obratio na srpskom jeziku.

– Veoma mi je drago što imam priliku da posetim Kikindu za koju znam da je jedan od najlepših gradova u Vojvodini i Srbiji. Sa mnom su i predstavnici Privredne komore kineskih preduzeća u Srbiji, kako bismo zajedno razgovarali o mogućoj saradnji. Nama u Ambasadi stalo je do što bolje saradnje između naše dve zemlje i, naravno, između kineskih i srpskih kompanija.

Razgovorima su prisustvovali i Liu Wei, asistent generalnog direktora CRBC Serbia (China Road and Bridge Corporation) i potpredsednik Privredne komore kineskih preduzeća u Srbiji, zatim Zhang Kai, zamenik rukovodioca projekta Put Novi Sad – Ruma, i Xu Moyi i treći sekretar Ambasade NR Kine.

Delegaciju domaćina, pored gradonačelnika Nikole Lukača i narodnog poslanika Milenka Jovanova, činili su i načelnik Severnobanatskog upravnog okruga, Miroslav Dučić i direktor Sportskog centra „Jezero“, Dejan Pudar.

 

– Počastvovani smo posetom predstavnika Ambasade i Privredne komore kineskih preduzeća jer imamo priliku da predstavimo sve potencijale grada i da pronađemo način da zajedno, u narednom periodu, realizujemo investicije i projekte – rekao je Lukač. – Dobra saradnja između predsednika Srbije i NR Kine daje nam nadu da ćemo, i na lokalnom nivou, pronaći način da unapredimo život u našim malim sredinama. Važno je da goste upoznamo sa planovima razvoja grada kako bi nam oni, svojim iskustvom, pomogli da u Kikindi bude još kvalitetniji i lepši život. Današnja poseta je prva ovakvog tipa bilo kojoj lokalnoj samoupravi i verujemo da se otvaraju mogućnosti za zajedničko finansiranje projekata sa investitorima iz Kine.

U nastavku posete gosti su obišli Sportski centar „Jezero“ i Muzej i Studio „Tera“.

gradonacelnik

Na današnjoj sednici Skupštine grada predstavljen je podatak da je Grad Kikinda među pet lokalnih samouprava koje prednjače na konkursu Ministarstva za brigu o selu koje daje bespovratna sredstva za kupovinu seoskih kuća. To govori i o unapređenju kvaliteta života u našim selima, ukazao je prvi čovek grada Nikola Lukač.

-Mladi parovi su dobijenim sredstvima kupili 32 kuće u 2021. godini i 33 kuće u 2022. godini, završavamo još nekoliko. Da nije atraktivno, ne bi se toliko bračnih parova opredelilo da žive u selima. Kulturno-umetnička društva žive, grad i saveti MZ podržavaju njihov rad, kao i rad sportskih klubova i udruženja. Svi se ponosimo i brojnim manifestacijama u selima, tu smo da ih podržimo. Razgovaramo sa građanima i donosimo zaključke šta su prioriteti. Oko 143 miliona je uloženo u sela, ali sredstva idu i iz drugih konkursa koji nisu striktno opredeljeni za sela- istakao je Lukač.

Gradonačelnik je izneo i podatke o ulaganjima u putnu infrastrukturu od 2014 do 2022 godine. Podsetio je da predstoji izgradnja postrojenja za prečišćavanje pijaće vode u četiri sela, a potom i u ostalima.

-U Nakovu je urađeno devet ulica, parkinzi kod Lovačkog doma, vrtića, Vatrogasnog doma. U Banatskom Velikom Selu 13 ulica, planirano je  još dve. U Mokrinu šest ulica, treba još pet, u Iđošu osam, ostala je još jedna, u Novim Kozarcima šest ulica, predviđene su još tri. U Ruskom Selu tri, ostale su još dve duge ulice. U Bašaidu su urađene tri, treba još pet, u Sajanu jedna i još jedna treba, u Banatskoj Topoli takođe jedna ulica.

-Rekonstrukcija puta od Kikinde do Ruskog Sela dogovarana je još od pre nekoliko godina, a realizuje se sada. Saniran je put od Tobe do ulaska u Banatsku Topolu, i od Ruskog Sela do Topole. Trudimo se da što više investicija izdejstvujemo. Podsetiću na četiri postrojenja za pijaću vodu, završena je nabavka za projektovanje mini postrojenja za Nakovo, Banatsko Veliko Selo, Mokrin i Bašaid. Preostala ćemo uraditi početkom naredne godine i pokušaćemo da ponovo dobijemo sredstva od pokrajine- napomenuo je prvi čovek  grada.

radislav ivetić

Radislav Ivetić ostaje na čelu kikindskog Centra za socijalni rad. Novo poverenje ukazano mu je nakon isteka prethodnog mandata, što su odbornici izglasali na današnjoj sednici gradske skupštine.

Prethodno je Upravni odbor Centra za socijalni rad sproveo konkurs za direktora ustanove. Stigla je jedino Ivetićeva prijava uz koju je dostavio i Program rada za predviđeni mandatni period.

Ovaj diplomirani ekonomista je radio u AD ,,Livnica Kikinda” kao šef odeljenja špedicije, u RZZO–filijala Kikinda kao šef sektora za kontrolu doprinosa, u preduzeću ,,25. Maj DMK“ kao komercijalni direktor.

Od 2005. do 2008.godine bio je generalni direktor JP ,,Autoprevoz Kikinda”, dok je u istom preduzeću, od 2008. do 2011. godine obavljao poslove kordinatora plana i analize. Obavljao je funkciju vršioca dužnosti, a potom i direktora Centra za socijalni rad Kikinda u dva mandata.

sednica 130423 2

Izbor novog člana Gradskog veća i usvajanje izveštaja o prošlogodišnjem radu i poslovanju mesnih zajednica obeležili su današnju sednicu gradske skupštine. Sednica je počela potvrđivanjem mandata odborniku Željku Radakoviću (SNS) iz Mokrina koji je seo u skupštinsku klupu umesto Srđana Sivčeva. Sivčev, dosadašnji šef naprednjaka u lokalnoj skupštini,  u februaru je podneo ostavku zbog prelaska na mesto direktora u Istorijskom arhivu.

Željko Radaković, odbornik SNS

Predlog gradonačelnika Nikole Lukača da Nebojša Jovanov (SNS) bude izabran za novog člana Gradskog veća, podržala je skupštinska većina. Jovanov stupa na novu dužnost nakon što je njegov prethodnik Miroslav Dučić podneo ostavku zbog preuzimanja funkcije načelnika Severnobanatskog okruga.

Nebojša Jovanov je diplomirani industrijski menadžer. Svojih 25 godina radnog iskustva sticao je u naftnoj industriji na širokom spektru poslova, nakon toga u automobilskoj industriji, a zatim u trgovini i ugostiteljstvu. Od 2021. godine je član kabineta gradonačelnika Kikinde. Aktivno se bavio vaterpolom deset godina, u VK „ŽAK”. Govori engleski jezik- predstavio je gradonačelnik u obraćanju.

Nebojša Jovanov, novi član Gradskog veća

-Predložio sam Nebojšu Jovanova Veću i Skupštini. Mislim da će kvalitetno i odgovorno ispunjavati sve zadatke i da ćemo dobiti kvalitetnog člana tima Gradskog veća, da zajedno kreiramo bolju budućnost u Gradu Kikindi. Predanost i marljivost ga delegiraju, radio je zajedno sa bivšim članom Gradskog veća na terenu, dobro je upoznat sa svim principima u radu koje sprovodimo- naglasio je Lukač.

Povodom izveštaja o radu i poslovanju mesnih zajednica u protekloj godini, resorni član Gradskog veća Ljuban Sredić ukazao je da su ukupna sredstva iznosila više od 104 miliona dinara, i da su u najvećoj meri iz gradskog budžeta. Sredić je rekao da bi pojedini saveti mesnih zajednica trebalo više da se angažuju da privuku sredstva iz drugih izvora.

-Najveći deo novca koriste za rad udruženja, to je u proseku 30 odsto ukupnih sredstava. Slede tekuća i investiciona održavanja objekata, i finansiranje plata zaposlenih i nadoknada za lica angažovana po privremenim i povremenim poslovima, uglavnom iz komunalne delatnosti. Na kraju prošle godine u mesnim zajednicama je bilo 19 zaposlenih, 16 lica je zaposleno na neodređeno vreme, tri na određeno, 22 radnika na privremenim i povremenim poslovima. Sredstva su u odnosu na prethodnu godinu veća za 10 odsto. Da bi se dobila kompletna slika, moraju se pomenuti i investicije u puteve, poljske puteve, i druge delatnosti.

-U investicije u objekte uloženo je oko 43 miliona iz budžeta grada, republike, pokrajine i drugih fondova. Konkretno 16,3 miliona je uloženo u Bašaidu za nastavak radova na kapeli, 11,4 miliona u Mokrinu za čišćenje deponije, u Ruskom Selu 8,4 miliona za rekonstrukciju objekta FK Crvena zvezda i za predškolsku ustanovu, u Banatskoj Topoli 6,5 miliona za kupovinu objekta Doma kulture. U putnu mrežu uloženo je 28 miliona dinara u svim mesnim zajednicama, Treba pomenuti i deo novca koji se usmerava na poljske puteve i otresišta, u Sajanu smo imali završetak poljskog puta između Sajana i Iđoša-  rekao je Sredić.

Izveštaje o radu i poslovanju mesnih zajednica predstavili su predsednici Saveta Nedeljko Cimeša, Dušan Marjanović, Dejan Ivanović, kao i odbornici Milana Đurđević i Aleksandar Aćimov.

-Jako smo zadovoljni što je posle 17 godina Dom kulture otkupljen, nadamo se da ćemo ga vremenom rekonstruisati i privesti nameni. Povećan nam je budžet, pre toga smo godinama imali  minimalni buddžet. Ogradili smo igralište i u centru sela popravili kišnu kanalizaciju- rekao je Nedeljko Cimeša, predsednik Saveta MZ Banatska Topola.

Predsednik Saveta MZ Rusko Selo Dušan Marjanović, između ostalog, ukazao je da je urađeno pet kilometara puta od Kikinde ka Ruskom Selu i Novim Kozarcima.

-Put je bio u katastrofalnom stanju. Nadam se da će ove godine da se nastave radovi kako bi se kompletan put završio. Hvala na borbi i zalaganju da dobijemo taj put- rekao je Marjanović.

Na primedbe Ladislava Tomića, odbornika opozicije iz DSS, da su ulaganja u selima mala, odgovorio je predsednik Skupštine grada Mladen Bogdan ističući da su budžeti mesnih zajednica značajno veći nego u prethodnom periodu.

-Da ne pominjemo period od 2008. do 2012. kada su sela bila potpuno zapostavljena i skrajnuta. Kada neko hoće da izokrene stvari i kaže kako mladi sada odlaze, to nije tako. Mladi sela odavno napuštaju , taj trend postoji pedesetak godina. Mi se borimo za to da mladi imaju podsticaj i želju da ostanu i da se vrate na selo- zaključio je Bogdan i pozvao odbornike da podrže izveštaje.

 

Metla”

uskrs 1

Neradni dani su od petka, 14, do ponedeljka, 17. aprila (zaključno sa ovim danom).

KOMUNALNE USLUGE, BROJEVI DEŽURNIH SLUŽBI:

FCC – sakupljanje i transport komunalnog otpada biće redovno u toku praznika, osim u nedelju, kada se neće odnositi kućno smeće;

ELEKTRODISTRIBUCIJA – 413258

VODOVOD I KANALIZACIJA – 062/88-44-888 i 062/88-44-891

TOPLANA – 422857

SRBIJAGAS – 422169

PARKING – neće se naplaćivati sva četiri dana praznika.

 

TRGOVINE:

„ZELENI DRAGSTOR“ – sve prodavnice će raditi u nedelju, od 7 do 12 sati. Ostalih prazničnih dana imaće uobičajeno radno vreme;

“SP” – prodavnice u Miloša Velikog 24 u Kikindi i u Velikoj ulici 73 u Sajanu će raditi u nedelju, do 12 sati. Ostalih dana praznika svi maloprodajni objekti radiće po uobičajenom radnom vremenu;

„LIDL“ – u petak će biti otvoren do 18 sati, u subotu će raditi uobičajeno. Na Uskrs, u nedelju, neće raditi prodavnice. Od ponedeljka, 17, aprila, radi se uobičajeno;

„UNIVEREXPORT“ – svih dana praznika radiće uobičajeno, osim u nedelju, kada će prodavnice biti zatvorene;

„IDEA“ – uobičajeno radno vreme biće u subotu i u ponedeljak. U petak će se raditi do 18 sati, u nedelju je neradni dan;

GOMEX“ – neće raditi samo u nedelju. Ostalim danima radno vreme biće redovno, do 21.30;

„PERSU“ – uobičajeno radno vreme osim u nedelju, kada će biti neradni dan;

“SVETOFOR“ – u petak će raditi do 19 sati, u subotu uobičajeno, od 8 do 21 sata, u nedelju je neradni dan i u ponedeljak će se raditi skraćeno, od 8 do 18 sati;

„MATIJEVIĆ“ – neradni dani biće u nedelju i u ponedeljak. Ostalim prazničnim danima radiće se uobičajeno;

„BIO-MESARA“ – u petak će raditi uobičajeno, od 7 do 20 sati, u subotu od 7 do 17, u nedelju i ponedeljak biće neradni dani;

„BIG CHICK“ MESARA u Ulici Jovana Jovanovića Zmaja – u petak i u subotu radiće uobičajeno, u nedelju i u ponedeljak biće neradni dani;

„DM“– u petak će raditi od 8 do 17, u subotu od 8 do 18 sati, u nedelju je zatvoren, i u ponedeljak će raditi skraćeno, od 10 do 18 sati;

LILLY“ – u petak će raditi skraćeno, od 9 do 17 sati. U subotu se radi po uobičajenom radnom vremenu, u nedelju je neradni dan i u ponedeljak će se ponovo raditi skraćeno, od 9 do 17 sati.

 

POŠTA, BRZA POŠTA, POSLOVNICE:

POŠTA i POSTEXPRESS – u toku praznika, radiće samo Glavna pošta, u Ulici generala Drapšina – u subotu i u ponedeljak, od 8 do 14 sati. U petak i u nedelju pošta neće raditi;

DEXPRESS – neradni dani su petak i ponedeljak. Sve pošiljke preuzete u četvrtak, 13. aprila, biće na dostavi u utorak, 18. aprila;

BANKE – ne rade tokom četiri dana praznika.

 

SAOBRAĆAJ, JAVNI PREVOZ:

„AUTOPREVOZ“ – u petak, nedelju i ponedeljak primenjivaće se nedeljni red vožnje; u subotu će se primenjivati red vožnje za taj dan;

„ŽELEZNICA SRBIJE“ – praznični red vožnje;

TAKSI PREVOZ – u toku četiri dana naplaćivaće se po drugoj, skupljoj tarifi, kao nedeljom;

U nedelju, 16. aprila, biće zatvoren saobraćaj u Mokrinu, na Državnom putu, u delu Ulice Svetog Save, od Ulice Braće Tomića do Ulice Đure Jakšića. 7.00 do 15.00 sati. Saobraćaj će biti preusmeren na ulice Braće Tomića, Vase Stajića i Đure Jakšića.

 

ZDRAVSTVENE USTANOVE:

Ambulanta opšte prakse imaće, sva četiri dana praznika, organizovana dežurstva u Drugoj zdravstvenoj stanici, u Svetosavskoj ulici, od 7 do 20 sati;

Pedijatri će biti dostupni u Dečijem dispanzeru, od 9 do 17 sati;

COVID ambulanta (u dvorištu Druge zdravstvene stanice, u Svetosavskoj ulici) biće otvorena svakog dana od 9 do 17 sati;

Dežurni stomatolog biće dostupan u Prvoj zdravstvenoj stanici, u Domu zdravlja, u Ulici kralja Petra Prvog 106 svakog dana od 8-12 i od 14 do 18 sati;

Dispanzer za žene neće raditi tokom čitavog praznika, četiri dana;

Specijalističke ambulante u Opštoj bolnici takođe neće raditi tokom četiri dana praznika.

 

APOTEKE:

„CVEJIĆ“ u Ulici braće Tatić dežurna je 24 sata;

 “STESA” – Apoteka u Svetosavskoj 54 će, svakog dana, kao i inače, raditi do ponoći. U petak će sve apoteke raditi uobičajeno, u subotu će apoteka u Generala Drapšina raditi do 20 sati, a sve ostale do 15 sati. U nedelju će dežurstvo biti organizovano samo u apoteci u Svetosavskoj 54, do ponoći. U ponedeljak će raditi i apoteke u generala Drapšina 15, u Mikronaselju i kod pijace, ali samo do 15 sati;

MILI-3“ – apoteka u Ulici braće Tatić radiće u petak, subotu i u ponedeljak od 8 do 13 sati, u nedelju neće raditi. Apoteka u Kralja Petra Prvog radiće u petak od 8 do 17 sati, u subotu od 8 do 13 sati, u nedelju je neradni dan i u ponedeljak će biti otvorena od 8 do 17;

„NEOFARM“ – apoteka u Miloša Velikog – u petak od 7 do 15 sati, u subotu uobičajeno, od 7 do 13.30, u nedelju je neradni dan i u ponedeljak će raditi od 7 do 15. Apoteka u Svetosavskoj ulici – u petak od 7 do 18, u subotu redovno od 7 do 20, u nedelju će biti zatvorena i u ponedeljak će ponovo raditi uobičajeno, od 7 do 20 sati;

APOTEKA – VETERINARSKA STANICA “KIKINDA” – u petak i subotu radiće do 13 sati.

 

VRTIĆI I ŠKOLE:

Vrtići – ne dežura nijedan vrtić;

Osnovci i srednjoškolci su na mini raspustu. Prvi radni dan im je utorak, 18. april.

 

VAŽNI BROJEVI TELEFONA TAKOĐE SE NALAZE NA NAŠEM PORTALU:

https://kikindski.rs/vazni-telefoni/

error: Content is protected !!