Најновије

konjicki klub

Konjički klub “Banat” organizuje 28. reviju paradnih zaprega koja će se održati u nedelju, 17. septembra, od 13 sati, na prostoru Pogona 3 “Toze Marković”.

Posetioci će moći da gledaju jednoprege, dvoprege, dvoprege mladih grla, četvoroprege, poni zaprege, decu vozače i jahače.

struja

Zbog planiranih radova na mreži, u sredu, 13. septembra, od 9 do 14 sati, bez struje će biti potrošači u Mokrinu, u ulicama:

– Nova

– Generala Drapšina

– Arsenija Čarnojevića

– Ive Lole Ribara

– Branka Radičevića

– Neke Tešina

– Obalska

– 2.Oktobra

– Nekina bara

– Milana Malenčića

– Toze Markovića, od ulice Đure Jakšića prema kraju

– Braće Despotov, od ulice Đure Jakšića do ulice Arsenija Čarnojevića

– Vuka Karadžića, od ulice Đure Jakšića prema kraju

– Rade Trnića, od Đure Jakšića do ulice Arsenija Čarnojevića

– Vase Stajića, od ulice Milana Malenčića do ulice Arsenija Čarnojevića

– Svetog Save, od Đure Jakšića prema Čoki

– Markovih, od ulice Đure Đakovića prema ulici Đure Jakšića

– Uroša Kuzmanova, od Đure Đakovića do ulice Branka Radičevića

– Đure Jakšića, od Obalske do Svetog Save

– Đure Jakšića, od ulice Toze Markovića do Nove

– Đure Đakovića, od Obalska do ulice Markovih.

U četvrtak, 14. septembra, takođe zbog radova, od 9 do 13 sati, biće isključeni potrošači u Ruskom Selu u ulicama: Braće Opsenice, Braće Domazet, Polita Desančića, Ive Lole Ribara, Njegoševa, Žarka Zrenjanina, Sonje Marinković, Solunskih dobrovoljaca i Stevice Jovanović.

Otvoreni bazeni

Iz SC „Jezero“ obaveštavaju da se danas (ponedeljak, 11. septembar) završava letnja sezona, odnosno korišćenje otvorenih bazena.

Takođe, zahvaljuju svim posetiocima otvorenih bazena kojih je, kako navode, u ovoj sezoni bilo u rekordnom broju i navode da će, i narednog leta, obezbediti najbolje uslove i jedinstvene sadržaje.

Zatvoreni bazeni počinju sa radom danas i građani mogu da ih koriste od 7 do 21 sata, navodi se u saopštenju iz SC „Jezero“.

Komarci 2

Sutra, 12. septembra, obaviće se  tretman odraslih formi komaraca sa zemlje na teritoriji grada Kikinda, obaveštavaju iz nadležnog gradskog Sekretarijata. Tretman je planiran u Kikindi i svim naseljenim mestima od 20 do 23 sata. Tretman odraslih formi komaraca u centru Grada nastaviće se u sredu u 6 sati ujutro.

Upozoravaju se pčelari da je preparat koji će se koristiti toksičan za pčele i da njegovo dejstvo traje tri dana.

U slučaju nepovoljnih vremenskih  biće određen novi termin tretmana o čemu će javnost biti blagovremeno obaveštena.

376429654_1375430633040292_8991109629390525867_n

Taktičko – tehničkim zborom, na Gradskom trgu, Odeljenje za vanredne situacije u Kikindi počelo je obeležavanje nedelje Sektora za vanredne situacije. Na radost okupljenih predškolaca i osnovaca vatrogasci su izveli pokaznu vežbu „Gašenje požara penom“. Ovom prilikom okupljeni su mogli da se upoznaju sa delom vozila i opreme.

-Čitave nedelje imaćemo aktivnosti, koje će se završiti u nedelju kada proslavljamo slavu Presvetu Bogorodicu – Neopalimu kupinu, zaštitnica vatrogasaca. U proteklih nekoliko godina značajno smo obnovili opremu, ali i ljudstvo. To nam pomaže da brže i efikasnije reagujemo na svaki poziv i ugasimo svaki požar – istakao je Zoran Budiša, načelnik Odeljenja za vanredne situacije u Kikindi.

Događaju je prisustvovao i gradonačelnik Nikola Lukač  sa saradnicima Mladenom Bogdanom, predsednikom gradske Skupštine i  Nebojšom Jovanovim, članom Gradskog veća.

-Ovo je pravi način da se svi mi još bolje upoznamo i postanemo svesniji o tome koliko je važan posao vatrogasca. Raduje me što imamo puno mladih pripadnika vatrogasno – spasilačkog bataljona. Društvo je prepoznalo potrebe da se podmladi postojoće kadar, a lokalna samouprava uvek je tu da pomogne. U okviru programa prekogranične saradanje, ali i na raznim konkursima uspeli smo da zanovimo opremu i time olakšamo rad vatrogascima koji su pravi heroji – precizirao je Lukač.

Pod sloganom „Budi i ti heroj“, događaj je imao i humanitarni karakter. Pripadnici vatrogasno – spasilačkog bataljona su, u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi  Vojvodine, dobrovoljno dali krv. Na teritoriji okruga ima oko 80 vatrogasaca.

prodavnica

Cene 20 proizvoda u svim trgovinskim lancima biće, od srede, 13. septembra, znatno niže. Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović pozvao je građane da iskoriste akciju koja će trajati do Nove godine i da izaberu artikle s natpisom “bolje cene”. Posebno ističe da je cilj da te cene budu najniže ili među najnižima u Evropi.

Trgovci, proizvođači i predstavnici države postigli su sporazum o snižavanju marži, što znači i snižavanje cena određenih proizvoda u prodavnicama.

– Sagledali smo da postoji problem, da je standard naših građana ugrožen i da moramo da napravimo iskorak kako bismo obezbedili ljudima, makar za ove proizvode, niže cene. Kada kažem niže cene, naš cilj je da te cene budu najniže ili među najnižim u Evropi. Uopšte se ne radi o nekoliko proizvoda. Radi se o 20 proizvoda – ističe Momirović.

Reč je, kako je naveo, o: mleku, jogurtu, belom siru u kriškama, jabukama, krompiru, testenini, pilećem mesu u trupu, salami u omotu, bezalkoholnom pivu, sokovima, kafi, hrani za bebe, šamponu i kupki za bebe, dečjim pelenama, šamponu i kupki za odrasle, toalet papiru, higijenskim ulošcima, deterdžentu za pranje sudova i deterdžentu za pranje veša.

Ministar je objasnio da će jogurt, koji je koštao oko 150 dinara, od srede biti 105, dok će cena dečijeg šampona od 200 mililitara, koja je, u jednom trgovinskom lancu 107 dinara, sada iznositi 69 dinara.

– Naravno, nisu još sve cene formirane, neophodno je da se svako u ovom lancu, i trgovci, i proizvođači, odreknu dela zarade kako bi izašli u susret, zaštitili standard građana, Za Vladu su to građani, za trgovinske lance i proizvođače su to klijenti i kupci, ali imamo zajednički interes – naglašava Momirović.

Precizira da će svaki trgovac obezbediti minimum jedan proizvod iz te kategorije, da pregovara sa proizvođačima i da oni moraju da se odreknu dela zarade, pa će onda cene biti niže. On je zahvalio trgovinskim lancima, proizvođačima, jer su, kako ističe, uspeli da naprave snažan iskorak koji će dati očekivani rezultat.

– Mislim da ljudi sa pravom, naravno, žele da cene uvek budu niže. To je ceo jedan ekonomski lanac na čijem čelu su trgovci. A ono što mi kao Vlada želimo, i ono što su sve te kompanije poštovale, jeste da ljudi za svoj teško zarađeni novac mogu da kupe više proizvoda – naglašava ministar i ukazuje da postoji opasnost od izvesnih zloupotreba, ali da Vlada to neće dozvoliti i da će kontrola biti efikasna.

Što se tiče povećanja akciza od 1. oktobra na kafu, cigarete, alkohol i naftne derivate, ministar ocenjuje da je, ako akcizu prevedemo na cene,poskupljenje relativno malo i da neće značajno ugroziti ljude koji konzumiraju te proizvode.

(Kikindski portal/RTS)

IMG_3708

Domaćinstva, korisnici novčane socijalne pomoći, imaju pravo na umanjenje računa za struju od 40 do 60 odsto. Sticanjem statusa energetski ugroženog kupca, račune mogu umanjiti i porodice koje primaju dečiji dodatak, ali i uvećanog dodatka za negu i pomoć drugog lica, seoska domaćinstva, bolesni. Mesečno, besplatno, mogu da dobiju do 250 kilovat sati struje, a u grejnoj sezoni za gas ili grejanje iz toplana umanjiti račune od 40 do 60 posto. Pravo na energetski zaštićenog kupca mogu da ostvare i domaćinstva koja imaju dugovanja za struju, gas ili toplotnu energiju.

Primer radi, prosečna tročlana porodica koja sada plaća račun za električnu energiju 4.700 dinara u slučaju sticanja ovog statusa, može da umanji račun za oko 1.565 dinara. Jednočlano domaćinstvo koje živi u 33 kvadrata ima pravo na 60 odsto popusta na toplotnu energiju, ako prosečno sada plaća 3.940 dinara, a sa popustom ima umanjenje od 2.300 dinara.

Zahtevi za sticanje ovog statusa  se nalaze na sajtu Ministarstva energetike, sajtu grada Kikinde, a ima ih i u pisarnici Uslužnog centra. Nakon što se predaju zahteve građani će u roku od 30 dana biti obavešteni o ishodu. Prošle godine ovo pravo na teritoriji grada ostvarilo je više od 800 sugrađana.

Olakšice za struju važe cele godine i za sada ih koristi oko 72.000 najsiromašnijih domaćinstva. U Ministarstvu energetike kažu da novca ima za tri puta više korisnika.

struja radovi

Zbog radova na elektro mreži u utorak, 12. septembra, od 9 do 13 sati bez struje će biti deo Mokrina.

Električne energije neće imati domaćinstva u sledećim ulicama: Dimitrija Tucovića, Živka Kodranova od Rade Trnića do Zlatne Grede, Dositeja Obradovića od Svetog Save do Zlatne Grede, Svetozara Miletića od Miroslava Antića do Zlatne Grede, Svetog Save od početka do ulice Dositeja Obradovića, Jovana Jovanovića Zmaja, Ivana Milutinovića, Zlatne Grede, Žarka Zrenjanina, Nikole Tesle, Sonje Marinković, Prvomajska, Beogradska, Železnički red, Rade Vujina i Mihajla Pupina.

pio

Radno vreme filijala i službi Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) od danas će biti produženo do 18 časova, kako bi se korisnicima omogućilo da što brže preuzmu svoje penzionerske kartice, saopšteno je iz Fonda PIO.

Korisnici koji su dobili poruku da su im kartice urađene moći će da ih preuzmu u šalter salama tokom redovnog radnog vremena od 8 do 15 časova, a i nakon toga, do 18 časova, kada će se na svim šalterima obavljati samo poslovi prijave i preuzimanja penzionerskih kartica.

Za preuzimanje penzionerskih kartica u ispostavama, na ulaznim vratima ispostave biće istaknuto radno vreme.

područje zr

Peto kolo Područne lige „Zrenjanin” donelo je lokalni derbi u Mokrinu između Delije i Napretka iz Banatske Topole, gosti su ga dobili uverljivo – 3:0, a od naših timova još je Polet, u Nakovu, pobedio 8:1 tim Radničkog iz Jaše Tomića.

Mokrinčani su imali nekoliko zrelih prilika, a na suprotnoj strani Radojčin je u finišu prvoga dela, nakon kontre, doneo prednost timu iz Banatske Topole. Isti igrač udvostručio je vođstvo na početku nastavka, udarcem iskosa, a pred kraj rezervista Stanković iskoristio je neodlučnost mladog rezervnog golmana Vračeva i stavio tačku.

Delija: Kovač (Vračev), Ćorić (Miladinov), Stankić, Perišić, Ž. Popov, D. Simić, Čeleketić, Monoštori (Fišakov), S. Popov, Milin, Živko.    

Napredak: Veskov, Vukmirović, Todorov, Mihajlović, Džin, Sekereš (Kanalaš), Đorić (Stanković), Radojčin (Saravolac), Drljača, Selaković (Kavali), Vasičin.

U Nakovu, golovi su se ređali kao na filmskoj vrpci, protiv Jašinaca pogađali su za Polet: Zorić i Nešić (po dvaput), Vukobrat, Draganov, Mićin i Babić.

Preostali rezultati petog kola: Jedinstvo – Omladinac 3:0, Bilećanin – Stajićevo 1:1, ŽFK Banat – Napredak (Č) 1:4, C. zvezda – Banat 3:4, MSK – Vojvodina 7:0, Mladost – 2.oktobar 1:0.

TABELA: Napredak 15, Bilećanin 10, 2.oktobar 10, MSK 9, Stajićevo 9, C. zvezda 9, Polet 9, Banat 9, Mladost 9, Napredak (BT) 7, Jedinstvo 7, Radnički 6, ŽFK Banat 4, Delija 3, Vojvodina 0, Omladinac 0.

U šestom kolu igraće: Radnički – 2.oktobar, Vojvodina – Mladost, Napredak (BT) – MSK, Banat – Delija, Napredak (Č) – C. zvezda, Stajićevo – ŽFK Banat. Omladinac – Bilećanin, Polet – Jedinstvo.

 

MEĐUOPŠTINSKA LIGA „KIKINDA-ŽITIŠTE” 

Rezultati drugog kola: Terekveš – Proleter 3:1, Omladinac – Vojvodina 1:1, Borac (A) – 1.oktobar 4:0, Bega – Podgrmeč 4:2, Roham – Borac (I) 5:1.

TABELA: Roham 6, Terekveš 6, Vojvodina 4, Omladinac 4, Borac (A) 3, Proleter 3, Bega 3, Podgrmeč 9, 1.oktobar 0, Borac (I) 0.

U drugom kolu igraće: Borac (I) – Borac (A), Proleter – Bega, Podgrmeč – Omladinac, Vojvodina – Roham, 1.oktobar – Terekveš.  

error: Content is protected !!