У недељу је на мокринским сокацима летело перје. У присуству гушчар, навијача, али и радозналаца завршена су четврт финална надметања гускова. Добро утренирани и у пратњи верних пратиља бели „гладијатори“ дали су све од себе да се нађу у предзадњем колу овогодишњег такмичења.

Најатрактивнија су била надметања сениора која су изазвала и највише интересовања. У првом надметању гусак Слободана Кришана победио је некадашњег шампиона Цезара власника Милорада Ристића и тако остварио себи место у полуфиналу. Ту ће се наћи и прошлогодишњи победник лиге двогодаца Жућко власника Лазара Адамова Билте који је био бољи од Ралета власника Саве Терзића. Гусан Ђорђа Ристића такође наставља такмичење с обзиром на то да је победио гуска Ивана Рамаија, док је у полуфиналу и гусан Црвени Миодрага Трнића који је натерао у бег гуска Душана Бајића. Четири гуска ће се за две недеље, 11. фебруара, борити за улазак у финале јединственог такмичења на свету.
Познати су и полуфиналисти у лиги двогодишњака и једногодишњака и ова надметања биће истог дана када и сениора.

-Имали смо добра надметања у четврт финалу, али ни то није онако како смо навикли. Оно што карактерише овогодишње, 38. Светско првенство у надметању гускова јесте да су гускови помало збуњени неуобичајено топлим временом за ово доба године, па су тако и такмиче. И ове године имамо доста нових такмичара, младих и деце, што је важно јер ће они наставити традицију која траје безмало па четири деценије – сазнајемо од Живице Терзића, председника удружења „Бело перо“ које је организатор Светског првенства.
Ове године надметања су почела 16. децембра и учествовало је више од 140 гусана у све три категорије међу којима је највише једногодишњака. Финале је последње недеље и пада 24. фебруара.







Средствима које Град редовно опредељује од издавања пољопривредног земљишта биће уређени атарски путеви, подсећа Тот и обећава решавање једног великог проблема у селу.
Из буџета града за ову годину Месној заједници Сајан одобрено је девет милиона динара. Нешто мање од два милиона динара биће усмерено на дотације удружењима која раде у овом месту.
Што се тиче пијаће воде, Тот напомиње да се пречистач и замена цеви очекују следеће године. У међувремену, са лепим временом, вредни мештани укључиће се у редовне акције: уређење парка, чишћење села, пошумљавање, одржавање канала за атмосферске падавине.

















