Прва седница парламента у четрнаестом сазиву биће одржана у уторак, 6. фебруара, а прва тачка дневног реда биће потврђивање мандата нових народних посланика.
У Галерији „Тера“,у петак, 9. фебруара, у 19 часова биће одржана панел дискусија на тему: „Још једна балканска прича: перспективе младих уметника“. Догађај је окренут младим уметницима и креативцима и њиховим перспективама након завршених студија. Разговараће се о улози институција, генерацијског и интергенерацијског умрежавања како у Србији тако и региону, тенденцијама у уметности, активној сцени као и потенцијалним корацима које сви заједно можемо да предузмемо како би се младим уметницима омогућило деловање у културном простору, испољавању креативног потенцијала, и у суштини, бављење својом струком.

Текућа изложба младе уметнице Катарине Поповић из Београда, организована у Галерији „Тера“, управо је један од алата којима се помаже младим уметницима да буду на сцени. Катарини је ово прва самостална изложба у каријери и дешава се управо у нашем граду. Ова чињеница подстакла је запослене у овој установи културе да се организује и панел дискусија са поменутом темом на којој ће учествовати млади уметници и млади културни професионалци из Кикинде, Београда, Новог Сада и Панчева.

Центар „Тера“ је од ове године, ради ширења публике и култивације укуса нових и потенцијалних конзумената културног садржаја из нашег града, увела пратеће активности у оквиру годишњег изложбеног програма. Тако ће свака изложба имати барем једну додатну активност која кореспондира са садржајем, темом или ширим контекстом текуће изложбе. У плану су стручна вођења, панел дискусије и разговори са уметницима, уметнички перформанси, камерни музички програми или међусекторски „џоинт-вентуре“ догађаји у којима ћемо укључити и сектор који делује ван простора уметности и културе попут малих привредника, спортиста, разна удружења.




Велика заинтересованост за ову значајну и деликатну тему, као и искуства предавача показала су да су овакви стручни скупови и корисни и неопходни.







Стална постава бенда „Фриендс“ коју чине изузетни и дугогодишњи музичари, састаје се сваке среде на сада већ чувеним свиркама код Суваче, и десетак пута годишње ови концерти имају хуманитарну сврху.






