Javno preduzeće „Kikinda“ nastavlja sa sprovođenjem edukativnih aktivnosti usmerenih ka najmlađim sugrađanima, sa ciljem razvijanja svesti o značaju odgovornog i humanog odnosa prema životinjama. Kroz ovakve programe deca imaju priliku da od ranog uzrasta nauče koliko su briga, pažnja i ljubav važni kada je reč o kućnim ljubimcima, ali i o odnosu prema zajednici u celini.
U Kulturnom centru u petak je organizovano interaktivno predavanje za učenike drugog razreda Osnovne škole „Vuk Karadžić“. Predstavnici JP „Kikinda“ razgovarali su sa mališanima o tome šta podrazumeva odgovorno vlasništvo nad kućnim ljubimcima, koliko je važna pravilna nega životinja, kao i zbog čega je neophodno razvijati empatiju i humanost prema svim živim bićima.

Kroz primere iz svakodnevnog života i interaktivan pristup, deca su aktivno učestvovala u razgovoru i pokazala veliko interesovanje za teme koje se tiču brige o životinjama. Posebna pažnja tokom predavanja posvećena je udomljavanju pasa iz prihvatilišta.
Učenicima je predstavljena mogućnost da, ukoliko žele kućnog ljubimca i uz saglasnost roditelja, posete prihvatilište za pse i možda baš tamo pronađu svog budućeg četvoronožnog prijatelja. Mališani su sa pažnjom slušali priče o psima koji čekaju novi dom, a nisu izostala ni brojna pitanja o obavezama i odgovornosti koje vlasništvo nad ljubimcem nosi.

Tokom druženja najavljena je i treća Izložba pasa mešanaca, koju će JP „Kikinda“ i ove godine organizovati krajem leta. Kako je istaknuto, cilj manifestacije je promocija udomljavanja, odgovornog vlasništva i ljubavi prema životinjama, ali i prilika da vlasnici udomljenih ljubimaca predstave svoje pse.
Iz JP „Kikinda“ poručuju da će i u narednom periodu nastaviti sa sličnim aktivnostima, jer ovakvi susreti imaju važnu ulogu u stvaranju odgovornog i humanog društva, posebno kada je reč o edukaciji najmlađih.
U Izvršnom odboru FSG biće: Ivan Blažin (KMF Tisa, Novi Bečej), Dušan Marjanović (Crvena zvezda, Rusko Selo), Marko Čavka (Sloboda, Novi Kozarci), Dalibor Vlajkov (ŽAK, Kikinda), Miloš Zečević (ŠF Mladi Vukovi, Kikinda), Neven Zekonja (organizacija fudbalskih sudija), Nebojša Đukić (organizacija fudbalskih trenera) i dr Radoslav Bečejac (organizacija zdravstvenih radnika u fudbalu). Nadzorni odbor u pomenutom periodu činiće: Oskar Balint (Napredak, Banatska Topola), Rajko Varadinac („2. oktobar”, Kumane) i Kristian Draganov (Polet, Nakovo).
– Hoćemo da podignemo fudbal na području Saveza na mnogo viši nivo, a najveća muka u ovom trenutku je što se susrećemo s problemom manjka dece, naročito u selima, ali i u gradu Kikindi nije mnogo bolja situacija, pa ćemo morati svi zajedno, i klubovi sa sela i dva gradska kluba, da nađemo način kako da što bolje sarađujemo i budemo konkurentni s klubovima iz drugih saveza u Vojvodini – rekao je Gačka.
Napomenuo je novi prvi čovek Saveza još i da je potrebno i trenersku i sudijsku organizaciju podići na viši nivo.
Skup su pozdravili i gradski većnik Bojan Mikalački i predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov.











