Јавно предузеће „Кикинда“ наставља са спровођењем едукативних активности усмерених ка најмлађим суграђанима, са циљем развијања свести о значају одговорног и хуманог односа према животињама. Кроз овакве програме деца имају прилику да од раног узраста науче колико су брига, пажња и љубав важни када је реч о кућним љубимцима, али и о односу према заједници у целини.
У Културном центру у петак је организовано интерактивно предавање за ученике другог разреда Основне школе „Вук Караџић“. Представници ЈП „Кикинда“ разговарали су са малишанима о томе шта подразумева одговорно власништво над кућним љубимцима, колико је важна правилна нега животиња, као и због чега је неопходно развијати емпатију и хуманост према свим живим бићима.

Кроз примере из свакодневног живота и интерактиван приступ, деца су активно учествовала у разговору и показала велико интересовање за теме које се тичу бриге о животињама. Посебна пажња током предавања посвећена је удомљавању паса из прихватилишта.
Ученицима је представљена могућност да, уколико желе кућног љубимца и уз сагласност родитеља, посете прихватилиште за псе и можда баш тамо пронађу свог будућег четвороножног пријатеља. Малишани су са пажњом слушали приче о псима који чекају нови дом, а нису изостала ни бројна питања о обавезама и одговорности које власништво над љубимцем носи.

Током дружења најављена је и трећа Изложба паса мешанаца, коју ће ЈП „Кикинда“ и ове године организовати крајем лета. Како је истакнуто, циљ манифестације је промоција удомљавања, одговорног власништва и љубави према животињама, али и прилика да власници удомљених љубимаца представе своје псе.
Из ЈП „Кикинда“ поручују да ће и у наредном периоду наставити са сличним активностима, јер овакви сусрети имају важну улогу у стварању одговорног и хуманог друштва, посебно када је реч о едукацији најмлађих.
У Извршном одбору ФСГ биће: Иван Блажин (КМФ Тиса, Нови Бечеј), Душан Марјановић (Црвена звезда, Руско Село), Марко Чавка (Слобода, Нови Козарци), Далибор Влајков (ЖАК, Кикинда), Милош Зечевић (ШФ Млади Вукови, Кикинда), Невен Зекоња (организација фудбалских судија), Небојша Ђукић (организација фудбалских тренера) и др Радослав Бечејац (организација здравствених радника у фудбалу). Надзорни одбор у поменутом периоду чиниће: Оскар Балинт (Напредак, Банатска Топола), Рајко Варадинац („2. октобар”, Кумане) и Кристиан Драганов (Полет, Наково).
– Хоћемо да подигнемо фудбал на подручју Савеза на много виши ниво, а највећа мука у овом тренутку је што се сусрећемо с проблемом мањка деце, нарочито у селима, али и у граду Кикинди није много боља ситуација, па ћемо морати сви заједно, и клубови са села и два градска клуба, да нађемо начин како да што боље сарађујемо и будемо конкурентни с клубовима из других савеза у Војводини – рекао је Гачка.
Напоменуо је нови први човек Савеза још и да је потребно и тренерску и судијску организацију подићи на виши ниво.
Скуп су поздравили и градски већник Бојан Микалачки и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.











