За рехабилитацију коловоза у улицама Стевана Сремца, Стевана Синђелића, Војводе Путника и Војводе Мишића обезбеђено је 70 милиона динара преко Управе за капитална улагања АП Војводине.
Реч је о значајном инфраструктурном пројекту који ће унапредити безбедност саобраћаја и квалитет путне мреже у деловима града кроз које свакодневно пролази велики број возила.
Градоначелник Младен Богдан данас је у Новом Саду потписао овај уговор о додели средстава по јавном конкурсу за финансирање и суфинансирање пројеката из области саобраћајне инфраструктуре.

– Веома је важна ствар за Кикинду и Кикинђане што смо обезбедили средства за рехабилитацију ових саобраћајница. Захвални смо Покрајинској влади и Управи за капитална улагања што су препознали значај пројекта за наш град. У питању су улице које се интензивно користе, две представљају део транзитног правца, док су преостале веома прометне јер пролазе кроз шири центар града и поред Градске пијаце – наводи Богдан.
Након потписивања уговора, предстоји спровођење административних процедура како би се што пре реализовала јавна набавка и почели радови.
Упоредо са припремама за реконструкцију поменутих улица, у свим деловима града у току је санација ударних рупа.
– Свесни смо да постоје критичне деонице у одређеним улицама, нарочито онима које су оптерећене теретним саобраћајем. Не бежимо од проблема, они су нам познати и свакодневно радимо на њиховом решавању. Управо због тога настављамо улагања у путну инфраструктуру како бисмо побољшали услове за све учеснике у саобраћају – поручио је Богдан.




Раде Медић (49) нови је тренер ОФК Кикинде. Некадашњи одличан фудбалер кикиндског, тада, друголигаша, имао је потом запажену каријеру и у елити и иностранству, а као тренер радио је у неколико клубова северног Баната. Последња екипа у сениорској конкуренцији била му је великоселска Козара, а у претходном периоду у ОФК Кикинди био је задужен за рад с омладинцима. Медић на кормилу наслеђује Милана Ћулума који није успео да избори опстанак у Српској лиги „Војводина”, а осим на клупи значајних промена биће и у играчком кадру који ће се од августа борити на војвођанском „Истоку” за експресан повратак међу српсколигаше.




