Year: 2026

SAOBRACAJ-POLICIJA

Na području Policijske uprave u Kikindi tokom vikenda zabeležena je jedna saobraćajna nezgoda sa materijalnom štetom od 20.000 dinara. Uprkos tome što nije bilo povređenih, policija je evidentirala veliki broj prekršaja u kontroli saobraćaja.

Ukupno su otkrivena 162 saobraćajna prekršaja. Iz saobraćaja je isključeno 13 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, od kojih su tri vozača zadržana do 12 časova, jer je utvrđena količina alkohola veća od 1,20 mg/ml ili prisustvo nedozvoljenih supstanci.

Policija je evidentirala i 95 prekršaja prekoračenja brzine, 10 prekršaja nekorišćenja sigurnosnog pojasa, kao i 45 ostalih prekršaja. Nadležni apeluju na vozače da poštuju saobraćajne propise kako bi se povećala bezbednost svih učesnika u saobraćaju.

Istovremeno, iz Policijske uprave Kikinda upozoravaju na zabrinjavajuće podatke sa republičkih puteva. Tokom prethodne nedelje u Srbiji je zabeleženo 598 saobraćajnih nezgoda, u kojima je poginulo sedam, a povređeno 185 učesnika u saobraćaju. Posebno se izdvaja lančani sudar koji se dogodio u petak u jutarnjim časovima, usled iznenadne pojave magle, na auto-putu „Miloš Veliki“.

U istom periodu, na području PU Kikinda dogodilo se šest saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedno lice zadobilo teške telesne povrede, a dva lica lakše povrede.

Dodatno zabrinjava podatak da je juče, nakon 17 časova, na državnom putu prvog reda kroz naselje Knić, u saobraćajnoj nezgodi stradao pešak.

S obzirom na početak drugog polugodišta i povećano prisustvo dece i pešaka u saobraćaju, iz policije apeluju na vozače da smanje brzinu kretanja i povećaju oprez, posebno u zonama škola i pešačkih prelaza. Upozorava se i na mogućnost pojave magle i poledice, kao i na opasnost korišćenja mobilnih telefona tokom vožnje.

 

Casni-krst

Srpska Pravoslavna Crkva danas proslavlja Bogojavljenje, praznik ustanovljen na spomen Hristovog krštenja i objavljivanje Bogočoveka.  Današnji praznik obeležava se u spomen na događaj kada je Sveti Jovan krstio Isusa Hrista u reci Jordanu.

Prvi put, ostvareno je Sveto Trojstvo – u Božjem glasu sa neba koji reče: “Ovo je Sin moj”, krštenju Sina Božijeg u reci i Svetom duhu koji je u obliku goluba sleteo na Hrista.

Tradicionalno se na ovaj dan pliva za Časni krst. Mnogi narodni običaji i verovanja se odnose na Bogojavljenje. Na ovaj dan osvećuje se voda koja se nosi kući i pije radi zdravlja i prosvećenja duše i tela.

Smatra se lekovitom i zaštitom od nečistih sila i čuva se u kućama do sledećeg velikog vodoosvećenja. Hrišćanstvo uči da se bogojavljenska vodica nikada ne kvari, jer u njoj prebiva sila Duha Svetoga.

Danas se pozdravlja rečima: “Bog se javi” ili “Hristos se javi”, a otpozdravlja sa “Vaistinu se javi”.

resize-1200x600-protest-1140x570

Levičarska teroristička grupa u Nemačkoj „Komando Angry Birds“ objavila je manifest od 35 strana, javno dostupan na „Indymedia“ u kojem predstavlja detaljan, praktičan plan za paralizovanje zemlje, stvaranje haosa i izazivanje ekonomskog i političkog kolapsa. Grupa otvoreno govori o „vakumu moći“, masovnom bekstvu kapitala, rušenju kreditnog rejtinga, slabljenju poverenja u NATO i stvaranju uslova za „postindustrijsko društvo“ bez jasnog poretka.

Mnogo toga ukazuje na to da vlast ovakve grupe koristi kao korisno oružje u borbi protiv rastuće desnice.

Dok „Angry Birds“ daje uputstva za pravljenje bombi i opisuje kako mreža od 60 ljudi može da se razgrana u stotine napada na železnicu, dalekovode i radio-repetitore, uz pozive da njihove pristalice policiju ometaju u radu, nemačke bezbednosne službe i tužilaštvo deluju kao da su u dubokoj hibernaciji.

Krajnje levi fizičar Gvido Arnold iz Kelna, čovek koji ideološki i tehnički hrani ovu scenu, i dalje prima novac poreskih obveznika kroz svoje projekte i Čapulku grupu. On drži predavanja, spekuliše o novim metama i poziva na „istraživanja“ za sledeće napade, a država mu i dalje daje platformu i finansijsku podršku.

Očigledno je da aktuelna vlast, u strahu od AfD-a koji iz meseca u mesec raste u anketama, smatra da je bolje tolerisati levi ekstremizam nego ga suzbiti. Paradoksalno, upravo to nečinjenje prema levim teroristima najviše pomaže desnici. Narod vidi ko zaista narušava njihovu svakodnevicu, a ko ćuti.

Ovo nije samo bezbednosni problem, već i pokazatelj duboke, patološke mržnje prema sopstvenom narodu kod dela vladajuće elite. Milioni Nemaca plaćaju astronomske račune za struju i grejanje, fabrike se sele, dok se infrastruktura sistematski uništava, a levi teroristi dobijaju besplatnu propagandu, finansiranje i tihu zaštitu od progona.

Ako nemačke vlasti uskoro ne pokažu zube prema ovim grupama, ne samo hapšenjem izvršilaca, već i presecanjem finansijske i ideološke podrške, onda je jasno da su upravo one saučesnici u terorizmu.

Pogled redakcije portala Srpski Ugao

Ono što se dešava u Nemačkoj klasičan je primer kako se vlast radije igra vatrom ekstremizma i koristi levicu kao svoju „uličnu vojsku“ koja se na ulicama obračunava sa građanima i patriotama. Umesto da zaštite sopstvene građane od fizičkog uništavanja infrastrukture, oni radije žrtvuju stabilnost zemlje kako bi zadržali monopol na moć. Ako Berlin nastavi ovako, uskoro neće biti važno da li će AfD pobediti na izborima, jer neće imati šta da preuzme osim ruševina.

Piše: Nina Stojanović

Izvor: Srpski ugao

dzudo

U hrvatskom glavnom gradu Zagrebu, na turniru u organizaciji DžK Panda, malim džudokama kikindskog Partizana pripale su dve bronzane medalje. Predvođeni trenerom Nemanjom Milićem, uzeli su ih, u odgovarajućim težinskim kategorijama, Mateja Džakula i Siniša Popeskov, a još je Jovan Krstin, u svojoj ktegoriji, podelio petu poziciju.
D. P. 

industry-7222521-1280

Počela je danas proizvodnja naftnih derivata u Rafineriji u Pančevu, a prvi evro dizel će se naći na pumpama od 27. januara, objavila je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.

“Posle skoro dva meseca pauze, danas je sa radom počela proizvodnja naftnih derivata u Rafineriji u Pančevu! Gotovo 2.000 zaposlenih užurbano radi na proizvodnji te će se evro dizel naći na pumpama od 27. januara”, navela je Đedović Handanović na Instagramu.

Istakla je da je ponosna na to što je ispunjeno obećanje dato građanima.

“Ponosna sam na kolege iz Vlade Srbije što smo diplomatskom borbom na čelu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem uspeli da ispunimo obećanje dato građanima da nikakve posledice sankcija nad kompanijom NIS neće osetiti”, poručila je ministarka Đedović Handanović.

Transport sirove nafte za Rafineriju u Pančevu počeo je u utorak ove nedelje preko Jadranskog naftovoda (JANAF).

Ministarka Đedović Handanović je u ponedeljak najavila da od utorka, 13. januara, kreće prva nafta i da će oko 85.000 tona biti isporučeno u toku ove nedelje.

Dodala je da se očekuje da, posle tih 85.000 tona, stigne i dodatnih 35.000 do 45.000 tona nafte u toku sledeće nedelje.

stoni-tenis.-memorijal-1

Sportski delatnici Stonoteniskog kluba Galadska, peti put upriličili su Memorijalni turnir „Zavišić – Vadleve”, a u „Jezeru” otvorila ga je Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde.
– Kao i prethodnih godina ovaj memorijal je podržan od strane grada i Sportskog saveza i veoma nam je drago što smo ugostili više od 120 mladih stonotenisera i stonoteniserki iz Rumunije, Mađarske i Srbije, a ovom prilikom mogu da kažem da mi se sviđa kako STK Galadska radi i sa decom i sa starijim kategorijama. Kako sam bila na prethodnom, prošle godine, tako sam došla da podržim i ovaj turnir i drago mi je što vidim ovoliko takmičara i što je turnir dobro organizovan i što je uspešno protekao – rekla je Čudanov.
Strahinja Mršić, predsednik Galadske, dodao je:
– Nažalost, ove godine nisu nam se pridružili i prijatelji iz Bosne, koji su redovni bili na svakom prethodnom turnirom, ali zadovoljni smo i ovako odzivom i uopšte turnirom koji je sada već postao tradicionalan i to međunarodnog karaktera. Kada je reč o mladima u našem klubu, zadovoljni smo brojnim stanjem, imamo ih oko 30, radimo s decom već duže, a krenuli smo i s najnovijom generacijom. Imamo naravno i dosta starijih članova, takmičara, a imamo ih i petnaestak koji još nisu stigli do nivoa da se mogu takmičiti, ali i njih to uskoro očekuje.

D. P.

vucic-instagram

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da bi sutra ili 20. januara najkasnije trebalo glavne tačke budućeg kupoprodajnog ugovora za NIS da budu dostavljene američkom OFAK-u da bi oni mogli pre 23. januara da donesu odluku o produženju operativne licence za NIS i dodao da još nemamo sasvim dogovor, ali da veruje da će biti postignut.

“Sada bi trebalo da glavne, da to prevedem na srpski jezik, tačke budućeg ugovora – jasni svojinski odnosi, kako će biti postavljeno buduće preduzeće, koliki procenat, koliki udeo će imati koja kompanija, kao i neke druge stvari iz biznis plana, dakle, budu dostavljene američkom OFAK-u, to bi trebalo 19. ili 20. najkasnije da im bude poslato, da bi oni mogli da donesu odluku pre 23. januara o produženju operativne licence za NIS da bismo mogli da nastavimo da funkcionišemo normalno”, rekao je Vučić za TV Informer.

Kako je rekao, još nemamo sasvim dogovor oko toga, ali se nada da će dogovora biti.

“Naši pregovarački timovi rade i uključen sam u to u potpunosti. Naravno, uvek je to stvar kompromisa i verujem da ćemo do nekakvog kompromisa doći”, dodao je Vučić.

Vučić je rekao da je ove nedelje bilo mnogo važnih razgovora sa potencijalnim partnerima.

“Kao što znate, razgovarali smo sa predstavnicima MOL-a, kao i u Abu Dabiju da smo razgovarali sa još jednim potencijalnim partnerom u budućnosti. Želim samo ljudima da kažem da to za nas nisu jednostavni razgovori. Dakle, da ljudi ne misle da je važno samo da se potpiše i prihvati kao da je to sve jednostavno i lako rešeno. Za nas je bilo najbolje rešenje, narodno, da je Srbija preuzela NIS, ali imali smo ili alternativu da nekome otmemo imovinu ili da se saglasimo sa tekućim procesom. Dakle, nije postojala kao alternativa ovo što bismo mi želeli i zašto imamo pripremljene novce i sve drugo, da ne ulazimo u sve razloge”, rekao je Vučić.

Kaže da u skladu sa tim veruje da ćemo imati pozitivne rezultate.

“Ali ne mogu to sa 100 odsto sigurnošću da potvrdim, iz prostog razloga što postoje stvari oko kojih Srbija ne želi da ostavlja mogućnost da ne budu rešene u skladu sa interesima njenih građana. A to je pre svega pitanje rada Rafinerije u budućnosti, jer mi moramo da obezbedimo sigurnost rada Rafinerije, ne možemo da budemo poput nekih malih zemalja u okruženju bez rafinerije i da pravimo samo tzv. produktovode prema drugim zemljama i da uvozimo naftne derivate”, rekao je Vučić.

Napomenuo je da to utiče onda i na stopu rasta u našoj zemlji, na industrijsku proizvodnju na sve drugo, kao i na naše radnike u Pančevu i šire.

“Takođe, postoje još neke stvari o kojima ne želim pre završetka razgovora da obavestim javnost. Nadam se da će naši partneri razumeti da smo mi suverena i nezavisna zemlja i da moramo da odluke donosimo u skladu sa interesima naše zemlje, poštujući uvek privatni kapital, što smo pokazali i u ovom trenutku. Jer mi nismo razbojnička država koja bi dala tuđi kapital i tuđu imovinu, ali negde moramo da zaštitimo vitalne interese Republike Srbije”, rekao je Vučić.

Kako je rekao, nada se dobrim vestima i veruje da će biti poslato pismo OFAK-u na osnovu kojeg će oni moći da donesu odluku o produženju takozvane operativne licence do konačnog zaključenja ugovora.

“To je ono što bi bile dobre vesti za nas i tamo bi rafinerija mogla da nastavi sa radom. Danas, posle stotinu dana, od kada nije potekla ni jedna kap nafte naftovodom, odnosno ili kombinovano neradom ili u tihom hodu radom rafinerije, mi smo uspeli da obezbedimo sigurnost snabdevanja tržišta, da se svaki građanin oseća sigurno, da veruje svojoj državi, da zna da smo radili najbolji posao za svoju zemlju, ali istovremeno smo želeli da pokažemo ozbiljnost kao zemlja, da ne otimamo nešto što je tuđe vlasništvo”, istakao je Vučić.

Kako je rekao, iako smo zbog svega ovoga morali da platimo visoku cenu grešaka nekadašnjeg rukovodstva, jer država mora da nasledi ne samo prava već i obaveze, i dobre ili loše odluke države iz nekog prethodnog perioda.

U Rafineriji nafte u Pančevu danas je počela proizvodnja naftnih derivata, a prvi evro dizel će se naći na pumpama od 27. januara, objavila je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.

– Razočaravajuće što opet nude zakon o lustraciji i nedemokratsku borbu

Vučić je izjavio da je za njega razočaravajuće što su blokaderi opet građanima ponudili zakon o lustraciji, jedan od najnedemokratskijih zakona i podsetio da su ga već donosili s ciljem da se bore protiv političkih protivnika koje ne mogu politički da pobede.

Vučić je, odgovarajući na pitanje da prokomentariše blokaderski skup koji je juče održan u Novom Sadu, a na kojem su predložili zakone o lustraciji i poreklu imovine, kazao da su oni već donosili 2001. godine zakon o lustraciji i pokušavali da ga sprovedu kako bi sklonili svakog političkog protivnika kojeg već nisu uhapsili, isporučili Hagu, a ne mogu da ga lako pobede.

Istakao je da je to jedan od najnedemokratskijih zakona i da ga čudi što umesto da narodu nude izgradnju države, novih, ne samo institucija, već novih infrastrukturnih objekata, poboljšanje zdravstva, obrazovanja, oni su ponudili nedemokratsku borbu protiv svojih političkih protivnika.

“Kako to da nude kada su sve te blokadarske organizacije bile na vlasti i ništa nisu uradile, ali od svega toga što su mogli, pa makar nemali nikakav program, ali da bar ponude, oni su ponudili nedemokratsku borbu protiv svojih političkih protivnika, kažnjavanje, zabranjivanje drugačijeg mišljenja, stava, a oni će u arbitražnim postupcima da donose odluku da li je neko kršio ljudska prava ili ne. I to, uglavnom, za one koje ne mogu da pobede, one koji su od njih bolji”, kazao je Vučić.

Naveo je i da skup koji je juče održan u Novom Sadu nije bio mali jer, kako je rekao, svaki skup gde bude više od 3.000 ili 4.000 ljudi u jednom kratkom momentu, nije mali.

“Nisu to skupovi od 30, 40 ili ne znam koliko hiljada ljudi, ali nemojte da očekujete da je lako praviti veće skupove. Iz tog razloga zaslužuju poštovanje. Druga je stvar što su oni razočarani tim brojevima, jer su mislili da će ne znam koliko ljudi da se skupi, jer su dolazili iz cele Vojvodine, Mačve, Beograda itd”, rekao je Vučić.

Naglasio je da nije bilo nemira, niti nereda, kao i da je dosta autobusa angažovano na dovođenju ljudi.

“Čestitam im na tome. Plaćene su akcize na gorivo, parking prostor. Sve je u redu bilo. Skupilo se dosta ljudi, više od 3.500 ljudi. To je sve za čestitanje, to je demokratija, ne vidim da tu ima nekih velikih problema”, naveo je Vučić.

– Predlažem da se proveri imovina svih kandidata koji budu na izbornim listama

Predsednik je izjavio da je na njega izuzetno dobro delovala ideja o proveri porekla imovine koju su predložili blokaderi i dodao da podstiče Poresku upravu i Agenciju za borbu protiv korupcije da još snažnije rade na proveri imovine državnih funkcionera, ali i svih kandidata za poslanike koji se budu nalazili na izbornim listama.

Vučić je, odgovarajući na pitanje da prokomentariše blokaderski skup koji je juče održan u Novom Sadu, a na kojem su predložili zakone o lustraciji i poreklu imovine, kazao da Zakon o proveri imovine postoji u Srbiji i da je usvojen u Skupštini Srbije pre pet godina na njegovu inicijativu.

“Mislim da Poreska uprava nije dovoljno radila na tom zakonu, koji postoji u Srbiji. Kod nas postoji i Zakon o suzbijanju korupcije, a time se bavi agencija za suzbijanje korupcije i ona je dužna da ispituje državne funkcionere i oni to rade. I treba da nastave da rade još snažnije. I ja ih pozivam da to čine. To je važno, ova ideja je mnogo važna”, kazao je Vučić.

Zamolio je Agenciju za borbu protiv korupcije pre svega da kontroliše one koji budu na narodnoj listi, ali da to isto učine i sa blokaderskom listom.

“Želim da i Agencija za borbu protiv korupcije i Poreska uprava po pitanju zakona o poreklu imovine ispita sva lica, pre svega ove sa narodne liste, naše liste, a zatim i sve sa blokaderske liste. I da svim ljudima jasne podatke dostavi, pa da vidimo koliko je lopova”, istakao je.

Vučić je naglasio da ne želi da bude na listi sa bilo kojim lopovom, kao i da je sasvim siguran da će mnogo lopova biti pronađeno na drugoj listi.

“Kod onih koji su mnogo glasni, a u stvari jedino što mogu da nude to je država lopova”, dodao je Vučić.

Kazao je da je to veoma važno za ljude kako bi dobili jasnu sliku o tome ko su pošteni ljudi, ko su dobri domaćini, a ko su lopovi i prevaranti.

Navodeći da ne želi nikoga da optužuje, Vučić je istakao da ne želi da mu oni govore o lopovima.

“Samo nemojte vi, blokaderi, da mi govorite o lopovima, nemojte vi da mi govorite o gradskim bolnicama”, istakao je Vučić.

Navodeći da je u Novom Sadu izgrađen najmoderniji klinički centar, kao i najnovija bolnica, da je dovedeno 10 fabrika, izgrađeni najbolji naučno-tehnološki parkovi, Vučić je dodao da nikada brži, snažniji razvoj Novog Sada nije bio.

“A oni kažu, nema dovoljno svetla. Nema dovoljno svetla? Pa ima ga više nego bilo gde drugo u Evropi. Više nego i u Nemačkoj. Više nego i u svim drugim zemljama. Samo što smo mi fer jer smo zabrinuti i za onih 0,2 odsto stanovništva kada nemaju električne energije usled neverovatnih temperatura i nečega što je problem našeg mentaliteta gde ljudi neće da dozvole da se seče njihovo drveće, a kad drveće padne na naše dalekovode, onda se žale na državu zašto nema struje”, rekao je Vučić.

Istakao je da je najlakše sedeti u nekom kafiću i iz njega reći “ja sam blokader i dovoljno sam pametan, pa kod nas struja neće da nestane”.

“Struja nestaje u svakoj zemlji na svetu. Kod nas je ove godine to bilo trostruko manje nego prethodne godine, jer smo radili i rušili to drveće u međuvremenu i zbog toga platili cenu ovim reketašima i građanima i advokatima koji su nas tužili za to porušeno drveće od preko 30 miliona evra”, naglasio je Vučić.

Tanjug

struja-2

Elektroprivreda Srbije produžila je rok za ostvarivanje popusta od sedam odsto za decembarske račune do 24. januara, saopštio je danas EPS.

Kako je navedeno, polazeći od nedavne vanredne situacije u pojedinim delovima zemlje, EPS je kao društveno odgovorna kompanija redovnim platišama omogućio dodatno vreme kako bi ostvarili pogodnosti.

Domaćinstva koja koriste isključivo elektronski račun za električnu energiju mogu ostvariti popust od sedam odsto ukoliko račun za decembar 2025. godine izmire do 24. januara.

Isto važi i za samočitače, i oni umesto do 20. januara, račun mogu da plate do 24. januara i ostvariće popust od šest odsto.

pink-ribbon-3715346-1280-(1)

Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“ saopštio je da će se i ove godine u Srbiji od 19. do 25. januara obeležiti Evropska nedelja prevencije raka grlića materice i to pod sloganom „Sačuvajte svoje zdravlje“.

Navode da je cilj te nedelje da se unapredi informisanost i svest građana o značaju prevencije, a osnovna poruka je da je rak grlića materice maligna bolest koja se može sprečiti. Rak grlića materice je prepoznat kao ozbiljan javnozdravstveni izazov svuda u svetu.

Prema podacima Registra za rak Instituta za javno zdravlje Srbije “Dr Milan Jovanović Batut”, u proseku se u Srbiji svake godine registruje 1.133 novoobolele žene, a život izgubi 440 žena. Batut navodi da se rak grlića materice češće javlja nakon 35. godine života. Najveći broj obolelih registruje se kod žena uzrasta od 55 do 59 godina.

Prema dostupnim podacima, rizik od smrtnog ishoda raste posle 50. godine, a najveći je kod žena starijih od 70 godina, međutim ohrabruje podatak da je u poslednjoj deceniji zabeležen pad mortaliteta od preko 12 odsto, kao rezultat preventivnih mera, unapređene dijagnostike i pravovremenog lečenja.

Podsećaju da se u Srbiji od juna 2022. godine sprovodi besplatna preporučena vakcinacija devetovalentnom HPV vakcinom za decu i mlade uzrasta od devet do 19 godina, a od aprila 2024. godine i za studente uzrasta od 19 do 26 godina u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu.

Zaključno sa 31. decembrom 2025. godine protiv HPV-a je u potpunosti vakcinisano 26.854 dece uzrasta od devet do 14 godina, kao i 18.760 adolescenata uzrasta od 15 do 19 godina i 4.666 studenata uzrasta od 19 do 26 godina.

Organizovani skrining raka grlića materice u Srbiji se sprovodi od 2012. godine i podrazumeva redovne ginekološke preglede sa PAP testom za žene uzrasta od 25 do 64 godine. U 2024. godini rezultati iz 52 doma zdravlja pokazuju da je pregledano 62.455 žena, od kojih je 3.389 sa pozitivnim nalazom upućeno na dalju dijagnostiku. U toku je druga godina petog ciklusa organizovanog skrininga raka grlića materice.

Pored toga, sve veću ulogu ima i HPV testiranje, kao osetljivija metoda ranog otkrivanja infekcije.

pexels-jonas-f-25733583-19718848

Zbog magle i poledice na putevima vozačima se savetuje oprezna vožnja, navodi se u hitnom saopštenju Javnog preduzeća „Putevi Srbije“. Na severu Banata, na pojedinim delovima zbog pojave magle vidljivost je smanjena na 150 metara.

Magle ima na putnim pravcima: Čoka-Kikinda- Bašaid-Melenci-Zrenjanin (kružna raskrsnica industrijska zona Zrenjanina), Novi Bečej – Kikinda – granični prelaz Nakovo, Ivanjica-Javor, Novi Bečej – Bašaid – Banatsko Karađorđevo.

-Savetujemo učesnicima u saobraćaju maksimalan oprez pri vožnji i da prilagode brzinu kretanja zbog pojave magle koja smanjuje vidljivost na putevima, a pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na putnim objektima preko reka”, navodi se u saopštenju „Puteva Srbije“.

Zbog najavljene niske temperature u jutarnjim i večernjim satima postoji mogućnost pojave mestimične poledice, a pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na putnim objektima.

error: Content is protected !!