Vojvođanski „Istok”: Remi Slobode, na „Iliji”, s Perležanima

Od pet naših ekipa na vojvođanskom fudbalskom „Istoku”, danas je u okviru 20. kola igrala jedino novokozaračka Sloboda koja je na svom „Iliji Panteliću” remizirala 2:2 sa Vojvodinom iz Perleza. U ovoj sezoni nezgodni gosti brzo su potvrdili taj epitet, poveli su u sedmom minutu nakon što je desna strana defanzive domaćina slabo reagovala i dozvolila Golijaninu da najpre uđe u kazneni prostor, a onda lagano i poentira. Bliže omoru, u 33. minutu, bilo je 0:2. Opet je pogotku gostiju prethodila nedovoljno žustra reakcija odbrane Novokozarčana, tada na levoj strani terena. Usledio je idealan centaršut A. Šušnjara i mat Mitića.

Mnogo bolja igra Slobode u nastavku, ali to su domaćini do kraja tek delimično naplatili. Perležani su se u više navrata spasavali i šteta je što Novokozarčani nisu ranije barem smanjili rezultat pa bi možda tako stigli i do sva tri boda. Ovako, Lisica, koji je u nastavku ušao u igru, odlično je prodro u 79. minutu, ušao u šesnaesterac Vojvodine, a onda ga je oborio strelac drugog pogotka za goste – Mitić. Nemanja Vrbački bio je siguran iz kaznenog udarca, a trener Slobode Mitrović do kraja još jedanput pogodio je sa zamenom. U igru je blizu kraja ubacio Miloša Labusa koji je nedugo potom, u prvom minutu sudijskog dodatka, s 40 metara lobovao gostujućeg golmana Savića.

Kada se očekivao poslednji pokušaj Slobode za preokret, usledio je incident bez potrebe. U gužvi i koškanju, rezervni golman Perležana Đorđe Miklić zaletio se s klupe i karate udarcem nogom udario Labusa, srećom ne u glavu već u rame. Sve se ipak smirilo, a Labus je imao sreće i nije teže povređen.

Sloboda: Ćirić, Hovanec, Bogojević, Ćulibrk, Galić (Labus), Popović, Vrbački, Stanaćev, Vokić, Ćosić (Lisica), Kovačević.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...