rokenrol

djordje-david-(1)

Đorđe David i bend Death Saw održali su koncert poslednje večeri 40. „Dana ludaja“. Iako je grupica blokadera želela da ometa koncert duvanjem u pištaljke i vuvuzele, nisu u tome uspeli, niti su uspeli da pokvare dobro raspoloženje sugrađanima i gostima koji su došli da uživaju u rokenrolu.

-Među onima koji su duvali u pištaljke i vuvuzele i pokazivali srednji prst bilo je i devojaka i smatram da to za njih nije primereno. Ovo što smo mi večeras doživeli kao bend mnogi bi platili da to dožive. Sve to jeste rokenrol. Biću hrabar pa ću reći, pre svega zahvaljujući našoj i energiji svih onih koji su radili binu, ozvučenje, rasvetu, ton naša rokenrol energija pobedila je njihovu. Pobedili smo ih ljubavlju. Iskreno volim Srbiju, grb i zastavu. Ne volim nered, nepoštovanje zakona, Ustava i rukovodim se onim: „Ljubi bližnjeg svoga“ i sloboda da, ali nikako ne ugrožavati nikoga pored sebe. Na žalost, ljudi koji su zviždali mnogo toga ne znaju. Ponizili su sebe ako su na neke moje pesme koje izvode Zorica Brunclik, Haris Džinović, „Atomsko sklonište“ aplaudirali deset ili dvadeset godina, pa sada zbog političke situacije i stava, vređaju na svim mogućim osnova. To pokazuje nedoslednost i loš moralni kod svakog čoveka, žene, mladića i devojke koji su učestvovali u zviždanju. Ponosan sam na sve iz benda koji su večeras bili gospoda i pokazali su lepo vaspitanje – rekao je Đorđe David.

Đorđe David zahvalio se predstavnicima grada, ali i nekadašnjem i sadašnjem gradonačelniku Nikoli Lukaču i Mladenu Bogdanu.

-Kikindski gradonačelnici su, znam, veoma odgovorni i vole svoj grad i rade za njega. Srećan sam što smo učestvovali na jubilarnim „Danima ludaje“ i tako postali deo istorije. Kikinda nas je drugi put ugostila i hvala joj – zaključio je David.

A.Đ.

predskolci-ples-(3)

Predškolci su se od svojih vaspitača i vrtića u oprostili na najlepši mogući način uz pesmu i igru. U završnom plesu koji je za temu imao rokenrol, na Gradskom stadionu, pod nazivom „Kad si srećan, pleši“ okupili su budući prvaci iz 18 gradskih i seoskih vrtića. Igru su započeli kultnim rok hitom grupe Kvin „We will rock you“ nastavili su rokenrolom za decu, da bi svoj plesni nastup završili uz nezaobilaznu numeru „Twist again“. Ples uz poznatu kompoziciju „Kad si srećan“ delom je odigran po kiši, tako da će ga mališani sigurno dugo pamtiti.

Ovom događaju prisustvovali su roditelji, ali i bake i deke, koji su sa tribina bodrili svoju decu, kao i gradonačelnik Nikola Lukač, njegova zamenica  Dijana Jakšić Kiurski, predsednik Skupštine grada Mladen Bogdan  i članovi Gradskog veća Valentina Mickovski, Melita Gombar, Stevan Iličić. Prvi čovek Grada mališanima je poželeo puno uspeha u školi.

-Najlepši način da se mališani pozdrave od svojih vaspitača, ali i da ih oni isprate u novo životno razdoblje jeste pesma i igra. Četvrta generacija predškolaca priredila je za roditelje, ali i za sve sugrađane plesne tačke kojih ćemo se rado sećati. Ples po kiši je deo odrastanja, a deci će vrtić i vaspitači i ono što su naučili od njih biti uvek u lepom sećanju kao najbezbrižniji deo života – ustakao je gradonačelnik Lukač.

Kristina Drljić, direktorica PU „Dragoljub Udicki“ dodala je da je ovo kruna zajedničkog rada vaspitača, roditelja i dece.

-Na najlepši način opraštamo se od naših predškolaca i u školu ispraćamo divnu generaciju. U programu je bilo 490 predškolaca koji će ovo dugo pamtiti. Možemo da im poželimo da im od sutra svakog dana sija sunca, da uvek budu ovako veseli i nasmejani, da kroz život plešu bez bilo kakvih prepreka i da ih u školi dočekaju samo lepa iskustva, kao što su imali u vrtiću – kazala je Kristina Drljić.

Za sve predškolce obezbeđeni su pokloni koji će im biti potrebni tokom prvih školskih dana.

A.Đ.

 

Rokenrol

U holu Istorijskog arhiva Kikinda u sredu, 14. februara  u 18 časova biće održano predavanje pod nazivom „Rokenrol i raspad Jugoslavije”.

Predavanje će održati master istoričar Dragoljub Mandić, a bazirano je na analizi raspada Jugoslavije iz ugla rok muzike. Okupljeni će čuti više o istraživanju tadašnje štampe i video materijala, zatim memoara i autobiografija, uz korišćenje postojeće naučne literature i publicistike objedinjeno.

roy3

Svojevrsan muzički vremeplov, ali i premijerno izvođenje svoje nove pesme „Shadows in the night” za koju pripremaju spot, rokenrol četvorka zvana „Roj” priprema za subotu 11. februar. Tada će nastupiti u kikindskom klubu „Maks”. Radost pred nastup uoči Dana zaljubljenih i to baš u klubu za koji kažu da je hram dobre muzike, podelili su sa čitaocima Kikindskog portala.

-Mi smo hipi bend koji proslavlja lepotu, žive boje, ljubav, pa će i naš repertoar biti u tom koloritu toplih boja i nota. Posetioci će imati priliku da slušaju pesme od ranih šezdesetih do danas: Led Cepelina, Džimija Hendriksa, Čak Berija, Džeferson Erplejna, Dženis Džoplin, kao i pop i džez numere Polis, Šade, Aha, Majka Oldfilda, Arete Frenklin, Adel i naravno naše autorske pesme-kažu u grupi „Roj”.

Mladi rokeri postali su poznati po osobenom vintidž zvuku, zanimljivom i intrigantnom. Prošla godina bila je „Roj” maraton.

-Bili smo skoro bukvalno vikendom na točkovima.Kad nismo nastupali, radili smo na svojim pesmama,Bila je baš luda godina,a ova izgleda da će biti i već jeste ništa manje od toga. Planovi su veliki, ideja ima,nastupi su bukirani. Idemo, sviramo. Najskoriji nastup je bio u Beogradu, u kultnom klubu „Fest” gde je zaista retka privilegija nastupati. Pobrali smo ovacije pravih beogradskih poklonika rokenrola. Vraćali su nas dva puta na bis što po rečima vlasnika kluba nije uopšte čest slučaj. Divan osećaj- puni su utisaka članovi benda.

Nastavljaju da snimaju nove pesme, pišu tekstove, prave aranžmane. Složni su u stavu da je svaki dan dan ljubavi, ali da je „sjajno podvući bar jedan dan u kalendaru koji će obavezati svet da budemo dragi jedni drugima”.

Rokenrol kao bunt i poruka ljubavi

-Filozofija našeg benda je muzički vremeplov, razvoj rokenrol bunta jedne divne generacije. Da li je muzika bila bolje ili ne, možda…Ali imala je veću ulogu i važnost među ljudima. Poruke ljubavi su bile osnova muzičke poruke što danas nije slučaj, muzika je pozivala svet na proslavu života, a danas….teško da je tako.

error: Content is protected !!