rokenrol

djordje-david-(1)

Ђорђе Давид и бенд Death Saw одржали су концерт последње вечери 40. „Дана лудаја“. Иако је групица блокадера желела да омета концерт дувањем у пиштаљке и вувузеле, нису у томе успели, нити су успели да покваре добро расположење суграђанима и гостима који су дошли да уживају у рокенролу.

-Међу онима који су дували у пиштаљке и вувузеле и показивали средњи прст било је и девојака и сматрам да то за њих није примерено. Ово што смо ми вечерас доживели као бенд многи би платили да то доживе. Све то јесте рокенрол. Бићу храбар па ћу рећи, пре свега захваљујући нашој и енергији свих оних који су радили бину, озвучење, расвету, тон наша рокенрол енергија победила је њихову. Победили смо их љубављу. Искрено волим Србију, грб и заставу. Не волим неред, непоштовање закона, Устава и руководим се оним: „Љуби ближњег свога“ и слобода да, али никако не угрожавати никога поред себе. На жалост, људи који су звиждали много тога не знају. Понизили су себе ако су на неке моје песме које изводе Зорица Брунцлик, Харис Џиновић, „Атомско склониште“ аплаудирали десет или двадесет година, па сада због политичке ситуације и става, вређају на свим могућим основа. То показује недоследност и лош морални код сваког човека, жене, младића и девојке који су учествовали у звиждању. Поносан сам на све из бенда који су вечерас били господа и показали су лепо васпитање – рекао је Ђорђе Давид.

Ђорђе Давид захвалио се представницима града, али и некадашњем и садашњем градоначелнику Николи Лукачу и Младену Богдану.

-Кикиндски градоначелници су, знам, веома одговорни и воле свој град и раде за њега. Срећан сам што смо учествовали на јубиларним „Данима лудаје“ и тако постали део историје. Кикинда нас је други пут угостила и хвала јој – закључио је Давид.

А.Ђ.

predskolci-ples-(3)

Предшколци су се од својих васпитача и вртића у опростили на најлепши могући начин уз песму и игру. У завршном плесу који је за тему имао рокенрол, на Градском стадиону, под називом „Кад си срећан, плеши“ окупили су будући прваци из 18 градских и сеоских вртића. Игру су започели култним рок хитом групе Квин „We will rock you“ наставили су рокенролом за децу, да би свој плесни наступ завршили уз незаобилазну нумеру „Тwist again“. Плес уз познату композицију „Кад си срећан“ делом је одигран по киши, тако да ће га малишани сигурно дуго памтити.

Овом догађају присуствовали су родитељи, али и баке и деке, који су са трибина бодрили своју децу, као и градоначелник Никола Лукач, његова заменица  Дијана Јакшић Киурски, председник Скупштине града Младен Богдан  и чланови Градског већа Валентина Мицковски, Мелита Гомбар, Стеван Иличић. Први човек Града малишанима је пожелео пуно успеха у школи.

-Најлепши начин да се малишани поздраве од својих васпитача, али и да их они испрате у ново животно раздобље јесте песма и игра. Четврта генерација предшколаца приредила је за родитеље, али и за све суграђане плесне тачке којих ћемо се радо сећати. Плес по киши је део одрастања, а деци ће вртић и васпитачи и оно што су научили од њих бити увек у лепом сећању као најбезбрижнији део живота – устакао је градоначелник Лукач.

Кристина Дрљић, директорица ПУ „Драгољуб Удицки“ додала је да је ово круна заједничког рада васпитача, родитеља и деце.

-На најлепши начин опраштамо се од наших предшколаца и у школу испраћамо дивну генерацију. У програму је било 490 предшколаца који ће ово дуго памтити. Можемо да им пожелимо да им од сутра сваког дана сија сунца, да увек буду овако весели и насмејани, да кроз живот плешу без било каквих препрека и да их у школи дочекају само лепа искуства, као што су имали у вртићу – казала је Кристина Дрљић.

За све предшколце обезбеђени су поклони који ће им бити потребни током првих школских дана.

А.Ђ.

 

Рокенрол

У холу Историјског архива Кикинда у среду, 14. фебруара  у 18 часова биће одржано предавање под називом „Рокенрол и распад Југославије”.

Предавање ће одржати мастер историчар Драгољуб Мандић, а базирано је на анализи распада Југославије из угла рок музике. Окупљени ће чути више о истраживању тадашње штампе и видео материјала, затим мемоара и аутобиографија, уз коришћење постојеће научне литературе и публицистике обједињено.

roy3

Својеврсан музички времеплов, али и премијерно извођење своје нове песме „Shadows in the night” за коју припремају спот, рокенрол четворка звана „Рој” припрема за суботу 11. фебруар. Тада ће наступити у кикиндском клубу „Макс”. Радост пред наступ уочи Дана заљубљених и то баш у клубу за који кажу да је храм добре музике, поделили су са читаоцима Кикиндског портала.

-Ми смо хипи бенд који прославља лепоту, живе боје, љубав, па ће и наш репертоар бити у том колориту топлих боја и нота. Посетиоци ће имати прилику да слушају песме од раних шездесетих до данас: Лед Цепелина, Џимија Хендрикса, Чак Берија, Џеферсон Ерплејна, Џенис Џоплин, као и поп и џез нумере Полис, Шаде, Аха, Мајка Олдфилда, Арете Френклин, Адел и наравно наше ауторске песме-кажу у групи „Рој”.

Млади рокери постали су познати по особеном винтиџ звуку, занимљивом и интригантном. Прошла година била је „Роj” маратон.

-Били смо скоро буквално викендом на точковима.Кад нисмо наступали, радили смо на својим песмама,Била је баш луда година,а ова изгледа да ће бити и већ јесте ништа мање од тога. Планови су велики, идеја има,наступи су букирани. Идемо, свирамо. Најскорији наступ је био у Београду, у култном клубу „Фест” где је заиста ретка привилегија наступати. Побрали смо овације правих београдских поклоника рокенрола. Враћали су нас два пута на бис што по речима власника клуба није уопште чест случај. Диван осећај- пуни су утисака чланови бенда.

Настављају да снимају нове песме, пишу текстове, праве аранжмане. Сложни су у ставу да је сваки дан дан љубави, али да је „сјајно подвући бар један дан у календару који ће обавезати свет да будемо драги једни другима”.

Рокенрол као бунт и порука љубави

-Филозофија нашег бенда је музички времеплов, развој рокенрол бунта једне дивне генерације. Да ли је музика била боље или не, можда…Али имала је већу улогу и важност међу људима. Поруке љубави су биле основа музичке поруке што данас није случај, музика је позивала свет на прославу живота, а данас….тешко да је тако.

error: Content is protected !!