Прва лига

stoni-tenis

Стонотениска клупска сезона ушла је у саму завршницу, а након претпоследњег кола доигравања за останак, у којем су стонотенисерке Галадске изгубиле 4:0 у Неготину од Хајдук Вељка, неизвесно је и даље хоће ли опстати у другом рангу надметања. Кикинђанке су осме на табели и зависиће од расплета у вишем степену такмичења, а у последњем колу, у суботу дочекаће Темерин.
Мушка екипа Галадске осигурала је играње у трећем рангу и у наредној сезони, а у, резултатски, небитном мечу, поражена је 4:1 од Челарева у гостима. У последњем колу, Кикинђани ће, такође предстојећег викенда, угостити Подриње из Мачванске Митровице.
Д. П.

stoni-tenis-1

Стонотенисерке Галадске, на домаћем терену, поражене су 4:1 од Рапида из Николинаца и пале су на осмо место другог степена надметања, а до краја неће бити познато испадају ли са те позиције или не, ако ту и остану.
У трећем мушком рангу пак Галадска је у Новом Саду, 4:1, савлдала СТК Ћурић и три кола пре краја, осигурала седмо место односно опстанак.
Д. П.

stoni-tenis

Настављене су борбе за бодове у другом савезном рангу за стонотенисерке односно трећем мушком у којем су војвођански клубови, а девојке кикиндске Галадске забележиле су тријумф, док су момци поражени. У Смедереву, резултатом 4:1, у доигравању за останак у лиги, Кикинђанке су савладале Ђурђев град и сада су друге у тзв. плејауту који броји пет екипа.
– У стоном тенису проблеми су бројни, нема новца, а ни довољног броја играча, па клубови одустају од надметања. Панчево је недавно иступило, а након текуће сезоне планирана је реорганизација и лиге ће бити скраћене, али је још увек непознато колико ће тачно клубова испасти, вероватно три или четири – каже Ненад Ђукић, из СТК Галадска.
У следећем колу, последњег викенда фебруара, Хајдук Вељко из Неготина гостоваће нашој екипи.
Једнаки проблеми тиште и мушки стони тенис у Србији.
– Ту је Нови Пазар иступио из другог ранга и тамо је планиранао скраћење, степен је то изнад овог нашег у којем је мушка екипа Галадске па ћемо тек видети како и колико ће се рефлектовати све поменуто и на нашу лигу – закључује Ђукић.
А када је реч о мушком тиму Галадске, претрпио је пораз од 4:1, у гостима од водеће Бачке Паланке и седми је у лиги 10 клубова. И момци се, такође, боре за опстанак, а следећи ривал 28. фебруара биће им, у Кикинди, новосадска Детелинара.
Д. П.

stoni-tenis

Девојке Галадске на трећем и последњем јесењем турниру ове полусезоне у другом рангу надметања, претрпиле су сва три пораза па ће се, са скором од пет победа и шест пораза, у другом делу сезоне борити кроз тзв. плејаут за останак у лиги односно пласман од седмог до 12 места. Кикинђанке су, у Сомбору јуче и данас, изгубиле 4:0 од београдског Спарка, 4:1 од бачкопаланачке Тикваре и 4:3 од Добановаца.
Мушка екипа Галадске у седмом колу војвођанске групе трећег степена надметања, у Локвама, савладала је 4:0 тим Банатула. Друга је то победа Кикинђана у борби за опстанак, а наредни ривал биће им Челарево, 20. децембра у Кикинди.
Д. П. 

americki-fudbal

Кикиндски Мамути поразом 39:0, на гостовању у Доњој Трнави од крагујевачких Дивљих вепрова, окончали су сезону у Првој лиги Србије. Било је то полуфинале доигравања, а клуб из нашег града претходно је у лигашком делу уписао свих шест пораза и тако завршио на последњем месту лиге која је ове такмичарске године у систему такмичења имала још три клуба.
Д. П. 

americki-fudbal

Шестим поразом у сезони, у исто толико мечева, Мамути су окончали лигашки део сезоне. На кикиндском Вашаришту, резултатом 20:50, савладали су их крагујевачки Дивљи вепрови, а против ове екипе Кикинђани ће у гостима играти и у полуфиналном доигравању Прве лиге Србије која броји четири клуба.
Д. П. 

americki-fudbal

Пети пораз, у исто толико утамица Прве лиге, доживели су кикиндски Мамути. У Крагујевцу, резултатом 42:0, савладали су их Дивљи вепрови с којима ће играти и у недељу на стадиону ЖАК-а у последњем лигашком колу, а у случају пораза, састаће се потом и у полуфиналу доигравања државног првенства које броји четири клуба.
Д. П.  

americki-fudba

Трећи пораз у исто толико утакмица Прве лиге Србије у америчком фудбалу, претприли су кикиндски Мамути, у Раковици савладали су их 48:0 (13:0, 14:0, 0:0, 21:0) београдски Вукови. Половина је то лигашког дела сезоне, преостала су још три кола у лиги са свега четири клуба, од којих ће један постати државни првак. У четвртом мечу клуб из нашег града гостоваће у Јајинцима, земунским Плавим змајевима. Након лигашког дела, на програму је још по једна утакмица у полуфиналу односно финалу доигравања.
Д. П. 

stoni-tenis

Поразом 4:1, у Шапцу од Аса, кикиндска Галадска (Рајић, Бањаш, Ђукић) на деветом месту табеле окончала је такмичење у другом мушком рангу и, као што је од раније било познато, испала из лиге. Слободне су у последњем колу биле девојке Галадске, а на крају заузеле су шесто место и на јесен опет ће играти у другом степену надметања.

Д. П. 

stoni-tenis

Овог викенда на распореду је било двоколо у нашем другом стонотениском рангу, девојке Галадске, рунду пре краја сезоне, осигурале су останак у лиги, а момци кикиндског клуба, још од раније знало се, испали су.
Женска екипа у саставу: Нађа Ђуловић, Јована Глишин, Лена Терзић, најпре је на свом терену савладала 4:1 тим „Хајдук Вељка” из Неготина, а данас, у директном дуелу за останак у лиги, биле су Кикинђанке боље, истим резултатом, од Панчева.
Мушки тим Галадске: Андреј Бањаш, Борислав Рајић, Золтан Фекете, поражен је прво у гостима од Аде, максималним резултатом 4:0, а потом, другог дана, и код куће од Цариброда из Димитровграда, тада 4:1.
Претпоследњег дана марта, последње је коло на програму, за наше екипе, дакле, неће имати такмичарског значаја, а девојке ће меч добити службеним резултатом будући да је београдска Црвена звезда одустала од надметања док ће момци у Шабац код Аса.

Д. П.

error: Content is protected !!